Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια καπου ειχα δει στο XDA το circle battery , επειδη ψαχνω και δεν το βρισκω μηπως υπαρχει ευκερο κανα link . Για εclair JM2
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καπου ειχα δει στο XDA το circle battery , επειδη ψαχνω και δεν το βρισκω μηπως υπαρχει ευκερο κανα link . Για εclair JM2

 

Seriously?

Ειναι στην προηγουμενη σελιδα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα τον Super Optimised Kernel με επιλογη Lagfix No-RFS Advanced JFS: all partitions are jfs. H συσκευη εγινε αρκετα πιο γρηγορη. Στο quadrant δειχνει 1600κατι, αν και απ' οσο ξερω δεν παιζουν ρολο τα νουμερα.

Σκεφτομουν να βαλω και την επιλογη overkill καποια στιγμη, αλλα προς το παρον μενω εδω και βλεπουμε.

 

On another issue, σημερα ετυχε να δοκιμασω πρωτη φορα το gps και πρεπει να πω πως κλειδωσε αρκετα γρηγορα και δεν εχασε καθολου το σημα κατα την διαρκεια της διαδρομης. Δεν το ειχα δοκιμασει ποτε in real conditions με 2.1, παντως αυτο που ειδα με ικανοποιησε. :)

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα, θα προσπαθήσω να βρω χρόνο τις επόμενες μέρες...

 

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν το έχει δοκιμάσει, ένα απίστευτα χρήσιμο πρόγραμμα είναι το OS Monitor, από το market, τζάμπα. Αν αναρωτιέστε τί σας τρώει τη μπαταρία, ή ποιό πρόγραμμα συνδέεται στο δίκτυο και πού πάει, πόση μνήμη πιάνει κάθε πρόγραμμα κάθε στιγμή και πολλά άλλα, είναι απλά must. Ειδικά τώρα με την αλλαγή στο froyo, που οι διεργασίες είναι άλλες, είναι πολύ χρήσιμο. Όσοι έχουν δοκιμάσει το systempanel και το watchdog (lite) που λέγαμε παλιότερα, θα το εκτιμήσουν... μέχρι και whois και reverse DNS lookup κάνει, για να βρει πού συνδέεται η κάθε εφαρμογή που τρέχει και στο βγάζει στο χάρτη... unpisteftable.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις να εχω κανει πρωτα undo lagfix , και τωρα δεν μου εχει ενεργει την επιλογη για undo lagfix .Ti πρεπει να κανω ρε παιδια για να επαναφερω την επιλογη , για βοηθειστε .
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση .αμα στειλω το galaxy μου για service θα ισχυει η εγγυηση ή θα την χασω επειδη ειμαι rooted ?και κατι αλλο ,το εχω αγορασει απο πλαισιο ,να το στειλω πλαισιο η κατευθιαν στην samsung ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το galaxy s, μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε. Ο ήχος κλήσης, όταν κάποιος με καλεί, δεν είναι δυνατός, αλλά μετά από 2 δευτερόλεπτα δυναμώνει στην ένταση που το θέλω. Όσο και να έχω ψάξει για κάποια ρύθμιση δεν έχω βρεί τίποτα. Έχετε καμμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει αν θα κυκλοφορήσει με τα Froyo εγκατεστημένα και πότε .

ή θα βγαίνει όπως είναι τώρα και θα θέλει αναβάθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις να εχω κανει πρωτα undo lagfix , και τωρα δεν μου εχει ενεργει την επιλογη για undo lagfix .Ti πρεπει να κανω ρε παιδια για να επαναφερω την επιλογη , για βοηθειστε .

 

Δοκίμασε το restore boot animation.

 

παιδια μια ερωτηση .αμα στειλω το galaxy μου για service θα ισχυει η εγγυηση ή θα την χασω επειδη ειμαι rooted ?και κατι αλλο ,το εχω αγορασει απο πλαισιο ,να το στειλω πλαισιο η κατευθιαν στην samsung ?

 

Θεωρητικά η εγγύηση χάνεται αν κάνεις root το τηλέφωνο, οπότε αν το στείλεις πίσω θα ήταν καλό να μην είσαι root. Πρακτικά, εξαρτάται από τον τεχνικό που θα το κοιτάξει και πόσο ψείρας/κακός είναι. Για να είσαι σίγουρος πάντως, αν μπορείς βγάλε το root.

 

Έχω ένα θέμα με το galaxy s, μήπως μπορείτε να με διαφωτίσετε. Ο ήχος κλήσης, όταν κάποιος με καλεί, δεν είναι δυνατός, αλλά μετά από 2 δευτερόλεπτα δυναμώνει στην ένταση που το θέλω. Όσο και να έχω ψάξει για κάποια ρύθμιση δεν έχω βρεί τίποτα. Έχετε καμμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

 

Aυτό νομίζω δε διορθώνεται, είναι απ'τη Samsung, και καλά για να μην τρομάζουμε / ενοχλούμε τους άλλους όταν μας παίρνουν με το δυνατό ήχο.

 

Ξέρει κάποιος να μου πει αν θα κυκλοφορήσει με τα Froyo εγκατεστημένα και πότε .

ή θα βγαίνει όπως είναι τώρα και θα θέλει αναβάθμιση ?

 

Δε νομίζω ότι ξέρει κανείς να σου απαντήσει κάτι τέτοιο, ούτε καν οι πωλητές της Samsung. Κάποια στιγμή οι καινούριες φουρνιές θα δίνονται με froyo φαντάζομαι, αλλά από τη στιγμή που θα υπάρχει επίσημη αναβάθμιση, δε νομίζω ότι έχει σημασία, ούτε θα δηλώσουν κάποια τέτοια ημερομηνία γιατί δε θα έχει νόημα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατα λαθος εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις να εχω κανει πρωτα undo lagfix , και τωρα δεν μου εχει ενεργει την επιλογη για undo lagfix .Ti πρεπει να κανω ρε παιδια για να επαναφερω την επιλογη , για βοηθειστε .

 

 

Δοκίμασε το restore boot animation.

 

 

Νασαι καλα ρε Αλεξ αυτο ηταν , σ ευχαριστω .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν το έχει δοκιμάσει, ένα απίστευτα χρήσιμο πρόγραμμα είναι το OS Monitor, από το market, τζάμπα. Αν αναρωτιέστε τί σας τρώει τη μπαταρία, ή ποιό πρόγραμμα συνδέεται στο δίκτυο και πού πάει, πόση μνήμη πιάνει κάθε πρόγραμμα κάθε στιγμή και πολλά άλλα, είναι απλά must. Ειδικά τώρα με την αλλαγή στο froyo, που οι διεργασίες είναι άλλες, είναι πολύ χρήσιμο. Όσοι έχουν δοκιμάσει το systempanel και το watchdog (lite) που λέγαμε παλιότερα, θα το εκτιμήσουν... μέχρι και whois και reverse DNS lookup κάνει, για να βρει πού συνδέεται η κάθε εφαρμογή που τρέχει και στο βγάζει στο χάρτη... unpisteftable.

 

Το δοκίμασα και εγώ...πολύ καλό..το system panel δεν λειτουργεί σε 2.2 Άλεξ;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση .αμα στειλω το galaxy μου για service θα ισχυει η εγγυηση ή θα την χασω επειδη ειμαι rooted ?και κατι αλλο ,το εχω αγορασει απο πλαισιο ,να το στειλω πλαισιο η κατευθιαν στην samsung ?

 

γιατι να το πας για service?

για το θεμα που λεγαμε χθες με το battery mod?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ευτυχώς θέλει 1-2 παρεμβάσεις από τον χρήστη για να αποδείξει ότι αξίζει αυτόν τον τίτλο. 1. αλλαγή filesystem (lag fix) 2. optimised kernel.

 

Προσωπικά είμαι σε JPO με speedmodkernel v1.1I by hardcore και advanced JFS overkill. Με αυτό το setup έχω 1600 στο Quadrant. Και όμως είναι ότι ποιο Smooth / fast έχω δουλέψει. Και έχω δουλέψει σε αμέτρητες συσκευές (iphone4 included που θεωρώ ότι είναι το μόνο κινητό atm που συγκρίνεται με το galaxy s).

 

Έχεις αναρωτηθεί γιατί η Samsung δεν ενσωματώνει τις αλλαγές αυτές στις επίσημες εκδόσεις του λογισμικού της?

 

Η προσέγγιση που προτείνεις αφορά σε χομπίστες και μόνον … το smartphone είναι εργαλείο και όχι development testbed … συνεπώς οφείλει να είναι ανταγωνιστικό out-of-the-box με μηδενικές παρεμβάσεις και αυτοσχεδιασμούς βάσει standardized benchmarking ratings (και αυτό στο λέω ως άνθρωπος “της δουλειάς”, με καμιά 15αριά χρόνια εμπειρίας στο IT Industry).

 

Όταν αγοράζω μια BMW M3 είναι απαράδεκτο να πρέπει να περάσω από το συνεργείο του μάστρο-μίτσου του μηχανικού για να την κάνει tune … αυτό οφείλει να το έχει το κάνει το M-Division και όχι ο “λάκης ο γκαβός με τον μίτσο τον τανάλια” από το παραδίπλα junkyard.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει πριν λιγο καιρο και το samsung galaxy s για να εχω αλλο ενα καλο smartphone μαζι με το iphone 4, εκει που νομιζα οτι ο steve μονο ειναι περιεργος αυτα που βλεπω απο την samsung με απογοητεύουν, ας μου πει ρε παιδια καποιος γιατι θα τρελλαθω πως γινεται να δινεις μια αναβαθμιση σε μια χωρα σε μια αλλη να την δινεις μετα απο λιγο σε αλλη να μην λες ποτε θα την δωσεις.... κριμα για την συσκευη γιατι θεωρω απο αποψη hardware ειναι πολυ καλυτερη απο το iphone 4
Link to comment
Share on other sites

 

@winer ναι η premium έκδοση σου δίνει την δυνατότητα να κατεβάσεις κατευθείαν στο κινητό σου το ρομ. btw μου φαίνεται αδιανόητο να μην έχεις πρόσβαση σε H/Y, και να χρησιμοποιείς smartphone κλάσης galaxy s, χάνεις την μισή του αξία. Και εάν πάει κάτι στραβά πως θα το επαναφέρεις? :S

 

 

Εχεις απολυτο δικιο αλλα τελευταια αναγκαστηκα να το κοψω. Με την premium εκδοση θα ειμαι ενταξει η κινδυνευω να το χαλασω αν δεν παει καλα?

 

Μετα μονο με υπολογιστη μπορω να το φτιαξω?

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει πριν λιγο καιρο και το samsung galaxy s για να εχω αλλο ενα καλο smartphone μαζι με το iphone 4, εκει που νομιζα οτι ο steve μονο ειναι περιεργος αυτα που βλεπω απο την samsung με απογοητεύουν, ας μου πει ρε παιδια καποιος γιατι θα τρελλαθω πως γινεται να δινεις μια αναβαθμιση σε μια χωρα σε μια αλλη να την δινεις μετα απο λιγο σε αλλη να μην λες ποτε θα την δωσεις.... κριμα για την συσκευη γιατι θεωρω απο αποψη hardware ειναι πολυ καλυτερη απο το iphone 4

 

Φιλε και εγω απο iphone 3gs ηρθα σε galaxy και πιστευω οτι οι ιδιοτροπιες του steve jobs ειναι υπερβολικες.

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει πριν λιγο καιρο και το samsung galaxy s για να εχω αλλο ενα καλο smartphone μαζι με το iphone 4, εκει που νομιζα οτι ο steve μονο ειναι περιεργος αυτα που βλεπω απο την samsung με απογοητεύουν, ας μου πει ρε παιδια καποιος γιατι θα τρελλαθω πως γινεται να δινεις μια αναβαθμιση σε μια χωρα σε μια αλλη να την δινεις μετα απο λιγο σε αλλη να μην λες ποτε θα την δωσεις.... κριμα για την συσκευη γιατι θεωρω απο αποψη hardware ειναι πολυ καλυτερη απο το iphone 4

 

Η samsung δεν διαθέτει την υποδομή να δώσει σε μια μέρα την αναβάθμιση παγκοσμίως όπως κάνει η apple.

 

Θα διαφωνησω μαζί σου στο ότι το galaxy έχει καλύτερο hardware. To είχα σχεδόν 3 μήνες και ετοιμαζω αυτές τις μέρες ένα συγκριτικό.

Για μένα μετα galaxy & iPhone υπάρχει χάος σε ότι αφορά οθόνη, κάμερα.

Για την κάμερα μπορει να πει κάποιος ότι δεν τον ενδιαφέρει. Όμως η οθόνη είναι το A&Ω για κάθε συσκευη.

Με αυτές τις δυο συσκευές σταμάτησα να παίρνω μαζί μου στις διακοπές μου φωτογραφική μηχανή.

 

Τις θεωρώ κορυφαίες. Απλα η samsung δεν είναι έτοιμη να σηκώσει το βάρος μιας τέτοιας συσκευής.

Αν καταφέρει και ξεπεράσει αυτη την ανεπαρκια θα γίνει η Νο 1 κατασκευάστρια smart phones.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αναρωτηθεί γιατί η Samsung δεν ενσωματώνει τις αλλαγές αυτές στις επίσημες εκδόσεις του λογισμικού της?

 

Η προσέγγιση που προτείνεις αφορά σε χομπίστες και μόνον … το smartphone είναι εργαλείο και όχι development testbed … συνεπώς οφείλει να είναι ανταγωνιστικό out-of-the-box με μηδενικές παρεμβάσεις και αυτοσχεδιασμούς βάσει standardized benchmarking ratings (και αυτό στο λέω ως άνθρωπος “της δουλειάς”, με καμιά 15αριά χρόνια εμπειρίας στο IT Industry).

 

Όταν αγοράζω μια BMW M3 είναι απαράδεκτο να πρέπει να περάσω από το συνεργείο του μάστρο-μίτσου του μηχανικού για να την κάνει tune … αυτό οφείλει να το έχει το κάνει το M-Division και όχι ο “λάκης ο γκαβός με τον μίτσο τον τανάλια” από το παραδίπλα junkyard.

 

Δεν χρειάζεται να αναρωτηθώ, γνωρίζω την απάντηση. Εάν πιστεύεις ότι ένα smartphone δουλεύει όπως θα έπρεπε ή στο μαξ των δυνατοτήτων του out of the box, τότε φίλε μου είσαι λίγο εκτός των πραγμάτων. Πάντα χρειάζονταν να βάλουμε "δαχτυλάκι" σε όλες τις πλατφόρμες, είτε ήταν Symbian είτε UIQ ή Ios , android or whatever. Από εποχές 6600, mpx200 κτλ. Για τα benchmarking ratings που μιλάς, προφανώς δεν γνωρίζεις ότι το quadrant θεωρείται εντελώς αναξιόπιστο γιατί "κλέβει" στο I/O τεστ (θες να σου βγάλω 2450 στο SGS μου? εύκολο) και ότι το Linkpaκ είναι optimised για snapdragon και όχι για τον δικό μας σαφώς ανώτερο hummingbird. Επίσης ως άνθρωπος της δουλείας με 15ετή εμπειρία θα έπρεπε να ξέρεις πως οι αριθμοί παίζουν πραγματικά πολύ μικρό ρόλο..και oi εταιρίες που βγάζουν τα benchs για να ευνοήσουν κατά λάθος την εταιρία που τους τα στάζει, παραλείπουν κατά τύχη optimisations της αντίπαλης μεριάς. Επίσης θα έπρεπε να ξέρεις πριν πάρεις το galaxy ότι η συγκεκριμένη εταιρία πονάει στο RnD. Εδώ έρχεται ο μάκης ο τζιμάνης πως τους λες, και κάνουν τα μαγικά τους. Ανέκαθεν υπήρχαν τζιμάνια που απογείωναν τα smartphone μας, εάν εσύ τα έπαιρνες και δεν έκανες ούτε ένα hack/optimise/mod τότε τι να σου πώ φίλε μου, πάρε ένα SonyEricsson να κάνεις δουλίτσα να σου βγει και ποιο φτηνά!

 

Αυτά στα λέω φιλικά ως άνθρωπος της δουλείας με 10ετή εμπειρία στο IT industry, με τρέλα στα smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μετα galaxy & iPhone υπάρχει χάος σε ότι αφορά οθόνη, κάμερα. Με αυτές τις δυο συσκευές σταμάτησα να παίρνω μαζί μου στις διακοπές μου φωτογραφική μηχανή.

 

Ορίστε;;;

Μετά το galaxy και το iphone στην κάμερα το χάος;;;

Μήπως μπερδεύτηκες και ήθελες να γράψεις κάτι άλλο;

Πρόσεξε μην τα ακούσει αυτά κανένας φωτογράφος.

η κάμερα του galaxy είναι το χάος και το iphone ποτέ δεν είχε καμιά σοβαρή κάμερα. Μία αξιοπρεπή πλέον το 4αρι ναι το δέχομαι.

 

Εγώ που χρησιμοποιούσα πάντα την κάμερα του κινητού μου με το galaxy έχω ξεχάσει ότι υπάρχει.

Είναι σκέτη απογοήτευση, δεν την χρησιμοποιώ ποτέ.

Βέβαια η κάμερα δεν ήταν ο λόγος που αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο όποτε δεν με νοιάζει ιδιαίτερα.

 

Όταν θέλω να βάλω φώτο απλά χρησιμοποιώ το n95 που είναι κινητό τετραετίας

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε;;;

Μετά το galaxy και το iphone στην κάμερα το χάος;;;

Μήπως μπερδεύτηκες και ήθελες να γράψεις κάτι άλλο;

Πρόσεξε μην τα ακούσει αυτά κανένας φωτογράφος.

η κάμερα του galaxy είναι το χάος και το iphone ποτέ δεν είχε καμιά σοβαρή κάμερα. Μία αξιοπρεπή πλέον το 4αρι ναι το δέχομαι.

 

Εγώ που χρησιμοποιούσα πάντα την κάμερα του κινητού μου με το galaxy έχω ξεχάσει ότι υπάρχει.

Είναι σκέτη απογοήτευση, δεν την χρησιμοποιώ ποτέ.

Βέβαια η κάμερα δεν ήταν ο λόγος που αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο όποτε δεν με νοιάζει ιδιαίτερα.

 

Όταν θέλω να βάλω φώτο απλά χρησιμοποιώ το n95 που είναι κινητό τετραετίας

 

Επειδή ποτέ δεν με απασχόλησε η κάμερα στο κινητό, και η κάμερα του galaxy μου φαίνεται μια χαρά (αλλά δεν μπορώ να πω πως έχω και μέτρο σύγκρισης γιατί σπάνια την χρησιμοποιώ στα κινητά μου) εάν θέλεις δείξε μας 2 φώτο στο ίδιο αντικείμενο από το galaxy και το n95 για του λόγου του αληθές γιατί θα με φάει η περιέργεια τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε;;;

Μετά το galaxy και το iphone στην κάμερα το χάος;;;

Μήπως μπερδεύτηκες και ήθελες να γράψεις κάτι άλλο;

Πρόσεξε μην τα ακούσει αυτά κανένας φωτογράφος.

η κάμερα του galaxy είναι το χάος και το iphone ποτέ δεν είχε καμιά σοβαρή κάμερα. Μία αξιοπρεπή πλέον το 4αρι ναι το δέχομαι.

 

Εγώ που χρησιμοποιούσα πάντα την κάμερα του κινητού μου με το galaxy έχω ξεχάσει ότι υπάρχει.

Είναι σκέτη απογοήτευση, δεν την χρησιμοποιώ ποτέ.

Βέβαια η κάμερα δεν ήταν ο λόγος που αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο όποτε δεν με νοιάζει ιδιαίτερα.

 

Όταν θέλω να βάλω φώτο απλά χρησιμοποιώ το n95 που είναι κινητό τετραετίας

 

Εδώ μιλάμε για κομπιούτερ τσέπης. Το N95 είχε multimedia προσανατολισμο.

Δεν αφορά το συγκεκριμένο thread διαφορετικά θα ανέβαζε κάποιες φωτο απο το galaxy που ανάμεσα τους υπάρχουν κάποιες απο Olympus 12mpx. Θα δυσκολευτεις να καταλάβεις ποιες είναι.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν τίθεται το δίλημμα ταχύτητα x% & σταθερότητα 100% ή ταχύτητα 100% & σταθερότηρα 99,9%, η απάντηση πάντοτε θα είναι η ίδια ...

ΠΟΤΕ καμία εταιρία δεν πρόκειται να προτιμήσει να "στείλει" στα ράφια συσκευές (ή να κάνει update διαθέσιμα για όλους, ψαγμένους και άσχετους μαζί) με bleeding edge ROMs που πετάνε σε bench, αν υπάρχει έστω και μικρή πιθανότητα αστάθειας.

Κάποτε υπήρχε μια ABIT που είχε αυτή τη στρατηγική και είδατε που κατέληξε κι αυτή (και μιλάμε για ένα εντελώς διαφορετικό χώρο όπου τέτοιες "προτάσεις" βρίσκουν πολύ πιο "εύφορο" έδαφος) .

Πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας, ότι όλοι εμείς που γράφουμε εδώ ή σε αντίστοιχα forum στο εξωτερικό, δεν είμαστε οι "τυπικοί" χρήστες ...

 

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ μαζί σας ως προς τη δυσκινησία, "δυσκοιλιότητα" :lol: της Samsung ως προς τα updates, αλλά μη μου πεί κανείς πως με όλα τα custom optimizations που έχει κάνει στο Galaxy S κατάφερε να πάρει πάνω από 10% ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ, in vivo και όχι in vitro, βελτίωσης σε "επιδώσεις" ...

Αντίθετα, 200+ σελίδες είναι γεμάτες με προβλήματα, κολλήματα κ.τ.λ

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει βάλει Speedmod ή Universal Lagfix να γράψει λίγο τα βήματα που απαιτούνται;;Το XDA είναι χάος και το odin δεν βοηθάει και πολύ για το που και πως τρέχεις τα Ζ kernel patches...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. Το σαββατο με επιτυχια εγκατεστησα το froyo και ολα δουλευουν αψογα με εξαιρεση οτι δεν μπορω να γραψω ελληνικους χαρακττηρες . Καμια βοηθεια ?????

 

εκδοση βασικου φασματος i9000xxjp2

εκδοση kernel 2.6.32.9 root

αριθμος εκδοσης GT-I9000-ENG 2.2 MASTER 332 TEST-KEYS.332

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...