Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά αν πατησεις το downlοad link του Z και του HD θα δεις ότι σε οδηγουν στο ΙΔΙΟ λινκ ;)

αρα η ρομ ειναι και για τις 2 συσκευες η ΙΔΙΑ.

εκεί κόλλησα... άν μπορώ δηλαδή να πάρω μια "άσχετη"(που δεν υπάρχει για το Z) ρομ του HD και να τη βάλω στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί απλά να έγινε κάποιο λάθος στα links. Σίγουρα πάντως δε γίνεται να πάρεις μια rom απ'το hd και να τη βάλεις σ'εσένα :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

όλες οι συσκευες που αναφερει το πόστ οδηγουν στο ίδιο λινκ ;)

 

τέσπα, ευχαριστώ για την ενημέρωση :) (αλλά αν πάω να κάνω κάτι τέτοιο, θα brickάρει η συσκευή ή θα βγάλει κάποιο μήνυμα λαθους;)

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα brickάρει, μιας και κάθε συσκευή απαιτεί διαφορετικούς drivers. Εδώ συσκευές με πανομοιότυπο hardware και δεν ταιριάζουν οι roms...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα!!!! πήρα απόφαση να περάσω custom rom στο κινητό μας.. λοιπόν αυτά που ξέρω ως τώρα είναι ότι πρέπει να κάνω downgrade στο 2.2 μετά να το κάνω ροοτ και να περάσω την ρομ που θέλω... ωραία πως γίνονται όλα αυτα????? επίσης θέλω να μην χαθούν οι εφαρμογές που έχω όπως επίσης και όλα τα πράγματα στο κινητό πως θα γίνει αυτό? με το titanium back up? αν κάποιος έχει χρόνο και όρεξη ας μου δώσει κανένα λινκ πως θα τα κάνω όλα αυτά και κανένα tip για να μην κάνω καμία μαλ#%%^. και επίσης αν την κάνω και brickάρει το κινητό τι κάνω? να πω πως έχω διαβάσει στους xda διάφορους οδηγούς αλλά ο καθένας προτείνει και κάτι άλλο... αυτάααα....
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά αν πατησεις το downlοad link του Z και του HD θα δεις ότι σε οδηγουν στο ΙΔΙΟ λινκ ;)

αρα η ρομ ειναι και για τις 2 συσκευες η ΙΔΙΑ.

εκεί κόλλησα... άν μπορώ δηλαδή να πάρω μια "άσχετη"(που δεν υπάρχει για το Z) ρομ του HD και να τη βάλω στο δικό μου.

 

Κοιτώντας στα γρήγορα το Link που μου έδωσες, απ'ότι βλέπω είναι για το desire Z η συγκεκριμένη, απλά έχει βγει από τους ίδιους developers και για άλλες συσκευές (αν δεις προσεκτικά έχει links που οδηγούν στα αντίστοιχα θέματα android development των άλλων συσκευών) ;)

Όπως πχ είναι και η cm7, που είναι για πολλές συσκευές!

 

Οι ρομ που βλέπεις στο xda ή αλλού και δηλώνουν ότι υποστηρίζουν πολλαπλές συσκευές ενσωματώνουν και τους αντίστοιχους οδηγούς (και όχι μόνο) για αυτές.

Σε απλά Ελληνικά αν δεν λέει καθαρά οτι υποστιρίζει το desire z ή το G2 και δεν έχεις όρεξη να ψάχνεις στο google κάτι τέτοιο:cry: μην το δοκιμάσεις

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έχω ορεξη για unbrick :D

 

θα αλλαξει κάτι στο ζιπ της ρομ άμα σβήσω τους φακέλους των άλλων συσκευών, εκτός του vision;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,απο χθες προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσω του προγραματος της κοσμοτε με τα 60mb,

εχω στειλει sms αλλα η απαντηση που περνω ειναι οτι δεν υπαρχουν οι ρυθμισεις για την συσκευη μου (dezire z).

μιλησα με την εξυπηρετιση πελατων και ειπαν να περιμενω τηλεφωνημα τους για να κανουμε χειροκινητα τις ρυθμισεις αλλα δεν πηραν ποτε.

μηπως καποιος γνωριζει τις ρυθμισεις να μου τις στειλει;

Link to comment
Share on other sites

μου τις ειχαν στειλει με mail

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ COSMOTE Internet

HTC DESIRE Z

 

 

Προκειμένου να κάνετε χρήση της υπηρεσίας COSMOTE Internet μέσω του κινητού σας, θα πρέπει να καταχωρηθούν στη συσκευή σας οι απαιτούμενες ρυθμίσεις (αν δεν υπάρχουν ήδη εγκατεστημένες).

 

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME  MENU και αγγίξτε το Settings  Wireless Connection.

1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και στη συνέχεια πιέστε ΟΚ για να αποθηκευτούν:

 

 Name: Πληκτρολογείτε COSMOTE Internet

 APN: Πληκτρολογείτε internet

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server: το αφήνετε κενό

 MMSC: το αφήνετε κενό

 MMSC το αφήνετε κενό

 MMS Port: το αφήνετε κενό

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

 

Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

 

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση της υπηρεσίας COSMOTE Internet. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!!! ρούταρα και εγώ το κινητό μου και τώρα τρέχω την Virtuous v2.0.0 !!! όλα καλά μέχρι στιγμής εκτός από ένα πράγμα! δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα απολύτως από το μαρκετ!!! συνέχεια μου βγάζει ότι υπάρχει ένα σφάλμα όταν επιλέγω κάποια για να κατεβάσω... τι να φταίει?????
Link to comment
Share on other sites

Sony Bravia Engine

το χει δοκιμασει καποιος;

 

Το δοκίμασα αλλά δεν βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά.. Ίσως είναι λίγο καλύτερα αλλά όχι τόσο σουπερουάου που το παρουσιάζει η Sony.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να μη μπω στη διαδικασια δηλαδη ε;

 

ΕΔΙΤ:

Υπάρχει άραγε κάποιο πρόγραμμα που να απορρίπτει κλήσεις από άγνωστο νούμερο (=απόκρυψη); Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι δωρεάν. Προκειμένου να υπάρξει λύση, υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής του προγράμματος αρκεί να λειτουργεί στο HTC Desire Z. Δοκίμασα 6 διαφορετικά προγράμματα, αλλά κανένα δεν κάνει αυτό που υπόσχεται όταν με καλούν με απόκρυψη (δηλαδή να απορρίπτει την κλήση ή να απαντάει και να το κλείνει).

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!!! ρούταρα και εγώ το κινητό μου και τώρα τρέχω την Virtuous v2.0.0 !!! όλα καλά μέχρι στιγμής εκτός από ένα πράγμα! δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα απολύτως από το μαρκετ!!! συνέχεια μου βγάζει ότι υπάρχει ένα σφάλμα όταν επιλέγω κάποια για να κατεβάσω... τι να φταίει?????

 

Θα σου πω ενα πολυ περιεργο...... αλλα σε μενα δουλεψε....... Ενεργοποιησε το quick boot και ξαναδοκιμασε να μπεις και να κατεβασεις απο το market. Μετα κανε restart τη συσκευη σου και βγαλε το quick boot αν δεν το θελεις.

 

@mol: Δοκιμασε αυτο. Σε εμενα το trial δουλεψε κανονικα.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

ok Νίκο, θα το τσεκ'αρω.

 

εκανα overclock sto 1.2ghz στην virtuous 2.0.0. παει ΠΟΛΥ καλυτερα ! να το παω στο 1.5;

με setcpu εγινε η αλλαγη. πρεπει να προσεξω κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ενα πολυ περιεργο...... αλλα σε μενα δουλεψε....... Ενεργοποιησε το quick boot και ξαναδοκιμασε να μπεις και να κατεβασεις απο το market. Μετα κανε restart τη συσκευη σου και βγαλε το quick boot αν δεν το θελεις.

 

Ευχαριστώ πολύ Νίκο με βοήθησε ο mol και διορθώθηκε το πρόβλημα... ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.. κάποιες φορές σήμερα κόλλησε χωρίς να κάνω κάτι και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία.. και μια άλλη φορά ενώ έπαιζα μου έκανε ένα restart.. το έχει κάνει σε κανένα σας αυτό? υπάρχει κάποια λύση ή είναι τυχαίο?

Link to comment
Share on other sites

νταξ, καποια κολληματακια τρωει που και που αλλα μονο σε παιχνιδια. πουθενα αλλου. 3 φορες αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια. δε του εδωσα χρονο να ξεκολλησει ομως.

ρεσταρτ εκανε μια 2 φορες απο οτι θυμαμαι και αυτο λογω θερμοκρασιας!

καλοκαιρι επιασε καπου στους 50 βαθμους! ε ποσο να αντεξει; το φαγε το ρεσταρτ του :lol:

 

(λογικο το βρισκω οταν ζοριζεται η συσκευη να κανει τα δικα της. προβλημα ΔΕ το λες αυτο :))

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που σας πρήζω αλλά έχω κάτι τελευταίο (ελπίζω).. λοιπόν δεν λειτουργεί καμία εφαρμογή της google... ουτε το gmail,google search(ούτε καν το κουμπί search),youtube κτλ στην rom CM7 είχε πάρει το μάτι μου ότι έδιναν για download σε zip τις εφαρμογές της google να τις βάλω? θα δουλέψουν ή επειδή είναι για άλλη ρομ δεν θα λειτουργήσουν?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δε λειτουργουν; δεν ανοιγουν καν, βγαζουν σφαλμα, κλπ;

 

σε μενα λειτουργουν μια χαρα ολα!

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και αυτό!!! έκανα επαναφορά των εφαρμογών μέσα από το titanium και λειτουργούν μια χαρά

 

ps. έκανα και εγώ overclocking στο 1.1ghz και πάει μια χαρά! ερώτηση: μακροπρόθεσμα υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα αν το έχω συνέχεια εκεί?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προβλημα!

αλλα θελω να ρωτησω: αν αυξησω τη μινιμουμ συχνοτητα απο 245 σε 600hz πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

γιατί θες να το αυξήσεις το minimum?

 

Πάντως ρε παιδιά νιώθω λες και πήρα καινούργιο κινητό.. τεράστια διαφορά στα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...