Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοεις να περασω κανονικα την JPU και μετα να βαλω την JPX ή JPY σκέτο στο pda χωρίς repartition τικαρισμένο,

 

ακριβώς αυτό

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα...!

θέλω κάποιος που εχει βάλει τη rom του darky την version 6.0 να ανεβάσει κάπου και να μου δώσει link για το dialertabactivity.apk που είναι στο system-->app...

έβαλα ένα άλλο αλλά μου βγήκε laggy και δεν εχω πάρει back up απο το αρχείο....

 

και για την ίδια rom πάλι.επειδή κάθε φορά που πατούσα το home button μου εβγαζε επιλογή για το ποιόν launcher θέλω και είχα βαρεθεί να πατάω το ίδιο,πάτησα να είναι default η τότε επιλογή μου.αυτό πώς μπορω να το αλλάξω?γιατί θελω να βάλω έναν άλλο launcher που είχε στις επιλογές...

Edited by sk7lafkos
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...!

θέλω κάποιος που εχει βάλει τη rom του darky την version 6.0 να ανεβάσει κάπου και να μου δώσει link για το dialertabactivity.apk που είναι στο system-->app...

έβαλα ένα άλλο αλλά μου βγήκε laggy και δεν εχω πάρει back up απο το αρχείο....

 

και για την ίδια rom πάλι.επειδή κάθε φορά που πατούσα το home button μου εβγαζε επιλογή για το ποιόν launcher θέλω και είχα βαρεθεί να πατάω το ίδιο,πάτησα να είναι default η τότε επιλογή μου.αυτό πώς μπορω να το αλλάξω?γιατί θελω να βάλω έναν άλλο launcher που είχε στις επιλογές...

 

υπαρχει στο μαρκετ εφαρμογη για να διαλεγεις launcher, home switcher

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην αρχή αυτού του thread στον οδηγό του tyxerakia θα δεις ότι δίνει την επίσημη jm2 και τον τρόπο να την περάσεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τον οδηγό του tyxerakia τον είδα. Είδα επίσης ότι στο τέλος του οδηγού λέει

Προσοχή: ΟΛΑ τα δεδομένα του τηλεφώνου θα χαθούν, και θα γίνει σαν καινούριο.

Μην το κάνεις, αν έχεις κλειδωμένο τηλέφωνο σε κάποιον πάροχο, που δε δέχεται άλλες κάρτες.

Αν έχεις τώρα Froyo, η επιστοφή σε Eclair ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα, αν και μάλλον το ξέρεις αυτό και μάλλον αυτός ο οδηγός δεν είναι για σένα

Γι' αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να επανέλθω αν χρειαστεί. Εάν για παράδειγμα ξανακάνω hack το kies και επιλέξω την έκδοση της Cote θα με ξαναγυρίσει στην 2.1;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στο μαρκετ εφαρμογη για να διαλεγεις launcher, home switcher

ευχαριστω πολύ.αν και την εέχε απο μόνη της η rom του darky αυτή την εφαρμογή.δεν ήξερα τι εκανε.

τώρα μένει καποιος να ανεβάσει το dialertabactivity.app απο το system-->app απο την darky's rom v 6.0!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ.αν και την εέχε απο μόνη της η rom του darky αυτή την εφαρμογή.δεν ήξερα τι εκανε.

τώρα μένει καποιος να ανεβάσει το dialertabactivity.app απο το system-->app απο την darky's rom v 6.0!!!!!!

 

εγω ειχα προβλημα με την 5.6 κολλουσε το συμπαν

εκανα ενα clear case με το 3 button

και οτι προσθετα ειχε μεσα η rom του darky κατι, σαμ.γκαλαξ ινφο, κατι τουλς ,τον λαουντσερ προ, μια αλλη εφαρμογη για το πως θα ανοιγουν τα παραθυρα και διαφορα αλλα χαζα τα εκανε διαγραφη και τωρα η συσκευη πεταει

αν θες να αλλαζεις launcher πατα 2 φορες το home buton

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τώρα μένει καποιος να ανεβάσει το dialertabactivity.app απο το system-->app απο την darky's rom v 6.0!!!!!!

http://dl.dropbox.com/u/3047761/DialerTabActivity.apk

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα προβλημα με την 5.6 κολλουσε το συμπαν

εκανα ενα clear case με το 3 button

και οτι προσθετα ειχε μεσα η rom του darky κατι, σαμ.γκαλαξ ινφο, κατι τουλς ,τον λαουντσερ προ, μια αλλη εφαρμογη για το πως θα ανοιγουν τα παραθυρα και διαφορα αλλα χαζα τα εκανε διαγραφη και τωρα η συσκευη πεταει

αν θες να αλλαζεις launcher πατα 2 φορες το home buton

 

ΑΚΥΡΟ....!!

Edited by sk7lafkos
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ GALAXY S ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΧΤΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ANDROID 2.2 ΚΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ I9000XXJP2.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Μ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ 2.1 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΙΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ LAGFIX Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ GALAXY S ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.ΧΤΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ANDROID 2.2 ΚΑΙ Η ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ I9000XXJP2.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Μ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ 2.1 ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΙΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ Μ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ LAGFIX Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

 

απότι βλέπω, η έκδοση I9000XXJP2 είναι απαρχαιομένη!!! τον αύγουστο βγήκε. λογικό να κολάει. κατέβασε την I9000XXJPY και θα δεις το κινητό σου να πετάει!!!

(κατέβασε την εδώ: http://www.multiupload.com/MU_UHJNT0K1F2)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.λογικα πρεπει να ειναι παλια γιατι εγω βρικα μια 2.2 και την εβαλα.Δεν εψαξα καν τι ειναι κ τι παιζει.Αυτην που μου εδωσες θα την βαλω με το odin οπως εβαλα αυτη????
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.λογικα πρεπει να ειναι παλια γιατι εγω βρικα μια 2.2 και την εβαλα.Δεν εψαξα καν τι ειναι κ τι παιζει.Αυτην που μου εδωσες θα την βαλω με το odin οπως εβαλα αυτη????

 

επισης αν μπορεις πες μου και τον κωδικο του rar

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να επανέλθω αν χρειαστεί. Εάν για παράδειγμα ξανακάνω hack το kies και επιλέξω την έκδοση της Cote θα με ξαναγυρίσει στην 2.1;

 

Εγώ προσωπικά γύρισα με τον οδηγό του tyxerakia από JPO σε JM2 μετά από ένα λάθος που έκανα και μπρίκαρα το τηλέφωνο. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα στην επαναφορά σε 2.1.

 

Από την άλλη δεν θα χρησιμοποιούσα το kies για να γυρίσω από 2.2 σε 2.1. Το kies δεν κάνει καθαρή εγκατάσταση επειδή είναι σχεδιασμένο για αναβαθμίσεις πατώντας πάνω σε προηγούμενα firmwares. Πιθανό να αντιμετωπίσεις προβλήματα με ασυμβατότητες.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.λογικα πρεπει να ειναι παλια γιατι εγω βρικα μια 2.2 και την εβαλα.Δεν εψαξα καν τι ειναι κ τι παιζει.Αυτην που μου εδωσες θα την βαλω με το odin οπως εβαλα αυτη????

 

βασικά δεν έχω το galaxy s. δες εδώ που έχει τα firmwares του i9000 και τα .pit files. φλάσαρε κανονικά και αν δεν δουλέψει, ο χρήστης saliez λέει φλασάρεις JPU με Odin (repartition/autoreboot/f.reset time τικαρισμένα) + pit !

και μετά φλασάρεις το JPY σκέτο στο pda χωρίς repartition τικαρισμένο. δεν παρακολουθώ πολύ την συζήτηση και δεν ξέρω ακριβώς.

 

ο κωδικός είναι: samfirmware.com

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

εγώ έχω πάρει το galaxy s από τη vodafone , αρχές οκτωβρίου. Δοκιμάζω να κάνω αναβάθμιση από το Kies αλλά μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Όνομα μοντέλου: GT-I9000

Τρέχουσα έκδοση: PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής.

 

Μίλησα με τη samsung και μου είπαν ότι προφανώς δεν έχει επάνω πλακέτα της vodafone και γι'αυτό δεν γίνεται η αναβάθμιση, και να περιμένω την ελεύθερη έκδοση!

Λέτε να παίζει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

εγώ έχω πάρει το galaxy s από τη vodafone , αρχές οκτωβρίου. Δοκιμάζω να κάνω αναβάθμιση από το Kies αλλά μου βγάζει το εξής μήνυμα:

 

Όνομα μοντέλου: GT-I9000

Τρέχουσα έκδοση: PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1

Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής.

 

Μίλησα με τη samsung και μου είπαν ότι προφανώς δεν έχει επάνω πλακέτα της vodafone και γι'αυτό δεν γίνεται η αναβάθμιση, και να περιμένω την ελεύθερη έκδοση!

Λέτε να παίζει κάτι τέτοιο?

 

δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του kies. αν όχι ενημέρωσε την! :)

Link to comment
Share on other sites

δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του kies. αν όχι ενημέρωσε την! :)

 

Έχω την 1.5.3.101103_102 , νομίζω είναι η τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν έχω το galaxy s. δες εδώ που έχει τα firmwares του i9000 και τα .pit files. φλάσαρε κανονικά και αν δεν δουλέψει, ο χρήστης saliez λέει φλασάρεις JPU με Odin (repartition/autoreboot/f.reset time τικαρισμένα) + pit !

και μετά φλασάρεις το JPY σκέτο στο pda χωρίς repartition τικαρισμένο. δεν παρακολουθώ πολύ την συζήτηση και δεν ξέρω ακριβώς.

 

ο κωδικός είναι: samfirmware.com

 

Καλησπέρα Κύριλλε,

έτσι (με το φλασάρισμα της JPY ενώ υπάρχει ήδη η JPU) θα χαθούν οι εφαρμογές ή απλά θα χρειαστεί ένα reboot και όλα θα είναι όπως πριν,χωρις να χαθούν δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κύριλλε,

έτσι (με το φλασάρισμα της JPY ενώ υπάρχει ήδη η JPU) θα χαθούν οι εφαρμογές ή απλά θα χρειαστεί ένα reboot και όλα θα είναι όπως πριν,χωρις να χαθούν δεδομένα;

 

καλησπέρα δεν ξέρω. μάλλον θα χαθούν όλα, αλλά δεν είμαι σίγουρος..

Καλά Χριστούγεννα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά γύρισα με τον οδηγό του tyxerakia από JPO σε JM2 μετά από ένα λάθος που έκανα και μπρίκαρα το τηλέφωνο. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα στην επαναφορά σε 2.1.

 

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελα γιατί φοβήθηκα με αυτά που έγραφε ο οδηγός.

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν ξέρω. μάλλον θα χαθούν όλα, αλλά δεν είμαι σίγουρος..

Καλά Χριστούγεννα :)

Μόλις το φλάσαρα.

Οι εφαρμογές δεν χάθηκαν,απλά επανήλθαν οι εργοστασιακές 7 οθόνες,χάθηκαν 2 widgetάκια,τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Περισσότερα όταν το χρησιμοποιήσω λίγο:)

 

thank's for the help!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν μπορει καποιος ας μου πει πως να βαλω την εκδοση I9000XXJPY γιατι πηγα να την βαλω κ μετα δεν ανοιγε το κινητο και αναγκαστηκα να ξαναβαλω την προηγουμενη που ειναι παλια κ αργη....:(
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την 6 του Σκωτεινούλη (Darky) και σήμερα με το που με παίρνουν τηλέφωνο κόβεται το σήμα εντελώς και φαίνεται σαν να το έχω κλείσει εσκεμμένα....σας λέει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...