Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, εχω καποιες ερωτησεις για την rom gingercrust. Αυτη τη στιγμη εχω μια custom rom με 2.2 froyo. Θα εχω προβλημα με το baseband μετα την αναβαθμιση; Το φλασαρισμα γινεται απο amonra recovery; Με το app2sd τι γινεται; Θα μπορω να μεταφερω εφαρμογες πληρως στην sd; Γενικοτερες εντυπωσεις απ οσους τη δοκιμασαν; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα το flash δε μας νοιαζει πλεον αφου καταργηθηκε

 

Δυστυχώς ειναι πολλά ακόμα τα sites που εχουν flash περιεχόμενο και ειδικά απο έλληνες σχεδιαστές και η μετάβαση σε html5 θα αργήσει οσο και αν το ευχόταν ο μακαρίτης .... η αλήθεια ειναι παντως πως με την οθονούλα του P500 δεν μας απασχολεί ιδιαίτερα :lol: στο 2Χ ομως δείχνουν θαυμα ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω κατι εκανα root το lg p500 και με το titanium backup εσβησα καποια αρχεια τωρα οταν ανοιγω το κινητο μου βγαζει το ακολουθο μηνυμα ( υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη εφαρμογης προσπαθησα να βαλω αλλη stock rom αλλα δεν κανει τιποτα υπαρχεδι καμια λυση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 6.5.8 to gmail δεν ανοίγει καθόλου...αρα δεν μπορω να μπω στο market, mono se mena simbenei auto;;;;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μερικές ώρες με την Hybrid Rom GingerCrust V1.5 και πραγματικά μου αρέσει πολύ...

Μου φαίνονται να είναι πιο "ζωντανά" τα χρώματα, ίσως λόγω του Bravia Engine!

Μένει να δω αν έχει την ίδια κατανάλωση με την 6.5.8 o/c 480/748 smartassV2.

 

Όπως και να έχει, μπράβο BOYKIOY!

 

Παιδια στην 6.5.8 to gmail δεν ανοίγει καθόλου...αρα δεν μπορω να μπω στο market, mono se mena simbenei auto;;;;

 

Μια χαρά λειτουργούν όλα...

Κάνε ένα fix permissions από το cwm recovery...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα ξανα την Ηybrid Rom GingerCrust V1.5. Η αληθεια ειναι οτι τελικα ναι εχει φοβερα χρωματα. Αν βγαλει κ ολα αυτα τα ericsson logos-menu πιστευω οτι θα ειναι μια πανεμορφη ρομ. Παντως στο quadrant πετυχαινω πολυ καλυτερα αποτελεσματα με CM7 6.5.8 + franco.Kernel.v19.4-gbs.v19.2. Ουτως η αλλως προκειται για πολυ καλη προσπαθεια που ανανεωνεται κ συχνα Edited by HTO
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα ξανα την Ηybrid Rom GingerCrust V1.5. Η αληθεια ειναι οτι τελικα ναι εχει φοβερα χρωματα. Αν βγαλει κ ολα αυτα τα ericsson logos-menu πιστευω οτι θα ειναι μια πανεμορφη ρομ. Παντως στο quadrant πετυχαινω πολυ καλυτερα αποτελεσματα με CM7 6.5.8 + franco.Kernel.v19.4-gbs.v19.2. Ουτως η αλλως προκειται για πολυ καλη προσπαθεια που ανανεωνεται κ συχνα

 

Ξεχνας φιλε οτι η ιδεα τησ ρομ ειναι η αυτουσια μεταφορα του λογισμικου της Sony και οχι η δημιουργια μιας ρομ οπως την θελουν οι χρηστες..Εαν δεν σου αρεσει τo boot logo απλα αλλαξε το.

 

Ευριπιδη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα για να μαθω πως να αλλαξω το boot logo. Την ιδεα σου την σεβομαι απολυτα για αυτο μαλιστα ανεφερα οτι την θεωρω πολυ καλη σαν δουλεια γτ δεν μενει κ στασιμη. Απο κει κ επειτα εξεφρασα την αποψη μου για το τι θα νομιζα οτι θα την εκανε καλυτερη. Προσωπικα θεωρω οτι εχει τα φοντα να γινει ιδιαιτερη ρομ οπως μπορεις να θεωρησεις την CM7. Οχι με την εννοια του κατι εντελως ξεχωριστου (αφου προκειται γαι μεταφορα λογισμικου της ερικσον στην συσκευη μας), αλλα με την εννοια του να αποκτησει κ μια ταυτοτητα. Δεν μπορω να το εκφρασω αλλιως. Επαναλαμβανω οτι σαν υλοποιηση μου αρεσει παρα πολυ, τα παντα ειναι τοσο ζωντανα στην ρομ κ το μονο που με χαλαει ειναι οτι ανεφερα. Προς αποφυγη παρεξηγησεων, μην παρεις τιποτα στραβα!
Link to comment
Share on other sites

έκανα root το Lg Μου με το zroot Και τωρα πως μπορω να βαλω αυτο εδω ? : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1017179

 

Προσπαθησα να το εγκαταστησω αλλα μου βγαζε σφαλμα :/

 

Καποια βοηθεια?

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνας φιλε οτι η ιδεα τησ ρομ ειναι η αυτουσια μεταφορα του λογισμικου της Sony και οχι η δημιουργια μιας ρομ οπως την θελουν οι χρηστες..Εαν δεν σου αρεσει τo boot logo απλα αλλαξε το.

 

Ευριπιδη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Εγω πάντως το άλλαξα το boot logo me kapoio the lg. Με τον τελευταίο goldenleaf τα παει πολυ καλα απο μπαταρία με 480-748 smartass v2 αλλα μου φαίνεται πολυ low performance αυτός ο kernel. Γενικώς μου φαίνεται πιο αργή απο την 1.4 αλλα πιο σταθερη

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως το άλλαξα το boot logo me kapoio the lg. Με τον τελευταίο goldenleaf τα παει πολυ καλα απο μπαταρία με 480-748 smartass v2 αλλα μου φαίνεται πολυ low performance αυτός ο kernel. Γενικώς μου φαίνεται πιο αργή απο την 1.4 αλλα πιο σταθερη

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

 

Έχεισ απόλυτο δίκιο ο goldenleaf γενικά δέν είναι και τόσο καλόσ. Βαλε΄το 19.4 του FRANCO σε bfs και θα δέις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να περάσω την CM7 Rom στο LG P500 υπάρχει αυτή η δυνατότητα? αν ναι . πως γίνεται ? ευχαριστώωωωωωω

 

 

Y.Γ. πρέπει αναγκαστικά να έχω την 2.3 έκδοση στο κινητό μου? γιατί έχω ακόμη την 2.2

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να περάσω την CM7 Rom στο LG P500 υπάρχει αυτή η δυνατότητα? αν ναι . πως γίνεται ? ευχαριστώωωωωωω

 

 

Y.Γ. πρέπει αναγκαστικά να έχω την 2.3 έκδοση στο κινητό μου? γιατί έχω ακόμη την 2.2

 

Φυσικά κ μπορείς. Υπάρχει ανεπίσημη μεν, σταθερή δε έκδοση στο xda (με ελάχιστα bugs). Μπορείς να την περάσεις αφου η 2.2 που έχεις τώρα περιλαμβάνει την παλιά baseband με την οποία λειτουργεί και η CM7. Πρώτα χρειάζεται να κάνεις root το κινητό (υπάρχει στην αρχή του thread οδηγός για το πως κάνεις root το κινητό με την 2.2 (froyo)). Έπειτα μπαίνεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=946354 κ ακολουθείς τα βήματα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ μπορείς. Υπάρχει ανεπίσημη μεν, σταθερή δε έκδοση στο xda (με ελάχιστα bugs). Μπορείς να την περάσεις αφου η 2.2 που έχεις τώρα περιλαμβάνει την παλιά baseband με την οποία λειτουργεί και η CM7. Πρώτα χρειάζεται να κάνεις root το κινητό (υπάρχει στην αρχή του thread οδηγός για το πως κάνεις root το κινητό με την 2.2 (froyo)). Έπειτα μπαίνεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=946354 κ ακολουθείς τα βήματα

 

κατέβασα απο το forum.xda-developers.com το z4root Και γράφει αυτό εδώ : είμαι οκ? απο αποψη root?

http://img855.imageshack.us/img855/7825/cap201111212120.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . 2 ερωτήσεις που θα χαρώ αν απαντηθούν.

 

1. Υπάρχει άλλο κινητό με τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μας;; Θέλω να πάρω έναν Bike Holder και του δικούς μας στο Ebay είναι απαράδεκτοι!

 

2. Επίσης υπάρχουν στο Ebay 2πλές μπαταρίες 1500mah. Τις έχει δοκιμάσει κανείς σας ; Έχετε ακούσει τίποτα γιαυτές;

Link to comment
Share on other sites

geia sas re alania..exw tin official rom tou lg mesw uptade pou ekana apo tin lg.. dld afti tin stigmi foraw tin 2.33 v20g...se genikes grammes den exw provlimata...kai oute polla bugs..alla me trwei o k.olos mou na tin allaksw gia kapoia pio grigori..exei kaneis kamia idea? ty:)

 

 

aaa ksexasa na pw oti eimai root!!!!!

Edited by jimgri8
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . 2 ερωτήσεις που θα χαρώ αν απαντηθούν.

 

1. Υπάρχει άλλο κινητό με τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μας;; Θέλω να πάρω έναν Bike Holder και του δικούς μας στο Ebay είναι απαράδεκτοι!

 

2. Επίσης υπάρχουν στο Ebay 2πλές μπαταρίες 1500mah. Τις έχει δοκιμάσει κανείς σας ; Έχετε ακούσει τίποτα γιαυτές;

 

1. Δεν το γνωριζω

 

2. Αυτες οι προσφορες ειναι δικοπο μαχαιρι. Μπορει να αποδειχτει χρυση αγορα κ μπορει να αποδειχτει κ πατατα. Φιλος μου ειχε αγορασει για αλλο κινητο ομοια προσφορα κ του βγηκε πατατα παντως.

 

geia sas re alania..exw tin official rom tou lg mesw uptade pou ekana apo tin lg.. dld afti tin stigmi foraw tin 2.33 v20g...se genikes grammes den exw provlimata...kai oute polla bugs..alla me trwei o k.olos mou na tin allaksw gia kapoia pio grigori..exei kaneis kamia idea? ty:)

 

 

aaa ksexasa na pw oti eimai root!!!!!

 

ΑΝ θες να παραμεινεις στην stock 2.3.3 τοτε τα μονο που θα προτεινα εγω ειναι να αλλαξεις τον kernel με καποιον απο το xda κ να βαλεις κ το setcpu με το οποιο μπορεις να κανεις overclocking το κινητο. Τελος καλο ειναι να βαλεις, αν δεν το χεις ηδη, το Launcher pro αφου το UI της LG ειναι παρα πολυ αργο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . 2 ερωτήσεις που θα χαρώ αν απαντηθούν.

 

1. Υπάρχει άλλο κινητό με τις ίδιες διαστάσεις με το δικό μας;; Θέλω να πάρω έναν Bike Holder και του δικούς μας στο Ebay είναι απαράδεκτοι!

 

2. Επίσης υπάρχουν στο Ebay 2πλές μπαταρίες 1500mah. Τις έχει δοκιμάσει κανείς σας ; Έχετε ακούσει τίποτα γιαυτές;

 

1. Το παρακάτω το χρησιμοποιώ στη μηχανή και μέχρι τα 140Km ανεξαρτήτος λακούβας δεν το εχω χάσει ακόμα το κινητό.

MOTOR BIKE BICYCLE HANDLEBAR MOUNT HOLDER FOR NOKIA N8

 

2. Όσο για μπαταρίες όταν παρείγειλα εγώ δεν ειχαν 1500 αλλά 1200 και ειναι μια χαρα κρατάνε αρκετά (οι 1200) και δεν εχουν σκασει ακομα:lol:

Link to comment
Share on other sites

vasika exw to go launcher ex 2.6.5 einai pooli kali ...kserw oti einai vari apk alla einai to mono pou kanei synexeia update...vasika ap'oti diavasa kai pio panw skeftomai gia tin GingerCrust v1.4 alla den kserw pws..
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν το γνωριζω

 

2. Αυτες οι προσφορες ειναι δικοπο μαχαιρι. Μπορει να αποδειχτει χρυση αγορα κ μπορει να αποδειχτει κ πατατα. Φιλος μου ειχε αγορασει για αλλο κινητο ομοια προσφορα κ του βγηκε πατατα παντως.

 

 

 

ΑΝ θες να παραμεινεις στην stock 2.3.3 τοτε τα μονο που θα προτεινα εγω ειναι να αλλαξεις τον kernel με καποιον απο το xda κ να βαλεις κ το setcpu με το οποιο μπορεις να κανεις overclocking το κινητο. Τελος καλο ειναι να βαλεις, αν δεν το χεις ηδη, το Launcher pro αφου το UI της LG ειναι παρα πολυ αργο.

vasika exw to go launcher ex 2.6.5 einai pooli kali ...kserw oti einai vari apk alla einai to mono pou kanei synexeia update...vasika ap'oti diavasa kai pio panw skeftomai gia tin GingerCrust v1.4 alla den kserw pws..
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις απευθειας την GingerCrust γτ εχεις την 2.3.3 στοκ της LG η οποια εχει την καινουρια baseband. Διαβασε εδω για το πως να αλλαξεις την baseband σε παλια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149530 κ αν το κανεις αυτο τοτε το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ακολουθησεις τα βηματα που αναφερει στην πρωτο ποστ του thread στο σημειο με τιτλο "Πώς να εγκαταστήσουμε μια Custom Rom"
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να βαλεις απευθειας την GingerCrust γτ εχεις την 2.3.3 στοκ της LG η οποια εχει την καινουρια baseband. Διαβασε εδω για το πως να αλλαξεις την baseband σε παλια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149530 κ αν το κανεις αυτο τοτε το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ακολουθησεις τα βηματα που αναφερει στην πρωτο ποστ του thread στο σημειο με τιτλο "Πώς να εγκαταστήσουμε μια Custom Rom"
ok efxaristw meta pou tha vrw tin GingerCrust ?
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...