Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς ποιο option έχετε στο κινητό σας από αυτά εδώ επιλεγμένο ?

http://wiki.rootzwiki.com/CPU_Governors

και τι διάρκεια μπαταρίας περίπου έχετε ?

 

Εγω εχω το ondemand παντα σε οτι rom και να βαλω. Απλα οταν θελω να κανω overclock βαζω το υψηλοτερο στο 1500 πχ και απλα βαζω μια σταθμη παραπανω το χαμηλοτερο. Συνηθως απο 368 το βαζω στο 478.

 

Edit: με την ευκαιρια να σας πω οτι για 2-3 μερες θα κατεβασω τον οδηγο για root απο το google docs για να τον ξαναγραψω και να τον φρεσκαρω με links και tips και για να συμπληρωσω τις συμβουλες σας και τις λυσεις σας απο εδω μεσα. Αν και δεν νομιζω, σε περιπτωση που αλλαξει το link θα σας ενημερωσω παλι.

Edited by nikosk31

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από 1 μήνα και κάτι με την virtuous sense 2.0.0 και αρκετά λαγκς, λέω να πάω σε AOSP 4.2.2 - Jelly Baby - v1.5.0

θα επανέλθω με feedback

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, και εγω 2 μερες τωρα αυτην εχω και φαινεται αρκετα καλη και γρηγορη. Για να δουμε, οσες JB ειχα δοκιμασει παλιοτερα δεν ηταν πολυ καλες. Αυτη φαινεται καλη.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

με τη μπαταρια πως τα πάει; μέχρι στιγμής δε μπορω να πω οτι ενθουσιάστηκα. περιμένω 2-3 μέρες μπας και στρώσει λιγάκι
Link to comment
Share on other sites

με τη μπαταρια πως τα πάει; μέχρι στιγμής δε μπορω να πω οτι ενθουσιάστηκα. περιμένω 2-3 μέρες μπας και στρώσει λιγάκι

 

Μετα απο καθε αλλαγη rom σβηνω τα battery stats απο το recovery. Εχω το 4ext. Γενικα δεν εχω προλαβει να το πολυχρησιμοποιησω μιας και ειναι οι μερες τετοιες που το κινητο ειναι συνεχεια ακουμπησμενο σε ενα τραπεζι με σβηστη οθονη και το μονο που ειναι ενεργο ειναι τα data. Οποτε θα το δοκιμασω απο δευτερα. Γενικα δεν νομιζω να σε αφηνει μεσα στη μερα και πρεπει να βγαζει λογικα 18-20 ωρες με κανονικη χρηση. Θα το δουμε ομως. Θελω να δοκιμασω και τη MIUI σε Jellybean να δω τι παιζει αλλα απο την αλλη δευτερα. Θα μεινω με αυτην 5-6 μερες για ν α δω πως συμπεριφερεται.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Για 3 βδομάδες είχα μείνει με το Ζ και έψαχνα Roms που θα με βολεύουν. Δυστυχώς δοκίμασα τις περισσότερες και η μόνη που κατέληξα ήταν η επίσημη cm 7.2 με gingerbread. Όλες από ics και πάνω σε stock συχνότητες που το τρέχω δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν.

Είναι πλήρως λειτουργικές αλλά βασικά πράγματα που θα έπρεπε να γίνονται αμέσως (άνοιγμα dialer, επαφών κα) δεν γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Για 3 βδομάδες είχα μείνει με το Ζ και έψαχνα Roms που θα με βολεύουν. Δυστυχώς δοκίμασα τις περισσότερες και η μόνη που κατέληξα ήταν η επίσημη cm 7.2 με gingerbread. Όλες από ics και πάνω σε stock συχνότητες που το τρέχω δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν.

Είναι πλήρως λειτουργικές αλλά βασικά πράγματα που θα έπρεπε να γίνονται αμέσως (άνοιγμα dialer, επαφών κα) δεν γίνονται.

 

Μαλλον κατι δεν εκανες σωστα. Εγω με andromadus JB δεν εχω κανενα προβλημα με επαφες dialer και ανοιγμα app drawer. Ειναι λιγο πιο γρηγορο μπορω να πω απο gingerbread.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι clock speed το έχεις το κινητό; στα 800 mhz max και με εγκατεστημένα όλα τα apps που χρησιμοποιώ το κινητό σέρνεται. Ένα απλό Facebook και ψοφάει μέχρι να ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικη η 4.2.2 που περασα. Μπαταρια ανυπαρκτη και τα λαγκς δινουν και παιρνουν.

Με την πρωτη ευκαιρια θα δοκιμασω την cm10.1 tou flinny. Αν με βολεψει καλως, αλλιως γυρναω σε 2.3

Link to comment
Share on other sites

Σε τι clock speed το έχεις το κινητό; στα 800 mhz max και με εγκατεστημένα όλα τα apps που χρησιμοποιώ το κινητό σέρνεται. Ένα απλό Facebook και ψοφάει μέχρι να ανοίξει.

 

Εγω παντα σε 1200mhz το δουλευω σε ολες τις rom..... Ρε σεις σιγουρα μιλαμε για την ιδια rom? Jelly baby 1.5.0?

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Προσφατα παρελαβα απο εξωτερικο ενα desire z. Μολις το ανοιξα εκανα αναβαθμιση (με την δευτερη αποπειρα) σε εκδοση

νομιζω 2.42.405.4 παντα σε android 2.3.3.

Τα προβληματα ειναι πολλα. Κολλαει, πατιεται μονη της η οθονη κλπ.

Προσπαθησα να του κανω factory reset αλλα δεν ανοιγει με volume down--->power on.

Τι να κανω για να γινει τηλεφωνι ρε γμτ?

 

Τελικα καταφερα να κανω factory reset αλλα τπτ.

Ειναι τοσο παραξενο που νομιζεις οτι καποιος το χειριζεται αντι για σενα.

 

Επισης βρηκα εναν τροπο σχετικα απλο για downgrade http://wiki.cyanogenmod.org/w/HTC_Desire_Z:_Firmware_Downgrade_%28Gingerbread%29

δεν αναγνωριζει το λαπτοπ με τπτ την συσκευη.

Τι κανω λαθος?

Edited by ANTONIS1978
Link to comment
Share on other sites

μήπως και είναι χαλασμένο; δηλαδή θέλει να παει για σερβις;

 

 

πέρασα χτες την cm10.1 build 21 του flinny. η συσκευή ΠΕΤΑΕΙ μεχρι στιγμης, δε την εχω φορτωσει πολλά ακόμη. μπαταρία(αν και νωρίς) σε σχετικά καλά επίπεδα, χειρότερα από virtuous sense 2.0.0.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη μου το έκανε παλαιότερα το HTC Hero που είχα. Ήθελε service και αλλαγή στο digitizer. Γινόταν αυτό ακριβώς που λες, πατούσες κάπου κει έπαιρνε στη συνέχεια μόνο του πατήματα, καθώς και ήταν φορές που δεν δούλευε καθόλου και η μισή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα από 10 μέρες με 4.2.2 λέω να γυρίσω πίσω στην αγαπημένη μου ρομ (ilwt) :)

 

φλασάρισμα εντός ολίγων λεπτών :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη μου το έκανε παλαιότερα το HTC Hero που είχα. Ήθελε service και αλλαγή στο digitizer. Γινόταν αυτό ακριβώς που λες, πατούσες κάπου κει έπαιρνε στη συνέχεια μόνο του πατήματα, καθώς και ήταν φορές που δεν δούλευε καθόλου και η μισή οθόνη.

 

 

Μονο με service λυνεται? Μπορω εγω να αγορασω καποιο ανταλλακτικο?Τι ειναι το digitizer?

Ειδα στο ιντερνετ τι ειναι. Δεν μπορω να το αγορασω και να το δωσω σε γνωστο να μου το περασει?

 

Αυτο κανει? Θα μπορεσω μονος?

 

Αντωνης

Edited by ANTONIS1978
Link to comment
Share on other sites

Μονο με service λυνεται? Μπορω εγω να αγορασω καποιο ανταλλακτικο?Τι ειναι το digitizer?

Ειδα στο ιντερνετ τι ειναι. Δεν μπορω να το αγορασω και να το δωσω σε γνωστο να μου το περασει?

 

Αυτο κανει? Θα μπορεσω μονος?

 

Αντωνης

 

Την πρώτη φορά που μου το είχε κάνει το είχα στείλει σέρβις. Αλλά μετά επειδή το έκανε συχνά πυκνά και δε μπορούσα να περιμένω 1.5 μήνα να μου το φέρουν πίσω, πήρα από το ebay ένα που βρήκα και το άλλαξα μόνος μου. Οδηγίες είχα βρει από βίντεο στο youtube που έλυνε το κινητό σε κομμάτια. Αν βρεις κάτι αντίστοιχο και πιάνουν τα χέρια σου, go for it.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που μου το είχε κάνει το είχα στείλει σέρβις. Αλλά μετά επειδή το έκανε συχνά πυκνά και δε μπορούσα να περιμένω 1.5 μήνα να μου το φέρουν πίσω, πήρα από το ebay ένα που βρήκα και το άλλαξα μόνος μου. Οδηγίες είχα βρει από βίντεο στο youtube που έλυνε το κινητό σε κομμάτια. Αν βρεις κάτι αντίστοιχο και πιάνουν τα χέρια σου, go for it.

 

 

Βρηκα κι εγω στο ebay digitizer με εργαλεια. Το θεμα ειναι οτι ειδα το βιντεακι στο youtube και ηταν μανικι :wacko:

 

Μαλλον θα το επιχειρησω και οτι κατσει.

 

Ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ποια η γνώμη σας για την [ROM][4.2.2][June 8] Andromadus Slim Bean [build 6.2];

 

αν όχι σήμερα, τότε μέχρι τέλος της εβδομάδος λέω να την φλασάρω!

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για την [ROM][4.2.2][June 8] Andromadus Slim Bean [build 6.2];

 

αν όχι σήμερα, τότε μέχρι τέλος της εβδομάδος λέω να την φλασάρω!

 

Μαλιστα..... Για να δουμε τι θα δουμε. Μια παλιοτερη Andromadus που ειχα βαλει ηταν πολυ καλη.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω αν το πήρατε πρέφα, αλλά πήραμε το ubuntu for phones :p

είναι σε alpha στάδιο ακόμη

 

To ειδαμε και αυτο...... Απλα εναι πολυ νωρις για μενα να τη δοκιμασω ακομα. Θελω κατι πιο σταθερο

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω και γω! ελπιζω να υπαρξει πληρη υποστηριξη στη συσκευη μας, οσον αφορα το hardware κομματι
Link to comment
Share on other sites

περιμενω και γω! ελπιζω να υπαρξει πληρη υποστηριξη στη συσκευη μας, οσον αφορα το hardware κομματι

 

Και να υπαρξει για το hardware δεν βλεπω το software να ακολουθει. Εμειναν λιγοι πλεον που βγαζουν rom για τη συσκευη μας, αναγκαστηκα δηλαδη γιατι ειναι σχετικα παλια.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...