Jump to content

[Modding] Motorola Milestone


xoulis_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω η τελευταία cm,έχει όλα τα θέματα λυμένα,το τηλεφωνο έχει να μου κάνει reboot πάνω από εβδομάδα,και είναι επιτέλους πιο σβέλτο με gingerbread.

οτι όλοι οι άλλοι είναι καρεκλαδες το έχουμε πει,αλλά δεν έχουμε πει οτι ο nadlabak έχει φτιάξει μονός του το θέμα με τα dsi errors!!!

αυτό που δε μπορούσε ολη η μοτορολα μαζί να φτιάξει...

Οπότε δε χρειάζεται καν το workaround που πάλι αυτός ήταν ο μονός που το ειχε φτιάξει.

 

Και όσον αφορά τα Droid,είμαστε πιο μπροστά σε εξέλιξή να ξέρετε,τους έχει πέσει το σαγωνι κάτω με το μυαλό του nadlabak.

Πράγματα που τα προσπαθούν μήνες μια ολόκληρη κοινότητά με ξεκλείδωτο bootloader,μόλις τα πιάσει αυτός τα κάνει.

 

Sent from my Milestone

 

Ήσουν πειστικός! Για να δούμε...

 

Α, κάτι τελευταίο, αυτή τη στιγμή έχω δεδομένα από διάφορες εφαρμογές τα οποία θα ήθελα να κρατήσω. Με τα 3 Wipe χάνω κάτι? Επίσης θα γίνει προσπάθεια αυτόματου restore των εφαρμογών όπως στη froyomod ή πρέπει να τις περάσω μία μία? Τέλος, χρειάζεται έξτρα πέρασμα google apps? Ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 865
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμ.. το δοκιμασα. Να σου πω, αναζητω κατι πιο minimal μωρε , με οχι τοσες ρυθμισεις. Σκεφτομαι να αντικαταστησω την εφαρμογη των κλησεων με αυτο... :worry:

 

Αυτο, να σου πω θα με ενδιεφερε περισσοτερο. Εχεις αρχειακι ; Επισης, που θα πρεπει να το τοποθετησω , path εννοω ;

 

edit: Μπορει καποιος να μου στειλει ενα link να κατεβασω την ice n fire ?

 

Λογικά πρέπει να αλλάξεις το phone.apk στο /System/Apps. Δεν παίρνω όρκο όμως, καλύτερα να ρωτήσεις στο xda να σου πουν για σίγουρα.

 

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα μία καλή πρόταση για ρομ. Μετά την froyomod 2.5 που ήταν ότι γρηγορότερο είχε δει ποτέ το τηλέφωνο μου κ είχα πραγματικά ενθουσιαστεί, άλλαξα στην 2.7 επειδή η 2.5 είχε ένα bug με το GPS και δεν μπορούσε να κλειδώσει με τίποτα. Απο τότε δεν μπορώ να βρω κάτι να με ικανοποιήσει. Η 2.7 είναι δυστυχώς αρκετά πιο αργή και επίσης στη χρήση GPS πλεον κλειδωνε μεν κανονικά αλλά συχνά υπερθερμαινόταν τόσο πολύ που έκανε επανεκκίνηση μετά απο λίγο. Αναβάθμιση λοιπόν στη 2.8 που ελυνε οπως εγραφε, το προβλημα της υπερθερμανσης. Ναι μεν αυτό λύθηκε, αλλά τώρα έχω πάρα πολυ συχνά επανεκκινήσεις χωρις προφανή λογο, 2-3 φορές την ημερα, ακομα και σε πολυ χαλαρη κατασταση, μετά από απλό ξεκλείδωμα. Ανυπόφορο.

 

Βγήκε σήμερα η 2.9 αλλά έχω απογοητευτεί κ δεν την εβαλα ακομα. Κυρίως γιατί μετά την 2.5 όλες οι επόμενες froyomod ήταν αρκετά πιο αργές και κολλούσαν αρκετά σε συμπεριφορά, "σκησίματα" σε ρολλάρισμα μενού κτλ. κτλ.

 

Να γυρίσω ξανά σε CM μετά από καιρό? και αν ναι, στην τελευταία? Πως είναι απο ταχύτητα/σταθερότητα ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Η CM 7.1.0 RC10 είναι εξαιρετική. Γρήγορη, καθόλου reboot, lagαρίσματα κλπ.

Προσωπικά βέβαια δεν με βλέπω να φεύγω από την MIUI. Ειδικά με την 1.7.1 που είναι εμφανώς βελτιωμένη σε σχέση με την 1.6.17 :D δεν μου λείπει τίποτα. Μόνο λίγο το Multitasking, αλλά θα το μοντάρουμε κι αυτό.

Αν θες πάντως κάτι γρήγορο, πέρνα την τελευταία CM. Πιστεύω ότι δεν θα το μετανιώσεις..

 

@ vagelisda: Αν ο Pavel (nadlabak) δούλευε σε κινητό με ξεκλείδωτο bootloader δεν μπορώ ούτε καν να φανταστώ τι ROM θα έβγαζε..! Ίσως στο Milestone 3... :rolleyes:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα ήδη και όντως είναι ταχύτατη και για την ώρα, δείχνει αρκετά σταθερή. Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω δύο πράγματα που ειχα συνηθίσει πολύ στην froyomod?

 

1) Να έχω περισσότερες επιλογές στο notification bar επάνω, πχ. ενεργοποίηση Data και εναλλαγή 2g/3g, και φλας, (ειδικά αυτά τα 2 τα χρησιμοποιουσα συχνα)

 

και

 

2) Πως μπορώ να έχω πρόσβαση σε κάποια πολύ χρήσιμα, έτοιμα scrpitακια της froyomod? Εκτός από τα battery stats reset, Disable camera sounds, ενα πολύ χρήσιμο ήταν το Disable ads που αφαιρούσε τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές που είχαν διαφημίσεις

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα ήδη και όντως είναι ταχύτατη και για την ώρα, δείχνει αρκετά σταθερή. Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω δύο πράγματα που ειχα συνηθίσει πολύ στην froyomod?

 

1) Να έχω περισσότερες επιλογές στο notification bar επάνω, πχ. ενεργοποίηση Data και εναλλαγή 2g/3g, και φλας, (ειδικά αυτά τα 2 τα χρησιμοποιουσα συχνα)

 

Από τα CM Settings μπορείς να προσαρμόσεις πλήρως τα Toggles στην Notification Bar. ;)

Για τα scriptάκια που αναφέρεις δεν γνωρίζω.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Δεν το είχα βρει με ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα εχθές. Μετά από το τεστ της 1η μέρας πάντως, οι πολύ καλές εντυπώσεις συνεχίζονται . Κανένα κόλλημα μέχρι ώρας και ικανοποιητικότατη ταχύτητα.

 

Καλημέρα,

 

Πάνω που νόμιζα ότι ήμουν πλήρως ευχαριστημένος, αρχίσανε τα άσχημα... Εδώ και δύο μέρες περίπου, έχω βρει το τηλέφωνο κλειστό τουλάχιστον 3-4 φορές την ημέρα (όχι λόγω μπαταρίας). Τουλάχιστον στην Froyomod είχα επανεκκινήσεις, (πολύ εκνευριστικό, αλλά τουλάχιστον ξαναλειτουργούσε από μόνο του το τηλέφωνο), με αυτό το θέμα τώρα, έχω χάσει κλήσεις επειδή δεν είχα αντιληφθεί ότι το τηλέφωνο είχε κλείσει από μόνο του....

 

Είναι κάποιο γνωστό issue από προηγούμενες ίσως εκδόσεις? Ρωτάω για δεν έχω ακολουθήσει τις CM, και ειδικά την 7, από παλιότερα, αυτή είναι η πρώτη που φόρεσα. Αν δε βρω λύση σύντομα με βλέπω να πηγαίνω αλλού και ειλικρινά δεν έχω ιδέα που!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο γνωστό bug που υπάρχει σταθερά σε όλες τις εκδόσεις της CM έχει σχέση με το GPS και συγκεκριμένες εφαρμογές σαν το IGO και άλλες. Το κινητό ζεσταίνεται και αρχίζει τα reboot. Το έχει παρουσιάσει με μικρότερη συχνότητα και με το Don't Panic. Εγώ χρησιμοποιώ το Copilot απροβλημάτιστα.

Προφανώς το θέμα σου δεν είναι αυτό.

Η μπαταρία σου έχει καλιμπραριστεί σωστά? Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό. Να βλέπεις μια εικονική πλήρη φόρτιση και όταν επιστρέφεις να έχει σβήσει. Υπάρχουν κάποιες μέθοδοι για να την καλιμπράρεις σωστά.

Πάντως όλα τα bug που είχαν εμφανιστεί κατά καιρούς προκαλούσαν reboots, όχι σβήσιμο της συσκευής, οπότε κάτι άλλο παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο γνωστό bug που υπάρχει σταθερά σε όλες τις εκδόσεις της CM έχει σχέση με το GPS και συγκεκριμένες εφαρμογές σαν το IGO και άλλες. Το κινητό ζεσταίνεται και αρχίζει τα reboot. Το έχει παρουσιάσει με μικρότερη συχνότητα και με το Don't Panic. Εγώ χρησιμοποιώ το Copilot απροβλημάτιστα.

Προφανώς το θέμα σου δεν είναι αυτό.

Η μπαταρία σου έχει καλιμπραριστεί σωστά? Υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτό. Να βλέπεις μια εικονική πλήρη φόρτιση και όταν επιστρέφεις να έχει σβήσει. Υπάρχουν κάποιες μέθοδοι για να την καλιμπράρεις σωστά.

Πάντως όλα τα bug που είχαν εμφανιστεί κατά καιρούς προκαλούσαν reboots, όχι σβήσιμο της συσκευής, οπότε κάτι άλλο παίζει.

 

Την μία φορά, ήταν όντως αυτό. Είχε πέσει η μπαταρία πολύ απότομα χωρίς να το αντιληφθώ, όμως γενικά δεν νομίζω ότι η απεικόνιση της στάθμης είναι λανθασμένη. Εδώ και 2 μέρες είναι όλα οκ αλλά θα το παρακολουθήσω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

H 2.8 ice n fire μου φαινεται πιο γρηγορη και χωρις τραγικα λαγκαρισματα , ως στιγμης , συγκριτικα με την cm7 του nadlabak (rc10).

Αλλαξα και λιγο παραστασεις, οποτε μια χαρα ειμαι . :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Για 100% αλλαγή παραστάσεων είναι η MIUI...!!!

Κυριολεκτικά έχεις "άλλο" κινητό. :D

Και με την 1.7.15 όλα είναι άψογα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Για 100% αλλαγή παραστάσεων είναι η MIUI...!!!

Κυριολεκτικά έχεις "άλλο" κινητό. :D

Και με την 1.7.15 όλα είναι άψογα.

 

Συμφωνω, αλλα η ολη διαδικασια για να την περασεις, την οποια δεν ξερω, δεν ειναι τουμπανη ; Επισης, η mui εχει αλλες ρυθμισεις οι οποιες δε με εξυπηρετουν ιδιαιτερα. Ασε που μου φαινεται οτι εχει ελλειψεις. :confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, αλλα η ολη διαδικασια για να την περασεις, την οποια δεν ξερω, δεν ειναι τουμπανη ; Επισης, η mui εχει αλλες ρυθμισεις οι οποιες δε με εξυπηρετουν ιδιαιτερα. Ασε που μου φαινεται οτι εχει ελλειψεις. :confused:

 

Την περνάς όπως περνάς και οποιαδήποτε άλλη ROM:

Με τα 3 Wipe και Apply Update μέσω OpenRecovery.

 

Ποιες ελλείψεις? Προσωπικά το μόνο που μου λείπει προς το παρόν από την CM7 είναι να πλοηγούμαι πχ και να εμφανίζεται στην notification bar ότι με παίρνουν τηλέφωνο..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Για 100% αλλαγή παραστάσεων είναι η MIUI...!!!

Κυριολεκτικά έχεις "άλλο" κινητό. :D

Και με την 1.7.15 όλα είναι άψογα.

 

Η MIUI 1.7.15 έχει ελληνικό μενού ?

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα μου εμφανιζει η ICE N FIRE 2.8 , καθως μοιαζει το power of/on key να μη με υπακουει. Αλλοτε μου πεταει το παραθυρο να το κλεισω/κανω reboot/αλλαξω profil, κι αλλοτε μου κλειδωνει. Στην cm7 , ηξερα : παρατεταμενα για επιλογη των παραπανω και στιγμιαια για κλειδωμα. Τι παιζει ;

 

( η 2.9 εχει τετοια θεματα ; )

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Η MIUI 1.7.15 έχει ελληνικό μενού ?

 

Προς το παρόν όχι. Βασικά όμως δεν με απασχολεί κιόλας, γενικά θέλω smartphones/laptops/apps, κλπ να τα έχω σε αγγλικά. Μόνο για το Navigon pου έχω στο κινητό είναι ένα θέμα η ελληνική γλώσσα, γιατί δεν έχω ελληνικές φωνητικές οδηγίες..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 20 μέρες με την CM7, ούτε τώρα βρήκα το "λιμάνι" μου! Είναι εκνευριστικά και ανεξήγητα αργή ορισμένες φορές ενώ τρώει απίστευτα σκαλώματα όταν ανοίγει το maps, κάθε φορά κολλάει τα πρώτα 10-15 δευτερόλεπτα, κ πολλές φορές κατά την χρήση του, κολλάει όλο το τηλέφωνο σε βαθμό να μην σβήνει καν η οθόνη με το κουμπί power και να πρέπει να περιμένω 1-2 λεπτά για την οποιαδήποτε απόκριση.

 

Επίσης, multitasking πολύ αδύναμο. Μουσική και browsing από wifi ταυτόχρονα = αλλεπάλληλα κολλήματα στον ήχο (ανά 5-10 sec)

 

Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση ρε παιδιά από ειδικά memory settings? Εγώ απλά την πέρασα (μετά από 3 wipes βεβαίως κτλ. κτλ.) και αυτό ήταν όλο.

 

Λέω να πάω για πρώτη φορά σε MiUi, να την δούμε κ αυτή....

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένη την τελευταία CM7 7.1.0 RC12? Γιατί όσο χρησιμοποιούσα την CM7, από την RC8 και μετά το κινητό πέταγε. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και με το Script του Zeppelnirox με επιλεγμένη την επιλογή "Multitasking", είχα ανοικτές και 4-6 εφαρμογές ταυτόχρονα. Μέχρι και το Navigon έμενε ανοικτό στο background..

 

Για ξαναδοκίμασε από την αρχή..

 

 

Στην MIUI προς το παρόν Multitasking ΔΕΝ..

Κατά τα άλλα, ότι πιο όμορφο και refined υπάρχει για το Milestone μας. Τα έχω πει πολλές φορές! Και από την άλλη εβδομάδα ίσως έχει/υποστηρίζει και OTA Updates, αν όλα πάνε καλά. :D

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

μιλωντας για λιμανι μετα απο αρκετες δοκιμες αν κ η mui μου φανηκε οντως ερωτευσιμη αλλα εκανε τα νερα της σε 8εμα μπαταριας ειμαι τωρα με froyomod 2.9.1 με το τελευταιο φιξ dsi2.2 κ αμα εξαιρεσεις κανα reboot στις 2 μερες η ρομ τα σπαει...

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένη την τελευταία CM7 7.1.0 RC12? Γιατί όσο χρησιμοποιούσα την CM7, από την RC8 και μετά το κινητό πέταγε. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και με το Script του Zeppelnirox με επιλεγμένη την επιλογή "Multitasking", είχα ανοικτές και 4-6 εφαρμογές ταυτόχρονα. Μέχρι και το Navigon έμενε ανοικτό στο background..

 

Για ξαναδοκίμασε από την αρχή..

 

 

Στην MIUI προς το παρόν Multitasking ΔΕΝ..

Κατά τα άλλα, ότι πιο όμορφο και refined υπάρχει για το Milestone μας. Τα έχω πει πολλές φορές! Και από την άλλη εβδομάδα ίσως έχει/υποστηρίζει και OTA Updates, αν όλα πάνε καλά. :D

 

Έχω την RC10 απο 14/06. Δεν έχω βάλει το scriptaki για memory management. Θα κάνω αυτές τις δύο αλλαγές και θα ξανακοιτάξω να δω τι αλλαγές θα επιφέρουν. Ευχαριστώ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
κατα τη γνωμη μου εχοντας χρησιμοποιησει ολες τις τελευταιες rom για το milestone, πιστευω οτι η froyomod ειναι η πιο σταθερη και γρηγορη με καλη αυτονομια.σας την προτεινω ανεπιφυλακτα εκτος και αν εχετε την αναγκη το τηλεφωνο να εχει την τελευταια εκδοση android
Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου εχοντας χρησιμοποιησει ολες τις τελευταιες rom για το milestone, πιστευω οτι η froyomod ειναι η πιο σταθερη και γρηγορη με καλη αυτονομια.σας την προτεινω ανεπιφυλακτα εκτος και αν εχετε την αναγκη το τηλεφωνο να εχει την τελευταια εκδοση android

 

To script του zeppelinrox μπορεί να συνδυαστεί με την Froyomod? Πάντως και εγώ θα συμφωνήσω ότι σαν την ταχύτητα της Froyomod δεν συνάντησα αλλού. ΑΠλά στην 2.8 είχε τρελαθεί στα restarts και άλλαξα.

 

Για το script του zeppelinrox, χρειάζεται και κάποιο εξτρα πρόγραμμα (auto memory manager) για να "δουλεύει" όπως πρέπει συνέχεια? Κάτι είχα διαβάσει σε προηγούμενη σελίδα ότι πρέπει να ορίζονται οι τιμές της μνήμης σε κάθε reboot?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επανάσταση απο το Facebook! :p

Μήπως να ενιχύσουμε ;

 

 

Edit: Φαίνεται ο nadlabak να εχει βγαλει 2 εκδοσεις με android 2.3.5 . Ποιες διαφορές έχουμε σε αυτη τη version ;

 

edit2" Παιδια , κατεβασα την icenfire 3.0, και εχω ενυπωσιαστει. Πολυ γρηγορη με πολλες και καινουριες μικρορυθμισεις. Επιτελους μπορουμε να κανουμε πανω απο 2 multitouching. (εως και 5)

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Επανάσταση απο το Facebook! :p

Μήπως να ενιχύσουμε ;

 

 

Edit: Φαίνεται ο nadlabak να εχει βγαλει 2 εκδοσεις με android 2.3.5 . Ποιες διαφορές έχουμε σε αυτη τη version ;

 

edit2" Παιδια , κατεβασα την icenfire 3.0, και εχω ενυπωσιαστει. Πολυ γρηγορη με πολλες και καινουριες μικρορυθμισεις. Επιτελους μπορουμε να κανουμε πανω απο 2 multitouching. (εως και 5)

 

Ψήνομαι.

Είμαι ακόμα με την cm7 rc3.

Πως μπορώ να βάλω την icenfire 3.0 και να έχω πάλι games/apps/market όπως τώρα? Γίνεται δηλαδή να κάνω backup απο cm7 rc3 και restore στην icenfire 3.0? Αν ναι, πως? Έχει κάποιος κάποιο εύκολο guide?

Thanks.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι.

Είμαι ακόμα με την cm7 rc3.

Πως μπορώ να βάλω την icenfire 3.0 και να έχω πάλι games/apps/market όπως τώρα? Γίνεται δηλαδή να κάνω backup απο cm7 rc3 και restore στην icenfire 3.0? Αν ναι, πως? Έχει κάποιος κάποιο εύκολο guide?

Thanks.. :)

 

Κοιτα, θαρρώ, πως κι εστι να περασεις την icenfire 3.0 , οι ρυθμισεις και οι εφαρμογες σου θα μεινουν (οσες υποστηριζονται. Αλλα ουσιαστικα μια τροποποιημενη cm7 ειναι). Νομιζω, δε θα εχεις κανενα προβλημα.

Μπορεις , απο την αλλη, να κανεις backup απο τ recovery mode.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, θαρρώ, πως κι εστι να περασεις την icenfire 3.0 , οι ρυθμισεις και οι εφαρμογες σου θα μεινουν (οσες υποστηριζονται. Αλλα ουσιαστικα μια τροποποιημενη cm7 ειναι). Νομιζω, δε θα εχεις κανενα προβλημα.

Μπορεις , απο την αλλη, να κανεις backup απο τ recovery mode.

 

Thanks αλλα γατι δε βρήκα επιλογή backup στο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Για να πάτε από την CM7 στην Iceandfire προτείνεται να κάνετε και Wipe Data, άρα θα χαθούν όλα, αν δεν κάνετε BackUp. Με το Titanium πχ.

 

Αν είσαι ακόμα στην RC3 κάνε την αναβάθμιση, θα δεις διαφορά και σε ταχύτητα και σε διάφορα άλλα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...