Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοειται πως το θελουμε και θα το δοκιμασουμε αν κανεις τον κοπο Κυριλλε:)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Οκαυ και κάτι άλλο. Μπορείς να μου πεις ποιά είναι η τελευταία έκδοση του swype που έχει και ελληνικά? Η 2.28?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κατεβασα ενα παιχνιδι το Modern kompat.Εχει πολυ καλα γραφικα ,αλλα πολλες φορες μου κρασαρει και με πεταει εξω.Εχω μια deoxeded rom 2.3.4jvp,και το ιδιο προβλημα το χα στην 2.3.3 JVH με το nfs shift.Αυτο ειναι θεμα gingerbread;kernel;ευχαριστω!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οκαυ και κάτι άλλο. Μπορείς να μου πεις ποιά είναι η τελευταία έκδοση του swype που έχει και ελληνικά? Η 2.28?

 

Χμμμμ γιαυτο θα ρωτησεις τον Αλεξ να σου απαντησει στα σιγουρα. Παντως η τελευταια που εχουμε εδω στους οδηγους, με ελληνικα και την εφτιαξε ο Αλεξ, ειναι η 2.28.70.19880.147 Αυτην φοραω κι εγω τωρα. Προφανως το galaxy s II εχει πιο καινουρια εκδοση με ελληνικα και ο Αλεξ ειχε προσπαθησει να το κανει πορτ, αλλα τελικα δεν τα καταφερε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ γιαυτο θα ρωτησεις τον Αλεξ να σου απαντησει στα σιγουρα. Παντως η τελευταια που εχουμε εδω στους οδηγους, με ελληνικα και την εφτιαξε ο Αλεξ, ειναι η 2.28.70.19880.147 Αυτην φοραω κι εγω τωρα. Προφανως το galaxy s II εχει πιο καινουρια εκδοση με ελληνικα και ο Αλεξ ειχε προσπαθησει να το κανει πορτ, αλλα τελικα δεν τα καταφερε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ωραία. Δοκίμασα τα αρχεία της 2.28 αλλά δεν δουλεύουν στην 3.6. Θα δοκιμάσω την 2.29 που λένε έχει καινούρια αρχεία γλώσσας και μετά θα δοκιμάσω το swype του SGS2. Μήπως έχεις download link?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δοκίμασα τα αρχεία της 2.28 αλλά δεν δουλεύουν στην 3.6. Θα δοκιμάσω την 2.29 που λένε έχει καινούρια αρχεία γλώσσας και μετά θα δοκιμάσω το swype του SGS2. Μήπως έχεις download link?

 

Δυστυχως οχι. Ριξε μια ματια στο xda γιατι τωρα δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω αφου ειμαι εξω.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ γιαυτο θα ρωτησεις τον Αλεξ να σου απαντησει στα σιγουρα. Παντως η τελευταια που εχουμε εδω στους οδηγους, με ελληνικα και την εφτιαξε ο Αλεξ, ειναι η 2.28.70.19880.147 Αυτην φοραω κι εγω τωρα. Προφανως το galaxy s II εχει πιο καινουρια εκδοση με ελληνικα και ο Αλεξ ειχε προσπαθησει να το κανει πορτ, αλλα τελικα δεν τα καταφερε.

 

Να προσθέσω εδώ ότι υπάρχουν και νεότερες εκδόσεις swype με ελληνικά αλλά τις απορρίψαμε καθώς στην ginger έχουν πρόβλημα με το ελληνικό "ς'. Ειδικότερα, όποτε έγραφες λέξη που τελείωνε σε "ς" σου έβγαζε ότι να' ναι.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κατεβασα ενα παιχνιδι το Modern kompat.Εχει πολυ καλα γραφικα ,αλλα πολλες φορες μου κρασαρει και με πεταει εξω.Εχω μια deoxeded rom 2.3.4jvp,και το ιδιο προβλημα το χα στην 2.3.3 JVH με το nfs shift.Αυτο ειναι θεμα gingerbread;kernel;ευχαριστω!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ειναι θεμα εκδοσης των συγκεκριμενων παιχνιδιων.Αν βαλεις τις νεες εκδοσεις για gingerbread θα δουλεψουν ;)
Link to comment
Share on other sites

Thanks trucknan!ημουν ετοιμος να ξαναφλασαρω αλλα ευτυχως με προλαβες.το επομενο,φλασαρισμα θα ναι μονο οταν βγει η επισημη 2.3.4!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δοκίμασα τα αρχεία της 2.28 αλλά δεν δουλεύουν στην 3.6. Θα δοκιμάσω την 2.29 που λένε έχει καινούρια αρχεία γλώσσας και μετά θα δοκιμάσω το swype του SGS2. Μήπως έχεις download link?

 

Χμμμμ γιαυτο θα ρωτησεις τον Αλεξ να σου απαντησει στα σιγουρα. Παντως η τελευταια που εχουμε εδω στους οδηγους, με ελληνικα και την εφτιαξε ο Αλεξ, ειναι η 2.28.70.19880.147 Αυτην φοραω κι εγω τωρα. Προφανως το galaxy s II εχει πιο καινουρια εκδοση με ελληνικα και ο Αλεξ ειχε προσπαθησει να το κανει πορτ, αλλα τελικα δεν τα καταφερε.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Nαι, η 2.28 που έχω στην πρώτη σελίδα είναι η τελευταία έκδοση. Η JVP (και η JVO) έχει την 2.29, που δεν έχει Ελληνικά και δεν προσφέρει και τίποτα παραπάνω. Η 3.xx δε δέχεται τα αρχεία των 2.xx, είναι διαφορετική. Thanks Κyrille, αλλά είναι όλα υπό έλεγχο :)

 

Να προσθέσω εδώ ότι υπάρχουν και νεότερες εκδόσεις swype με ελληνικά αλλά τις απορρίψαμε καθώς στην ginger έχουν πρόβλημα με το ελληνικό "ς'. Ειδικότερα, όποτε έγραφες λέξη που τελείωνε σε "ς" σου έβγαζε ότι να' ναι.

Aυτό διορθώθηκε, και τελικά μεταπηδήσαμε από την 2.7 στη 2.28, φτιάχνοντας τα Ελληνικά. Παρ'ολα αυτά έχει αναφερθεί ότι το Swype δουλεύει κανονικά στη Βελγική έκδοση JVH, για κάποιο λόγο, με το τελικό ς, χωρίς αλλαγές. Και κατα πάσα πιθανότητα και στη γερμανική JVI.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

@Tyxerakias, :P Θέλω να προσθέσω ελληνικά στην 3.5/3.6 για το Galaxy 3 αλλά τζίφος. Δεν κάνουν όπως είπες οι γλώσσες του swype 2.XX σε 3.XX :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατέβασα από samfirmware την jvp και μέσα έχει το νέο odin 1.85 . Το άνοιξα για να κάνω την αναβάθμιση και έχει και ένα νέο πεδίο που λέει bootloader. τώρα είμαι με 2.2.1 και πρέπει ναι περάσω και pit σωστά? Το bootloader τι είναι, τι πρέπει να βάλω εκεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατέβασα από samfirmware την jvp και μέσα έχει το νέο odin 1.85 . Το άνοιξα για να κάνω την αναβάθμιση και έχει και ένα νέο πεδίο που λέει bootloader. τώρα είμαι με 2.2.1 και πρέπει ναι περάσω και pit σωστά? Το bootloader τι είναι, τι πρέπει να βάλω εκεί?

 

ναι θες και pit το αλλο δεν το πειραζεις καθολου

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

ναι θες και pit το αλλο δεν το πειραζεις καθολου

 

Δηλαδή συνονόματε διαλέγω pit pda phone kai csc. Σωστά κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συνονόματε διαλέγω pit pda phone kai csc. Σωστά κατάλαβα?

 

Και repartition.:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συνονόματε διαλέγω pit pda phone kai csc. Σωστά κατάλαβα?

 

ναι μονο αυτα που λες

 

εννοειται οτι θελει και repartition με το pit

Edited by mitsos1

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατέβασα από samfirmware την jvp και μέσα έχει το νέο odin 1.85 . Το άνοιξα για να κάνω την αναβάθμιση και έχει και ένα νέο πεδίο που λέει bootloader. τώρα είμαι με 2.2.1 και πρέπει ναι περάσω και pit σωστά? Το bootloader τι είναι, τι πρέπει να βάλω εκεί?

 

Κοιτα στην κεντρικη σελιδα το θεμα με τις επισημες αναβαθμισεις για λεπτομερεις οδηγιες και για επιλυση αποριων.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στην κεντρικη σελιδα το θεμα με τις επισημες αναβαθμισεις για λεπτομερεις οδηγιες και για επιλυση αποριων.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τις έχω διαβάσει αλλά λένε για odin 1.3 κι έτσι είπα να κάνω την ερώτηση, κάτι τελευταίο το phone efs clear και to bootloader update τα διαλέγω? Τι είναι αυτά? Συγνώμη αν σας έχω ζαλίσει ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω διαβάσει αλλά λένε για odin 1.3 κι έτσι είπα να κάνω την ερώτηση, κάτι τελευταίο το phone efs clear και to bootloader update τα διαλέγω? Τι είναι αυτά? Συγνώμη αν σας έχω ζαλίσει ρε παιδιά.

 

γιατι δεν κατεβαζεις το odin 1.3 να ησυχασεις?

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κατεβαζεις το odin 1.3 να ησυχασεις?

 

Λοιπόν η εγχείρηση πέτυχε, τώρα κοιτάζω τον ασθενή. Είδα πριν κάποιες αναφορές για update bootloader και δεν ξέρω αν έπρεπε να το διαλέξω, βασικά δεν ξέρω τι δουλειά κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το gps 2.3.3 και σε 2.3.4. Έχω δοκιμάσει με την jvp και με την jvi και δεν λέει να κλειδώσει το gps στο μπαλκόνι. Κανείς καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το gps 2.3.3 και σε 2.3.4. Έχω δοκιμάσει με την jvp και με την jvi και δεν λέει να κλειδώσει το gps στο μπαλκόνι. Κανείς καμία ιδέα?

 

Για ριξε μια ματια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305135

Αν και το gps στις gingerbread δεν εχει προβλημα.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το gps 2.3.3 και σε 2.3.4. Έχω δοκιμάσει με την jvp και με την jvi και δεν λέει να κλειδώσει το gps στο μπαλκόνι. Κανείς καμία ιδέα?
Εχεις ανοικτα data η wifi??αν οχι,θα περιμενεις πολυ για να κλειδωσει!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ανοικτα data η wifi??αν οχι,θα περιμενεις πολυ για να κλειδωσει!!

 

Όλα ανοικτά τα έχω, δεν μου κλειδώνει τίποτα, με το ζόρι βρει 1-2 δορυφόρους. Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το gps, μετά από την 2.3.4 ?

Η σημερινή συνεφεία στην Αθήνα δικαιολογεί να μην έχω καλό σήμα?

Edited by agrinio78
Link to comment
Share on other sites

Όλα ανοικτά τα έχω, δεν μου κλειδώνει τίποτα, με το ζόρι βρει 1-2 δορυφόρους. Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα το gps, μετά από την 2.3.4 ?

Η σημερινή συνεφεία στην Αθήνα δικαιολογεί να μην έχω καλό σήμα?

Κοιτα το link που σου εδωσε ο Ηρακλης και μην βαρεθεις να διαβασεις τα οσα λεει. Η συννεφια δεν παιζει κανενα ρολο στο αν θα βρει δορυφορους το κινητο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το link που σου εδωσε ο Ηρακλης και μην βαρεθεις να διαβασεις τα οσα λεει. Η συννεφια δεν παιζει κανενα ρολο στο αν θα βρει δορυφορους το κινητο.

 

Το έκανα και αυτό το έχω διαβάσει από 2 φορές, έκανα ότι λέει ο Alex και κάτι άλλα που λένε τα υπόλοιπα παιδιά. αλλά τίποτα. Πρέπει να βάλω cold ή hot star? Τώρα προσπαθώ να γυρίσω στην JSD που είχα.

Edited by agrinio78
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...