Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Z / T-Mobile G2


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με απασχολουν πλεον τα ελληνικα. εχω καταβολευτει το αγγλικο μενου. αυτη την περιοδο ευχαριστιεμαι το Vanilla android απο το G2 χωρις Sense και αλλες αχρηστες εφαρμογες. οντως η Miui εχει τον καλυτερο File explorer. για την μουσικη δεν ξερω. ποτε δεν ασχοληθηκα. τωρα που το λες θα δοκιμασω αν μπορουμε να εγκαταστησουμε τον File manager απο miui σε οποιαδηποτε Rom.!!!!!!!

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γραφω απο το κινητο και μου ειναι λιγο δυσκολο να σου βαλω το link αλλα ειναι η virtuous Glite. θα τη βρεις ευκολα στο xda. απλα χρησιμοποιησα την επιλογη use_stock_launcher και οτι αλλο δεν χρειαζομουν απο τα προεγκατεστημενα της rom τα εβγαλα με το titanium.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

αυτή φοράει η συσκευή σου Νίκο;

 

 

από ποιες htc συσκευές που έχουν περισσότερα mah ταιριάζει η μαμά μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

αυτή φοράει η συσκευή σου Νίκο;

απ οτι καταλαβα για να χεις την rom αυτη πρεπει να αλλαξεις το ραδιο ετσι δεν ειναι? δεν εχω κανει καποια αλλαγη ραδιου ακομα..ειναι κατι αναλογο του kernel η κατι αλλο? γιατι καποιος να βαλει αυτη τη rom και οχι μια CM7 που ειναι και αυτη stock-looking με περισσοτερες δυνατοτητες για παραμετροποιηση?
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

@c0rpse_grinder

νομίζω δεν είναι απαραίτητο να αλλάξεις ραδιο. δε θυμάμαι αν φλάσαρα τη συγκεκριμένη ρομ στη συσκευή μου, παρόλο που εχω το zip στο pc :(

 

ουτα ράδιο, ούτε κερνελ θυμάμαι να άλλαξα σε κάποια ρομ... βασικά δε γνωρίζω τη διαδικασία, αν και κάποιος ανέφερε ότι απλά φλασάρουμε το zip από clockworκ;

 

τώρα γιατί κάποιος να βάλει αυτή και όχι cm7 θα σε γελάσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω τη ROM εννοω, ναι xander. Δεν χρειαζεται να περασεις καποιο αλλο radio η Rom περναει μονη της το radio που χρειαζεται. Ειναι πολυ σταθερη και βολευει παρα πολυ. Για οποιον θελει τον stock launcher εχει στην περιγραφη οδηγιες. Θα επανελθω με περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τη διαρκεια μπαταριας μολις περασουν 2-3 πληρης φορτισεις.

το thread στο xda forum εδω.

Edited by nikosk31
προσθηκη link απο xda

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω τη ROM εννοω, ναι xander. Δεν χρειαζεται να περασεις καποιο αλλο radio η Rom περναει μονη της το radio που χρειαζεται. Ειναι πολυ σταθερη και βολευει παρα πολυ. Για οποιον θελει τον stock launcher εχει στην περιγραφη οδηγιες. Θα επανελθω με περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με τη διαρκεια μπαταριας μολις περασουν 2-3 πληρης φορτισεις.

το thread στο xda forum εδω.

την εβαλα χθες αλλα την εβγαλα μετα απο λιγο, οπτικα ειναι σαν CM7 απλα χωρις τα CM tweaks και χωρις υποστηριξη ελληνικων.. αποτι διαβασα ομως εχει πολυ καλη αυτονομια

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα χθες αλλα την εβγαλα μετα απο λιγο, οπτικα ειναι σαν CM7 απλα χωρις τα CM tweaks και χωρις υποστηριξη ελληνικων.. αποτι διαβασα ομως εχει πολυ καλη αυτονομια

 

Αν θές δοκίμασε αυτή εδώ είναι πολύ καλή σε ότι έχει να κάνει με επιδόσεις... αν και με την μπαταρία δεν τα πηγαίνει και πολύ καλά...

Link to comment
Share on other sites

με την 307 ε'ιμαι ακόμη και η μπαταρία με βγάζει 24+ ωρες. από αυτές γύρω στις 4 ώρες είναι η προβολή, 12+ ανοιχτό wifi, ελάχιστα λεπτά(10-20) κλήσεων και 5 σμσ.
Link to comment
Share on other sites

με την 307 ε'ιμαι ακόμη και η μπαταρία με βγάζει 24+ ωρες. από αυτές γύρω στις 4 ώρες είναι η προβολή, 12+ ανοιχτό wifi, ελάχιστα λεπτά(10-20) κλήσεων και 5 σμσ.

 

Αλήθεια??? εμένα ρε ****το ούτε μέρα δεν βγάζει.. με μία ώρα άντε μιαμιση συνεχόμενη παιχνιδιού η μπαταρία τελειώνει.. όπως και αν μπαίνω σε σελίδες στο ίντερνετ κατεβαίνει πολύ γρήγορα.. αν τώρα το αφήσω ήσυχο εντάξει βγάζει αρκετές ώρες.. αν και ποτέ δεν το αφήνω τελείως ήσυχο.. πάνω απο 60 sms και τηλέφωνα τουλάχιστον 1 με 2 ώρες

 

ps: εγώ έβαλα την 333 δεν αλλάζουν πολλά μόνο κάτι γραφικά...

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

με χρήση wifi η μπαταρία πέφτει ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ πάντως

με παιχνίδι δε το τσέκαρα, καθώς δεν ασχολούμαι πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το κινητό σαν δεύτερο και θα ήθελα τη βοήθειά σας αφού με τα android είμαι άσχετος....(εχω iphone)...Aφού λοιπόν κάνω root τη συσκευή ποιά rom μου προτείνετε να βάλω σαν πιό σταθερή και που μπορώ να την κατεβάσω; Ελπίζω να έχει ραδιόφωνο βέβαια γιατί με ενδιαφέρει πολύ!! Ευχαριστώ :):):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το κινητό σαν δεύτερο και θα ήθελα τη βοήθειά σας αφού με τα android είμαι άσχετος....(εχω iphone)...Aφού λοιπόν κάνω root τη συσκευή ποιά rom μου προτείνετε να βάλω σαν πιό σταθερή και που μπορώ να την κατεβάσω; Ελπίζω να έχει ραδιόφωνο βέβαια γιατί με ενδιαφέρει πολύ!! Ευχαριστώ :):):)

αν θες να εισαι κοντα στο στυλ του iPhone θα σου προτεινα μια ΜΙUI, εγω εχω δοκιμασει αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1460801 και ειναι κανονικα σταθερη. το μονο θεματακι της ειναι οτι δεν εχει ελληνικο menu.. μια stock με sense που δοκιμασα και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος ειναι η virtuous sense 2.0.0.. αλλα κοιτα πρωτα να τελειωσεις την διαδικασια του root κτλ και μετα βλεπεις ποια ρομ :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα καταφέρω απόψε που θα γυρίσω σπίτι. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα καταφέρω απόψε που θα γυρίσω σπίτι. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)
μερικες σελιδες πισω υπαρχει λινκ για την stock 2.2 εκδοση ανδροιδ που χρειαζεσαι για την υποβαθμιση του λογισμικου που χρειαζεται για το οριστικο ροοτ και s-off του κινητου, good luck :)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το κινητό σαν δεύτερο και θα ήθελα τη βοήθειά σας αφού με τα android είμαι άσχετος....(εχω iphone)...Aφού λοιπόν κάνω root τη συσκευή ποιά rom μου προτείνετε να βάλω σαν πιό σταθερή και που μπορώ να την κατεβάσω; Ελπίζω να έχει ραδιόφωνο βέβαια γιατί με ενδιαφέρει πολύ!! Ευχαριστώ :):):)

 

Οδηγος για root της συσκευης στα ελληνικα υπαρχει στην υπογραφη μου. Επειδη διαβασα σε προηγουμενες σελιδες οτι καποια links δεν παιζουν πλεον και επειδη δεν εχω χρονο να τα κοιταξω ολα ενα ενα αν βρεις καποιο προβλημα πες το μου να τα ανεβασω.

Οσο για τη rom μιας και εχεις iphone η πιο κοντινη σε αυτο ειναι η miui και νομιζω οτι θα σε βολεψει αρκετα. Απο εκει και περα αν εχεις οποιαδηποτε αλλη προτιμιση, κατι δηλαδη κοντα σε αυτο που ηδη εχει η συσκευη με htc sense και τετοια πραγματα εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε. Πριν ξεκινησεις τη διαδικασια του root κρατα backup οτι δεδομενα θελεις γιατι θα χαθουν. Μια τελευταια συμβουλη. Μην πηδηξεις κανενα βημα απο τον οδηγο για rooting γιατι το πιθανοτερο ειναι να εχεις προβληματα.

 

edit: βαζω και μερικα χρησιμα links που χρησιμοποιω καθε μερα σχεδον οταν θελω να ασχοληθω με τα ενδοτερα της συσκευης.

http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=HTC_Vision

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=758

 

Ποιος ειπε κατι για την αυτονομια της συσκευης;

http://db.tt/7WPbWZCU

http://db.tt/LBJellCV

Η χρηση της συσκευης ειναι αυτο που αποκαλω εγω μεση χρηση.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

φοράει κάποιος ματ screen protector;

εγω εχω παρει μια 6αδα απο eBay για 1,29 λιρες και ειμαι μια χαρα ικανοποιημενος

εχει κανενα λινκ απο τα "ματ" που λες?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

έχω και γω clear αλλά θέλω να δοκιμάσω σε ματ. το είδα σε iphone φίλου και μάρεσε, αν και σκοτίνιαζε η οθόνη. θα ήθελα να δω πως θα είναι στην οθόνη μας...
Link to comment
Share on other sites

έχω και γω clear αλλά θέλω να δοκιμάσω σε ματ. το είδα σε iphone φίλου και μάρεσε, αν και σκοτίνιαζε η οθόνη. θα ήθελα να δω πως θα είναι στην οθόνη μας...

ματ εννοεις αυτα που ναι σαν καθρεφτακι? ειχα παρει για μια φιλη μου, χαλια..σκοτινιαζει πολυ οντως και υπο γωνια χαλαει λιγο τα χρωματα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

όχι καθρεφτάκι(mirror).

δες τι εικόνες για να καταλάβεις τι εννοώ

 

mat vs mirror vs clear

το ματ ειναι σκουρο, το mirror καθρεφτίζει και το clear είναι διάφανο

Link to comment
Share on other sites

όχι καθρεφτάκι(mirror).

δες τι εικόνες για να καταλάβεις τι εννοώ

 

mat vs mirror vs clear

το ματ ειναι σκουρο, το mirror καθρεφτίζει και το clear είναι διάφανο

δεν μου φαινεται και πολυ βολικο το ματ.. αν το παρεις και το δοκιμασεις πες μας εντυπωσεις :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ναι, αν πάρω θα γράψω εντυπώσεις

 

καθως έψαχνα ebay έπεσα πάνω σε αυτή τη μπαταρία

2430mah σε ίδιο(???) μέγεθος με την μανίσια και κόστος ~15€

αν γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για τη συγκεκριμενη ας μας διαφωτίσει. αξίζει ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...