Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω αυτο το κινητο εχω και εχω ενα προβλημα, οταν κανω intsall διαφορα apps μου βγαζει κατι απο πανω στης ιδοπιισεις και λεω οτι απομενει λιγος χορος ενω εχω αλλα 5gb sthn sd!! Αν καποιος κσερει κατι πλσ ας απαντησει γιατι ολο delete/install ειμαι και ειναι κουραστικό!!! ευχαριστω!!

 

Θα πρέπει να κάνεις μεταφορά τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να μην σου γεμίζει η μνήμη του κινητού. Μόνο τις εφαρμογές των οποίων χρησιμοποιείς widgets άσε στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα ρε παιδιά κανα πρόγραμμα για να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην Sd? (σε rooted tilefwno 2.3)
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα ρε παιδιά κανα πρόγραμμα για να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην Sd? (σε rooted tilefwno 2.3)

Τις widget εφαρμογές δεν τις μεταφέρουμε.

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Τις widget εφαρμογές δεν τις μεταφέρουμε.

https://market.android.com/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&hl=el

 

Μαλλον δε το ρωτάω σωστά.. :

εχω ακουσει ότι απο τη στιγμή που το κάνεις ροοτ το κινητό μπορείς να μεταφέρεις ολόκληρες τις εφαρμογές στην sd(και όχι μόνο κάποια απο τα mb τους) ακόμα και αυτές που δεν υποστηρίζουν την μεταφορά τους στην sd(όταν τα κινητά δεν ειναι rooted).. ισχύει όντως κάτι τέτοιο? ή τσάμπα το ψάχνω? Το app2sd που μου λες δε κάνει αυτό που λέω.. έτσι δεν ειναι? το ξέρω ότι αν θέλουμε να έχουμε να έχουμε widget τότε δε πρέπει να τις μεταφέρουμε αλλά δε με καίει τόσο.. αυτο μου με νοιάζει ειναι να ελευθερώσω χώρο και έχω τόσες πολλές εφαρμογές που το app2sd δε μου αρκεί αφου μεταφέρει ένα μέρος της εφαρμογής μόνο.. για αυτο εκανα ροοτ το κινητο..

Edited by konstan19
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ένα αρχείο *.apk που έχω κατεβάσει, πού ακριβώς θα πρέπει να το περάσω για να δουλέψει μετά η εφαρμογή στο κινητό μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ένα αρχείο *.apk που έχω κατεβάσει, πού ακριβώς θα πρέπει να το περάσω για να δουλέψει μετά η εφαρμογή στο κινητό μου;

 

Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή, βάλε το σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και βάλε το apk κάπου.Κατέβασε μετά από το market κάποιον file manager της επιλογής σου, βρες το αρχείο στην θέση που αποθήκευσες, και αν επιλέξεις να το "τρέξεις" θα γίνει η εγκατάσταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε το ρωτάω σωστά.. :

εχω ακουσει ότι απο τη στιγμή που το κάνεις ροοτ το κινητό μπορείς να μεταφέρεις ολόκληρες τις εφαρμογές στην sd(και όχι μόνο κάποια απο τα mb τους) ακόμα και αυτές που δεν υποστηρίζουν την μεταφορά τους στην sd(όταν τα κινητά δεν ειναι rooted).. ισχύει όντως κάτι τέτοιο? ή τσάμπα το ψάχνω? Το app2sd που μου λες δε κάνει αυτό που λέω.. έτσι δεν ειναι? το ξέρω ότι αν θέλουμε να έχουμε να έχουμε widget τότε δε πρέπει να τις μεταφέρουμε αλλά δε με καίει τόσο.. αυτο μου με νοιάζει ειναι να ελευθερώσω χώρο και έχω τόσες πολλές εφαρμογές που το app2sd δε μου αρκεί αφου μεταφέρει ένα μέρος της εφαρμογής μόνο.. για αυτο εκανα ροοτ το κινητο..

 

Το πρόγραμμα που ψάχνεις είναι το Move2SD Enabler...αλλά υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα .

Το market εδώ και 2 εβδομάδες δεν σου επιτρέπει να το κατεβάσεις για P500 λέγοντας ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή

 

Εγώ το είχα κατεβάσει και δούλευε (αν και μου φάνηκε ότι buggαρε λίγο)

Σου παραθέτω ένα direct link που βρήκα...http://www.speedyshare.com/files/27067005/download/Move2SDEnabler%200.9.5beta%20%282%29.apk

 

:ninja:Ααααα και να ξέρεις....κάνε και κανένα backup για καλό και για κακό...δεν είναι και πολύ stable όπως σου είπα....μην με βρίζεις μετά...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δε το ρωτάω σωστά.. :

εχω ακουσει ότι απο τη στιγμή που το κάνεις ροοτ το κινητό μπορείς να μεταφέρεις ολόκληρες τις εφαρμογές στην sd(και όχι μόνο κάποια απο τα mb τους) ακόμα και αυτές που δεν υποστηρίζουν την μεταφορά τους στην sd(όταν τα κινητά δεν ειναι rooted).. ισχύει όντως κάτι τέτοιο? ή τσάμπα το ψάχνω? Το app2sd που μου λες δε κάνει αυτό που λέω.. έτσι δεν ειναι? το ξέρω ότι αν θέλουμε να έχουμε να έχουμε widget τότε δε πρέπει να τις μεταφέρουμε αλλά δε με καίει τόσο.. αυτο μου με νοιάζει ειναι να ελευθερώσω χώρο και έχω τόσες πολλές εφαρμογές που το app2sd δε μου αρκεί αφου μεταφέρει ένα μέρος της εφαρμογής μόνο.. για αυτο εκανα ροοτ το κινητο..

 

Move2SD Enabler (root only)

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή, βάλε το σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και βάλε το apk κάπου.Κατέβασε μετά από το market κάποιον file manager της επιλογής σου, βρες το αρχείο στην θέση που αποθήκευσες, και αν επιλέξεις να το "τρέξεις" θα γίνει η εγκατάσταση. ;)

Οκ φίλε ευχαριστώ! Έχω ήδη file explorer οπότε όλα μιά χαρα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά..Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. τελικά βρήκα και κατέβασα το link2sd αντί για το move2sd enabler και απο οτι φαινεται παίζει μια χαρα και μου κάνει αυτο που θέλω..
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Έχω το color note που με εξυπηρετούσε μιά χαρά γιατί, έκανα επικόλληση στην κεντρική οθόνη τις σημειώσεις που ήθελα, σαν αφηρημένος που είμαι. :blink:

Αλλά απ'ότι φαίνεται, με κάποια αναβάθμιση, έχασε αυτή την ιδιότητα να κάνει επικόλληση στην κεντρική οθόνη σημειώσεις.

Ξέρετε τι γίνεται, αν φτιάχνεται ή κανένα άλλο note που να κάνει επικολλήσεις ?

 

Ά και κάτι άλλο.Τελευταία δεν μου ανοίγει το μάρκετ.Δείχνει να φορτώνει και κάτι μου λέει για αναβάθμιση μέσω pcsuite.

Ξέρετε τίποτα ?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο προτροπές έβαλα το Cyanogen 6.5.7 & το franco Kernel v19.4...έκανα ένα overclock στα 748-480 ....είχα και ένα πρόβλημα με τη μπαταρία....

απλά ήθελε να κάνω ένα calibration και όλα καλά ^^

 

Το tweak που προτείνεται να το δοκιμάσω....ή δεν θα κάτσει καλά με την rom (μήπως έχει αλλάξει τπτ)....?

Προτείνεται μου και ένα πρόγραμμα για printscreen/screenshot..

Edited by unicorn7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν τη συσκευή και θέλω να μάθω αν έχει βρεθεί κάποια λύση για το γνωστό θέμα με τα sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms, πέρα από την εφαρμογή handcent sms. Υπάρχει δηλαδή κάποιο keyboard που να έχει και 160 greek sms η κάποιος τρόπος ώστε το/τα keyboard που έχει η συσκευή να στέλνουν 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανα sms;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν τη συσκευή και θέλω να μάθω αν έχει βρεθεί κάποια λύση για το γνωστό θέμα με τα sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανά sms, πέρα από την εφαρμογή handcent sms. Υπάρχει δηλαδή κάποιο keyboard που να έχει και 160 greek sms η κάποιος τρόπος ώστε το/τα keyboard που έχει η συσκευή να στέλνουν 160 ελληνικούς χαρακτήρες ανα sms;

 

ΔΕΝ έχει πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες ούτε ποτέ είχε απλά πρεπει να γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ η Greeklish όπως παλιά στα ΝΟΚΙΑ

 

Το πρόγραμμα που ψάχνεις είναι το Move2SD Enabler...αλλά υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα .

Το market εδώ και 2 εβδομάδες δεν σου επιτρέπει να το κατεβάσεις για P500 λέγοντας ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή

 

Εγώ το είχα κατεβάσει και δούλευε (αν και μου φάνηκε ότι buggαρε λίγο)

Σου παραθέτω ένα direct link που βρήκα...http://www.speedyshare.com/files/27067005/download/Move2SDEnabler%200.9.5beta%20%282%29.apk

 

:ninja:Ααααα και να ξέρεις....κάνε και κανένα backup για καλό και για κακό...δεν είναι και πολύ stable όπως σου είπα....μην με βρίζεις μετά...:ninja:

 

Το πρόγραμμα είναι κλειδωμένο λόγω του οτι θέλει rooting για να δουλέψει δηλαδή πείραγμα στο τηλέφωνο.

Η απάντηση από το Android Market στην ερώτηση μου γιατί δεν είναι διαθέσιμο για τη συσκευή μου σημερα ένω πρίν ένα μήνα ήταν? :mobile:

 

Hello,

 

Thanks for emailing me today. Have you installed an Android operating system on your device that has not been authorized by your device's manufacturer?

 

Please be aware that unauthorized operating systems (custom roms) may have limited functionality due to the compatibility of the device.

 

For best results, I recommend using the authorized Android operating system provided by your manufacturer that can be obtained from their website or your carrier.

 

http://www.lg.com/us/general/contact-us.jsp

 

However, for questions regarding a specific app, I recommend contacting the developer directly for support. Developers are responsible for maintaining their own apps, including making sure they function correctly and work as promised. You can reach the developer of this app here:

 

http://www.xda-developers.com/contact/

 

Please let me know if you have further questions I can help you with.

 

Best Regards,

 

Chelsea

The Android Market Team

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παιδιά.

Έχω το color note που με εξυπηρετούσε μιά χαρά γιατί, έκανα επικόλληση στην κεντρική οθόνη τις σημειώσεις που ήθελα, σαν αφηρημένος που είμαι. :blink:

Αλλά απ'ότι φαίνεται, με κάποια αναβάθμιση, έχασε αυτή την ιδιότητα να κάνει επικόλληση στην κεντρική οθόνη σημειώσεις.

Ξέρετε τι γίνεται, αν φτιάχνεται ή κανένα άλλο note που να κάνει επικολλήσεις ?

 

Ά και κάτι άλλο.Τελευταία δεν μου ανοίγει το μάρκετ.Δείχνει να φορτώνει και κάτι μου λέει για αναβάθμιση μέσω pcsuite.

Ξέρετε τίποτα ?

Thanks.

 

Φίλε μου όσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα : Πέρασε το ColorNote στο τηλέφωνο ( προφανώς το έχεις στην SD ) και το πρόβλημα σου θα λυθεί δια μαγέιας. Κάνε και ένα Restart για 101% επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά . Έχω το εξής πρόβλημα :

 

Έκανα κανονικά την αναβάθμιση μου σε GB και ενώ πέρασα όλες τις παλιές εφαρμογές μου κανονικά έφτασα στο Fbook και Twitter. Και στις 2 αυτές εφαρμογές μου βγάζει το μύνημα για αναγκαστικό κλείσιμο και δεν μου αφήνει καθόλου να μπω.

 

Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό ; Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

ΥΓ Δεν είμαι Root. Τις έχω εγκαταστείσει και απεγκαταστήσει 5 φορές! Έχω κάνει Restart το Κινητό μου. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα : Πέρασε το ColorNote στο τηλέφωνο ( προφανώς το έχεις στην SD ) και το πρόβλημα σου θα λυθεί δια μαγέιας. Κάνε και ένα Restart για 101% επιτυχία.

 

Φίλε Stakantzi πράγματι, το πέρασα στο τηλέφωνο και το πρόβλημα λύθηκε, ως για μαγείας. :) Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα μυστικά για να πετύχει είναι τα ίδια με την προηγούμενη αναβάθμιση: βγάζουμε κάρτα sim και κάρτα μνήμης πριν την αναβάθμιση. Αυτή τη φορά προχωράει πιο ομαλά μέχρι περίπου το 50% και τερματίζει. Η πρώτη εκκίνηση μετά την αναβάθμιση αργεί αρκετά στην οθόνη που γράφει Android...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, γιατί πρέπει να τα βγάλεις αυτά ?

Έχω το κιν. κοντά ένα χρόνο και όλες τις αναβαθμίσεις που έκανα, (συμπεριλαμβανομένης και της v20g πρίν 5 λεπτά) τις έκανα χωρίς να βγάλω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε δύο τέτοια κινητά. Το πρώτο το πήραμε λίγο αφού είχε κυκλοφορήσει η v20c και έκανα την αναβάθμιση σε ουσιαστικά κενό κινητό (χωρίς εγκατάσταση καμίας εφαρμογής, δεν θυμάμαι αν είχα καν ορίσει λογαριασμό Google για συγχρονισμό) και όντως έγινε σωστά με κάρτα sim και μνήμης μέσα. Το δεύτερο το πήραμε λίγο αργότερα και πριν κάνω την αναβάθμιση σε v20c είχα προλάβει να εγκαταστήσω κάμποσες εφαρμογές και να ορίσω λογαριασμό Google: αυτή η αναβάθμιση δεν προχωρούσε (πολλές προσπάθειες) και διαβάζοντας εδώ αφαίρεσα τις κάρτες οπότε πέτυχε.

 

Το ίδιο και σήμερα: ξεκίνησα με τις κάρτες μέσα (στο δεύτερο κινητό) και κάποια στιγμή μου έβγαλε «πρόβλημα επικοινωνίας». Μόλις έβγαλα τις κάρτες προχώρησε μια χαρά. Στο πρώτο κινητό τις έβγαλα απευθείας για να μην παιδεύομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω τη μ@@@Kia και το έκανα update και δεν το πολυσκεφτηκα ότι χάνεται το root!!! Και τώρα root πως??? δε θυμάμαι και τη διαδικασία με την 20 c και το superoneclick

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τι αλλαγές φέρνει η νέα αναβάθμιση.

Και πείτε τι κάνουν όσοι έχουν ροοτ την συσκευή.. (αν πρέπει να το ξανακάνουμε απο την αρχή και αν χρησιμοποιούμε τον ίδιο οδηγό)

Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...