Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκει ασχολουνται με java προγραμματισμο και με νεες τεχνολογιες γενικοτερα και εχουν απειρο χρονο στα χερια τους.

Για τη ROM τωρα, ειδα και εγω στο βιντεο οτι ειναι πολυ smooth ηδη απο τη beta εκδοση. Μακαρι οταν θα φτασει σε final version να παραμεινει ετσι. Το sense 4.0 τα εχουμε ξαναπει. Επιτελους η HTC ξεκολησε απο τη λογικη της κατω μπαρας που καταλαμβανει πολυ χωρο και εχει ελαχιστη χρησιμοτητα. Κατα τα αλλα η γνωμη μου για τα υπολοιπα καλουδια του sense ειναι οτι απλα συμπληρωνει το λειτουργικο συστημα. Εν αναμονη.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, ο ταζ ειναι πιτσιρίκος! :p

κανει καλή δουλειά ο τύπος! αυτη πρέπει να είναι η 3η ή 4η ρομ που κανει πορτ στο z.

προς το παρων δε τη δοκιμάζω. ακόμη είμαι στην ics. όλο λέω να την αλλάξω αλλά δε με πάει η κρδιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι, ο ταζ ειναι πιτσιρίκος! :p

κανει καλή δουλειά ο τύπος! αυτη πρέπει να είναι η 3η ή 4η ρομ που κανει πορτ στο z.

προς το παρων δε τη δοκιμάζω. ακόμη είμαι στην ics. όλο λέω να την αλλάξω αλλά δε με πάει η κρδιά :lol:

 

μια απο τα ίδια mol.. αν και μερικές φορές μου σπάει τα νεύρα με κάτι κολλήματα παρ'όλα αυτά δεν μου κάνει αίσθηση να γυρίσω σε gb.. έχει δοκιμάσει κάνεις αυτό?

 

ps: η ρομ με το sense 4 σου δίνει με κάποιο τρόπο και !!!!25gb!!!! στο dropbox.. λογικά είναι κάποιο bug που θα φτιαχτεί αργότερα..

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορά το βλέπω Xander και δε θα ήθελα να το δοκιμάσω :lol:

πόσο σταμπλ να είναι η συσκευή όταν είναι εγκατεστημενες 2 ρομ; δε ξέρω, δε με φαίνεται λογικό

 

όσον αφορά το dropbox, όχι δεν είναι bug. τσεκαρε λιγάκι εδω

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν ειναι bug. Οποιοδηποτε htc με sense 4 παιρνει 25gb στο dropbox αρα και η συσκευη μας με custom rom. Οσο για το dual boot ειναι σταθερο αλλα πολυ αργι καθως η 2η rom φορτωνει ολοκληρη απο την SD καρτα. Δεν το εχω δοκιμασει παρα πολυ ειναι αληθεια

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και φίλες.

Μήπως διάβασε κανείς την είδηση σχετικά με την Cyanogen και το root;

Πριν από λίγο διάβασα αυτό:

http://www.proho.gr/technews/apenergopoieitai-i-root-prosbasi-sti-cyanogenmod

:confused:

 

Αααααα

Τώρα το έχω. Ευχαριστώ Xander :)

Edited by kater
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και φίλες.

Μήπως διάβασε κανείς την είδηση σχετικά με την Cyanogen και το root;

Πριν από λίγο διάβασα αυτό:

http://www.proho.gr/technews/apenergopoieitai-i-root-prosbasi-sti-cyanogenmod

:confused:

 

ναι δεν λέει κάτι απλά επειδή θέλουν να καλυφθούν το ροοτ θα το ενεργοποιείς εσύ ώστε να αναλαμβάνεις και εσύ την ευθύνη..

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει τη συσκευή με τηλεόραση μέσω usb; με σκοπο να την δει ως εξωτερικό σκληρό για αναπαραγωγή βίντεο
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει τη συσκευή με τηλεόραση μέσω usb; με σκοπο να την δει ως εξωτερικό σκληρό για αναπαραγωγή βίντεο

Έχω την εντύπωση ότι αν βγάλεις την κάρτα του κινητού την τοποθετήσεις σε έναν προσαρμογέα USB και αυτόν στο DVD, τότε θα μπορέσεις να δεις και τις φωτό και τα βίντεό σου. Δεν πρέπει να συνδέσεις το κινητό, γιατί μάλλον θα σου κλειδώσει την κάρτα, όπως όταν το συνδέεις στο PC για να φορτίσει, όπου το σύστημα βλέπει την κάρτα ως εξωτερικό σκληρό, αλλά είναι κλειδωμένος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ανακοίνωση της HTC, ΔΕΝ θα υπάρξει official ICS Update για το αγαπημένο μας Desire Z. οι Developers της Virtuous άνοιξαν ένα petition για να ζητήσουμε να γίνει η αναβάθμιση.

 

2 λεπτά από τον χρόνο σας θέλει...

 

http://www.change.org/petitions/htc-release-an-android-4-0-update-for-the-htc-desire-z#

Link to comment
Share on other sites

Καλη προσπαθεια, αντε να δουμε αν καταφερουμε να τους πεισουμε.

Προτειμω ενα επισημο Update

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω για το petition αλλα ρε παιδια ας ειμαστε ειλικρηνεις. ποτε μα ποτε πλεον δεν θα μας βολεψει un-rooted rom. Οποτε και παλι θα ψαχνουμε τροπους να την κανουμε unlock και να αποκτησουμε root δικαιωματα πανω στη συσκευη μας. Δεν εχει και πολυ νοημα να παρουμε official update ετσι και αλλιως.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα, από την άποψη ότι αν βγεί επίσημη έκδοση, σίγουρα οι custom roms θα βελτιωθούν μιας και θα βγούν όλοι οι απαραίτητοι drivers, kernels κλπ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα, από την άποψη ότι αν βγεί επίσημη έκδοση, σίγουρα οι custom roms θα βελτιωθούν μιας και θα βγούν όλοι οι απαραίτητοι drivers, kernels κλπ ;)

 

+1 για αυτό..

 

αλλά ότι και να κάνουε δεν πρόκειται να βγάλουν επίσημη ics για το κινητό μας.. αν είδα καλά περίπου 2500 άτομα υπέγραψαν.. σιγά τα αυγά δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμαζεις κάποια με sense 3??? Αυτή για παράδειγμα...

 

την φοράω εδώ και 2-3 μέρες! χωρίς swap ρολάρει απίστευτα τέλεια! μόνο τη ρομ φλάσαρα:happy:

εζησα λίγες μέρες με το sense και πριν λίγο έβαλα πάλι τον 360 launcher!

stock cpu στο 1ghz, free ram περίπου 120-150mb!

 

έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο όμως. έχω το smart keyboard + greek αλλά ΔΕ λέει να ενεργοποιηθεί. θέλω αυτό, για να αλλάζω τη γλώσσα από το hw qwerty ;)

 

 

όσον αφορά το οφισιαλ απντε'ι'τ σε ics το θέλω μόνο και μόνο για το ****το! είναι από της λίγες συσκευές με qwerty που υπάρχουν και θα ήθελα λίγη παραπάνω υποστήριξη.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά rom να γυρίσω το default σε ICS αλλά να μην έχει προβλήματα ?

 

και εγώ είναι η αλήθεια γύρισα σε gb το πιο σημαντικό μειονέκτημα για ρομ με ics είναι η κάμερα..

 

Διόρθωση: βγήκε η beta 2 για την andromadus και η κάμερα λένε ότι δουλεύει!!!!!

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

ακούω προτάσεις για 16αρα micro sd (αγορά από φυσικό κατάστημα ή ebay)

να δω class 10? ή θα με καλύψει το class 6?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ακούω προτάσεις για 16αρα micro sd (αγορά από φυσικό κατάστημα ή ebay)

να δω class 10? ή θα με καλύψει το class 6?

 

Απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=31421

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ακούω προτάσεις για 16αρα micro sd (αγορά από φυσικό κατάστημα ή ebay)

να δω class 10? ή θα με καλύψει το class 6?

 

έχω διαβάσει ότι οι class 10 δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω γιατί το κινητό δεν υποστηρίζει τέτοιες ταχύτητες (ή κάτι παρόμοιο..) οπότε κοίτα ή για class 6 ή 4.. εγώ κοιτάζω αυτή που είναι πάμφηνη..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι class είναι αυτή που δίνεις Xander;

 

Είναι class 4. Αν θέλεις τη γνώμη μου, προτίμησε από class 6 και πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι class 4. Αν θέλεις τη γνώμη μου, προτίμησε από class 6 και πάνω.

 

ναι 4 είναι.. περίεργο αλλά δεν έχω βρει class 6.. μόνο 4 και 10άρες βρίσκω...

 

άκυρο βρήκα αυτή αλλά είναι αρκετά ακριβότερη..

 

αυτή να είναι καλή άραγε?

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...