Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη σε αρχειο που να ανοιγει με word ή excel;

 

Μπορείς! Πρέπει να κατεβάσεις το myphone explorer και κάνεις ότι θέλεις μέχρι και της εφαρμογές μπορείς να κάνεις backup τα πάντα ότι έχεις μέσα!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση,

 

Πρόσφατα άλλαξα rom στο P500 μου, τελείωσε η εγγύηση και λέω δε βαριέσαι,ας δούμε αν γίνεται καλύτερο :)

Όλα καλά, όλα ωραία, μόνο ένα πρόβλημα έχω...

 

Η αυθεντική, "μανίσια" rom που είχε πάνω το τηλέφωνο είχε το Thinkfree office προεγκατεστημένο, το οποίο χρησιμοποιούσα για να διαβάζω ebooks γιατί είχε επιλογή "Προβολή ανάγνωσης" έφερνε δηλαδή το κείμενο σε μέγεθος ευδιάκριτο, δεν έκανε απλά zoom χώριζε την κάθε σελίδα σε πολλές και γενικότερα ήταν ότι καλύτερο είχα δει απο ebook reader. Έβαλα την πλήρη έκδοση μετά το σπάσιμο αλλά δεν έχει την συγκεκριμένη επιλογή, έχω κατεβάσει όλα τα προτεινόμενα απο το Internet readers αλλά κανένα δεν έχει παρόμοια επιλογή.

 

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα ή αν μπορείτε να μου πείτε ποιά εκδοση έχει εγκατεστημένη ένα τηλέφωνο που δεν είναι σπασμένο μήπως και την βρώ στο internet θα με βοηθούσατε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

περίπου 3 24ώρα με thn έκδοση 4.0.4 IceCreamSandwhich ICS όλα πάνε καλά.. πολύ καλά....

μπαταρία αντέχει.. ίσως και περισσότερο αν και δεν το πολύ κάνω χρήση.. είναι πολύ όμορφο.. GPS OK...kai πολλές άλλες εφαρμογές...

 

μπορείτε να τα δοκιμάσετε....σε μένα πετάει

 

Ολα δουλευουνε η εχει καποιο bug?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει η εγγραφή βίντεο αλλά φωτογραφίες τραβάει. Δεν ξέρω αν αναπαράγει καλά βίντεο. Αδκηκα είναι πολύ ικανοποιητική και γρήγορη. Μία χαρά για καθημερινή χρήση. Επίσης δε δουλεύει το tethering αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί το wifi tether
Link to comment
Share on other sites

Προφανω μιλας για ics 4.Εχεις δοκιμασει να συνδεσεις bt και να κανεις κληση ;) ? Για μενα που χρησημοποιω πολυ το bt ειναι μεγαλη πικρα ,γιατι οντως παει γρηγορα και εχει καλυτερη αυτονομια μπαταριας
Link to comment
Share on other sites

μετα απο αυτο που ειδα πρεπει και εμεις να παρουμε ICS. καιρος να αρχισουμε το κραξιμο στην LG

 

 

http://www.gsmdome.com/wp-content/uploads/2012/05/Desire-C-Benchmarks-660x330.jpg

 

 

τους ρωτησα στο chat και δεν υπαρχει επισημη θεση εαν θα παρουμε την 4 ή οχι. θα ενημερωσω εαν μαθω κατι

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να δωθει επισημη ics. Απλα ισως υπαρξουν αξιολογα και stable ports αν βεβαια ασχοληθει καποιος dev στο xda
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να δωθει επισημη ics. Απλα ισως υπαρξουν αξιολογα και stable ports αν βεβαια ασχοληθει καποιος dev στο xda

 

Ασχολουνται απο τι φενεται και πιστευω σιγα σιγα θα ειμαστε κομπλε.Αν σκεφτεις οτι πριν ενα χρονο υπηρχαν πολλες beta roms 2.3.7 και τωρα τουλαχιστον σε μενα παιζει αψογα :)

Οποτε λιγο υπομονη και θα παιξει και η 4αρα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να δωθει επισημη ics.

 

 

αφου δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση δε μπορεις να το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση δε μπορεις να το ξερεις.

 

Εδώ δεν έχουν πάρει ics κινητά και κινητά, πολύ πιο πρόσφατα και ακριβά, το p500 θα πάρει? Με τα χίλια ζόρια πήραμε gingerbread.

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση δε μπορεις να το ξερεις.

 

"H LG Electronics επιβεβαίωσε στις 5 Δεκεμβρίου 2011 ότι η έκδοση Ice Cream Sandwich του Android θα είναι αρχικά διαθέσιμη για τα παρακάτω high-end LG smartphone, που κυκλοφόρησαν το 2011 στην αγορά: το Optimus 2X, το Optimus Black και το Optimus 3D." Για περισσότερα .... http://tech.in.gr/consult/article/?aid=1231140512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εν ολίγοις και για να μη μακρηγορούμε... η συγκεκριμένη συσκευή δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί επίσημα σε ICS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθεισει.Ειχα απεγκαταστισει τον launcher της lg και ειχα εγκαταστισει αλλον.Mια μερα εβγαλα και αυτον,χωρις πρωτα να ξαναβαλω τον αρχικο και τωρα μετα την εκκινηση του τηλεφωνου αφου ξεκλιδωσω την sim εχω μαυρη οθονη.Προσπαθησα να φλασαρω της lg ,τιποτε.Πηγα να φλασαρω αλλη ρομ ,παλι τιποτε,δεν φλασαρει.Τι μπορω να κανω.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.
Link to comment
Share on other sites

"H LG Electronics επιβεβαίωσε στις 5 Δεκεμβρίου 2011 ότι η έκδοση Ice Cream Sandwich του Android θα είναι αρχικά διαθέσιμη για τα παρακάτω high-end LG smartphone, που κυκλοφόρησαν το 2011 στην αγορά: το Optimus 2X, το Optimus Black και το Optimus 3D." Για περισσότερα .... http://tech.in.gr/consult/article/?aid=1231140512

 

 

 

 

Η εταιρεία δηλώνει επίσης ότι συνεχίζει να εξετάζει τη συμβατότητα του ICS OS όσον αφορά τη λειτουργικότητα, τα χαρακτηριστικά και την απόδοση για τα υπόλοιπα smartphone της LG, προκειμένου η νέα έκδοση να γίνει διαθέσιμη σε όσο το δυνατόν περισσότερα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθεισει.Ειχα απεγκαταστισει τον launcher της lg και ειχα εγκαταστισει αλλον.Mια μερα εβγαλα και αυτον,χωρις πρωτα να ξαναβαλω τον αρχικο και τωρα μετα την εκκινηση του τηλεφωνου αφου ξεκλιδωσω την sim εχω μαυρη οθονη.Προσπαθησα να φλασαρω της lg ,τιποτε.Πηγα να φλασαρω αλλη ρομ ,παλι τιποτε,δεν φλασαρει.Τι μπορω να κανω.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.

 

Κανε install zip τον aroma file manager http://db.tt/AkOicRgC αν φυσικά έχεις βάλει cwm recovery και αντέγραψε το αρχείο πού έχεις με κάποιον launcher στο system/app.

Δουλεύει μία χαρά και στο lg και είναι πολύ χρήσιμος recovery file manager

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να βοηθεισει.Ειχα απεγκαταστισει τον launcher της lg και ειχα εγκαταστισει αλλον.Mια μερα εβγαλα και αυτον,χωρις πρωτα να ξαναβαλω τον αρχικο και τωρα μετα την εκκινηση του τηλεφωνου αφου ξεκλιδωσω την sim εχω μαυρη οθονη.Προσπαθησα να φλασαρω της lg ,τιποτε.Πηγα να φλασαρω αλλη ρομ ,παλι τιποτε,δεν φλασαρει.Τι μπορω να κανω.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.

 

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ μπας και καταφέρεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ μπας και καταφέρεις κάτι.

 

Ευχαριστω φιλε ,θα προσπαθησω να το φτιαξω με αυτον τον τροπο ή με τον aroma fm που προτεινε ο αλλος φιλος,αλλα περιμενω ,αυριο μαλλον να μου το στειλει πισω η lg, που το εστειλα και ηθελε 142 ευρω για να μου το φτιαξει.

 

Κανε install zip τον aroma file manager http://db.tt/AkOicRgC αν φυσικά έχεις βάλει cwm recovery και αντέγραψε το αρχείο πού έχεις με κάποιον launcher στο system/app.

Δουλεύει μία χαρά και στο lg και είναι πολύ χρήσιμος recovery file manager

 

Ευχαριστω πολυ,φιλε.Θα το προσπαθισω μολις το παρω πισω απο την lg.Ελπιζω να φλασαρει γιατι οτι αλλο πηγα να φλασαρω ,μου εβγαζε σφαλμα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

. . . να μου το στειλει πισω η lg, που το εστειλα και ηθελε 142 ευρω για να μου το φτιαξει.

:shock: :shock: Τι σου είπαν ότι θα διόρθωναν που θέλει 142 ευρώ για να γίνει;;; Τόσο έχει ολόκληρη η συσκευή καινούρια (αν όμως την βρεις πλέον σε κάποιο κατάστημα).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!Θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι.εχω ποσο καιρο δεν μπορω να συνδεσω με τπτ τον υπολογιστη με το κινητο μεσω του LG PC Suite IV.(ουτε με το LG On-Screen Phone.Μπορει καποιος να με βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!Θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι.εχω ποσο καιρο δεν μπορω να συνδεσω με τπτ τον υπολογιστη με το κινητο μεσω του LG PC Suite IV.(ουτε με το LG On-Screen Phone.Μπορει καποιος να με βοηθησει???

 

kai...τετοια προβληματα ειχα..

παρε τηλεφωνο το hot line sτην LG

μου ειπε 4 αιτιες που αυτο μπορει να συμβαινει και τι ελεγχους να κανω...

δουλεψε αμεσως....ειναι αψογοι ...

θυμαμαι μονο καλωδιο, usd θυρα του PC.. το mode του τηλεφωνου και κατι ακομη.....

παρτους τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

kai...τετοια προβληματα ειχα..

παρε τηλεφωνο το hot line sτην LG

μου ειπε 4 αιτιες που αυτο μπορει να συμβαινει και τι ελεγχους να κανω...

δουλεψε αμεσως....ειναι αψογοι ...

θυμαμαι μονο καλωδιο, usd θυρα του PC.. το mode του τηλεφωνου και κατι ακομη.....

παρτους τηλεφωνο

 

Οκ,σευχαριστω φιλε,θα ψαξω να βρω τον αριθμο της LG!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σελίδα, ειδικά προσαρμοσμένη

για το πρόγραμμα περιήγησης που

χρησιμοποιείτε, προέρχεται από τον

ιστότοπο http://www...........gr, τον οποίο

δεν εγκρίνει η Google.

καλημέρα ξέρει κανείς τι να κάνω για να τα ανοίγω αυτα ;

 

υ.γ. να πω οτι η συγκεκριμενη ειναι ειδησιογραφικου περιεχομενου

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Στις custom rom μπορεί να μπει το apk με το πληκτρολόγιο της LG; Θα δουλεύει; Είχα δοκιμάσει να το περάσω σε άλλη συσκευή (αλλά είχε και έκδοση android 2.2) και δεν δούλευε. Το λεξικό του T9 είναι ενσωματωμένο στο apk; Θα δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση, ισως εχει ξανασυναντησει καποιος κατι τετοιο. Υπαρχει ενα optimus απο Αμερικη το οποιο ειναι κλειδωμενο στην AT&T ή Tmobile. Τελος παντων ειναι σε GSM οχι CDMA. Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει εστω και με πληρωμη; Αν ναι, πως;

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...