Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

 

Ξαφνικα το επιασε το κινητο και κανει μονο του reboot συνεχεια. Ανοιγει, μετα απο δευτερολεπτα κανει επανεκινηση.

 

Ξερει κανεις τι μπορει να εχει ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ROM επειδη ειχα ενα προβλημα το γυρισα στην stock. Αλλα εμπαινα στο κινητο κανονικα.

Δεν εχω περασει καμμια εφαρμογη. Δοκιμασα και δευτυτερη μπαταρια μηπως ηταν ελαττωματικη αλλα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα αρχικα να κανεις ενα wipe cache απο το recovery να δεις μηπως ειναι τα δεδομενα καποιας εφαρμογης που σου δημιουργουν προβλημα.

Σε ποιο σημειο κολλαει; στο htc logo και μετα παλι απο την αρχη η προλαβαινει να μπει στο android;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω...οταν παω να κανω recovery βγαζει θαυμαστικο. Δοκιμασα να περασω το cwm μεσω διαδικασιας απο xda, ενω ελεγε "sending file" μετα εγραφε "writing FAILED".

 

Τι κανω λαθος ρε γμτ?

 

Φορτωνει κανονικα. Μπαινει αλλα μετα απο λιγο κανει επανεκκινηση μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Ρικοβερι εχεις τωρα?

 

 

 

Εδω και λιγες ωρες φοραω την slimbean 6.2

Δε προλαβα να κανω και πολλα. Παντως τρεχει απροβληματιστα, δεν εχει ομως πολυ ελευθερη ραμ. Επισης η μπαταρια εξαφανιζεται στο τσακ μπαμ. Θα την αφησω 2 3 μερες να δω πως θα τα παει

Link to comment
Share on other sites

Λες οτι μπανει και κανει επανεκκινηση. Που μπανει???

Δοκιμασες να περασεις το ρικοβερι ξανα? Να επαναλαβεις την διαδικασια ξανα

Link to comment
Share on other sites

Φορτωνει κανονικα (δεν μενει δλδ στην λευκη οθονη με τα πρασσινα γραμματα) αλλα μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει την επανεκκινηση και παλι απο την αρχη.

 

Το recovery το εκανα πανω απο 10 φορες αλλα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γύρισα στην virtuous g-lite εδώ και λίγες μέρες. με μαξ χρονισμο στο 1ghz όμως δε μπορώ, οπότε ξανά πίσω στην αγαπημένη ρομ εβερ ILWT :cool:

θέλω λιγάκι να καταλάβω πως και τι πρέπει να κάνω με το ilwt.txt γιατί δε χρειάζομαι κάποια πραγματάκια της ρομ. αλλιώς ξήλωμε με root uninstaller :rolleyes:

 

 

το ubuntu os απ οτι είδα θα βγει σύντομα σε flashable zip :happy:

Link to comment
Share on other sites

γύρισα στην virtuous g-lite εδώ και λίγες μέρες. με μαξ χρονισμο στο 1ghz όμως δε μπορώ, οπότε ξανά πίσω στην αγαπημένη ρομ εβερ ILWT :cool:

θέλω λιγάκι να καταλάβω πως και τι πρέπει να κάνω με το ilwt.txt γιατί δε χρειάζομαι κάποια πραγματάκια της ρομ. αλλιώς ξήλωμε με root uninstaller :rolleyes:

 

 

το ubuntu os απ οτι είδα θα βγει σύντομα σε flashable zip :happy:

 

Δεν χρειαζεσαι τοσο πολυ το ILWT.txt εκτος και αν θελεις κατι που εξεζητημενο. Αλλιως η rom εχει τον aroma installer που σου δινει παρα πολλες επιλογες να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις πριν την εγκατασταση.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχεις δίκιο! το διαπίστωσα λίγο πριν κάνω το φλασάρισμα!

ξήλωσα οτι δε χρειαζομαι και τώρα έχω πλέον μια πλήρως λειτουργική και αξιόπιστη συσκευη!

 

αν και κάτι δε με αρέσει, λαγκαρει λίγο ο launcher. θα βάλω αλλον.

επίσης ένα game (xtreme wheels) δε παίζει. μεγάλο πλήγμα :lol:

 

αργά η γρηγορα θα αποχωριστώ το Ζ :'(

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχεις δίκιο! το διαπίστωσα λίγο πριν κάνω το φλασάρισμα!

ξήλωσα οτι δε χρειαζομαι και τώρα έχω πλέον μια πλήρως λειτουργική και αξιόπιστη συσκευη!

 

αν και κάτι δε με αρέσει, λαγκαρει λίγο ο launcher. θα βάλω αλλον.

επίσης ένα game (xtreme wheels) δε παίζει. μεγάλο πλήγμα :lol:

 

αργά η γρηγορα θα αποχωριστώ το Ζ :'(

 

Και εγω θα το αποχωριστω αλλα περισσοτερο αργα παρα γρηγορα. Εβγαλα το launcher που εχει (οποιον και αν επελεξες στην εγκατασταση) και εβαλα τον launcher pro. Σταθερη αξια για μενα στις συσκευες μου που ειχαν 2.3.x

Γρηγορος, ευκολος αλλα το μονο θεμα του ειναι κατι χαζα widgets που εχει για contacts και calendar αλλα οκ δεν τα χρησιμοποιω ετσι και αλλιως.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τον yandex χτες και μπορω να πω οτι με αρεσε.

widgets, κλπ δε χρησιμοποιω, εκτος από 2 3. κλασικά μαυρο φοντο παντα και μονο μια αρχικη οθόνη! πλεον εχω και τις περισσοτερες εφαρμογες σε 4 φακελους + καποιες σκορπιες στον drawer

 

 

προτεινεις τον launcher pro για το Ζ μας ε;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα τον yandex χτες και μπορω να πω οτι με αρεσε.

widgets, κλπ δε χρησιμοποιω, εκτος από 2 3. κλασικά μαυρο φοντο παντα και μονο μια αρχικη οθόνη! πλεον εχω και τις περισσοτερες εφαρμογες σε 4 φακελους + καποιες σκορπιες στον drawer

 

 

προτεινεις τον launcher pro για το Ζ μας ε;

 

Προτεινω το launcher pro αν και εγω εχω αγορασει απο καιρο την plus εκδοση. Εμενα με βολευει γιατι ειναι απλος και πληρως λειτουργικος. Ο yandex τι ειναι; Η free εκδοση του spb shell; απο μια γρηγορη ματια στο play store κατι τετοιο καταλαβα.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελασω. δεν ασχολουμαι πολυ με launchers, δε ξερω τι ειναι ο καθενας.

σημερα σταματησε να λειτουργει το σ στο πληκτρολογιο. για την ακριβεια θελει πατημα με παρα πολυ δυναμη να πιασει.

σε ενα μηνα ληγει η εγγυηση. πρεπει να το στειλω συντομα... αντε να μπλεξεις με σερβις τωρα....

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αγοράσω εν έτη 2013, HTC Desire Z ?

 

Δεν έχω βρεί άλλο ικανοποιητικό qwerty κινητό. Δεν παίζω κανένα game και δεν τα φορτώνω με εφαρμογές τα κινητά μου.

Μόνο ίντερνετ και κλήσεις (whatsapp,viber). Απο μπαταρία πως πάει?

 

Είχα ανοίξει το εξής το τόπικ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367008

αλλα τα παραπάνω κινητά δεν τα βρίσκω σε ευρωπαϊκά site.

Link to comment
Share on other sites

αν δε το φορτώσεις πολύ τρέχει ικανοποιητικά! μπορεί να χει παλιό hardware, αλλά για όποιον δεν έχει τρελές απαιτησεις είναι ΟΚ.

μπαταρία συνήθως με βγάζει 4 ωρες οθόνης (κυρίως χρήση με wifi, αρκετα sms, λίγα τηλέφωνα). για να είσαι καλλυμένος, αν θες παίρνεις και μια εξτρα μπαταρία. προσωπικά έχω, αλλά δε την έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ

 

τώρα αν αξίζει να το πάρει κάποιος τώρα??? μεταχειρισμένο ΝΑΙ. αρκεί να είναι καψούρας με το qwerty

 

 

σε αυτό το σημείο να πω πως γύρισα πάλι στην virtuous 2.0.0. όσο σιχαίνομαι το sense, άλλο τόσο αγαπώ αυτή τη ρομ! τρέχει απροβλημάτιστα(η ilwt είχε κάποια θεματάκια και την ξήλωσα), η μπαταρία φαίνεται να κρατάει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

αν δε το φορτώσεις πολύ τρέχει ικανοποιητικά! μπορεί να χει παλιό hardware, αλλά για όποιον δεν έχει τρελές απαιτησεις είναι ΟΚ.

μπαταρία συνήθως με βγάζει 4 ωρες οθόνης (κυρίως χρήση με wifi, αρκετα sms, λίγα τηλέφωνα). για να είσαι καλλυμένος, αν θες παίρνεις και μια εξτρα μπαταρία. προσωπικά έχω, αλλά δε την έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ποτέ

 

τώρα αν αξίζει να το πάρει κάποιος τώρα??? μεταχειρισμένο ΝΑΙ. αρκεί να είναι καψούρας με το qwerty

 

 

σε αυτό το σημείο να πω πως γύρισα πάλι στην virtuous 2.0.0. όσο σιχαίνομαι το sense, άλλο τόσο αγαπώ αυτή τη ρομ! τρέχει απροβλημάτιστα(η ilwt είχε κάποια θεματάκια και την ξήλωσα), η μπαταρία φαίνεται να κρατάει περισσότερο

 

Ο μονος λογος να ψωνισει κανεις το z αυτη την εποχη ειναι το qwerty. Κατα τα αλλα, και λυπαμαι που το λεω αλλα αν επαιρνα οικονομικο κινητο αυτη την εποχη θα πηγαινα στο S2. Τεραστιο development community, mods για τα παντα και γενικα βρισκεις οτι θελεις.

Με την ευκαιρια πηγα και εγω παλι στην virtuous glite μιας και μου ελειψε το vanilla android 2.3

Επισης αναγκαστηκα να κανω τη διαδικασια root απο την αρχη μιας και λογω αφηρημαδας και λαθους εβαλα μια rom unrooted, την αρχικη που φοραγε η συσκευη και εκανα και το ota update οποτε εχασα και το recovery. Εσωσα και τα tools για το root στο pc μου γιατι δυσκολευτηκα να βρω καποια και αρχικα τρομαξα.

Επισης επειδη προσφατα ειχα μια κουβεντα θελω να αναφερω και εδω τους λογους που δεν αλλαζω συσκευη.

1) qwerty

2) Δεν μου αρεσει το unibody των καινουριων συσκευων. Θελω να μπορω να αλλαξω μπαταρια να το ανοιξω να βαλω τη sim και την SD, που πολλα καινουρια δεν παιρνου και να μπορω μονος μου να αλλαξω οτιδηποτε χαλασει (και μεχρι εκει που μπορω φυσικα). Touchscreen, πληκτρολογιο, καπακι και οτι αλλο.

3) Δεν μου αρεσει η φιλοσοφια με τα 16πυρηνα και 50πυρηνα κινητα και τα 16gb ram και τις καμερες που ειναι καλυτερες και απο slr. Δεν με συγκινει δεν με ενθουσιαζει. Ναι και εγω θα ηθελα λιγο ram παραπανω στο z αλλα εμαθα να ζω με αυτο. Δεν παιζω games δεν προκειτε να επεξεργαστω κανενα βιντεο στο κινητο ουτε να τρεξω cad.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το φέρω στην στοκ κατάσταση και δεν έχω καμιά όρεξη.

επίσης τρέμω για το μπλέξιμο με το σερβις. καλύτερα να το πάω στο πλαίσιο ή να έρθει κουριερ απ την htc/αρβατο(?) να το πάρει;

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το φέρω στην στοκ κατάσταση και δεν έχω καμιά όρεξη.

επίσης τρέμω για το μπλέξιμο με το σερβις. καλύτερα να το πάω στο πλαίσιο ή να έρθει κουριερ απ την htc/αρβατο(?) να το πάρει;

 

Το πλαισιο θα σε καθυστερησει +3 μερες μεχρι να το στειλει στο service της htc. Οποτε το γρηγοροτερο ειναι να το πας εσυ. Λογικα αν μιλησεις με htc θα μπορουν να κανονισουν κουριερ για παραλαβη απο το σπιτι σου.

Για μενα, αν δεν σου δημιουργει τοσο προβλημα καλυτερα να μην ανοιξεις τετοιες δουλειες.

Επισης πριν κανω οτιδηποτε ελλαδα θα εστελνα ενα mail στην htc στο εξωτερικο να δεις και απο εκει τι θα σου πουν. Πες τους, ακομα και αν δεν ισχυει, οτι ο reseller στην ελλαδα σε στελνει σε αντιπροσωπεια κατευθειαν και αρνειται να το παραλαβει.

Και καλη υπομονη.....

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι μπορω να το κανω και μονος, εχω δει αναλογο ποστ στους xda. Υπαρχει περιπτωση να παρω νεο πληκτρολογιο, γιατι το Ζ θα μεινει στην ιστορια ;)

Φοβαμαι επειδη ειμαι στο τελος της εγγυησης μη με κανουν μανουρα. Αν ερθει γρηγορα το zte που παρηγγειλα, κατα 99% θα το στειλω. Δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι μπορω να το κανω και μονος, εχω δει αναλογο ποστ στους xda. Υπαρχει περιπτωση να παρω νεο πληκτρολογιο, γιατι το Ζ θα μεινει στην ιστορια ;)

Φοβαμαι επειδη ειμαι στο τελος της εγγυησης μη με κανουν μανουρα. Αν ερθει γρηγορα το zte που παρηγγειλα, κατα 99% θα το στειλω. Δε ξερω...

 

Ποιο zte παιρνεις; και στο κατω κατω αν μπορεις να το κανεις μονος σου, καντο. Ενα πληκτρολογιο σε μαγαζια τυπου ebay δεν νομιζω να κοστιζει πολυ.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Zte v967s

 

Γυρω στα 10 δολλαρια κοστιζει το πληκτρολογιο. Θα ανεβασω φωτο αργοτερα να δεις για ποιο λογο θελω να το αλλαξω :p

Επισης θα στειλω και το λινκ για τη λυση του προβληματος μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...