Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zte v967s

 

Γυρω στα 10 δολλαρια κοστιζει το πληκτρολογιο. Θα ανεβασω φωτο αργοτερα να δεις για ποιο λογο θελω να το αλλαξω :p

Επισης θα στειλω και το λινκ για τη λυση του προβληματος μου

 

Περιμενω να δω μπορει να το αλλαξω και εγω αν ειναι θεμα επαφων και οχι κατι αλλο.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λινκ για επιδιόρθωση: [REPAIR] HTC Desire Z bad keyboard contacts WITH PHOTOS

 

το κομμάτι που θέλω: http://www.ebay.com/itm/New-Replacement-QWERTY-Keypad-Keyboard-For-HTC-Desire-Z-T-Mobile-G2-/271062029867?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3f1c8e562b

ρίξε και ένα βλέφαρο εδώ για τα υπόλοιπα κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για ένα HTC G2 κινητό μπορεί να έχω πρόβλημα εάν πάρω άλλη μάρκα φορτιστή; Νομίζω το G2 έχει micro usb θύρα χωρίς να είμαι σίγουρος!

 

Παιδιά, πρόκειται να αποκτήσω ένα παλιό HTC smartphone (το G2 Dream), δεν έχω καμία επαφή με smartphones και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω, updates κλπ. Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποια πράγματα;

 

Θέλω να μεταφέρω τa contacts μου, τα τηλέφωνα κυρίως από ένα απλό κινητό -αρχαίο- που έχω (SonyEricsson K750i) προς ένα smartphone (το HTC G2 Dream). Yπάρχει τρόπος;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρόκειται να αποκτήσω ένα παλιό HTC smartphone (το G2 Dream), δεν έχω καμία επαφή με smartphones και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω, updates κλπ. Μπορεί κανείς να μου προτείνει κάποια πράγματα;

 

για αυτο μιλας?http://www.phonescoop.com/phones/phone.php?p=2878

Δουλευει στην Ελλαδα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι προφανως θα ειναι κλειδωμενο σε παροχο του εξωτερικου(t mobile ισως). Για να βαλεις ελληνικη σιμ, θα θελει να το κανεις unlock sim

Για βαλε τη δικη σου και προσπαθησε να κανεις κληση

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση φοραει? Αν μιλαμε για το htc g2/desire z, η τελευταια επισημη εκδοση ειναι η 2.3.x

Εισαι ρουτ? Απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

G2 είναι, τώρα εάν είναι το Desire πως το βλέπω; Android έχει το 2.3.4. Eάν είμαι ρουτ τι σημαίνει; Παλιό κινητό φίλου από το εξωτερικό είναι, γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον λες οτι ειναι το g2, αυτο θα ναι :p

Διαβασε στο τοπικ του android γιανα σε λυθουν οι αποριες περι ρουτ, κλπ

Επισης διαβασε το τοπικ του htc desire z. Οι συσκευες ειναι ιδιες ;) κατι ψιλοδιαφορες εχουν μονο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά το κακό είναι πως είναι τεράστιο σε σχέση με το K750 και το σκέφτομαι! Θα πείς... εδώ σου χαρίζουν γάιδαρο κι εσύ τον κοιτάς στα δόντια, σωστός!

 

mol σ'ευχαριστώ για τα όλα σχόλια, αλλά θέλω να σε ρωτήσω, ποιός ο λόγος να κάνει κανείς downgrading στο κινητό του. Από την άλλη είμαι και άσχετος, βλέπεις πως από το K750 πάω σε smartphone, πολύ μεγάλη αλλαγή συνεπώς είμαι χαμένος. Εάν μπορει κάποιος να μου κάνει λιανά κάποια πράγματα για να ξεκινήσω θα ήταν πολύ βολικό!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Downgrade σε σχεση με τι?

Εγω επρεπε να κανω για να το ρουταρω. Δηλαδη απο 2.3 μανισιο, επρεπε να το παω σε 2.2. Μετα βαζεις οποια εκδοση θελεις(custom rom δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες εάν είμαι ρούτ, κλπ. κ μετά με προέτρεψες να διαβάσω ώστε να μου λυθούν οι απορίες, μπήκα στο link που νόμιζα πως εννοούσεw (οδηγός για rooting) και δεν κατάλαβα τίποτα! Μάλλον διάβασα λάθος link ε;

Έχω ένα κινητό που μάλλον πρέπει να σβήσω τα πράγματα που έχει ο προηγούμενος χρήστης αφήσει, όλα αυτά πως τα κάνω, ώστε να εγκαταστήσω τα δικά μου, σε καθαρό λειτουργικό κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να βρώ ένα φορτιστή για το συγκεκριμένο κινητό αλλά κυκλοφορεί πολύ πράμα στο Skroutz. Βασικά δεν ξέρω τι να κάνω με το θέμα mili ampere που αναγράφουν κάποιοι φορτιστές. Τα 1000mA είναι οκ ή θα το χαλάσουν; Πόσα πρέπει να είναι για το συγκεκριμένο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω μια νέα εγκατάσταση του android στο HTC G2 που έχω και ήδη έχει πράγματα μέσα από άλλον; Όχι δεν είναι κλεμμένο μου το χάρησαν! :p
Link to comment
Share on other sites

Κανε επαναφορα ρυθμισεων

και τώρα εγώ κατάλαβα νομίζεις, θέλω πλήρη αναφορά γιατί η μετάβαση ήταν από κινητό 8ετίας σε smartphone, αντιλαμβάνεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην γραφε στο τοπικ του desire z ;) οτι απορια εχεις για την συσκευη, μονο εκει

 

Πας ρυθμισεις, καρτα sd και αποθ. χωρος τηλεφ και επιλεγεις εργοστ. ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

1. Ας μεταφέρει κάποιος το topik αυτό εκεί που λες!

2. Το desire είναι το ίδιο κινητό;

3. backup των data που έχει κάνει o προηγούμενος user πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μπακ απ μονο αν εισαι ρουτ.

Desire Z(ευρωπαικο) και g2(αμερικανικο) ας πουμε οτι ειναι ιδια. Δεν εχουν πολλες διαφορες, εκτος οτι το ευρωπαικο φοραει το sense ui

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ, τι είναι; Χρήστης με περισσότερα δικαιώματα; Το sense τι παραπάνω έχει σαν ui; Είναι κάποια έκδοση Android περισσότερο εμπλουτισμένη;
Link to comment
Share on other sites

Το σενς προσφερει εμφανιση και καποια widgets + extra εφαρμογες. Τιποτα το ιδιαιτερο.

Ισα ισα που τρωει και παραπανω ραμ

 

Κανοντας ρουτ κ s-off μπορεις να κανεις οτι θελεις στη συσκευη σου. Πχ να σβησεις εφαρμογες, να κρατησεις μπακ απ, να αλλαξεις ρομ, κλπ

 

Εχω δοκιμασει πολλες ρομς για τη συσκευη σου(την εχω σκομη) κατεληξς οτι η καλυτερη ειναι η ilwt(περισσοτερα στους xda). Ομως η ρομ που δινει τη μεγιστη διαρκεια μπαταριας ειναι η virtuous sense 2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...