Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνω root και με το Titanium backup, αφαιρέσω εφαρμογές που δεν χρειάζομαι, μετά από factory reset τι γίνεται; Συγκεκριμένα θέλω να μάθω, αυτές οι εφαρμογές θα υπάρχουν και θα πρέπει να τις ξανα-απεγκαταστήσω; Το root χάνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά παιδιά.

Θέλω να χρησιμοποιήσω την φωνητική εγγραφή για κάποια μαθήματα που κάνω αλλά απ'ότι βλέπω, οι εγγραφές αποθηκεύονται στην μνήμη του τηλεφώνου.(Που δεν έχουμε και πολλή).

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποια εφαρμογή να αποθηκεύονται στην sd κάρτα ?

(Αν υπάρχει τρόπος χωρίς εφαρμογή, είναι καλύτερα).

Ευχαριστώ.

 

Ώπα παιδιά, μάλλον έκανα λάθος. Στην sd αποθηκεύονται. Σόρρυ.

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Σημερα την εβαλα και τα σπαει απλα!!!παρα πολυ καλη!!αλλαζει τελειως το κινητο μας!!

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

ποια ειχες πριν?

Link to comment
Share on other sites

εμένα η original rom γράφει xtra1.gpsonextra.net και από κάτω έχει 3 extre servers. Μπορεί κάποιος να μου πεί για original rom, τελευταία, πώς να το φτιάξω, διότι έχει φτάσει να κάνει 10 λεπτά να βρεί σήμα GPS? Επίσης, κάνω comment τις 4 αυτές γραμμές, βάζω την γραμμή με το europe και κάνω save, όλα αυτά με τον file editor του συστήματος, αλλά ενώ κάνω save, δεν σώζει τίποτα! Edited by Reissistm
Link to comment
Share on other sites

εχει εχει δοκιμασει κανεις την NEW GingerCrust V1.4 να μας πει αν τρεχει καλα...?

 

Τρέχει μια χαρά , δοκιμασέ την δέν χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα η original rom . . . αλλά ενώ κάνω save, δεν σώζει τίποτα!

Φαντάζομαι δεν θα έχεις κάνει root και δεν είναι δυνατό να τροποποιήσεις αρχεία συστήματος χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

προτείνετε κάτι για γρήγορο root και unroot ανά πάσα στιγμή που να είναι και ασφαλές?

Αυτοί οι σερβερς είναι σωστοί ή ότι ναναι? Είμαι unrooted με original rom, αλλά 10λεπτά είναι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι το να απενεργοποιηθεί τελείως το Α-GPS

Μπαίνουμε στο κρυφό μενού από το καντράν του τηλεφώνου γράφοντας

3845#*500#

Μετά επιλέγουμε

GPS Test > gpsApp Main Menu > Settings > GPS Type

Και τέλος επιλέγουμε Standalone αντί του A-GPS

Αυτή τη λύση την δοκίμασες;

Οι συμφορουμίτες που τροποποίησαν το αρχείο gps.conf δεν έχουν official rom. Θα πρότεινα να μην ασχοληθείς με αυτό ή με root όσον αφορά το gps.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Tρεχει καλητερα απο την 6.5.8?

 

 

 

Είναι πολύ ταχύτερη. Γενικώς είναι η πιο γρήγορη και η ωραιότερη Rom αυτή τη στιγμή. Έχει όμως ακόμα κάποια bugs. Σε μένα για παράδειγμα συχνά δεν αποθηκεύει ρυθμίσεις πχ ήχου, φωτεινότητας και θέλει reboot. Όταν βγει μια stable έκδοση θα είναι παρά πολύ καλή. Τώρα εγώ δοκίμασα Sonygenmod 3 με κάποια στοιχεία από την gingercrust και τον προηγούμενο .35 kernel του franko και τα αποτελέσματα με 480-748 smoothass σε neocore ήταν πολύ καλά

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Μήν ξεχνάς φίλε μου ότι δέν είναι σάν τισ άλλεσ ROM, διαθέτει πάρα πάρα πολλά στοιχεία από το xperia και όπως καταλαβένεις ΄δεν είναι έυκολο να φτίάξεισ μια ρόμ από άλλο τηλέφωνο. Γ ιαυτό και την έιπα υβριδική. Ναι έχει ακόμα αρκετά bugs αλλά πιστέυω ότι σιγά σιγά θα εξαλειφθούν.

Η sonygen έιναι απλά μια themed ρομ με βάση την CM,δέν περιέχει τίποτα από το xperia εκτοσ από κάποιες εφαρμογές.

Ευχαριστώ

 

Είναι πολύ ταχύτερη. Γενικώς είναι η πιο γρήγορη και η ωραιότερη Rom αυτή τη στιγμή. Έχει όμως ακόμα κάποια bugs. Σε μένα για παράδειγμα συχνά δεν αποθηκεύει ρυθμίσεις πχ ήχου, φωτεινότητας και θέλει reboot. Όταν βγει μια stable έκδοση θα είναι παρά πολύ καλή. Τώρα εγώ δοκίμασα Sonygenmod 3 με κάποια στοιχεία από την gingercrust και τον προηγούμενο .35 kernel του franko και τα αποτελέσματα με 480-748 smoothass σε neocore ήταν πολύ καλά

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε το επόμενο update. Η 1.4 ήταν παρα πολυ βελτιωμένη σε σχέση με την 1.3 όσον αφορά τη σταθερότητα. Ακόμα δεν κατάλαβα γιατι δε μου αποθηκευει κάποιες φορές τις ρυθμίσεις. Πάντως το setting.apk δουλεύει μια χαρα στην sonygen mode

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι εχει ποια το mozilla browser και δεν το υποστηρίζει το κινητό μας;

 

 

 

armv7 εχει

Link to comment
Share on other sites

armv7 εχει

 

Βασικά το Optimus One εχει cpu armv6 για αυτό και δεν το υποστηρίζει οπως και δεν υποστηρίζει flash κατευθείαν η stock rom 2.3.3 !

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να κάνω rout το LG Μου (Optimus one p500) Και δεν ξέρω πως. θέλω να αλλάξω π.χ. το εικονίδιο της μπαταρίας . οποίος έχει ελεύθερο χρόνο και θέλει να με βοηθήσει από την αρχή ... ας μου στείλει ένα Pm :)

 

επίσης σύνδεσα το τηλέφωνο μου στο Pc με το Lg airsync Και έχω ακόμα την έκδοση 2.2 android αν πατήσω ενημέρωση για 2.3 , θα χασω τα αρχεία και τις εφαρμογές που έχω μέχρι τώρα?

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

 

επίσης σύνδεσα το τηλέφωνο μου στο Pc με το Lg airsync Και έχω ακόμα την έκδοση 2.2 android αν πατήσω ενημέρωση για 2.3 , θα χασω τα αρχεία και τις εφαρμογές που έχω μέχρι τώρα?

 

Με την αναβαθμηση δεν χανεις τισ εφαρμογες σου ουτε τα αρχεια. Το μονο ας πουμε σημαντικο ειναι οτι θα αλλαξει το baseband και για να βαλεις custom rom θα χρειαστει να βαλεις παλι το παλιο.

 

 

Giokspy δοκιμασες την 1.5 gingercrust ??εντυπωσεις??

Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να κάνω rout το LG Μου (Optimus one p500) Και δεν ξέρω πως. θέλω να αλλάξω π.χ. το εικονίδιο της μπαταρίας . οποίος έχει ελεύθερο χρόνο και θέλει να με βοηθήσει από την αρχή ... ας μου στείλει ένα Pm :)

 

επίσης σύνδεσα το τηλέφωνο μου στο Pc με το Lg airsync Και έχω ακόμα την έκδοση 2.2 android αν πατήσω ενημέρωση για 2.3 , θα χασω τα αρχεία και τις εφαρμογές που έχω μέχρι τώρα?

 

Αυτό που εχει παρατηρηθεί σε πολλους απο εμας ηταν πως μετα την αναβαθμιση στη v20G υπήρξε εντονο πρόβλημα ελεύθερης μνήμης στη συσκευή το οποίο λύθηκε μονο με επαναφορά (reset) και φυσικά επανεγκατασταση των εφαρμογών !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εχει παρατηρηθεί σε πολλους απο εμας ηταν πως μετα την αναβαθμιση στη v20G υπήρξε εντονο πρόβλημα ελεύθερης μνήμης στη συσκευή το οποίο λύθηκε μονο με επαναφορά (reset) και φυσικά επανεγκατασταση των εφαρμογών !

 

Σε μενα το προβλημα της μνημης παραμενει(13.6mb)και μετα την επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες παντως με reset και μετα ξανα περασα τις ιδιες εφαρμογες και παιχνιδια εχω πλεον πολυ περισσοτερο χωρο ελευθερο. Πριν ειχα 13ΜΒ, τωρα (επαναλαμβανω με τα ιδια παιχνιδια, εφαρμογες) εχω 48ΜΒ ελευθερα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Optimus One εχει cpu armv6 για αυτό και δεν το υποστηρίζει οπως και δεν υποστηρίζει flash κατευθείαν η stock rom 2.3.3 !

 

καλα το flash δε μας νοιαζει πλεον αφου καταργηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...