Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ τωρα ειδα τη μνημη! καλα ελεος μονο 77.12 αφησαν διαθεσιμα?

 

:wacko:

 

τα εικονιδια σε εμενα δεν εφτιαξαν. καλα χεστηκα κιολας. θα κοιταξω αυτο με τα χρωματα σιγουρα να δω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωχ τωρα ειδα τη μνημη! καλα ελεος μονο 77.12 αφησαν διαθεσιμα?

 

:wacko:

 

τα εικονιδια σε εμενα δεν εφτιαξαν. καλα χεστηκα κιολας. θα κοιταξω αυτο με τα χρωματα σιγουρα να δω

 

Το πρόβλημα σε καθημερινή χρήση είναι μεγάλο, γιατί συνεχώς αναγκάζεσαι να καθαρίζεις τη cache και φυσικά ξεχνάς την εγκατάσταση εφαρμογων μη απολύτως απαραίτητων !

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σε καθημερινή χρήση είναι μεγάλο, γιατί συνεχώς αναγκάζεσαι να καθαρίζεις τη cache και φυσικά ξεχνάς την εγκατάσταση εφαρμογων μη απολύτως απαραίτητων !

 

 

ωπα μου φαινεται εκανα λαθος πριν :p

 

αυτη ηταν η διαθεσιμη μνημη μου οχι η αρχικη μνημη οταν ειναι μετα απο φορματ.

 

150 εχω. δεν αλλαξε κατι. οσο και με την 2.3.3 ειναι. ακομα προσπαθω να καταλαβω τι αλλαξε. θα κοιταξω και μια τα βιντεος

Link to comment
Share on other sites

ωπα μου φαινεται εκανα λαθος πριν :p

 

αυτη ηταν η διαθεσιμη μνημη μου οχι η αρχικη μνημη οταν ειναι μετα απο φορματ.

 

150 εχω. δεν αλλαξε κατι. οσο και με την 2.3.3 ειναι. ακομα προσπαθω να καταλαβω τι αλλαξε. θα κοιταξω και μια τα βιντεος

 

Την V20G την έριξα με update χωρίς φορματ μετά και ίσως για αυτό να βρέθηκα μετά με λιγότερη διαθέσιμη μνήμη οπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι ! :worry: Αλλη μια μαγεία της LG .....

Link to comment
Share on other sites

ετρεξα και ολα τα benchmarks. καμια αλλαγη δεν παρατηρησα.

 

 

τι σκατα κανει αυτη η αναβαθμιση? :mad:

 

 

edit: τελικα εφτιαξε το θεμα με τα χρωματα. το τσεκαρα σε εικονα και βιντεο. ενεργοποιησαν το dithering και ολα καλα. επισης μου δινει την εντυπωση οτι ειναι καλυτερα αποκρισιμο στο μενου και οταν γραφω σε διαφορες εφαρμογες. κανει λιγοτερο lag. κατι αλλο δεν παρατηρησα.

 

ελπιζω να παρουμε και την icecream sandwich

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Όταν φλασαρουμε νέο kernel τι πρέπει να κάνουμε wipe?dalvik cache, data-factory reset, cache partition? χάνουμε δεδομένα αν κάνουμε κάποια απο τα παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Όταν φλας ακούμε νέο kernel τι πρέπει να κάνουμε wipe?dalvik cache, data-factory reset, cache partition? χάνουμε δεδομένα αν κάνουμε κάποια απο τα παραπάνω?

 

wipe cache και dalvik. Δεν χάνεις τίποτα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται.θα ηθελα τη βοηθεια σας.πως μπορω να κανω format, back up(επαφες,φωτο και εφαρμογες) και αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση.το ειχα κανει μια φορα με το lgpcsuite απλα δεν θυμαμαι τι ειχα κανει.και τοτε αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα στην αρχη.δεν μπορω να κανω συνδεση του κινητου με το lgpcsuite.επισης σκεφτομαι να κανω root. σε ποια φαση θα ηταν σωστο να το κανω?αφου βαλω την καινουρια εκδοση η πριν ?
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνει η LG την δουλειά του mik και του franco δεν θα την φτάσει ποτέ. Ο συνδυασμός της CM7 6.5.7 με kernel του franco στα 480/748 smartassv2, όχι μόνο κάνει το τηλέφωνο να πετάει σε απόκριση, αλλά και κατά ένα περίεργο λόγο μου καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από πρίν. :) Τώρα πια με το ROM Manager για όποιον θέλει να επιχειρήσει τα πράγματα είναι πιο εύκολα! :)

 

αδερφε ειλικρινα βοηθησε με.δεν νιωθω τιποτα :) εχω μεινει στην v10h και ελεγε να βαλω την 20g, αλλα απο οτι βλεπω ολοι προτεινουν αυτο που ειπεσ και εσυ.τι ακριβως κανω?ουτε τι ειναι CM7 6.5.7 ξερω ουτε αυτα για kernel και franco :(

βοηθησε με σε παρακαλω οσο μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Αν φίλε θες απλά να έχεις μια συσκευή να κάνεις την δουλειά σου, δεν χρειάζεται να δίνεις σημασία σε αυτά που έγραψα.

Κλείσε το firewall σου, συνδέσου στο LG PC Suite και κάνε την αναβάθμιση...

Αν όμως θες συνεχώς να "πειράζεις" την συσκευή σου, χωρίς το επιθυμητό πάντα αποτέλεσμα, τότε πρέπει να ρίξεις διάβασμα στο xda.

Για να σου περιγράψω όλα αυτά που έλεγα πριν πρέπει να ανοίξω blog.

Από την αρχή δεν γίνεται να σου πουν τα πάντα. Ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα του θέματος εδώ και συνέχισε το xda.

Για όποιες περαιτέρω απορίες εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Αν φίλε θες απλά να έχεις μια συσκευή να κάνεις την δουλειά σου, δεν χρειάζεται να δίνεις σημασία σε αυτά που έγραψα.

Κλείσε το firewall σου, συνδέσου στο LG PC Suite και κάνε την αναβάθμιση...

Αν όμως θες συνεχώς να "πειράζεις" την συσκευή σου, χωρίς το επιθυμητό πάντα αποτέλεσμα, τότε πρέπει να ρίξεις διάβασμα στο xda.

Για να σου περιγράψω όλα αυτά που έλεγα πριν πρέπει να ανοίξω blog.

Από την αρχή δεν γίνεται να σου πουν τα πάντα. Ρίξε μια ματιά στην πρώτη σελίδα του θέματος εδώ και συνέχισε το xda.

Για όποιες περαιτέρω απορίες εδώ είμαστε!

 

οταν λες πειραζεις τι εννοεις?εχει αρχισει και κολλαει ασχημα και ηθελα να το κανω format (με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γινετε?), root και αναβαθμιση.πρωτα θα κανω αναβαθμιση,μετα root και μετα θα βαλω για παραδειγμα το titanium back up για να κανω ενα αντιγραφο απο εφαρμογες και μετα το format?

 

επισης καπου ειχα διαβασει οτι μπορω να "ανεβασω" λιγο τον επεξργαστη, ισχυει?

το ιδιο και για την μνημη του τηλεφωνου, αν και απο οτι διαβασα ηταν αρκετα δυσκολη διαδικασια η κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες πειραζεις τι εννοεις?εχει αρχισει και κολλαει ασχημα και ηθελα να το κανω format (με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γινετε?), root και αναβαθμιση.πρωτα θα κανω αναβαθμιση,μετα root και μετα θα βαλω για παραδειγμα το titanium back up για να κανω ενα αντιγραφο απο εφαρμογες και μετα το format?

 

επισης καπου ειχα διαβασει οτι μπορω να "ανεβασω" λιγο τον επεξργαστη, ισχυει?

το ιδιο και για την μνημη του τηλεφωνου, αν και απο οτι διαβασα ηταν αρκετα δυσκολη διαδικασια η κανω λαθος ?

 

Λέγοντας "πειράζεις" εννοώ να αλλάζεις ROMs (παραποιήσεις του OS περίπου), kernels κτλ. Αυτά μπορούν να οδηγήσουν σε μπρικάρισμα της συσκευής και φυσικά βγαίνεις εκτός εγγύησης. Εννοείται πως ξαναγυρνάς σε stock κατάσταση με λίγα κόλπα επιπλέον.

 

Κάνε αναβάθμιση -> format -> root και αν δεν σε ικανοποιεί το κινητό σου τότε βγαίνεις σε μονοπάτια εκτός εγγύησης.

Για μνήμη δεν ξέρω, για overclocking είναι πολύ απλό πια...

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας "πειράζεις" εννοώ να αλλάζεις ROMs (παραποιήσεις του OS περίπου), kernels κτλ. Αυτά μπορούν να οδηγήσουν σε μπρικάρισμα της συσκευής και φυσικά βγαίνεις εκτός εγγύησης. Εννοείται πως ξαναγυρνάς σε stock κατάσταση με λίγα κόλπα επιπλέον.

 

Κάνε αναβάθμιση -> format -> root και αν δεν σε ικανοποιεί το κινητό σου τότε βγαίνεις σε μονοπάτια εκτός εγγύησης.

Για μνήμη δεν ξέρω, για overclocking είναι πολύ απλό πια...

 

καταρχην σε ευχαριστω.επαφες φωτογραφιες και βιντεο θα σωσω απο lg pc suite, τις εφαρμογες πως?για να μην χρειαστει να ξανακατεβασω και καποιες δεν υπαρχουν κιολας στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Περασα την νεα εκδοση. για μενα ειναι η v20h και δεν ειδα καποια διαφορα. τα εικονιδια στην μπαρα δεν εφτιαξαν. ειναι ακομα misaligned. καποιος ανεφερε οτι τα ισιωσαν. ειναι σιγουρος?

 

 

θα κοιταξω και για το dithering να δω αν οντως εφτιαξε. εχει τρεξει κανενας benchmark να μας πει αν υπαρχουν διαφορες στις επιδοσεις?

 

Τα ιδια από bench

 

Βασικά εμένα ολα ίδια μου φαίνονται (θέμα με τα εικονίδια δεν είχα ποτέ ) , μονό το dithering έφτιαξε

 

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τα καταφερα τελικα και τα εκανα ολα οσα ηθελα.μια ερωτηση ακομα,μπορω να κανω overclocking ?αναβαθμισει εκανα απο lg pc suite, εβαλα την επισημη δλδ αναβαθμιση

 

edit:κατεβασα το no-frills και μου επιτρεπει μεχρι 600.κανω κατι λαθος ?

edit2:μπορω να βαλω καποιο Kernel (γιατι απο οτι καταλαβα μονο ετσι μπορω να κανω overclocking) απο την στιγμη που εχω το επισημο v20g?

Edited by sol_3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω οτι λεει εδω για root κ δε μου γίνεται http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049944 ... σιγουρα δεν κανω κατι λαθος..μου κανει loading κ δεν σταματαει!ξερει να μου πει καποιος πως να κανω root για android 2.3.3? Edited by Nosferatu13
Link to comment
Share on other sites

re paidia kanw oti leei edw gia root k de mou ginete http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049944 ... sgr den kanw kati lathos..mou kanei loading k den stamataei! kserei na mou pei kapoios pws na kanw root gia android 2.3.3?

 

Δεν θα σου απαντησει κανείς. Διόρθωσε το μήνυμα σου και γράψε στα ελληνικά και όχι σε γραφή τυπου sms. Τα greeklish απαγορεύονται εδώ και 3-4 χρόνια στο φόρουμ.

Φιλικά

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τα καταφερα τελικα και τα εκανα ολα οσα ηθελα.μια ερωτηση ακομα,μπορω να κανω overclocking ?αναβαθμισει εκανα απο lg pc suite, εβαλα την επισημη δλδ αναβαθμιση

 

edit:κατεβασα το no-frills και μου επιτρεπει μεχρι 600.κανω κατι λαθος ?

edit2:μπορω να βαλω καποιο Kernel (γιατι απο οτι καταλαβα μονο ετσι μπορω να κανω overclocking) απο την στιγμη που εχω το επισημο v20g?

 

Αν θες να μείνεις στην stock ROM να φλασάρεις αυτόν τον κέρνελ για o/c http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1148196

Εννοείται πως έχεις περάσει cwm recovery και θα κάνεις backup πριν φλασάρεις άλλον kernel

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω οτι λεει εδω για root κ δε μου γίνεται http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1049944 ... σιγουρα δεν κανω κατι λαθος..μου κανει loading κ δεν σταματαει!ξερει να μου πει καποιος πως να κανω root για android 2.3.3?

 

Πρέπει να ξεκλικαρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων όταν κολλήσει και να τον ξανακλικαρεις. Υποτίθεται έχεις ακολουθήσεις όλα τα βήματα με τη γραμμή εντολών κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκλικαρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων όταν κολλήσει και να τον ξανακλικαρεις. Υποτίθεται έχεις ακολουθήσεις όλα τα βήματα με τη γραμμή εντολών κτλ...

 

ωραιος κ ευχαριστω..αλλα τωρα πια ειναι διαφορα απο πριν...βασικα πως μπαινω να κανω αναβαθμιση αμα θελω roms...κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς custom Roms?

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1301489

 

ναι βασικα αυτο θελω να κανω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=946354 αλλα δε ξερω τα εχω μπερδεψει στο κεφαλι μου :S μηπως μπορεις να μου το εξηγησεις αυτο το site; ευχαριστω κ παλι:)

Link to comment
Share on other sites

ωραιος κ ευχαριστω..αλλα τωρα πια ειναι διαφορα απο πριν...βασικα πως μπαινω να κανω αναβαθμιση αμα θελω roms...κτλ!

 

Σίγουρα έγινε η διαδικασία του root στο τηλέφωνο ? Ανέφερες πριν ότι είχες την 2.3.3 ενώ το root ειναι για 2.2.1/2.2.2 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...