Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το κινητακι εδω και 4 μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος εως ξετρελαμενος.παρολαυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας σε 2 θεματα:1)δεν εχω καταφερει να κανω συγχρονισμο του κινητου με τον υπολογιστη με το lg suite και 2)εχω το aura για πλοηγηση αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος και κανοντας μια αναζητηση στο google βρηκα πως εχει βγαλει και η mls πλοηγο για android αλλα δεν τον βρισκω πουθενα ουτε στο market ουτε στο εμποριο.ξερεις κανεις που μπορω να το βρω και ποσο κοστιζει περιπου?:O
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητακι εδω και 4 μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος εως ξετρελαμενος.παρολαυτα θα ηθελα τη βοηθεια σας σε 2 θεματα:1)δεν εχω καταφερει να κανω συγχρονισμο του κινητου με τον υπολογιστη με το lg suite

 

Για να καταφέρεις να κάνεις συγχρονισμό με το LG PC Suite θα πρέπει να έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό.Για να το κάνεις εύκολα βάλε το widget "Διαχείρηση ισχύος" και ενεργοποίησε το πρωτελευταίο εικονίδιο.

Να σου πω την αλήθεια όμως αν θες να συγχρονίσεις μόνο επαφές τότε είναι πολύ πιο βολικό και εύχρηστο να τις συχγρονίσεις στο Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα toshiba micro sd 4 gb και δουλευει μια χαρα. Σκεφτομουν να παρω και ενα 8gb γτ δεν μ φτανει..το εχει δοκιμασει κανεισ το συγκεκρυμενο??μην ο παρω και παιζει αποσυνδεσεισ κλπκλπ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

εχει βρει κανεισ πωσ να στελνει κενο μυνημα??

 

 

Την έχω εδώ και κάνα τρίμηνο περίπου .

Απολύτως κανένα πρόβλημα με την συγκεκριμένη μνήμη , ακόμα και όταν είχα την έκδοση v10b, όπου είχαν αναφερθεί προβληματάκια. Προχώρα άφοβα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για να καταφέρεις να κάνεις συγχρονισμό με το LG PC Suite θα πρέπει να έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό.Για να το κάνεις εύκολα βάλε το widget "Διαχείρηση ισχύος" και ενεργοποίησε το πρωτελευταίο εικονίδιο.

Να σου πω την αλήθεια όμως αν θες να συγχρονίσεις μόνο επαφές τότε είναι πολύ πιο βολικό και εύχρηστο να τις συχγρονίσεις στο Gmail.

 

το εχω κανει αυτο με το εικονιδιο και μου βγαζει μυνημα το pc suite οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το τηλεφωνο!αυτο με το gmail πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αυτο με το εικονιδιο και μου βγαζει μυνημα το pc suite οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το τηλεφωνο!αυτο με το gmail πως γινεται?

 

1) Από το μενού των επαφών (πρόσωπα) -> περισσότερα -> εξαγωγη σε κάρτα sd.

2) Eάν δεν θέλουμε να τις βλέπουμε διπλές , σβήνουμε όλες τις επαφές . Βέβαια για ασφάλεια μπορούμε να τις κρατήσουμε και απλά όταν επανέλθουν ως Google να επιλέξουμε την προβολή μόνο αυτών.

3) Από το μενού των επαφών (πρόσωπα) -> περισσότερα -> εισαγωγή από κάρτα sd και επιλέγουμε τύπο Google.

 

Μπαίνεις στο internet,κάνεις συγχρονισμό επαφών gmail και τότε έχουν συγχρονιστεί με τον λογαριασμό σου.

Όταν δημιουργείς μια νέα επαφή να επιλέγεις "Επαφή Gmail", έτσι κάθε φορά που θα γίνεται συγχρονισμός Google τότε θα συγχρονιζονται οι επαφές σου.

 

Αυτός είναι ο πιο ασφαλής τρόπος,και μέσω του αυτόματου συγχρονισμού δεν σε απασχολούν back up επαφών κτλ...

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Εχω το LG Optimus One,γινεται να εχω εγκατεστημενους δωρεαν τους χαρτες?δλδ να μην χρειαζεται να ειμαι συνδεδεμενος σε wi-fi για να δουλευει το GPS.Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν κατι για το Norton,το εγκατεστησα αλλα οι χαρτες δεν ειχαν εγκατασταθει.Ξερετε τι παιζει??Thanks in advance.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν κατι για το Norton,το εγκατεστησα αλλα οι χαρτες δεν ειχαν εγκατασταθει.Ξερετε τι παιζει??

 

Το Norton δεν έχει καμία σχέση με τους χάρτες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια.Εχω το LG Optimus One,γινεται να εχω εγκατεστημενους δωρεαν τους χαρτες?δλδ να μην χρειαζεται να ειμαι συνδεδεμενος σε wi-fi για να δουλευει το GPS.Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν κατι για το Norton,το εγκατεστησα αλλα οι χαρτες δεν ειχαν εγκατασταθει.Ξερετε τι παιζει??Thanks in advance.

Το Optimus One δεν έχει "μαμήσιους" offline χάρτες. Από τη στιγμή που χρησιμοποιεί google maps οι χάρτες κατεβαίνουν τμηματικά για μία περιοχή από το δίκτυο όταν χρειαστεί το χάρτη για τη συγκεκριμένη περιοχή. Αυτοί θα αποθηκευτούν στην sd card για μελλοντική χρήση.

Μόνη λύση είναι να αγοράσεις κάποιο 3rd party GPS software. Δεν αναφέρομαι σε άλλους τρόπους απόκτησης του Software.

Link to comment
Share on other sites

NDrive εννούσα.Σορρυ για το off-topic.

 

με το gps δουλευει το ndrive, το wifi το θες μονο για να κατεβασεις την εφαρμογη και τους χαρτες

 

μετα αποθηκευονται στο κινητο σου και τους χρησιμοποιεις οποτε θες

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό κάμποσο καιρό τώρα και το έχω ευχαριστηθεί. Με εξαίρεση ένα περίεργο bug στα μηνύματα με το ελληνικό "Χ" δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Εδώ και λίγο καιρό όμως έχω πρόβλημα με την οθόνη η οποία δεν σβήνει. Στην αρχή το έκανε αραιά και που αλλά τώρα πολύ συχνά. Αν κάνω reboot ξανασβήνει μόνη της κανονικά αλλά μετά από λίγη χρήση μένει πάλι ανοιχτή και πρέπει να έχω το νου μου να την κλείνω από το power button.

 

Αν θυμάμαι καλά και κάποιος άλλος είχε αντίστοιχο πρόβλημα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Γίνεται να αποφύγω το service;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό κάμποσο καιρό τώρα και το έχω ευχαριστηθεί. Με εξαίρεση ένα περίεργο bug στα μηνύματα με το ελληνικό "Χ" δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Εδώ και λίγο καιρό όμως έχω πρόβλημα με την οθόνη η οποία δεν σβήνει. Στην αρχή το έκανε αραιά και που αλλά τώρα πολύ συχνά. Αν κάνω reboot ξανασβήνει μόνη της κανονικά αλλά μετά από λίγη χρήση μένει πάλι ανοιχτή και πρέπει να έχω το νου μου να την κλείνω από το power button.

 

Αν θυμάμαι καλά και κάποιος άλλος είχε αντίστοιχο πρόβλημα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Γίνεται να αποφύγω το service;

 

Πρώτα απ όλα έχεις περάσει την τελευταία έκδοση του λογισμικού?

Υπάρχει περίπτωση να γίνεται confing απο κάποια εφαρμογη που έχεις περάσει.

 

Πριν πας για service για να εξακριβωσεις αν πρόκειται για software η hardware πρόβλημα, θα πρέπει να κανεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το δουλεψεις μια μέρα έτσι. Αν συνεχίζει να στο κάνει μάλλον είναι θέμα hardware.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα έχεις περάσει την τελευταία έκδοση του λογισμικού?

 

Τώρα ετοιμάζομαι να την περάσω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ετοιμάζομαι να την περάσω και θα επανέλθω.

 

Πολύ φοβάμαι ότι το τηλέφωνο βγήκε off. Προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση και κόλλησε στο 4% όπου και έβγαλε emergency mode. Έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα, άνοιξε κανονικά και ξαναδοκίμασα, πάλι emergency mode, μόνο που τώρα το τηλέφωνο δεν ξαναανοίγει. Απλά γράφει LG και ανάβουν τα κουμπιά αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Τι κάνουμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι το τηλέφωνο βγήκε off. Προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση και κόλλησε στο 4% όπου και έβγαλε emergency mode. Έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα, άνοιξε κανονικά και ξαναδοκίμασα, πάλι emergency mode, μόνο που τώρα το τηλέφωνο δεν ξαναανοίγει. Απλά γράφει LG και ανάβουν τα κουμπιά αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Τι κάνουμε τώρα;

 

Ξαναπροσπαθησε κάτι δεν έγινε σωστά.

Συνδεσε το και αν το βλέπει ο υπλογιστης ξανακανε την διαδικασία.

Βεβαιωσου ότι έχεις την τελευταία έκδοση του pc sweet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπαθησε κάτι δεν έγινε σωστά.

Συνδεσε το και αν το βλέπει ο υπλογιστης ξανακανε την διαδικασία.

Βεβαιωσου ότι έχεις την τελευταία έκδοση του pc sweet.

 

Τι να ξαναπροσπαθήσω;

Το κινητό δεν κάνει τίποτα ακόμα και μετά από τόση ώρα που του έβγαλα την μπαταρία. Μόνο το σήμα της LG και το pc δεν το βλέπει.

Αναγκαστικά πάει service πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Τι να ξαναπροσπαθήσω;

Το κινητό δεν κάνει τίποτα ακόμα και μετά από τόση ώρα που του έβγαλα την μπαταρία. Μόνο το σήμα της LG και το pc δεν το βλέπει.

Αναγκαστικά πάει service πλέον...

 

Δεν έχω πειραματιστει καθόλου με το LG γιατί σε μένα πέρασε με την πρώτη η νέα έκδοση.

Δεν ξέρω αν γίνεται πατοντας κάποιο συνδιασμο κουμπιων μπορει να μπει σε recovery και να γίνει reboot. Ίσως όσοι έχουν πολυ καιρο την συσκευη σε βοηθήσουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι το τηλέφωνο βγήκε off. Προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση και κόλλησε στο 4% όπου και έβγαλε emergency mode. Έβγαλα την μπαταρία και την ξαναέβαλα, άνοιξε κανονικά και ξαναδοκίμασα, πάλι emergency mode, μόνο που τώρα το τηλέφωνο δεν ξαναανοίγει. Απλά γράφει LG και ανάβουν τα κουμπιά αλλά δεν κάνει τίποτα.

 

Τι κάνουμε τώρα;

 

βασικα εκανες λαθος. κολλαει στο 4% και βγαζει emergency mode με κιτρινη οθονη και μετα απο κανα 10λεπτο συνεχιζει. δε σημαινει οτι χαλασε......:!:

 

κανε ενα hard reset και βαλτο παλι απο την αρχη και αστο στο 4%. μη το πειραξεις θα συνεχισει

Link to comment
Share on other sites

βασικα εκανες λαθος. κολλαει στο 4% και βγαζει emergency mode με κιτρινη οθονη και μετα απο κανα 10λεπτο συνεχιζει. δε σημαινει οτι χαλασε......:!:

 

κανε ενα hard reset και βαλτο παλι απο την αρχη και αστο στο 4%. μη το πειραξεις θα συνεχισει

 

Το είχα αφήσει πάνω από 10λεπτο αλλά μπορεί να έχεις δίκιο.

Πώς κάνω hard reset τώρα; Το τηλέφωνο είναι νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο το σήμα της LG δείχνει πάλι και τίποτα άλλο.

 

το pc στο βλεπει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...