Jump to content

Δημόσια Ημερολόγια Google


psybill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και βέβαια μας το βγάζει και όντως είναι ανεπίτρεπτο. μάλιστα εγώ το είχα πιστέψει κανονικά και πήγε να γίνει ένα μπέρδεμα, αλλά μετά από συζήτηση με την γυναίκα μου (που έχει και αυτή το συγκεκριμένο ημερολόγιο ενεργοποιημένο) κατάλαβα ότι είναι λάθος!!

 

Άστα να πάνε, και εγώ πήγα να την πατήσω και να κανονίσω για τριήμερο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο μάγκες. Είναι λάθος η ημερομηνία του Αγ. Πνεύματος.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να περάσουμε τα γενέθλια από Facebook στο ημερολόγιο?

 

 

http://mashable.com/2012/02/21/export-facebook-birthdays/#492578-Create-Alerts

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να προσθέσω κι εγώ ένα ημερολόγιο που το βρίσκω ενδιαφέρον.

Όλες οι ελληνικές ταινίες που παίζει η τηλεόραση : https://www.google.com/calendar/embed?src=Y2FsZW5kYXI5MGxlcHRhQGdtYWlsLmNvbQ&gsessionid=OK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και τα ημερολόγια συνεχίζονται....

 

 

ΑΡΗΣ

https://www.google.com/calendar/embed?src=a9sj98hu0dgeioqe98tia797jk%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

 

ΠΑΟΚ

https://www.google.com/calendar/embed?src=hhd4d4l0k5sjmv9gvjbauc7j6s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

 

Ακόμη δεν είναι έτοιμα τα προγράμματα από τη Σουπερλίγκα και το μπάσκετ αργεί ακόμη να ξεκινήσει γι'αυτό να κάνετε συχνά συγχρονισμό για να ενημερώνετε τα ημερολόγια όσο θα τα συμπληρώνω...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Και τα ημερολόγια συνεχίζονται....

 

 

ΑΡΗΣ

https://www.google.com/calendar/embed?src=a9sj98hu0dgeioqe98tia797jk%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

 

ΠΑΟΚ

https://www.google.com/calendar/embed?src=hhd4d4l0k5sjmv9gvjbauc7j6s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

 

 

Ακόμη δεν είναι έτοιμα τα προγράμματα από τη Σουπερλίγκα και το μπάσκετ αργεί ακόμη να ξεκινήσει γι'αυτό να κάνετε συχνά συγχρονισμό για να ενημερώνετε τα ημερολόγια όσο θα τα συμπληρώνω...

του αρη που το εχω απο περσι να το ξανακατεβασω?η ανανεωνεται αυτοματα?εχω τον αυτοματο συγχρονισμο ανοιχτο εννοειται
Link to comment
Share on other sites

του αρη που το εχω απο περσι να το ξανακατεβασω?η ανανεωνεται αυτοματα?εχω τον αυτοματο συγχρονισμο ανοιχτο εννοειται

 

Είναι το ίδιο ημερολόγιο. Η url δηλαδή που έχω παραθέσει πιο πάνω είναι η ίδια για τρίτη χρονιά φέτος...

Αν έχεις συγχρονίσει θα δεις στο ημερολόγιο σου να εμφανίζονται οι καταχωρήσεις...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο ημερολόγιο. Η url δηλαδή που έχω παραθέσει πιο πάνω είναι η ίδια για τρίτη χρονιά φέτος...

Αν έχεις συγχρονίσει θα δεις στο ημερολόγιο σου να εμφανίζονται οι καταχωρήσεις...

 

τις ειδα! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο google calendar έχω βάλει κάτι έτοιμα που έχει όπως πότε παίζει ο Ολυμπιακός και άλλα, αλλά στο κινητό δεν μου τα εμφανίζει! Όταν πάω να διαλέξω έχει να συγχρονίσει με το gmail account μου, f1 calendar, αργίες τις Ελλάδας αλλά όχι αυτό με τους αγώνες το Ολυμπιακού αλλά και άλλων ομάδων.

 

Χρησιμοποιώ το Business Calendar αλλά και με άλλα που έχω δοκιμασει δεν κατάφερα να το εμφανίσω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
έχουμε κανένα καινούριο ημερολόγιο για formula 1?

 

την περίμενα αυτήν την ερώτηση σήμερα να σου πω την αλήθεια αλλά δυστυχώς παιδιά δεν προλαβαίνω μάλλον για φέτος, όχι μόνο να φτιάξω ημερολόγιο αλλά και για να δω αγώνα δύσκολο το κόβω.:)

έχω τα δυο περσινά αρχεία για δοκιμαστικά και για αγώνες. αν θέλει κάποιος του τα στέλνω να το φτιάξει. νομίζω ότι με βάση αυτά δεν θα είναι πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα καινούριο ημερολόγιο για formula 1?

 

Μιας και με ενδιέφερε κι εμένα το θέμα και ο psybill δεν έχει χρόνο να το φτιάξει είπα να το κάνω εγώ..

Αλλά ευτυχώς βρήκα ήδη κάποιο έτοιμο για όλους.. Είναι από το F1Minute.com και είναι στ' αγγλικά αλλά

αυτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα :p

Το προσθέτετε στο ημερολόγιό σας απλά πατώντας κάτω δεξιά το +Google Ημερολόγιο ;)

 

https://www.google.com/calendar/embed?src=sidepodcast.com_vbs29ake37mf1n3hser5aknt8c@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?

πως μπορω να ρυθμισω ειδοποιηση για τα προσθετα ημερολογια (αυτα που αναφερει σαν αλλα).Εβαλα τα γενεθλια επαφων και δεν εχει πουθενα αυτη την επιλογη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μιας και με ενδιέφερε κι εμένα το θέμα και ο psybill δεν έχει χρόνο να το φτιάξει είπα να το κάνω εγώ..

Αλλά ευτυχώς βρήκα ήδη κάποιο έτοιμο για όλους.. Είναι από το F1Minute.com και είναι στ' αγγλικά αλλά

αυτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα :p

Το προσθέτετε στο ημερολόγιό σας απλά πατώντας κάτω δεξιά το +Google Ημερολόγιο ;)

 

https://www.google.com/calendar/embed?src=sidepodcast.com_vbs29ake37mf1n3hser5aknt8c@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens

υπερπλήρης δε λέω αλλά για πολύ φανατικούς ρε παιδί μου. θα ψάχνουμε τις δικές μας καταχωρήσεις με μεγεθυντικό φακό μέσα σε τόσες για f1. αυτό χρειάζεται αντιγραφή σε δικό μας ημερολόγιο και σβήσιμο τα περιττά.

πάντως για καλό και για κακό εγώ βάζω τα αρχεία εδώ αν θέλει να τα αξιοποιήσει κάποιος.

https://www.dropbox.com/sh/q9xb6y844r7exoi/pHJmx2MfzI

 

να κανω μια ερωτηση?

πως μπορω να ρυθμισω ειδοποιηση για τα προσθετα ημερολογια (αυτα που αναφερει σαν αλλα).Εβαλα τα γενεθλια επαφων και δεν εχει πουθενα αυτη την επιλογη.

στο desktop δεν έχεις την δυνατότητα αλλά στο κινητό σου πρέπει να έχεις την επιλογή για προσθήκη ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ημερολόγιο εορτολόγιο/αργίες και λέει λάθος την ημερομηνία του Πάσχα. Έτσι είναι και σε εσάς; (Δείχνει δηλαδή και σε εσάς λάθος την ημερομηνία του Πάσχα του 2013;) Ευχαριστώ.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

 

στο desktop δεν έχεις την δυνατότητα αλλά στο κινητό σου πρέπει να έχεις την επιλογή για προσθήκη ειδοποίησης

ουτε στο κινητο εχω τετοια επιλογη.Εχεις τσεκαρει καπου οτι γινεται και μου διαφευγει?

Μπορω να κανω αποθηκευση των εγγραφων αυτου του ημερολογιου και να το περασω σαν δικο μου?ετσι ωστε να μπορω να ορισω αποστολη email?

Με τις καινουργιες ομως τις εγγραφες τι θα γινεται?δεν θα περνιονται προφανως.

 

Έχω ένα ημερολόγιο εορτολόγιο/αργίες και λέει λάθος την ημερομηνία του Πάσχα. Έτσι είναι και σε εσάς; (Δείχνει δηλαδή και σε εσάς λάθος την ημερομηνία του Πάσχα του 2013;) Ευχαριστώ.

εμενα το δειχνει κανονικα.εχω περασει το αργιες της ελλαδας..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο κινητο εχω τετοια επιλογη.Εχεις τσεκαρει καπου οτι γινεται και μου διαφευγει?

Μπορω να κανω αποθηκευση των εγγραφων αυτου του ημερολογιου και να το περασω σαν δικο μου?ετσι ωστε να μπορω να ορισω αποστολη email?

Με τις καινουργιες ομως τις εγγραφες τι θα γινεται?δεν θα περνιονται προφανως.

 

 

εμενα το δειχνει κανονικα.εχω περασει το αργιες της ελλαδας..

 

 

Αν και 23/3 των Αγιων θεοδωρων δεν τη ειχε περασμενη.Δυστηχως πολλη ερασιτεχνικη αντιμετωπιση στα περισοτερα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διαγράψω όλες τις γιορτές που έχω περάσει μέσα στο βασικό μου ημερολόγιο και γενικά όλα τα συμβάντατα που είναι περασμένα μέσα για να τα περάσω από την αρχή γιατί τα έχω κάνει λίγο.....;

Πατώντας Διαγραφή συμβάντων και προσπαθώντας μετά να περάσω καινούργια μου λέει ότι:

"Δεν είναι δυνατή η εισαγωγή των συμβάντων: Ορισμένα συμβάντα σε αυτό το αρχείο δεν εισήχθησαν, διότι τα είχατε εισάγει παλαιότερα στο Ημερολόγιο Google. Τα υπόλοιπα συμβάντα του αρχείου εισήχθησαν.." που είναι 0.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Απο το pc επελεξε διαγραφη του ημερολογιου.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατι μου θυμιζει αυτο.δες απο το κινητο νομιζω εχει επιλογη διαγραφης ολων των εγγραφων ανα μηνα.εννοειται επιλεγεις να ειναι συγχρονισμενο
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Βασικά προσπαθώ στον υπολογιστή να το φτιάξω και δεν μπορώ. Ύστερα θα το κάνω συγχρονισμό με το κινητό.

Καλά τόσο δύσκολο είναι να ξαναπεράσεις από την αρχή τις εγγραφές; Στο google που ψάχνω χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί το σκύλο...... απλά πράγματα και δεν..... να κάνεις full reset κι απ'την αρχή... δεν μπορώ τώρα να τις ξαναπεράσω μιας και τις έσβησα γιατί μου λέει ότι είχαν εισαχθεί παλιότερα!!!!!!!!

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Βασικά προσπαθώ στον υπολογιστή να το φτιάξω και δεν μπορώ. Ύστερα θα το κάνω συγχρονισμό με το κινητό.

Καλά τόσο δύσκολο είναι να ξαναπεράσεις από την αρχή τις εγγραφές; Στο google που ψάχνω χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί το σκύλο...... απλά πράγματα και δεν..... να κάνεις full reset κι απ'την αρχή... δεν μπορώ τώρα να τις ξαναπεράσω μιας και τις έσβησα γιατί μου λέει ότι είχαν εισαχθεί παλιότερα!!!!!!!!

 

Δεν καταλαβα τι θες να πεις.Παντως σε εμενα μεσω υπολογιστη εχει επιλογη διαγραφης του κυριου ημερολογιου.Τωρα τι ακριβως κανει δεν ειμαι πολυ περιεργος να μαθω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το κυρίως ημερολόγιο δεν μ' αφήνει να το σβήσω. Ενώ όμως σβήνω τα συμβάντα που έχει, φορτώνοντας πάλι τις γιορτές μου λέει ότι ήδη έχουν περαστεί! και δεν τις φορτώνει!! Αυτό που θέλω να κάνω δηλ. είναι full reset, να σβήσω τα πάντα που είχα περάσει από γιορτές κινητές σταθερές και να τις ξαναπεράσω από την αρχή. Αφού τα περάσω στον υπολογιστή να κάνω μετά συγχρονισμό με το κινητό. Ελπίζω να έγινα σαφής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...