Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα σ'ευχαριστώ αν και το αρχείο που βρήκα είναι απο το 2010

Εψαξα μήπως υπήρχε κάτι πιο ανανεωμένο αλλα και αυτό είναι πολύ καλό

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω τον φιλο για το powermax.επαθα πλακα.πρωτη φορα το κινητο κρατησε ανετα δευτερη μερα.το προγραμμα αξιζει οντως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας!!Θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει φωτό με το πως έχει γίνει τώρα το market μετά την αλλαγή;

Σας ευχαριστώ πολύ.Ακολόυθησα και γω κάτι οδηγίες για να γίνει αναβαθμισή του αλλά δε μπορω να πω ότι εχω εντυπωσιαστεί με το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας!!Θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει φωτό με το πως έχει γίνει τώρα το market μετά την αλλαγή;

Σας ευχαριστώ πολύ.Ακολόυθησα και γω κάτι οδηγίες για να γίνει αναβαθμισή του αλλά δε μπορω να πω ότι εχω εντυπωσιαστεί με το αποτέλεσμα.

Τσεκαρε και το site (μπορεις να κάνεις search/install & απο εκεί)...εγω το βρίσκω εξαιρετικό.Eπιτέλους έβαλαν σε κάθε κατηγορία top free/paid.

https://market.android.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας!!Θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει φωτό με το πως έχει γίνει τώρα το market μετά την αλλαγή;

Σας ευχαριστώ πολύ.Ακολόυθησα και γω κάτι οδηγίες για να γίνει αναβαθμισή του αλλά δε μπορω να πω ότι εχω εντυπωσιαστεί με το αποτέλεσμα.

 

http://img695.imageshack.us/img695/8468/snap20110514092341.png

 

http://img707.imageshack.us/img707/4241/snap20110514092325.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά.

Γιατί σε κάποιες τιμες μπροστά εχει ένα μείον (ή μιά τεθλασμένη) και σε άλλες όχι ?

Τι σημαίνει αυτό το μείον ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά.

Γιατί σε κάποιες τιμες μπροστά εχει ένα μείον (ή μιά τεθλασμένη) και σε άλλες όχι ?

Τι σημαίνει αυτό το μείον ?

 

Αυτό σημαίνει ''περίπου''.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όλους που ασχολούνται με αυτό το forum!

Ελπίζω κάποιος να βοηθήσει και μένα με τις απορίες μου.

Αγόρασα το Ρ500 μόλις χθές.

Προσπαθώντας σήμερα το πρωί να το συγχρονίσω με το g.mail μου, πρόσεξα, λίγο μετά ότι εμφανίζεται στη γραμμή κατάστασης, δίπλα στην "κεραία" το σηματάκι που σημαίνει ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΞΑΓΩΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.

Απ' όσο καταλαβαίνω ( γιατί είμαι χτεσινός και στο android και στα smartphones) δεν έχω εφαρμογές ή κάτι άλλο που τρέχει. Όταν όμως, πατάω το εικονίδιο GMAIL, βγαίνει κατευθείαν στα εισερχόμενα του mail μου.

Αυτό είναι το κανονικό?

Και με τις χρεώσεις τί γίνεται? Εγώ είμαι καρτοκινητός COSMOTE. Πήρα το πρωί 60ΜΒ. Όμως όλα αυτά γίνονται μέσω 3G σήματος...

Παρακαλώ πολύ, ας απαντήσει κάποιος απ' όλους εσάς, που φαίνεται να "παίζετε στα δάχτυλα" όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Προχθές διαπίστωσα οτι ανάμεσα στο διαφανές πλαστικό και στην οθόνη έχουν περάσει μερικοί κόκκοι σκόνης που φαίνονται κυρίως οταν είμαι εξω. Από οτι είδα το εχουν και άλλοι αυτο το θέμα και οφείλεται στη κακή εσωτερική μόνωση της οθόνης. Το καλυτερο που προτείνουν ειναι να σταλεί στο εξουσιοδοτημένο servive να το ανοίξουν και να καθαριστεί. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν το έχει ήδη κάνει κάποιος και εάν είδε αποτέλεσμα. Ευχαριστώ
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Προχθές διαπίστωσα οτι ανάμεσα στο διαφανές πλαστικό και στην οθόνη έχουν περάσει μερικοί κόκκοι σκόνης που φαίνονται κυρίως οταν είμαι εξω. Από οτι είδα το εχουν και άλλοι αυτο το θέμα και οφείλεται στη κακή εσωτερική μόνωση της οθόνης. Το καλυτερο που προτείνουν ειναι να σταλεί στο εξουσιοδοτημένο servive να το ανοίξουν και να καθαριστεί. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν το έχει ήδη κάνει κάποιος και εάν είδε αποτέλεσμα. Ευχαριστώ

Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχει κολληθει σωστά σε κάποιες συσκευές.

Να το πας στην αντιπροσωπεία και να απαιτήσεις να επισκευαστεί. Τις περισσότερες φορές αλλάζουν όλη την οθόνη μαζι με το εξωτερικο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Προχθές διαπίστωσα οτι ανάμεσα στο διαφανές πλαστικό και στην οθόνη έχουν περάσει μερικοί κόκκοι σκόνης που φαίνονται κυρίως οταν είμαι εξω. Από οτι είδα το εχουν και άλλοι αυτο το θέμα και οφείλεται στη κακή εσωτερική μόνωση της οθόνης. Το καλυτερο που προτείνουν ειναι να σταλεί στο εξουσιοδοτημένο servive να το ανοίξουν και να καθαριστεί. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εαν το έχει ήδη κάνει κάποιος και εάν είδε αποτέλεσμα. Ευχαριστώ

 

To ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ...

Αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να μείνω χωρίς κινητό για όσο καιρό χρειαστούν να το διορθώσουν.Βέβαια αν γίνει ανυπόφορο ή πριν λήξει η εγγύηση,σίγουρα θα το πάω για διόρθωση...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά.

Γιατί σε κάποιες τιμες μπροστά εχει ένα μείον (ή μιά τεθλασμένη) και σε άλλες όχι ?

Τι σημαίνει αυτό το μείον ?

 

αυτο δεν ειναι μειον, αλλα περιπου :p

 

επειδη προφανως λογω της ισοτιμιας ευρω/δολαριου που μεταβαλλεται διαρκως (και δεν σταματαει στο 2ο δεκαδικο) δεν μπορει παντα να βγει ενα ακριβες νουμερο οταν γινεται η μετατροπη γινεται καποια στρογγυλοποιηση (στο cent) για αυτο και σου λενε περιπου τοσο

καποιες εφαρμογες που ισως εχουν φτιαχτει απο ευρωπαιους ειναι κατευθειαν σε ευρω χωρις το περιπου

edit εχει απαντηθει πιο πανω, σορρυ

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε το θέμα της οθόνης να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Από το κουτί η συσκευή έχει ένα προστατευτικό κάλυμμα στην οθόνη, (είναι αυτό που έχει την εγκοπή στον αισθητήρα πάνω αριστερά) σωστά?? Αυτό είναι αναλώσιμο?? Δηλαδή οι ζελατίνες προστασίας που κυκλοφορούν μπαίνουν αφού πρώτα βγάλεις αυτό το προστατευτικό??

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε το θέμα της οθόνης να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Από το κουτί η συσκευή έχει ένα προστατευτικό κάλυμμα στην οθόνη, (είναι αυτό που έχει την εγκοπή στον αισθητήρα πάνω αριστερά) σωστά?? Αυτό είναι αναλώσιμο?? Δηλαδή οι ζελατίνες προστασίας που κυκλοφορούν μπαίνουν αφού πρώτα βγάλεις αυτό το προστατευτικό??

Mπορεις να αφήσεις αυτο που εχει η συσκευη ή και να πάρεις ενα ultra clear screen protector.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=46624

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ρε παιδιά.

Γιατί σε κάποιες τιμες μπροστά εχει ένα μείον (ή μιά τεθλασμένη) και σε άλλες όχι ?

Τι σημαίνει αυτό το μείον ?

 

Ευχαριστώ frastgr και qsis.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όλους που ασχολούνται με αυτό το forum!

Ελπίζω κάποιος να βοηθήσει και μένα με τις απορίες μου.

Αγόρασα το Ρ500 μόλις χθές.

Προσπαθώντας σήμερα το πρωί να το συγχρονίσω με το g.mail μου, πρόσεξα, λίγο μετά ότι εμφανίζεται στη γραμμή κατάστασης, δίπλα στην "κεραία" το σηματάκι που σημαίνει ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΞΑΓΩΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ.

Απ' όσο καταλαβαίνω ( γιατί είμαι χτεσινός και στο android και στα smartphones) δεν έχω εφαρμογές ή κάτι άλλο που τρέχει. Όταν όμως, πατάω το εικονίδιο GMAIL, βγαίνει κατευθείαν στα εισερχόμενα του mail μου.

Αυτό είναι το κανονικό?

Και με τις χρεώσεις τί γίνεται? Εγώ είμαι καρτοκινητός COSMOTE. Πήρα το πρωί 60ΜΒ. Όμως όλα αυτά γίνονται μέσω 3G σήματος...

Παρακαλώ πολύ, ας απαντήσει κάποιος απ' όλους εσάς, που φαίνεται να "παίζετε στα δάχτυλα" όλα αυτά!

 

Χμμ...αν και δε καταλαβα πληρως ολα φυσιολογικα μου φαινονται, συγχρονισμο κανει με τα εισερχομενα... και τις επαφες αν εχεις φορτωσει παλιοτερα και στις εμφανιζει στον καταλογο του κινητου...συμβουλη...οταν δημιουργεις επαφη να διαλεγεις gmail ωστε να το εχεις και στο κινητο και στον υπολογιστη...τα 60mb φτανουν εφοσον εχεις wifi σπιτι και δε του αλλαζεις τα φωτα οταν βγαινεις εξω...εννοειται οχι youtube και τετοια εκτος wifi...

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε το θέμα της οθόνης να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Από το κουτί η συσκευή έχει ένα προστατευτικό κάλυμμα στην οθόνη, (είναι αυτό που έχει την εγκοπή στον αισθητήρα πάνω αριστερά) σωστά?? Αυτό είναι αναλώσιμο?? Δηλαδή οι ζελατίνες προστασίας που κυκλοφορούν μπαίνουν αφού πρώτα βγάλεις αυτό το προστατευτικό??

 

Ναι μπαινουν αφου το βγαλεις

 

Κρατα λιγο καιρο το αρχικο δεν ειναι τοσο ασχημο

 

Απο καποιο σημειο και μετα ετσι κι αλλιως θα γινει για πεταμα

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Να κάνω μία ερώτηση σε όσους έχουν το εν λόγω κινητό : Οταν έχετε κλειδωμένο το κινητό και έχετε missed call πως ακριβώς σας το εμφανίζει αυτό στην lock screen? (πχ το galaxy 3 εμφανίζει κατι σαν ένα παζλ αλλά αυτό μάλλον είναι της samsung σωστά; ) Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχει κολληθει σωστά σε κάποιες συσκευές.

Να το πας στην αντιπροσωπεία και να απαιτήσεις να επισκευαστεί. Τις περισσότερες φορές αλλάζουν όλη την οθόνη μαζι με το εξωτερικο.

 

η οθόνη δεν είναι κολλημένη είναι τοποθετημένη μεταξύ του εξωτερικού περιβλήματος και της πλακέτας με βίδες χωρίς κόλλα. Υπάρχουν στο net αρκετά βίντεο που δείχνουν πως ''λύνεται'' το κινητό. Άρα κάτι θα παίζει με την συναρμολόγηση κατά την κατασκευή και για αυτό μπάζει σκόνη. Και το δικό μου έχει αυτό το πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω απο που μπαίνει η σκόνη μιας και μελέτησα τα βίντεο πως διαλύεται το κινητό και πραγματικά έιναι απίστευτο πως μπορεί να περάσει σκόνη έτσι όπως είναι τοποθετημένα τα εξαρτήματα. Επίσης για κάποιους όπως εγώ που δεν ζούμε εκεί που υπάρχει αντιπροσωπεία είναι δύσκολο να στείλουμε το κινητό για ''καθάρισμα'' (και αν το δεχτούνε για αυτο το λόγο) και να περιμένουμε πόσο καιρό για να το πάρουμε πίσω. Όντως είναι πρόβλημα και χρειάζεται σκέψη......

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Να κάνω μία ερώτηση σε όσους έχουν το εν λόγω κινητό : Οταν έχετε κλειδωμένο το κινητό και έχετε missed call πως ακριβώς σας το εμφανίζει αυτό στην lock screen? (πχ το galaxy 3 εμφανίζει κατι σαν ένα παζλ αλλά αυτό μάλλον είναι της samsung σωστά; ) Ευχαριστώ!

 

Να προσθεσω και εγω στην ερωτηση αυτη, το αν υπαρχει καποιο ledακι που να ειδοποιει για αναπαντητη κληση, ή αδιαβαστα μηνυματα οσο ειναι κλειδωμενο το κινητο. Κατι σαν μερικα Nokia δηλ. (E71, N900, N97mini κτλ.)

 

Επίσης, τις επομενες μερες θα το εχω και εγω στα χερια μου απο εταιρικη επιδοτηση, ποια ειναι η αποψη σας? Ειναι βολικο? Έχει καποια "παιδικη ασθενεια"? Για την μπαταρια, δεν εχω βγαλει ακρη ακομα. Αλλοι λενε οτι κρατα με ηπια χρηση πανω απο 4 μερες, και αλλοι λενε 2. Εσεις τι λετε? :)

 

Ευχαριστω παιδες.

 

Υ.Γ: Καμια θηκη? :p

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και εγω στην ερωτηση αυτη, το αν υπαρχει καποιο ledακι που να ειδοποιει για αναπαντητη κληση, ή αδιαβαστα μηνυματα οσο ειναι κλειδωμενο το κινητο. Κατι σαν μερικα Nokia δηλ. (E71, N900, N97mini κτλ.)

:p

Όχι δεν έχει κάποιο led για να σε ειδοποιεί αν έχεις αναπάντητες, email, sms, mms όπως έχουν τα nokia που αναφέρεις.

Για τα υπόλοιπα ας σου απαντήσουν τα παιδιά που το χρησιμοποιούν ως κύρια συσκευή τους, γιατί εγώ απλά την απέκτησα από αλλαγή παρόχου και δεν την χρησιμοποιώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δειτε ενα ακομα βιντεακι που εφτιαξα. Ειναι με την Official LG rom. Eχω πεταξει το root αφου δεν μου χρειαζεται πια λογο market enabler. Αν δουλευε ο Rom Manager στο ONE, θα το κρατουσα.

 

Εχω τον Launcher Pro Plus που μπορειτε να τον αγορασετε απο το Market και το Fancy widget pro.

H συσκευη παει σφαιρα και εχει βελτιωθει πολυ το touch σε σχεση με τον LG launcher.

 

 

την agenda που εχεισ βαλει που την βρισκω ακριβως??το εχο το launcherpro αλλα δεν βρηκα widget agenda

Link to comment
Share on other sites

την agenda που εχεισ βαλει που την βρισκω ακριβως??το εχο το launcherpro αλλα δεν βρηκα widget agenda

Είναι το calendar widget, πατώντας πάνω δεξιά σου δείχνει σαν αντζεντα τις καταχωρήσεις σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου ρυθμιση για πολιτικη αδρανειας του wifi ωστε να παραμενει ενεργο και μετα το σβησιμο της οθονης η χρειαζεται απαρατητα προγραμα απο το market?

το ρωταω γιατι δεν εχω εντοπισει κατι και αλλα κινητα με vanilla αναφερουν οτι υπαρχει τετοια επιλογη ενσωματωμενη στο android. οσο και να εψαξα στις ρυθμισεις δεν εντοπισα κατι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...