Jump to content

Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις σήμερα έλαβα από Χονκ κονκ συστημένη παρακαλώ καρτούλα verbadim 16άρα class10 με 18€ τελική. Νομίζω πως εδώ την είχα δει 47€. Μπράβο στο Ebay...και τους κινέζους...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι- υπάρχει βάση αυτοκινήτου;
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλω να αγοράσω μια 32άρα κάρτα μνήμης για το Ν8 και έχω βρει σε καλή τιμή μια SanDisk 32 GB Class 4.

 

Η ερώτηση μου είναι, πρακτικώς ποια η διαφορά μεταξύ class 4 και class 10;

Όπως είναι λογικό η 10 θα αντιγράφει πιο γρήγορα αρχεία από τον υπολογιστή.

Δεν παίζει καμμιά διαφορά στην ταχύτητα με τη λήψη βίντεο ε; (εννοώ fps)

Edited by giorgosnp

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά , το usb καλώδιο του Ν8 μου σπάει τα νεύρα :angry: !Πρέπει να το τυλίγω γύρω από το κινητό και να το πιέζω για να συνδέεται με το pc!Έχετε και σεις τέτοιο θέμα , και αν ναι πώς το λύσατε?? Πρέπει να αγοράσω άλλο?
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Από χθες μου κάνει κάτι παράξενα. Δεν τα δέχεται τα ακουστικά τις περισσότερες φορές, μου γράφει "μη υποστηριζόμενο εξάρτημα". Δοκίμασα τα ακουστικά στον υπολογιστή, δεν έχουν κανένα πρόβλημα μία χαρά παίζουν, από την άλλη έβαλα ακουστικά σονυ έριξον στο Ν8 και τα δέχτηκε αμέσως. :wacko:

Τι φταίει; Μπορεί να είναι καμία ρύθμιση που να πείραξα κατά λάθος; Να πάρω νέα ακουστικά;

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πολλές φορές νόμιζα ότι είχε το κινητό μου θέμα (nokia 5800) αλλά τελικά ήταν τα ακουστικά το πρόβλημα.και μάλιστα άλλαξα 3-4 φορές ακουστικά,την μια εκεί που άκουγα μουσική από τα wh-701 ξαφνικά ακουγόταν η μουσική από τα ηχεία και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις
Link to comment
Share on other sites

και εγώ πολλές φορές νόμιζα ότι είχε το κινητό μου θέμα (nokia 5800) αλλά τελικά ήταν τα ακουστικά το πρόβλημα.και μάλιστα άλλαξα 3-4 φορές ακουστικά,την μια εκεί που άκουγα μουσική από τα wh-701 ξαφνικά ακουγόταν η μουσική από τα ηχεία και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις

 

Δηλαδή τα ακουστικά είναι το θέμα;

Ξέρεις, μου φαίνεται περίεργο γιατί για μουσική μόνο θα μπορούσε να έπαιζαν. Αν είχε πρόβλημα η κεραία οκ, να μην έμπαινε ραδιόφωνο και να μην επέτρεπε τις κλήσεις, αλλά μουσική γιατί να μην παίζει;

Στον υπολογιστή μια χαρά παίζει και το αναγνωρίζει το εξάρτημα. :O

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

γιατί σε εμένα που τα πετούσε ήταν λογικό? το καρφί θα έφταιγε....μια φορά το πήγα σε acn store μου έδωσε να συνδέσω κάτι δικά του ακουστικά και έπαιζαν μια χαρά...θα σου πρότεινα να πας και να σου δώσουν εκεί να συνδέσεις τα δικά τους για να δεις αν παίζουν. και εφόσον έβαλες sony ακουστικά και δεν είχαν θέμα μου κάνει πρόβλημα στο καρφί....έχω δώσει πάνω από 100 euro σε ακουστικά και έχει τύχει να πάρω να χαλάσουν σε 1 μήνα να τα στείλω να μου στείλουν καινούργια και να μου κράτησαν και τα άλλα άλλους δύο μήνες και να μου λέει ο τύπος τι τα κάνεις τα ακουστικά και να του λέω κάθε μέρα ακούω λογικό είναι να χαλάνε Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

γιατί σε εμένα που τα πετούσε ήταν λογικό? το καρφί θα έφταιγε....μια φορά το πήγα σε acn store μου έδωσε να συνδέσω κάτι δικά του ακουστικά και έπαιζαν μια χαρά...θα σου πρότεινα να πας και να σου δώσουν εκεί να συνδέσεις τα δικά τους για να δεις αν παίζουν. και εφόσον έβαλες sony ακουστικά και δεν είχαν θέμα μου κάνει πρόβλημα στο καρφί....

 

Ok σε ευχαριστώ.;)

Θα πάω να δω και να πάρω αν είναι δεν μπορώ να μείνω ούτε μία μέρα χωρίς τα ακουστικά και το κινητό μου. :)

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να δω και να πάρω αν είναι δεν μπορώ να μείνω ούτε μία μέρα χωρίς τα ακουστικά και το κινητό μου. :)

Συμβουλή: πάρε ακουστικά αποκλειστικά για μουσική και μη βασίζεσαι στα hands free, ειδικά σε αυτά που έχουν μέσα οι συσκευασίες! Την έχω πατήσει και εγώ με αυτά...άσε που χάνεις σε ποιότητα, ενώ με ένα ζευγάρι ακουστικά ψείρες της sony γύρω στα 20 ευρώ θα δεις διαφορά! Τέτοια έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος... :)

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή: πάρε ακουστικά αποκλειστικά για μουσική και μη βασίζεσαι στα hands free, ειδικά σε αυτά που έχουν μέσα οι συσκευασίες! Την έχω πατήσει και εγώ με αυτά...άσε που χάνεις σε ποιότητα, ενώ με ένα ζευγάρι ακουστικά ψείρες της sony γύρω στα 20 ευρώ θα δεις διαφορά! Τέτοια έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος... :)

 

Α καλή ιδέα και αυτή, δεν την είχα σκεφτεί. Θα πάρω τέτοια, ευχαριστώ πολύ. :D

Married with N8:love:

I have a dream...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σχετικά με τα τρίποδα που αναφέρει και ο άγγλος στο review του?

Προφανώς δεν έχει την τρυπούλα που βιδώνει για να το βάλεις σε συνηθισμένο τρίποδο.

Τι τρίποδα ή άλλοι τρόποι υπάρχουν για να το σταθεροποιήσεις?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα τρίποδα που αναφέρει και ο άγγλος στο review του?

Προφανώς δεν έχει την τρυπούλα που βιδώνει για να το βάλεις σε συνηθισμένο τρίποδο.

Τι τρίποδα ή άλλοι τρόποι υπάρχουν για να το σταθεροποιήσεις?

υπαρχει εξεσουαρ της νοκια που ''πιανει'' την συσκευη και στην ακρη της εχει υποδοχη για να κουμπωνει σε τριποδο....

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα κυκλοφορει το τριποδο? ειναι συμβατο με το Ν8?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια.

ψαχνω την βαση αυτοκινητου 114 μαζι με φορτιστη HH-20.

που υπαρχει?

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Holder-Nokia-CR-114-HH-20-Blister.aspx

δες εδώ.έχει εξαντληθεί. κάνε τους ένα τηλ μήπως την ξαναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Holder-Nokia-CR-114-HH-20-Blister.aspx

δες εδώ.έχει εξαντληθεί. κάνε τους ένα τηλ μήπως την ξαναφέρουν

 

ok-ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.

ψαχνω την βαση αυτοκινητου 114 μαζι με φορτιστη HH-20.

που υπαρχει?

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Holder-Nokia-CR-114-HH-20-Blister.aspx

δες εδώ.έχει εξαντληθεί. κάνε τους ένα τηλ μήπως την ξαναφέρουν

Νομίζω την έχουν στα Nokia Care. Δες κι εκεί αν δεν την βρεις στο birdphone. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

στα nokia care,την εχουν αρκετα ακριβοτερη απ`οτι οι υπολοιποι.

τουλαχιστον αυτο καταλαβα απο το τηλεφωνο που ρωτησα.

μονο για την 114 χωρις τον φορτιστη,μου ειπε πανω απο 20 ευρω.

θα περασω αυριο να ρωτησω απο κοντα.

Thx

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μετα απο χρονια το μαθαινω αυτο!! Τι γινεται..

 

Δλδ το N8 που κολλαει στην εκθεση επειδη εχω 1000+ φωτογραφιες ισως οφειλεται στο οτι εχω class 4 καρτα;

 

Οι class 10 καρτες φτανουν μεχρι και 10mb/s ταχυτητες. Εδω βρηκα ομως μια που λεει οτι μπορει να φτασει και παραπανω : http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=37505&pcode=SHOW_PROD37505

 

Γενικα το κινητο μεχρι ποσο δεχεται; Γιατι μπορει οι καρτες να εχουν τετοιες δυνατοτητες, αλλα να μη μπορουν να αξιοποιηθουν απο το κινητο.

 

Διαβασα οτι υπαρχουν και UHS καρτες, αλλα δε βγαινουν ακομα σε micro sd μαλλον. Εχουν τρελες ταχυτητες!

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μετα απο χρονια το μαθαινω αυτο!! Τι γινεται..

 

Δλδ το N8 που κολλαει στην εκθεση επειδη εχω 1000+ φωτογραφιες ισως οφειλεται στο οτι εχω class 4 καρτα;

 

Οι class 10 καρτες φτανουν μεχρι και 10mb/s ταχυτητες. Εδω βρηκα ομως μια που λεει οτι μπορει να φτασει και παραπανω : http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=37505&pcode=SHOW_PROD37505

 

Γενικα το κινητο μεχρι ποσο δεχεται; Γιατι μπορει οι καρτες να εχουν τετοιες δυνατοτητες, αλλα να μη μπορουν να αξιοποιηθουν απο το κινητο.

 

Διαβασα οτι υπαρχουν και UHS καρτες, αλλα δε βγαινουν ακομα σε micro sd μαλλον. Εχουν τρελες ταχυτητες!

μπορει. οι ακριβες καρτες ξεπερνάνε κατα πολύ τα 10MB/s. και φυσικά μπορούν να αξιοποιηθούν απ το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ποια καρτα class 10 μου προτεινετε να αγορασω; Στα 32gb.

 

Αυτη στο λινκ ειναι καλη;

 

Θα πρότεινα κάτι επώνυμο. Εγώ πριν μια βδομάδα πήρα αυτή:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.576884

 

Μπορείς να τη βρεις κι εδώ:

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=18568

 

Εννοείται ότι δουλεύει ρολόι στο Ν8 μου, άρα και στο 808. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...