Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ εφαρμογές επί πληρωμή.. Οι free εφαρμογές υπάρχουν κανονικά στο market και δεν χρειάζεται να ψάχνεις αλλού.

Όλες οι εφαρμογές στα άλλα markets δηλαδή είναι πειρατικές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά που αναφέρθηκαν περιέχουν σπασμένες εφαρμογές.

Και γι' αυτό αναγκάστηκα να παρέμβω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα τι περιέχουν, αλλά και δεν ζήτησα κάτι πειρατικό, free εφαρμογή όμως ναι! Εδώ φίλε ούτε screenshot ξέρω να κάνω για να στείλω να δεί ο mol το πρόβλημα που αντιμετωπίζω για πειρατίες θα είμαστε τώρα! :happy:

 

μπορώ να κατεβάσω ένα app από τον υπολογιστή και να τον εγκαταστήσω στο κινητό, και πως;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Για τρόπους εγκατάστασης εφαρμογών, μπορείς να δεις τον πολύ αναλυτικό οδηγό του zxr, εδώ! Όσο για τα screenshot, υπάρχουν πολλές εφαρμογές. Ακόμα πιο απλή λύση είναι να βγάλεις μια φωτογραφία τη συσκευή σου με κάποια ψηφιακή ή με κάποιο άλλο κινητό και να την ανεβάσεις εδώ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Thanx Villys, να ρωτήσω κάτι άλλο...

Δεν έχω καταλάβει κάτι, το HTC (G2), εκτός από τη sim card, αποθηκεύει τα τηλέφωνά μου και στη μνήμη του κινητού; Και εάν ναι από πού μπορώ να το ξεχωρίσω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στον τηλεφωνικό κατάλογο, όταν πας να δημιουργήσεις μια επαφή, υπάρχει αντίστοιχη επιλογή για το αν θα αποθηκευτεί στην κάρτα sim ή στη μνήμη του κινητού ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με bluetooth πολλές επαφές αλλά δεν πρόσεξα να με ρωτάει που θα τις αποθηκεύσω! Anyway, τώρα που είναι περασμένες, πως φαίνεται που είναι περασμένες;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω ότι θα πέρασαν στο κινητό κι όχι τη sim (που ειναι και το πιο λογικό δηλαδή). Κάνε δοκιμαστικά επεξεργασία σε μια επαφή και θα δεις που ειναι αποθηκευμένη ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί θα γράφει επαφή google ή επαφή sim ή κάτι τέτοιο. Δεν έχω δυστυχώς τη συσκευή για να μπορώ να σου πω ακριβώς...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί θα γράφει επαφή google ή επαφή sim ή κάτι τέτοιο. Δεν έχω δυστυχώς τη συσκευή για να μπορώ να σου πω ακριβώς...

Μπα δεν βλέπω τίποτα που να το κατηγοριοποιεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λιγο την δοκιμασα. Πολυ lag. Παρα πολυ ομως.

Προτεινω υπομονη, μπας και στρωσει η κατασταση.

Εκτος αυτο, διαφορα με 4.2 δεν ειδα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι κατοχος του desire Z εδω και αρκετο καιρο(1-2 χρονια) και τον τελευταιο καιρο πανω που σκεφτομουν να το αλλαξω,λεω γιατι δεν το πειραζω να δω αν θα με ικανοποιει?ετσι ωστε να παω για tablet. Θελω να κανω root,πιστευω πως το εχω,δεν ειναι κατι δυσκολο απο οτι ειδα,μετα ομως?δεν θα πρεπει να περασω καποια rom καλυτερη?ή sense καινουργια?:wacko: ή δεν ξερω και γω τι αλλο?!:wacko: μπορει καποιος να βοηθησει για ρομς κτλ?:) να πω οτι εχει χαρακτηρηστικα android 2.3.3, htc sense 2.1, software number 2.42.405.4

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

αφου το κανεις ρουτ, κλπ περνας σε αλλη ρομ

αν θες να μεινεις σε gb με σενς, φλασαρε την virtuous 2.0.0, αλλιως η ilwt ειναι μονοδρομος! (η συσκευη ειναι πληρως λειτουργικη και αξιοποιησιμη με android 2.3. απο κει και πανω καπου χανει) κανε και ενα overclock και θα εισαι ready!

απ την αλλη κυκλοφορουν 4.Χ ρομς. δοκιμαζεις οποια θες και αναλογως πραττεις!

γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις 3-4 για να δεις ποια θα σε κατσει καλα.

 

επισης σβηνεις και οτι δε θες απ τη συσκευη για να ελαφρυνει λιγο! διαφορα προς το καλυτερο σιγουρα θα δεις.

ομως μη περιμενεις και πολλα πολλα. 512 ραμ και μονοπυρηνο εχουμε :p

Link to comment
Share on other sites

ρε ****το γιατι δεν μου αναγνωριζει το κινητο το laptop μου??εχω κατεβασει και HTC sync και ολα :( τι παιζει?το βαλα και στο laptop της δουλειας αλλα τιποτα ουτε εκει.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

αφου το κανεις ρουτ, κλπ περνας σε αλλη ρομ

αν θες να μεινεις σε gb με σενς, φλασαρε την virtuous 2.0.0, αλλιως η ilwt ειναι μονοδρομος! (η συσκευη ειναι πληρως λειτουργικη και αξιοποιησιμη με android 2.3. απο κει και πανω καπου χανει) κανε και ενα overclock και θα εισαι ready!

απ την αλλη κυκλοφορουν 4.Χ ρομς. δοκιμαζεις οποια θες και αναλογως πραττεις!

γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις 3-4 για να δεις ποια θα σε κατσει καλα.

 

επισης σβηνεις και οτι δε θες απ τη συσκευη για να ελαφρυνει λιγο! διαφορα προς το καλυτερο σιγουρα θα δεις.

ομως μη περιμενεις και πολλα πολλα. 512 ραμ και μονοπυρηνο εχουμε :p

 

ευχαριστω πολυ :D υπαρχει οδηγος για να βαλω ρομς?γιατι δεν το εχω καθολου με ρομς ουτε overclock ουτε κατι τετοιο. :worry:

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

1. κατεβασεις την ρομ (+ τις gapps αν χρειαζονται) και τα παιρνας στην micro sd. ΔΕΝ ξεζιπαρεις

2. bootαρεις στο custom recovery

3. κανεις wipe data/factory reset, wipe cache + dalvik

4. install zip from sdcard

5. choose zip from sdcard

6. επιλεγεις το zip της ρομ και φλασαρεις. το 4 5 6 το κανεις ξανα για τις gapps

Link to comment
Share on other sites

1. κατεβασεις την ρομ (+ τις gapps αν χρειαζονται) και τα παιρνας στην micro sd. ΔΕΝ ξεζιπαρεις

2. bootαρεις στο custom recovery

3. κανεις wipe data/factory reset, wipe cache + dalvik

4. install zip from sdcard

5. choose zip from sdcard

6. επιλεγεις το zip της ρομ και φλασαρεις. το 4 5 6 το κανεις ξανα για τις gapps

 

Χιλια ευχαριστω!ελπιζω να βγαλω ακρη,γιατι ομως δεν μπορω να το συνδεσω να κανω αρχικα root?? :/

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ακολουθεις τις οδηγιες που υπαρχουν στην υπογραφή μου;

 

Δεν μου το αναγνωριζει καν,ουτε στο HTC Sync φαντασου,και στο λαπτοπ μου βγαζει θεμα.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

συγνωμμη αλλα ειμαι λιγο ασχετος,οι drivers που ειναι?δεν ξεκινησα καν το root,απλα δοκιμασα να δω αν συνδεεται το κινητο με το λαπτοπ και δεεεεν,και απλα κατεβασα απο το suppport center της htc το htc sync + htc drivers που λεγε.

 

EDIT

Υπαρχει περιπτωση να κανω root χωρις Υ/Η?γιατι τωρα προσεξα οτι το authentic usb cable της htc ειναι λιγο κομενο το μαυρο,αλλα και ενα αλλο καλωδιο που ταιριαζει,παλι δεν το αναγνωριζει.

Edited by liljim1234

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...