Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ johnS Αν έχει εγγύηση το κινητό στείλτο στην LG. Γιατί να περάσεις πάλι την 2.2; Η αν δεν έχεις πρόβλημα να το επιχειρήσεις μόνος σου πέρνα ξανά την 2.3 rom με το KDZ updater.

 

@ Voltron Και εγώ είχα γράψει για παρόμοιο πρόβλημα. Εξαφανίζονται αρχεία από την sd. Όχι όμως άμεσα μετά από αντιγραφή αλλά σε ανύποπτες στιγμές. Για δες ο φάκελος LOST.DIR στην sd έχει μέσα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ Voltron Και εγώ είχα γράψει για παρόμοιο πρόβλημα. Εξαφανίζονται αρχεία από την sd. Όχι όμως άμεσα μετά από αντιγραφή αλλά σε ανύποπτες στιγμές. Για δες ο φάκελος LOST.DIR στην sd έχει μέσα αρχεία;

 

οχι. αφου βλεπω τα properties για τον ελευθερο χωρο του δισκου και δεν εχει αλλαξει καθολου. ειναι απλα σαν να μην εχουν αντιγραφει στην καρτα ενω εδειξε οτι η αντιγραφη ολοκληρωθηκε με επιτυχια. το ιδιο και οταν εσβησα φακελους ή αρχεια απο την καρτα. εδειχνε οτι εσβηναν αλλα εμενα εκει. μπορουσα να αντιγραψω αρχεια απο την καρτα στο pc απλα δεν εσβηναν απο την καρτα. της εκανα format και νομιζω οτι τωρα παιζει κανονικα.

 

επειδη ομως δε θελω να μου συμβει στα καλα καθουμενα, δηλαδη να τραβαω φωτος και να μην αποθυκευονται σκεφτομαι μηπως να την πεταξω και να αγορασω μια αλλη. εσυ τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση για κάρτα μνήμης Micro SD 8 ή 16 GB? (όποιος μπορεί να ποστάρει και link :) ty Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποια πρόταση για κάρτα μνήμης Micro SD 8 ή 16 GB? (όποιος μπορεί να ποστάρει και link :) ty

 

Προτίμησε κάποια επώνυμη και από class 6 και πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε κάποια επώνυμη και από class 6 και πάνω.

 

κάποια πρόταση ? δεν εχw ιδέα τι να πάρw

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-4-with-SDadapter-16GB-TS16GUSDHC4.htm

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDHC-Card-class6-with-card-reader-16GB-TS16GUSDHC6-P3.htm

 

ποια η διαφορα αυτwn τwn 2? αν παρw Class-4 θα παιξει προβλημα?

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά τους είναι στο class, όσο μεγαλύτερο το class, τόσο γρηγορότερη η κάρτα.

 

σκεφτομαι να παρw αυτην εδw : http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=822283A84CFF1E49AD302FC9D00F1A11&pa=52E008E9C72637498367ED210108AE11 πιστευεις ειναι καλη για το Lg optimus one p500?

Link to comment
Share on other sites

@ Voltron: Την κάρτα μνήμης μήπως την αγόρασες από το eBay; Είναι επώνυμη; Εγώ σταμάτησα να χρησιμοποιώ task manager για παν ενδεχόμενο (αν και τον χρησιμοποιούσα έχοντας βάλει όλες τις εφαρμογές συστήματος στις εξαιρέσεις), προσπάθησα να περιορίσω στο ελάχιστο την σύνδεση στο pc, πάντα ασφαλή κατάργηση από το pc πριν πατήσω απενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου usb και μετά αποσύνδεση του καλωδίου και δεν ξανα έκανα reboot από το Titanium Backup. Όμως διαβάζοντας ξανά το post σου νομίζω πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι διαφορετικό από το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

μετα την επισκεψη του τηλεφωνου στην LG δε μπορω να το κανω root με τιποτε

εχω την 2,3,3 , V20g και kernel 2,6,35,10

καμια ιδεα κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρκετά έμπειρος για αν σε βοηθήσω αλλά αν έδινες περισσότερες πληροφορίες ίσως κάποιο άλλο μέλος που παρακολουθεί το thread να σε βοηθήσει. Ποια διαδικασία ακολούθησες; Σε ποιο σημείο κόλλησες;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμέρα. Έχω δει σε άλλα θέματα πως με κάποιον συνδυασμο πλήκτρων (π.χ. home+ power button) κάποια android κινητά βγάζουν screenshot. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο κινητό μας ή μόνο με εφαρμογή γινεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμέρα. Έχω δει σε άλλα θέματα πως με κάποιον συνδυασμο πλήκτρων (π.χ. home+ power button) κάποια android κινητά βγάζουν screenshot. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο κινητό μας ή μόνο με εφαρμογή γινεται;

 

Δοκίμασε το screenshot it από το play store..

δεν χρειάζεται ρουτ,

Μόλις το κάνεις εγκατάσταση μετά πατάς παρατεταμένα το search και σου έχει επιλογή για να τραβήξεις ένα στιγμιότυπο!

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

@ Voltron: Την κάρτα μνήμης μήπως την αγόρασες από το eBay; Είναι επώνυμη;

 

 

 

οχι ειναι η καρτα που ερχεται πακετο με το κινητο της samsung. αυτη μου εκανε τα νερα. δε νομιζω οτι εχει σημασια εαν κανεις off πρωτα απο το κινητο και μετα απο το pc. παρατηρησα ομως οτι εαν κανεις πρωτα απο το πσ και μετα απο το κινητο μενει στο κινητο να λεει οτι ειναι συνδεδεμενο με το πσ για ανταλλαγη αρχειων και κανω reboot για να φυγει. δεν εχω δοκιμασει βεβαια και το mount unmount

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα προχθές την επίσημη v20g στο κινητό και όταν απαντάω στις κλήσεις πρέπει να περάσουν 1 με 2 δευτερόλεπτα για να με ακούσει ο άλλος. Νομίζω ότι πρόβλημα αυτής της έκδοσης κ το έχουν παρατηρήσει κ άλλοι. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επιλέξω στο κινητό να μου κάνει εγκατάσταση τις εφαρμογές κατευθείαν στην SD? και όχι στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η CM9 για το κινητό μας...την έχει βάλει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;;;

 

έχει βγει εδώ και καιρό αλλά μην την βάλεις ακόμα δεν λειτουργεί η κάμερα η έστω το preview της κάμερας και έχει πολλά μικροπροβλήματα. εγώ την χρησιμοποιώ αλλά είναι το δεύτερο κινητό μου δεν με ενοχλούν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδια, που μπορω να βρω την official Cm 7 ή καποια νεοτερη ή καλυτερη;;;

 

Διάβασε στις πιο πίσω σελίδες, έχουν απαντηθεί πολλάκις τέτοιες ερωτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να χρησιμοποιω την καμερα με καποιο hardware key? (Πχ volume up/down η το search)

Γινεται με app? με root? με custom firmware?

Δεν το εχω κανει root το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρχίσω να σκαλίζω περισσότερο τη συσκευή θα ήθελα να κάνω μία επαλήθευση. Αν περάσω την official rom (την 2.3.3 για παράδειγμα που κατέβασα από το link του πρώτου post) με το kdz updater, θα επαναφέρει και τα: baseband, kernel και recovery και επανέρχεται το κινητό 100% σε κατάσταση εργοστασίου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...