Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Βασικά αν το τηλέφωνό σου είναι απλά Αγγλικό χωρίς άλλη rom περασμένη από πάνω, θα έπρεπε ήδη να έχεις πάρει το Froyo, εγώ το έχω εδώ και 3 βδομάδες. Αν λοιπόν το Kies δε σου δίνει αναβάθμιση, μάλλον έχεις περάσει extra ανεπίσημο firmware από πάνω. Η μέθοδος του Lakerdas θα δουλέψει σε σένα (βασικά είναι τα αγγλικά στοιχεία που δίνει εκεί, απλά δουλεύει και στα γερμανικά :)), αλλά θα χάσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο γιατί θα πάρεις το Aγγλικό froyo που έχω κι εγώ. Φυσικά ξαναμπαίνει, αλλά θέλει root.

 

Εκανα ολα τα βηματα και αλλαξα και τις τιμες αλλα δν μπορω να αναβαθμισω.Εχω την JF5.Μηπως υπαρχουν διαφορετικες τιμες για το αγγλικο φρογιο...?Εσυ πως αναβαθμισες το δικο σου?

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α τοσο δυσκολο ε?:O :lol::lol:

σε ευχαριστω

 

να σε ρωτησω και κατι αλλο σχετικα με το handcent τωρα που σε βρηκα, ξερεις πως βαζω αναφορες παραδοσης? γιατι εχω τικαρει 1-2 κουτακια αλλα παλι τιποτα :O

 

οταν θα στειλεις ενα μηνυμα στα αριστερα αν δεν εχει παει θα εχει ενα ρολογακι

μολις παει το μηνυμα αυτο το ρολογακι γινετε ενα ''οκ''

θα καταλαβεις τι εννοω

τωρα δεν ξερω αν θες αναφορα με ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολα τα βηματα και αλλαξα και τις τιμες αλλα δν μπορω να αναβαθμισω.Εχω την JF5.Μηπως υπαρχουν διαφορετικες τιμες για το αγγλικο φρογιο...?Εσυ πως αναβαθμισες το δικο σου?

 

Εγώ το αναβάθμισα κανονικά με Kies. Έχεις σίγουρα την JF5? Κάνε *#1234# και κοίτα τί γράφει στο PDA. Υποψιάζομαι ότι έχεις την JFB ή την JG1 με ελληνικό πληκτρολόγιο. Επίσης αν το τηλέφωνο δεν είναι generic, δηλαδή ανήκει σε κάποιον πάροχο, μπορει να μην έχει βγει ακόμα το upgrade. Τί γράφει στο CSC?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

οταν θα στειλεις ενα μηνυμα στα αριστερα αν δεν εχει παει θα εχει ενα ρολογακι

μολις παει το μηνυμα αυτο το ρολογακι γινετε ενα ''οκ''

θα καταλαβεις τι εννοω

τωρα δεν ξερω αν θες αναφορα με ειδοποιηση

 

οσο και αν εψαξα φιλε για αυτο το γ@#$%νο ρολογακι τελικα δεν το βρηκα, το δοκιμασα αφου εστειλα καμια 20αρια μηνυματα στη συσκευη του αδερφου μου... :lol:

 

παρ'ολα αυτα αφου το εψαχνα ποση ωρα βρηκα αυτο ακριβως που εψαχνα

πρεπει στις ρυθμισεις-ρυθμισεις ληψης μηνυματων να εχεις επιλεγμενο το αναφορες παραδοσης, οχι της handcent

και μετα πας στις ρυθμισεις-ρυθμισεις ειδοποιησης- ειδοποιηση αποστολων και επιλεγεις ειδοποιηση κατα τη ληψη :D :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω πολυ ξερει καποιος να μου γραψει γιατι το ξυπνητηρι δεν παιζει ολο ταν ηχο παρα 25"

ευχαριστω

samsung galaxy s

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ, επειδη το τηλεφωνο φαινεται ενδιαφερων και σκεφτομαι να το αγορασω θα ηθελα να ρωτησω καποιον χρηστη αν μπορει να διαβασει ταυλανδικους χαρακτηρες πχ http://www.google.co.th/ Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ, επειδη το τηλεφωνο φαινεται ενδιαφερων και σκεφτομαι να το αγορασω θα ηθελα να ρωτησω καποιον χρηστη αν μπορει να διαβασει ταυλανδικους χαρακτηρες πχ http://www.google.co.th/ Ευχαριστω!

Μια χαρα τους διαβαζει

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

 

 

αν και λυθηκε πλεον το προβλημα σου.

αν απλα διεγραφες τον λογαριασμο του google απο το κινητο σου και στην συνεχεια εφτιαχνες εναν καινουριο με το σωστο password, δεν θα δουλευε?

Το προσπαθησα αυτο(απο το μενου ρυθμισεις-> λογαριασμοι) αλλα μου ελεγε οτι ειναι απαραιτητο για καποιες εφαρμογες και οτι μονο με επαναφορα θα μπορουσα να τον καταργησω.

Προσθαθησα επισης να δημιουργησω τον ιδιο λογαριασμο με διαφορετικο κωδικο αλλα μου ελεγε οτι δεν ειναι δυνατη η δημιουργια ασφαλους συνδεσης με το server η κατι τετοιο.

Το περιεργο ειναι οτι ενω αρχικα μου ζητουσε να βαλω τα γραμματα που μου εβγαζε στην οθονη για να εισελθω στο market και ενω τα εβαζα σωστα δεν εκανε κατι αλλα απλα συνεχιζε να μου ζηταει να τα ξαναβαλω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα flash διαφορων εκδοσεων μεσω kies, odin κτλ χτες περασα την I9000XFJP7/I9000XXJPP/I9000XXJP7 και το εκανα μονο root (z4root) και oclf lagfix. Το κινητο ειναι πολυ σταθερο, ανταποκρινεται ικανοποιητικα (σημ. ειχα πριν εγκατεστημενη την xwjpa μεσω kies και το κινητο σερνοταν) quadrant 1875, ελληνικο swype δεν εχει αλλα ελληνικο samsung keyboard εχει.Θα το δοκιμασω για το υπολοιπο της ημερας να δω και την καταναλωση μπαταριας και θα σας ενημερωσω.

 

ps ο οδηγος του Αλεξ για την μπαταρια δουλεψε μια χαρα για μενα.Να εισαι καλα φιλε :)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντιγραψω στην εξωτερικη καρτα μια ταινια 5 γιγα αλλα δεν με αφηνει λογω του file system.Υπαρχει κανενας τροπος να το παρακαμψω το προβλημα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις file system. FAT=4 gb max

Το αλλαξα αλλα οταν ομως την εβαλα τη καρτα στο κινητο μου τη ξαναφορμαρισε!!

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντιγραψω στην εξωτερικη καρτα μια ταινια 5 γιγα αλλα δεν με αφηνει λογω του file system.Υπαρχει κανενας τροπος να το παρακαμψω το προβλημα;

 

και εγω που προσπαθησα δεν καταφερα τιποτα.εκανα και format την καρτα για να μην ειναι fat αλλα δεν εκανα τιποτα...αν καταφερεις τιποτα στειλε μου pm...οκ??

αν και οπως μου ειχε πει ενας φιλος εδω δεν αξιζει να βαζεις τοσο μεγαλες ταινιες στο κινητο λογω αναλυσης...με παρεπεμψε σε divx αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα..

Edited by sk7lafkos
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια διαφορα αν αγορασει καποιος το galaxy S απ'εξω μ ε το να το παρει απο εδώ..

Παιζει ρόλο στις αναβαθμισεις του ?

 

Τι ειναι προτιμότερο ?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια διαφορα αν αγορασει καποιος το galaxy S απ'εξω μ ε το να το παρει απο εδώ..

Παιζει ρόλο στις αναβαθμισεις του ?

 

Τι ειναι προτιμότερο ?

 

H κύρια διαφορά είναι ότι τα απ'έξω δεν έχουν ελληνικό πληκτρολόγιο. Και φυσικά παίρνουν αναβαθμίσεις πιο γρήγορα (οι οποίες θα είναι της χώρας του τηλεφώνου, και δε θα έχουν ελληνικά ούτε αυτές).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Το κινητό έχει μια βδομάδα που άρχισε διάφορα κουλά... Κολάει χωρίς λόγο (συνήθως όταν ανοίγω το Animated Weather Pro. Η μπαταρία πάνω που είχε στρώσει και εβγαζε κοντά στις 60 ώρες, τώρα με το ζόρι βγαζει 20 ώρες. Τις μπορεί να πταίει;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις να χανει εντελως το σημα του κατα περιοδους?

 

death grip και στο galaxy ? :lol::lol::lol::lol:

 

πλακα κανω για να μην παερξηγηθω.

 

Στο δικο μου δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. Ακομα και σε περιοχες με λιγο σημα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις να χανει εντελως το σημα του κατα περιοδους?

 

Εγώ το έχω παρατηρήσει. Και μάλιστα μερικές φορές αν μείνει λίγη ώρα χωρις σήμα κανει μόνο του επανεκκίνηση και ζητάει κωδικό PIN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Το κινητό έχει μια βδομάδα που άρχισε διάφορα κουλά... Κολάει χωρίς λόγο (συνήθως όταν ανοίγω το Animated Weather Pro. Η μπαταρία πάνω που είχε στρώσει και εβγαζε κοντά στις 60 ώρες, τώρα με το ζόρι βγαζει 20 ώρες. Τις μπορεί να πταίει;

 

εχεις αλλαξει ROM?

εχεις προσθεσει καποιο widget?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Το κινητό έχει μια βδομάδα που άρχισε διάφορα κουλά... Κολάει χωρίς λόγο (συνήθως όταν ανοίγω το Animated Weather Pro. Η μπαταρία πάνω που είχε στρώσει και εβγαζε κοντά στις 60 ώρες, τώρα με το ζόρι βγαζει 20 ώρες. Τις μπορεί να πταίει;

 

Μήπως, έχεις εγκαταστήσει κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή ή άλλαξες ρυθμίσεις όπως ο αυτόματος συγχρονισμός κλπ. ή μήπως έχεις βάλει κανά live wallpaper....

Γενικά, για ανέτρεξε στις αλλαγές που πραγματοποίησες τον τελευταίο καιρό, γιατί αν με τη χρήση που πριν σου έβγαζε 60 ώρες τώρα σου βγάζει 20, είναι τεράστια η διαφορά. Πάντως κάτι προγράμματα τύπου Animated weather, τρώνε πολύ μπαταρία...

Εχει παρατηρησει κανεις να χανει εντελως το σημα του κατα περιοδους?

Εμένα ΠΟΤΕ! Από σήμα είναι τέλειο.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει (επανηλειμμένα) και εγώ σε περιοχές που χάνει εντελώς το σήμα κάνει επανεκκίνηση από μόνο του και περιμένει PIN. Δεν έχω κάνει κανενός είδους παρεμβολή στο τηλέφωνο και

τα widget που χρησιμοποιώ, είναι τα 3 που δίνει η "μαμά"

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό, γιατί έχω χάσει πολλά τηλεφωνήματα, άμα δεν το καταλάβω έγκαιρα ότι είμαι έξω από το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι εφταιγε η sim μου, μηπως ειχε αλλοιωθει, αλλα μαλλον δε φταιει αυτο απ'τη στιγμη που το εχετε και σεις. Cosmote εχω και τους πηρα και τηλ για να μου πουν το αυτονοητο οτι στην περιοχη απ'την οποια τους καλουσα εχει φουλ σημα και δεν ειναι λογικο.

Μαλλον για προβλημα του galaxy μου φαινετε (ουτε εγω το εχω "πειραξει"). Καμια ιδεα για το τι κανουμε γι'αυτο? Αν το παω στο service θα μου το κρατησουν λογικα ε?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι εφταιγε η sim μου, μηπως ειχε αλλοιωθει, αλλα μαλλον δε φταιει αυτο απ'τη στιγμη που το εχετε και σεις. Cosmote εχω και τους πηρα και τηλ για να μου πουν το αυτονοητο οτι στην περιοχη απ'την οποια τους καλουσα εχει φουλ σημα και δεν ειναι λογικο.

Μαλλον για προβλημα του galaxy μου φαινετε (ουτε εγω το εχω "πειραξει"). Καμια ιδεα για το τι κανουμε γι'αυτο? Αν το παω στο service θα μου το κρατησουν λογικα ε?

 

Μηπως εχει να κανει με το firmware που φορας?Με vodafone στο υπογειο δεν μου εχει συμβει να κανει επανεκκινηση, ναι εχω ελαχιστο εως καθολου σημα αλλα ποτε δεν εχει κανει restart

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...