Jump to content

[Modding] Motorola Milestone


xoulis_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γκρρρρ,σορυ,κατι παιχτηκε με το κινητο.

Ειχα γραψει οτι φαινονται πολυ ωραια τα χρωματα που διαλεξες και καθαρα εικονιδια, και ρωτησα -μη με κραξεις :p - ποσο δυσκολο ειναι να μπει η μπαταρια του dexter,αν ειναι σαν τα fonts ας πουμε και μπορω να το βαλω μονος,η αν ειναι δυσκολο σαν τα αλλα.

 

Sent from my Milestone

 

Όχι δεν είναι σαν τα fonts. Άμα κάτσω να σου πω, τι πρέπει να κάνεις, είναι σαν να κάτσω να σου πω πως να κανείς themes...

Καταλαβαίνεις θα είναι πολύ ώρα αν και τώρα που το σκέφτομαι πρέπει κάποια στιγμή να γράψω και ένα How To για το πως αλλάζουμε εικονίδια και φτιάχνουμε themes, για να μπορεί ο καθένας να "ζωγραφίζει" ότι θέλει...

 

Υ.Γ. Μπορείς να μου ανεβάσεις κάπου μια φωτό με την μπαταρία που λες???

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 865
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοω αυτη που λεγαμε πιο παλια,μια εξαγωνη που ειχε μεσα το ποσοστο και αλλαζε χρωμα ολο το εξαγωνο νομιζω η εφευγαν οι πλευρες του εξαγωνου μια-μια...νομιζω σε ρομ του ντεξτερ το ειχα δει...αυτη δεν προσπαθουσες καποτε να ενσωματωσεις αλλα τελικα ηταν μονο για φρογιο?

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να εχω καλη αυτονομια γιατι μιλαω πολλες ωρες.. ποια ρομ προτεινετε?

 

Εγω έχω δει καλές αυτονομίες με την Cronos και με την Official Test Leak που χρησιμοποιώ τώρα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Ελλήνων έτοιμη η νέα ROM σε Grayscale εμφάνιση....

 

Κατεβάζετε και βλέπετε από ΕΔΩ...

 

 

Kαλή διασκέδαση...:lol::lol:;)

 

 

Έβγαλε ο nadlabak την πρώτη Cyanogen με το νέο kernel...

Την δοκίμασε κανείς????

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Ελλήνων έτοιμη η νέα ROM σε Grayscale εμφάνιση....

 

Κατεβάζετε και βλέπετε από ΕΔΩ...

 

 

Kαλή διασκέδαση...:lol::lol:;)

 

 

Έβγαλε ο nadlabak την πρώτη Cyanogen με το νέο kernel...

Την δοκίμασε κανείς????

Καλησπερα μολις την κατεβασα και την δοκιμαζω...........

Link to comment
Share on other sites

Η νεα cm μαλλον βγηκε λιγο βιαστικά.

Στην αρχη μου δουλεψε αλλα πολυ buggy,μετα απο ενα ρισταρτ,το κινητο εφαγε φρικη ανευ προηγουμενου,και δε συνηλθε ουτε με hard reset,ολα τα wipe,τιποτα.

Και η got o.r. δεν ειναι τοσο καλη νομιζω οσο του androidiani,εχει ενα καρο μενου,υπομενου,υπομενουδακια και παλι καποια πραγματακια δεν τα εχει.

Εγω θα περιμενω λιγο ακομα.

Δεν ειναι ολα οπως πρεπει νομιζω...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Νέα ROM κάτι μεταξύ GOT και CM6

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=815595

Δεν την εχω δοκιμάσει ακόμα αν και απο τα specs φαινετε ιδανική.... :)

Happy modding :D

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο δω εκανα το δικο μου δουλεξε κανονικα 2 βδομαδες αλλα τωρα κολλησε http://www.cronosproject.org/forum/viewtopic.php?f=50&t=376
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να το κανω και παλι με εργοστασιακο android 2.1 ?

 

Φλασαρεις το sbf με RSDlite απο εδώ http://and-developers.com/sbf:milestone

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είπα να ξεμπερδεύω και το "Χρωματιστό" Theme για την GOT_2.2.1 είναι έτοιμο και περιμένει.....

 

Φτάσαμε αισίως τα 11 Τhemes...

Δοκιμάστε και πείτε εντυπώσεις από την Ολο-καίνουργια.....

 

Kalagas_Mixed_for_GOT_2.2.1

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...για καποιο λογο φαινεται πιο ωραια απο τις αλλες mixed,εκανες κατι?σκουρηνες τα χρωματα?φαινεται πιο σωστη,πιο...elegant...

Tα εικονιδια πολυ ωραια.

Θα μπαινει και σε cyanogen update 2.2.1,η μονο σε clean g.o.t?

Από ότι φαίνεται στις φώτο είναι διαφορετική και η μπαταρία ε?φαίνεται πιο καθαρά,πιο ευδιάκριτα νομίζω.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι την σκούρηνα λίγο και είναι όντως πιο elegant...

Eίναι μόνο για GOT_2.2.1....

Κοίταξε πήρα μερικά apps από την Cyanogen όπως περιγράφω και στην παρουσίαση, για να έχουμε κάποιες επιπλέον δυνατότητες, όπως δόνηση όταν μας απαντάνε κλπ...

Θα themαρω την Cyanogen ή όποια άλλη βγει, μόνο όταν διαβάσω από τα άλλα forums ότι δεν έχουν bugs ή τουλάχιστον όταν τις φέρουν σε τέτοιο σημείο που να έχουν λιγότερα bugs από την GOT_2.2.1....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία,νομίζω είναι η πιο όμορφή μέχρι τώρα.

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι την σκούρηνα λίγο και είναι όντως πιο elegant...

....................

Θα themαρω την Cyanogen ή όποια άλλη βγει, μόνο όταν διαβάσω από τα άλλα forums ότι δεν έχουν bugs ή τουλάχιστον όταν τις φέρουν σε τέτοιο σημείο που να έχουν λιγότερα bugs από την GOT_2.2.1....

 

Φιλε kalagas αυτη την στιγμη η ποιο σταθερη rom και με τα λιγοτερα bugs κατα τον Skrilax_CZ και τον -FuFu- ειναι η CM6 ,η GOT ειναι απλα μια test leak απο την moto που σε επιπεδο κωδικα δεν εχει πειραχτει τιποτα. Πολλλα απο λαθη της motorola εχουν διορθοθεί και το καλο με την CM6 ειναι οτι δεν την δουλευει μονο ο nadlabak αλλα "σχεδον" ολοι ( μεσω commits) της GOT. To μονο σοβαρο bug που βρηκα ειναι αυτο με την φορτηση http://code.google.com/p/cyanogenmod4milestone/issues/detail?id=151 που μεχρι να το δω με πανικοβαλε :wacko:

function cdl { cd $1; ls;}
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλα διαβάζω...

Η διάρκεια μπαταρίας είναι χειρότερη στην CM 0.03b...

Πολλοί χρήστες αναφέρουν πρόβλημα στο WiFi...

To AGps δεν δουλεύει καλά (ενώ στην GOT_2.2.1 κλειδώνει σε περίπου 10 δευτερόλεπτα-μόλις τώρα διαφορά ότι ο nadlabak το διόρθωσε)...

Και γενικά εμένα προσωπικά η GOT 2.2.1δε μου παρουσιάζει προβλήματα...

 

Θα περιμένω λοιπόν να βγουν και άλλα updates μέχρι να αλλάξω...

Γιατί καλά είναι όλα τα mods κλπ αλλά πρέπει να έχουμε και ένα τηλέφωνο που να βγάζει τουλάχιστον μια μέρα, γιατί δε μπορούμε να είμαστε συνέχεια σε πρίζα μπροστά, κλπ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

kalagas περασα την δικη σ ρομ. εχω κανει σωστα ολα τα βηματα. εχω βαλει την καινουργια got, τα themes αλλα μου κολλαει στο bootarisma και δεν ανοιγει. τι εχω κανει λαθος? εκανα nandroid restore στην παλια μου ρομ και ανοιγει κανονικα Edited by georgepre10
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

kalagas περασα την δικη σ ρομ. εχω κανει σωστα ολα τα βηματα. εχω βαλει την καινουργια got, τα themes αλλα μου κολλαει στο bootarisma και δεν ανοιγει. τι εχω κανει λαθος? εκανα nandroid restore στην παλια μου ρομ και ανοιγει κανονικα

 

Καλημέρα...

Καταρχάς εμένα δεν είναι ROMs αλλά Themes.

Το ξεκαθαρίζω αυτό για να τονίσω ότι εγώ δε πειράζω τίποτα εκτός τα εικονίδια των εφαρμογών και του framework.

Αυτό σημαίνει ότι αν δε σου ανοίγει το τηλέφωνο κάτι κανείς λάθος... Μόλις τελείωσες το πέρασμα της GOT έκανες το "fix 2.2.1 bugs" από το μενού του OpenRecovery???

Πρέπει να διαβάσεις στο blog της Got team για να κάνεις κάποια πράγματα πριν περάσεις το theme μου...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ καλημέρα, παιζει να δουμε διορθώσεις των bugs στην GOT 2.2.1 σύντομα?

Πάντως για αλλη μια φορά λεω οτι το κινητό εχει γινει αγνωριστο με το theme σου...:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες ειχα κατεβασει την cronos 1.3 και αντικατεστησα το meta-inf και το system
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες ειχα κατεβασει την cronos 1.3 και αντικατεστησα το meta-inf και το system

 

καμια ιδεα να ξεκολλησει?

Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα να ξεκολλησει?

 

Να ξανά φλασάρεις την GOT 2.2.1 με το RSDLite από την αρχή. Συνήθως αυτός είναι ο μόνος τρόπος...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου ολα καλα τωρα. και πολυ καλη η δουλεια που εχεις κανει
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...