Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σας ευχαριστω ολους τελικα για να γινει το φλασαρισμα επρεπε να βγαλω την καρτα sim:X τελικα φλασαρα σε JM2 και εχω τα εξης: Εκδοση φασικου φασματος I9000XXJM1 Aριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJM2 επισης μου λεει οτι ειμαι rooted στην εκδοση φασματος δεν θα επρεπε να λεει JM2 στο τελος? το firmware ειναι κατεβασμενο απο sam-firmware
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω κανει,θα το κανω τωρα,ηθελα να δω αν εχει τιποτα ανεπιθυμητες παρενεργειες.Σε ευχαριστω.

 

Θα δεις διαφορά προς το καλύτερο αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συγκινημένος! Oficial froyo 2.2 for Captivate!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282

 

Άντε να παίρνουμε σειρά... :)

 

Επιλεκτικά copy/paste!

 

:w00t:

 

 

Edit:

 

Δηλαδή πλησιάζει η μέρα; Άντε να δούμε.

Truckman, μην έχεις κανένα φόβο. Καμία μα καμία παρενέργεια!

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μαγκες...Μετα απο πολυ ψαξιμο και εχοντας μεινει αρκετα πισω με τις εξελιξεις

στα κινητα,κατεληξα στο galaxy s.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν τα 480ευρω ειναι καλη τιμη για το galaxy(ξερω οτι εξω μπορω να το βρω φθινοτερα, αλλα θελω να εχω εγγυηση) και κυριως αν αξιζει αυτο το ποσο...Ξερω οτι η ερωτηση σε forum για το galaxy δεν ειναι το πλεον δοκιμο αλλα πραγματικα θα ηθελα μια αντικειμενικη απαντηση απο κατοχους του κινητου...ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε από πού θα αγοράσεις το κινητό ώστε να μην είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρεία...αυτό βέβαια το λέω αν φυσικά σκοπεύεις να ασχοληθείς μαζί του αρκετά και όχι αν απλώς το θέλεις όπως είναι. Στην περίπτωση που δεν έχεις σκοπό να παίξεις μαζί του, δεν σε απασχολεί το παραπάνω ζήτημα, οπότε αξίζει να το πάρεις όσο φθηνότερα το βρεις. Από όπου και να το πάρεις θα έχεις εγγύηση. Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

γινετε να κανω διαμορφωση κατα μνημης που πηρα πριν απο λιγο ,μεσα απο το κινητο?το εχει σαν ενδειξη αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι...
Link to comment
Share on other sites

γινετε να κανω διαμορφωση κατα μνημης που πηρα πριν απο λιγο ,μεσα απο το κινητο?το εχει σαν ενδειξη αλλα δεν μπορεις να κανεις κατι...

 

κανε unmount(εξαγωγη) την καρτα,και μετα διαμορφωση

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω ολους τελικα για να γινει το φλασαρισμα επρεπε να βγαλω την καρτα sim:X τελικα φλασαρα σε JM2 και εχω τα εξης: Εκδοση φασικου φασματος I9000XXJM1 Aριθμος κατασκευης ECLAIR.XWJM2 επισης μου λεει οτι ειμαι rooted στην εκδοση φασματος δεν θα επρεπε να λεει JM2 στο τελος? το firmware ειναι κατεβασμενο απο sam-firmware

 

Καλησπέρα κι από μένα, και μεγειά το μέρος ΙΙ :)

 

dimitris δεν ξέρω γιατί διάλεξες να φλασάρεις το JM2 ενώ υπάρχει JM8. Αν είναι να φλασάρεις ανεπίσημες εκδόσεις, τουλάχιστον βάλε την τελευταία και καλύτερη. Και όχι, στην έκδοση φάσματος λέει αυτό που έβαλες στο phone/modem. Στο CSC τί έβαλες; Κάνε *#1234# να δεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε από πού θα αγοράσεις το κινητό ώστε να μην είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρεία...αυτό βέβαια το λέω αν φυσικά σκοπεύεις να ασχοληθείς μαζί του αρκετά και όχι αν απλώς το θέλεις όπως είναι. Στην περίπτωση που δεν έχεις σκοπό να παίξεις μαζί του, δεν σε απασχολεί το παραπάνω ζήτημα, οπότε αξίζει να το πάρεις όσο φθηνότερα το βρεις. Από όπου και να το πάρεις θα έχεις εγγύηση.

 

Τι εννοεις να μην ειναι κλειδωμενο σε καποια εταιρια...τυπου vibrant,captivate...?sorry αλλα ειμαι λιγο ασχετος οπως καταλαβαινεις.Οσο για την εγγυηση εισαι σιγουρος οτι θα εχω αν το παραγγειλω απ'εξω??

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ για την απαντηση !κ κατι ακομη..εμενα μου βγαζει την PDA jm5 πως περναω την τελευταια??επισης που μπορω να βρω την ρυθμιση για την φωτεινοτητα της οθονης που ειναι χειροκινητα, ειναι μια ευθεια γραμμη κ μια παυλα μετακινοντας την παυλα ρυθμιζεις αντιστοιχα την φοτεινοτητα το ειχα βρει στην τυχη κ τωρα δεν μπορω να το βρω με τιποτα!.ευχαρηστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας γιατι απο symbian se android ειναι καπως για τους νεοτερους

 

(απο το αλογο στ αμαξι ειναι μεγαλο αλμα...ελεγε ο παππους μου....:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, και μεγειά το μέρος ΙΙ :)

 

dimitris δεν ξέρω γιατί διάλεξες να φλασάρεις το JM2 ενώ υπάρχει JM8. Αν είναι να φλασάρεις ανεπίσημες εκδόσεις, τουλάχιστον βάλε την τελευταία και καλύτερη. Και όχι, στην έκδοση φάσματος λέει αυτό που έβαλες στο phone/modem. Στο CSC τί έβαλες; Κάνε *#1234# να δεις.

η jm2 δεν ειναι επισημη? η jm1 ειναι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να μην ειναι κλειδωμενο σε καποια εταιρια...τυπου vibrant,captivate...?sorry αλλα ειμαι λιγο ασχετος οπως καταλαβαινεις.Οσο για την εγγυηση εισαι σιγουρος οτι θα εχω αν το παραγγειλω απ'εξω??

 

Eννοεί να είναι ξερώ γω κλειδωμένο στη vodafone, να έχει ίσως κάποιο σήμα της vodafone που βγαίνει όταν το ανοίξεις, και πιθανώς να μη σ'αφήνει να βάλεις κάρτα SIM άλλου παρόχου.

 

ευχαρηστω πολυ για την απαντηση !κ κατι ακομη..εμενα μου βγαζει την PDA jm5 πως περναω την τελευταια??επισης που μπορω να βρω την ρυθμιση για την φωτεινοτητα της οθονης που ειναι χειροκινητα, ειναι μια ευθεια γραμμη κ μια παυλα μετακινοντας την παυλα ρυθμιζεις αντιστοιχα την φοτεινοτητα το ειχα βρει στην τυχη κ τωρα δεν μπορω να το βρω με τιποτα!.ευχαρηστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας γιατι απο symbian se android ειναι καπως για τους νεοτερους

 

(απο το αλογο στ αμαξι ειναι μεγαλο αλμα...ελεγε ο παππους μου....:p

 

Η JM5 είναι η τελευταία που δίνουν επίσημα στην Ελλάδα. Ανεπίσημες εκδόσεις έχουν βγεί μέχρι JM8 για Eclair. Σοφός ο παππούς σου, αλλά το android είναι πολύ πολύ καλύτερο, κι εγώ από symbian ήρθα, χρόνια πιστός της Nokia μέχρι το φιάσκο του N97... Anyway off-topic αυτό. Όσο για τη φωτεινότητα, είναι ρυθμίσεις, ήχος και εικόνα, φωτεινότητα.

 

η jm2 δεν ειναι επισημη? η jm1 ειναι?

 

Όλες οι εκδόσεις στο samfirmware είναι εξίσου επίσημες/ανεπίσημες. Είναι όλες λαθραίες ουσιαστικά, που κάποιος φίλος τους από μέσα τους προμηθεύει. Η Samsung κάνει συνέχεια test και βγάζει καινούριες εκδόσεις, αλλά δε σημαίνει ότι μας τις δίνουν κιόλας. Οι λεγόμενες επίσημες, είναι αυτές που βγαίνουν σαν αναβάθμιση μέσα από το Kies. Στην Ελλάδα ακόμα ειδικά στο sales/product code COS, δεν έχει δοθεί καμία επίσημη αναβάθμιση. Οπότε αφού θες να πειραματιστείς με τις ανεπίσημες του samfirmware, βάλε την τελευταία, που μάλιστα όσοι την έβαλαν λένε ότι δουλεύει καλά. Μπορείς μέχρι και froyo να βάλεις αν θες.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω πολυ για την απαντηση !κ κατι ακομη..εμενα μου βγαζει την PDA jm5 πως περναω την τελευταια??επισης που μπορω να βρω την ρυθμιση για την φωτεινοτητα της οθονης που ειναι χειροκινητα, ειναι μια ευθεια γραμμη κ μια παυλα μετακινοντας την παυλα ρυθμιζεις αντιστοιχα την φοτεινοτητα το ειχα βρει στην τυχη κ τωρα δεν μπορω να το βρω με τιποτα!.ευχαρηστω πολυ για την πολυτιμη βοηθεια σας γιατι απο symbian se android ειναι καπως για τους νεοτερους

 

(απο το αλογο στ αμαξι ειναι μεγαλο αλμα...ελεγε ο παππους μου....:p

 

Πήγαινε πάνω στην notification bar και σύρε το δάχτυλο σου αριστερά δεξιά....μην σε νοιάζει σε λίγο καιρό θα το συνηθίσεις και εγώ από symbian προέρχομαι και θα διαφωνήσω λίγο με τον παππού σου είναι σαν να πηγαίνεις από άλογο σε...Ferrari!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Θα δεις διαφορά προς το καλύτερο αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

 

Sent from my Galaxy S

 

Δηλαδή πλησιάζει η μέρα; Άντε να δούμε.

Truckman, μην έχεις κανένα φόβο. Καμία μα καμία παρενέργεια!

Παιδια σας ευχαριστω,το εκανα πριν λιγο και βλεπω πολυ καλη συμπεριφορα!!

Να ρωτησω και κατι μηπως γνωριζετε,δοκιμαζα εχθες το παιχνιδι need for speed,το οποιο ομολογουμενος-τυφλα ναχει το psp-μετα απο αρκετες πιστες μου εβγαλε 2 φορες μυνημα κατι για out of memory κλπ,αυτο να οφειλεται στο παιχνιδι η πατωσε η μνημη του τηλεφωνου?

Και για να μην παρεξηγηθω οτι ειμαι off topic,κανω την ερωτηση εδω για να μαθω,αν γνωριζει κανεις φυσικα,αν ειναι προβλημα μνημης του κινητου,δεν με ενδιαφερει το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω,το εκανα πριν λιγο και βλεπω πολυ καλη συμπεριφορα!!

Να ρωτησω και κατι μηπως γνωριζετε,δοκιμαζα εχθες το παιχνιδι need for speed,το οποιο ομολογουμενος-τυφλα ναχει το psp-μετα απο αρκετες πιστες μου εβγαλε 2 φορες μυνημα κατι για out of memory κλπ,αυτο να οφειλεται στο παιχνιδι η πατωσε η μνημη του τηλεφωνου?

Και για να μην παρεξηγηθω οτι ειμαι off topic,κανω την ερωτηση εδω για να μαθω,αν γνωριζει κανεις φυσικα,αν ειναι προβλημα μνημης του κινητου,δεν με ενδιαφερει το παιχνιδι.

 

Όχι, φταίει το παιχνίδι, μάλλον θέλει καινούρια έκδοση, το έχουν αναφέρει κι άλλοι, κοίτα στο google.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του εν λόγω τηλεφώνου, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Aπ όσο γνωρίζω κυκλοφορεί με την έκδοση 2.1 του Android αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Υπάρχει λόγος να περιμένω να έρθει (αν έρθει βέβαια) η συσκευή με περασμένη την 2.2 έκδοση?

Ή μπορώ να περάσω κι εγώ την αναβάθμιση αργότερα?

Αυτή η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα και officially ή πρέπει να έχω κάνει root κλπ "ματσακωνιές"?

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του εν λόγω τηλεφώνου, ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Aπ όσο γνωρίζω κυκλοφορεί με την έκδοση 2.1 του Android αυτή τη στιγμή στην αγορά.

Υπάρχει λόγος να περιμένω να έρθει (αν έρθει βέβαια) η συσκευή με περασμένη την 2.2 έκδοση?

Ή μπορώ να περάσω κι εγώ την αναβάθμιση αργότερα?

Αυτή η αναβάθμιση γίνεται αυτόματα και officially ή πρέπει να έχω κάνει root κλπ "ματσακωνιές"?

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας.

 

Κανένας λόγος να περιμένεις, και καμία "ματσακωνιά" δε χρειάζεται να κάνεις, γίνεται αυτόματα και officially η αναβάθμιση από τη Samsung.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό.. Πλέον είμαι στην Αμερική και με Unlimited data plan απολαμβάνω το τηλέφωνο!!!!!

 

Είχα για κανένα μήνα την JM5 και αποφάσισα να πάω στην JPK...

 

Η απογοήτευση ήρθε γρήγροα:

 

1) Δεν έχει ελληνικά στο swype, προφανώς πρέπει να βάλω άλλο αρχείο γλώσσας.

2) Στα contacts δεν έχει όλα τα γράμματα και μου τα έχει μπερδέψει όλα τα contacts, μου έχει κάνει Link άσχετα contacts μεταξύ τους..

3) Η φωτεινότητα πλέον δεν αλλάζει από πάνω...

 

Κατά τ' άλλα έχει πολλές μικρές ευχάριστες βελτιώσεις!

 

Ερώτηση: Πως μπορώ στο Gmail να διαλέξω από ποιό email θα στέλνω? Έχω 2-3 accounts στο email μου... Εννοώ το sent from:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην γαλαξιακη μας παρεουλα.

 

Φιλε Alex, διαβασα οτι φορτιζεις το κινητο καθε δευτερη μερα και εχεις συνεχεια ανοιχτο τον συγχρονισμο και πολυ χρηση wifi και 3g.

εκτος απο το gmail χρησιμοποιεις κατι αλλο που κανει συγχρονισμο συνεχεια ?

πες μου περιπου τη χρηση κανεις απο εφαρμογες, widget και συγχρονισμους για να συγκρινω με τα δικα μου.

λοιπον τα δικα μου εχουν ως εξη :

 

πριν μερες ειχα :

 

- το gmail κανονικα να κανει συγχρονισμο,

- το facebook widget,

- το twitter widget,

- την εφαρμογη facebook for android να κανει συγχρονισμο ανα 30 λεπτα

- την εφαρμογη twitter να κανει συγχρονισμο ανα 30 λεπτα

- το widget της samsung, accuweather clock να κανει ανανεωση καθε 6 ωρες

 

παιρνω ειδοποιησεις απο το myphone και το facebook στο gmail μου, το οποιο σημαινει οτι εχω περιπου 50-100 εισερχομενα mail καθε μερα.

μπαινω και στην εφαρμογη facebook for android και στο twitter αρκετα καθε μερα.

gps δεν χρησιμοποιω καθολου !!!! το gps το εχω μονο στην καμερα οταν βγαζω φωτογραφιες που το εχω ρυθμισει να ειναι ανοιχτο.

 

το wifi το εχω ανοιχτο κανενα 4ωρο τη μερα και το 3g ανοιχτο οταν ειμαι εκτος σπιτιου, που ειναι κατα μεσο ορο 4-5 ωρες τη μερα.

 

το βραδυ το εχω παντα σε airplane mode !!!!

την φωτεινοτητα την εχω στο αυτοματο !!!!

στην αρχικη οθονη εχω 4 οθονες απο τις 7 μονο.

με τα παραπανω δεν εχω βγαλει ακομα μερα χωρις φορτιση !!!! απο το πρωι στις 7 που ειναι πληρως φορτισμενο, γυρω στις 10 το βραδυ ΤΟ ΠΟΛΥ θελει φορτιση !!!!

 

ειναι τοσα πολλα αυτα που κανω και μου τελειωνει τοσο γρηγορα η μπαταρια ????

 

τωρα 2 μερες εχω αφησει μονο το gmail να κανει συγχρονισμο. εχω το feeds and updates widget και το ανανεωνω εγω χειροκινητα. εχω εκει το twitter και το facebook μου.

 

τα widget του facebook και του twiiter τα εβγαλα εντελως οπως και το widget AccuWeather clock.

εχω και την φωτεινοτητα στο ελαχιστο χειροκινητα πλεον.

 

σημερα απο το πρωι στις 5.30 που ηταν πληρως φορτισμενο, τωρα ειναι στο 64% η μπαταρια με τα παρακατω :

- 26 λεπτα φωνητικες κλησεις

- καταναλωση μπαταριας απο τον φωτισμο 1 ωρα και 17 λεπτα

- 12 ωρες σε αναμονη

- καταναλωση μπαταριας με τηλεφωνο σε αδρανεια 13 ωρες

- καταναλωση απο εφαρμογες που εκτελουνται 15 λεπτα ΜΟΝΟ

- καταναλωση απο το συστημα android (συγχρονισμος κ.τ.λ) 9 λεπτα.

 

τι λετε βρε παιδια ? εχει προβλημα η μπαταρια μου η εγω το λιωνω ?

 

θελω με την χρηση που εκανα στην αρχη να μου βγαζει μια μερα και μιση τουλαχιστον.

ζηταω πολλα ????

τωρα εχω μονο gmail στην ουσια να κανει συγχρονισμο. ολα τα αλλα χειροκινητα εντελως.

 

αν ειναι ευκολο οσα παιδια μπορουν, να γραψουν περιπου τη χρηση που κανουν απο εφαρμογες, widget και συγχρονισμους για να μπορεσω να συγκρινω με τα δικα μου για να δω αν εχει προβλημα η μπαταρια μου, η αν ειμαι απαιτητικος χρηστης και κανω πολλα πραγματα και ειναι φυσιολογικη η αυτονομια που εχω.

 

ευχαριστω πολυυυυυυυ

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω βαλει αυτοματες ενημερωσεις του hotmail καθε 15 λεπτα. Του Facebook καθε 30 λεπτα. To widget feeds and updates καθε 30 λεπτα. 6 οθονες με widgets. Tην φωτεινοτητα στο 40%.

Λιωνω browsing με 3G γυρω στις 2 ωρες την ημερα. Wifi καθολου. Γενικα ασχολουμαι αρκετα με την συσκευη κατα την διαρκεια της ημερας. Συνολικα σπανια να κρατησει και εμενα μεχρις τις 10 το βραδυ (απο τις 8 το πρωι), οποτε το βαζω καθε βραδυ στην φορτιση.

Δεν νομιζω πως εχει προβλημα η μπαταρια διοτι δεν ειχα ποτε smartphone που να κραταει περισσοτερο και δεν εχω μειωσει την χρηση, μαλλον την εχω αυξησει θα ελεγα.

Τρεις ημερες που ελειπα στο εξωτερικο και ειχα απενεργοποιημενα ολα τα data και δεν ειχα wifi ευκαιρο, χρειαστηκε φορτιση στο τελος της δευτερης ημερας και ειχα δει και ενα 40 λεπτο επεισοδιο με φωτεινοτητα 100%.

 

Μαλλον το λιωνουμε φιλτατε :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@Prattein_Aloga

Φιλε Πετρο εκει καταληγω κι'εγω τελικα. οτι το λιωνω το ομορφο γαλαξιακι μου.

και χαιρομαι γι'αυτο, γιατι το ευχαριστιεμαι. δεν θελω να εχω αυτονομια 3 μερες και να το εχω να το κοιταζω.

ολα μου τα smartphone τα ευχαριστηθηκα γιατι τα δουλευα πολυ. δεκα χρονια τωρα μονο smartphone εχω. απο την εποχη του qtek s100 (πω πω τι θυμηθηκα τωρα !!!!).

 

θελω να εχω facebook, καιρο, twitter, gmail συνεχεια σε χρηση και να τραβαω και καμια φωτογραφιουλα που και που και να μου βγαζει μια μερα ολοκληρη. και τι εννοω με αυτο.

θελω να το εχω φορτισμενο 100% το πρωι, και οταν επιστρεψω σπιτι στις 11 το βραδυ, να ειναι τουλαχιστον στο 20%. να εχω και μια καβατζα 20% αν χρειαστει και το τραβηξω μεχρι αργα εκτος σπιτιου.

νομιζω οτι δεν ζηταω πολλα !!!!

 

μηπως ο advance task killer τρωει μπαταρια τελικα ? εχετε διαβασει τιποτα τετοιο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαφωτιστε με pls!!!Τα 480ευρω για την 8αρα εκδοση σας φαινονται πολλα??Εχετε υπ'οψιν σας καποια καλυτερη προσφορα??Το χρειαζομαι αμεσα....
Link to comment
Share on other sites

@Prattein_Aloga

Φιλε Πετρο εκει καταληγω κι'εγω τελικα. οτι το λιωνω το ομορφο γαλαξιακι μου.

και χαιρομαι γι'αυτο, γιατι το ευχαριστιεμαι. δεν θελω να εχω αυτονομια 3 μερες και να το εχω να το κοιταζω.

ολα μου τα smartphone τα ευχαριστηθηκα γιατι τα δουλευα πολυ. δεκα χρονια τωρα μονο smartphone εχω. απο την εποχη του qtek s100 (πω πω τι θυμηθηκα τωρα !!!!).

 

θελω να εχω facebook, καιρο, twitter, gmail συνεχεια σε χρηση και να τραβαω και καμια φωτογραφιουλα που και που και να μου βγαζει μια μερα ολοκληρη. και τι εννοω με αυτο.

θελω να το εχω φορτισμενο 100% το πρωι, και οταν επιστρεψω σπιτι στις 11 το βραδυ, να ειναι τουλαχιστον στο 20%. να εχω και μια καβατζα 20% αν χρειαστει και το τραβηξω μεχρι αργα εκτος σπιτιου.

νομιζω οτι δεν ζηταω πολλα !!!!

 

μηπως ο advance task killer τρωει μπαταρια τελικα ? εχετε διαβασει τιποτα τετοιο ?

Της ιδιας αποψης ειμαι και εγω, οι συσκευες τετοιου τυπου απο την στιγμη που κανουν τα παντα, ειναι λογικο να χρησιμοποιουμε την πλειοψηφια των δυνατοτητων τους. Αλλιως αν το ειχαμε απλως να καθεται θα μπορουσαμε να παρουμε ενα Νοκια των 30 ευρω το οποιο θα ξεχνουσαμε να φορτισουμε :lol:

 

Προσωπικα στην δουλεια εχω εναν φορτιστη και οταν ξερω πως θα χρειαστει να αργησω να γυρισω του δινω ενα energy boost. Και να σου πω την αληθεια το προτιμω αυτο απο το να περιορισω την χρηση του (να θελω να μπω πχ στο forum και να μην μπορω λογω μπαταριας).

 

Δεν νομιζω πως ο advanced task killer τρωει πολυ μπαταρια διοτι εδω και τρεις μερες περιπου τον εχω βγαλει για να το τσεκαρω μονο με τον minfree manager και δεν ειδα κατι αξιοσημειωτο στο θεμα μπαταριας...

 

@Giorgosfp τσεκαρες στο skroutz.gr απο τι τιμες ξεκιναει η συσκευη? Αν ειναι μεγαλυτερες προφανως και συμφερει. Αλλιως αν μενεις Αθηνα περνα μια βολτα απο την Πανεπιστημιου στο υψος της Ομονοιας και δες στα τρια μαγαζια που εχει εκει ποσο την πουλανε σφραγισμενη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν στέλνω μήνυμα με μικρά ελληνικά γράμματα από το handcent (greek input method) κατά την αποστολή μου τα αλλάζει σε κεφαλαία. Αυτό δεν συμβαίνει όταν γράφω αγγλικά. Το έχει πάθει κανείς άλλος; Δεν φταίει το πληκτρολόγιο γιατί αλλού γράφει κανονικά τα μικρά. :confused:
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Όταν στέλνω μήνυμα με μικρά ελληνικά γράμματα από το handcent (greek input method) κατά την αποστολή μου τα αλλάζει σε κεφαλαία. Αυτό δεν συμβαίνει όταν γράφω αγγλικά. Το έχει πάθει κανείς άλλος; Δεν φταίει το πληκτρολόγιο γιατί αλλού γράφει κανονικά τα μικρά. :confused:

 

ναι το κάνει :) έτσι νομίζω μπορεί κι στέλνει μεγαλύτερα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...