Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καπου ρυθμιση για πολιτικη αδρανειας του wifi ωστε να παραμενει ενεργο και μετα το σβησιμο της οθονης η χρειαζεται απαρατητα προγραμα απο το market?

το ρωταω γιατι δεν εχω εντοπισει κατι και αλλα κινητα με vanilla αναφερουν οτι υπαρχει τετοια επιλογη ενσωματωμενη στο android. οσο και να εψαξα στις ρυθμισεις δεν εντοπισα κατι

 

Ρυθμισεις, Στοιχεια ελεγχου ασυρματου & δικτυου, Ρυθμισεις wi-fi, Πατας το πληκτρο του μενου (Κατω αριστερα), επιλεγεις για προχωρημενους και μετα πολιτικη αδρανειας του wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ...αν και δε καταλαβα πληρως ολα φυσιολογικα μου φαινονται, συγχρονισμο κανει με τα εισερχομενα... και τις επαφες αν εχεις φορτωσει παλιοτερα και στις εμφανιζει στον καταλογο του κινητου...συμβουλη...οταν δημιουργεις επαφη να διαλεγεις gmail ωστε να το εχεις και στο κινητο και στον υπολογιστη...τα 60mb φτανουν εφοσον εχεις wifi σπιτι και δε του αλλαζεις τα φωτα οταν βγαινεις εξω...εννοειται οχι youtube και τετοια εκτος wifi...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.

Να να εξηγήσω καλύτερα:

Το εικονίδιο αυτό, παραμένει στο status bar, ακόμη και όταν αποσυγχρονίσω

από το μενού το gmail και τις επαφές. Επίσης, απ' όσο καταλαβαίνω, παράλληλα δεν "τρέχει" κάτι άλλο. Οπότε? Με τι συγχρονίζεται? Τί data στέλνει και παίρνει?

Γι' αυτό ρωτάω και για τις χρεώσεις. Πχ: σήμερα περιμένω σημαντικό mail για δουλειά και θέλω να είμαι συγχρονισμένος με τα εισερχόμενα. Τον άλλο μήνα, πάω διακοπές, δεν περιμένω τίποτα επείγον, και προτιμάω, ακόμα και για οικονομία μπαταρίας, να μην είμαι... Τί πρέπει να κάνω?

Σημειωτέον. ότι το εικονίδιο εξαφανίζεται μόνο όταν συνδεθώ σε wi-fi (αντικαθίσταται στο status bar από το εικονίδιο του wi-fi) και επανεμφανίζεται ΑΜΕΣΩΣ, μόλις αποσυνδεθώ, χωρίς καμία δική μου ενέργεια!

Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά?

Γιατί παρατηρώ και το εξής: μπήκα στους χάρτες έδειξα στην κοπέλα μου μια πόλη στην αυστραλία. Αργότερα, παρατήρησα ότι στην "ανάλυση" της μπαταρίας έλεγε: χάρτες 2%. Ανοίγω τους χάρτες και είναι ακόμη στην αυστραλία... είναι αυτό κανονικό?

Επίσης, οι χάρτες που έχει μέσα, είναι το κανονικό google maps? Αν ναι, γιατί δεν έχω satellite view, και τα "κουμπιά" ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το apndroid και μπορεις να το κλεινεις ανοιγεις οποτε θες....

Για το γοογλη μαπ πανω δεξια εχει 3 κουμπακια πατας το μεσαιο και διαλεγεις δορυφορος

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Ιούλιο στην Ιταλία η 2.3, οπότε κατά τον αύγουστο στην ελλάδα. Ξέρουμε αν θα πάρει την 2.3.3 ?

Σε ένα review στο you tube δε με ενθουσίασε κιόλας. Δεν έχει και μεγάλη διαφορά από την 2.2.2

Link to comment
Share on other sites

αν μας έβαζε 720p video καλή θα ήτανε

 

Με τι επεξεργαστη θες να παιξεις 720 και σε τι οθονη θες να το προβαλλεις?

 

Αφου παιζει μια χαρα τα standard definition divx, παλι καλα να λες

 

720 ουτε ατομα με galaxy s δεν βαζουν στα κινητα τους, αφου δεν υπαρχει λογος

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εκανα ντε...εδω σκαλιζω το lgcamera να βρω τις καλυτερες ρυθμισεις...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλακα εκανα ντε...εδω σκαλιζω το lgcamera να βρω τις καλυτερες ρυθμισεις...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

νομιζα οτι το εννοουσες :p

 

παντως εγω χωρις να χω ψαξει ιδιαιτερα τις ρυθμισεις θα ελεγα οτι απο αποψη φωτογραφιων ειναι αρκετα ικανοποιητικο για οικονομικο τηλεφωνο..

αλλα απο βιντεο δεν ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος..

(οχι οτι βεβαια το πηρα για αυτο..)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hg8y_kO7BKo

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εγω το κινητο το εχω περιπου 2 μηνες.Με το που το εβγαλα απο το κουτι παρατηρησα μια γραντζουνιτσα σαν πολυ μικρη τριχουλα στο πλαστικο ακριβως πανω απο το ηχειο.Η συσκεασια ηταν 100% σφραγισμενη.Δεν ασχοληθηκα με αντικατασταση και τετοια.Βεβαια κατα τα αλλα ουδεν προβλημα.

Απλα ρωταω μηπως κανενας αλλος εχει συναντησει κατι παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι λίγο τη βοηθειά σας!!!

Το αγόρασα χθες για δευτερη συσκευή. Το συνδεσα πριν λίγο στον υπολογιστή και μου είπε ότι υπάρχει διαθεσιμη αναβάθμιση.

Τη ξεκινώ και στο σημείο "Αναβάθμιση" μου λέει ότι δεν υπαρχει απόκριση απο το τηλέφωνο, αποσυνδέσται, βγάλτε μπαταρία, και ξαναπροσπθείστε.... Το έκανα και το αποτέλεσμα δεν ανοιγει το κινητό για να συνεχίσω!!!

 

Τι κάνω τώρα;;;:(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!!!

 

έχω μόνο μια ερωτηση που με κανει να το σκεφτομαι.... η οθονη τη τεχνολογιας ειναι?

εχω ψαξει παντου και δε βγαζω ακρη μερικα sites λενε capacitive και αλλα λενε resistive.

Εχω χρησιμοποιήσει πολλα παλιοτερα μοντελα της lg με resistive οθόνες και πραγματικα δεν τα καταφερνα καλα ουτε μπορουσα να συνηθίσω.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας!!!

 

έχω μόνο μια ερωτηση που με κανει να το σκεφτομαι.... η οθονη τη τεχνολογιας ειναι?

εχω ψαξει παντου και δε βγαζω ακρη μερικα sites λενε capacitive και αλλα λενε resistive.

Εχω χρησιμοποιήσει πολλα παλιοτερα μοντελα της lg με resistive οθόνες και πραγματικα δεν τα καταφερνα καλα ουτε μπορουσα να συνηθίσω.... :wacko:

 

H oθόνη του Ρ500 είναι capacitive...;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Πού μπορώ να βρω πρόσοψη και πίσω καπάκι για να αλλάξω ? Δεν εννοώ κάποιο protective case αλλά κανονικό κάλυμα όπως αυτό http://www.wap5.gr/product_info.php?cPath=3_3162_3163&products_id=9217 . Ψάχνω στο ebay αλλά μόνο protective cases βρίσκω. Θα ήθελα πολύ να βρω μια λευκή πρόσοψη...
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι λίγο τη βοηθειά σας!!!

Το αγόρασα χθες για δευτερη συσκευή. Το συνδεσα πριν λίγο στον υπολογιστή και μου είπε ότι υπάρχει διαθεσιμη αναβάθμιση.

Τη ξεκινώ και στο σημείο "Αναβάθμιση" μου λέει ότι δεν υπαρχει απόκριση απο το τηλέφωνο, αποσυνδέσται, βγάλτε μπαταρία, και ξαναπροσπθείστε.... Το έκανα και το αποτέλεσμα δεν ανοιγει το κινητό για να συνεχίσω!!!

 

Τι κάνω τώρα;;;:(

 

Το γνωρίζω ότι δεν είναι σωστό που ξαναρωτώ αλλά έχω στα χέρια μου ένα "νεκρό" τηλεφωνο.... :cry:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το manual.Καποιο συνδιασμο πληκτρων πατας και μπαινεις σε safe mode.Καντο μηπως βοηθησει

 

Δε κάνει τίποτα ούτε με το συνδιασμό πλήκτρων για hard reset:(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟ LG SUITE ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΥ ΤΟ LG SUITE ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?

 

Να υποθέσω ότι τους drivers τους έχεις κατεβάσει έτσι;

Όταν το συνδέσεις με το usb τι σου βγάζει στο κινητό;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΟΥΣ DRIVERS ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΟΕΙΣ? ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ANDROID ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΤΡΩΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ...ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου βγάζει στην οθόνη του κινητού τίποτα μάλλον δε θα έχεις εγκαταστήσει τους drivers.

Θα τους βρεις στο side της LG.

 

ΥΓ. Γραφε με πεζα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers οπως και το suite υπαρχουν και μες στην sd για οποιον δεν της εχει κανει φορματ

 

Οι επανεκκινησεις παντως εξαφανιζονται με το update, αυτο ισχυει

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι δεν είναι σωστό που ξαναρωτώ αλλά έχω στα χέρια μου ένα "νεκρό" τηλεφωνο.... :cry:

 

λοιπον φιλε μου το τηλεφωνο ειναι νεκρο το πας απο εκει που το αγορασες κ λογικα θα στο αντικαταστησουν αλλιως παει στην LG για να το δουν στο service την επαθα κ εγω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...