Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτούς με γερμανικά Galaxy, βγήκε η XXJQ3 2.2.1. Φυσικά δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο κτλ.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατεβασα το SuperOneClick1.7......... για να ξεκινησω την διαδηκασια πρεπει να μπω σε download mode με την μεθοδο των τριων πληκτρων;

 

οχι απλα το συνδεεις αφου το εχεις βαλει σε debugging mode και πατας root

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα το συνδεεις αφου το εχεις βαλει σε debugging mode και πατας root

 

Ετοιμος.......... Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

Respect.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και μαυτην... Αν και με τη ταχυτητα που κατεβαινει το αρχειο το βλεπω να τη δοκιμαζω αργαααα το βραδυ... Δεν εχω και rapidshare λογαριασμο... ειμαι torrentakias τι να κανουμε...:lol:

 

 

Ολα ενταξει τη περασα!!!! Κατι γινοταν με τη προηγουμενη rom μαλλον... Τhankssssss!

 

Δεν είναι deodexed όχι, είναι η επίσημη σουηδική, αλλά με Ολλανδικό CSC. Και συνεπώς έχει ελληνικό swype.

 

Μολις την εβαλα, εχει παντου ελληνικα και πεταει... Αλλα δεν ειχα βαλει τη προηγουμενη για να τη συγκρινω, 2.2 ειχα πριν. Παντως ολα πανε σφαιρα στο κινητο... Αν και εβγαλα στο Quadrant γυρω στα 1300, διαβασα κατι νουμερα πανω απο 2000, υποθετω επειδη δεν εχω βαλει lagfix? Μπορω να βαλω αν ΔΕΝ ειμαι root?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

2.2.1 carve :)

δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

2.2.1 carve :)

δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης.. :)

 

;) οταν εβαλα το επισημο 2.2 ειχα ξενερωσει για να πω την αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα, εχει παντου ελληνικα και πεταει... Αλλα δεν ειχα βαλει τη προηγουμενη για να τη συγκρινω, 2.2 ειχα πριν. Παντως ολα πανε σφαιρα στο κινητο... Αν και εβγαλα στο Quadrant γυρω στα 1300, διαβασα κατι νουμερα πανω απο 2000, υποθετω επειδη δεν εχω βαλει lagfix? Μπορω να βαλω αν ΔΕΝ ειμαι root?

 

Και είσαι ο πρώτος που δοκιμάζει την JS7 από δω. Καλορίζικη :) Άντε να τη δοκιμάσουν και κάποιοι με JS5 κι αν είναι καλύτερη θα αλλάξω το πρώτο μήνυμα.

Όσο για το Quadrant, είναι φυσιολογικό και πολύ καλό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα, εχει παντου ελληνικα και πεταει... Αλλα δεν ειχα βαλει τη προηγουμενη για να τη συγκρινω, 2.2 ειχα πριν. Παντως ολα πανε σφαιρα στο κινητο... Αν και εβγαλα στο Quadrant γυρω στα 1300, διαβασα κατι νουμερα πανω απο 2000, υποθετω επειδη δεν εχω βαλει lagfix? Μπορω να βαλω αν ΔΕΝ ειμαι root?

 

μην κοιτας τα benchοπρογραμματα

η ρομ παει σφαιρα και δεν χρειαζεσαι lagfix ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε εννοειται, δεν θα ασχοληθω... Αφου φυσαει! Απλα εχω τη ταση να συγκρινω τους παντες με τα παντα... :lol::lol::lol: Καλο βραδυ!
Link to comment
Share on other sites

Και είσαι ο πρώτος που δοκιμάζει την JS7 από δω. Καλορίζικη :) Άντε να τη δοκιμάσουν και κάποιοι με JS5 κι αν είναι καλύτερη θα αλλάξω το πρώτο μήνυμα.

Όσο για το Quadrant, είναι φυσιολογικό και πολύ καλό.

 

Ευχαριστω! Σε λιγο λογικα θα βγει official 2.3 οποτε παλι θα το ξαναλλαξεις το μην! :lol::lol: Καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.....

Ποια εντολη πληκτρολογουμε στο Terminal Emulator για να καταργησουμε τις "Telegraaf.apk, Fileindex.apk, Samsung.apk, και DigiLezen.apk" που εμφανιστηκαν μετα απο την εγκατασταση του Froyo firmware v.2.2.1;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.....

Ποια εντολη πληκτρολογουμε στο Terminal Emulator για να καταργησουμε τις "Telegraaf.apk, Fileindex.apk, Samsung.apk, και DigiLezen.apk" που εμφανιστηκαν μετα απο την εγκατασταση του Froyo firmware v.2.2.1;

 

γιατί δεν τις σβήνεις με το root explorer;

ποιο εύκολο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και το systemapp remover δουλευει 100% χωρις ψαξιμο και σβηνει τα παντα:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

καλημερες..παιδια εχουμε τπτ για λυση με το προβλημα του wi fi;

Δεν πιανει ουτε μεσα στο σπιτι.εχω φρογιο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,σημερα παρατηρησα οτι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι η εικονα ειναι αναποδα δλδ τα πανω-κατω!:mad:

ειμαι ροοτ 2.2.1!

Link to comment
Share on other sites

Το titanium backup κρατάει και τις λέξεις που είχα προσθέσει κάνοντας backup το swype keyboard?

 

Δεν είμαι σίγουρος αν τα κρατάει backup και, πολύ περισσότερο, δεν ξέρω αν γίνεται επαναφορά του swype μέσω Titanium γιατί είναι πρόγραμμα ενσωματωμένο στην rom. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όλες οι οδηγίες για την διαδικασία αναβάθμισης που έχω διαβάσει στο xda προβλέπουν ότι μετά το hard reset επαναφέρεις από το Titanium μόνο τα δεδομένα των εφαρμογών και όχι τα δεδομένα του συστήματος που έχει κρατήσει backup (προφανώς για να μην έχεις θέματα ασυμβατότητας με νεότερες εκδόσεις αντίστοιχων προγραμμάτων που εγκαθίστανται με την αναβάθμιση).

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.....

Ποια εντολη πληκτρολογουμε στο Terminal Emulator για να καταργησουμε τις "Telegraaf.apk, Fileindex.apk, Samsung.apk, και DigiLezen.apk" που εμφανιστηκαν μετα απο την εγκατασταση του Froyo firmware v.2.2.1;

 

rm Telegraaf.apk Fileindex.apk κτλ.

 

Πρέπει πρώτα να εισαι root.

 

καλημερες..παιδια εχουμε τπτ για λυση με το προβλημα του wi fi;

Δεν πιανει ουτε μεσα στο σπιτι.εχω φρογιο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν έχει πρόβλημα το wifi. Ποια ρομ έχεις και τι σου γράφει;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν τα κρατάει backup και, πολύ περισσότερο, δεν ξέρω αν γίνεται επαναφορά του swype μέσω Titanium γιατί είναι πρόγραμμα ενσωματωμένο στην rom. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όλες οι οδηγίες για την διαδικασία αναβάθμισης που έχω διαβάσει στο xda προβλέπουν ότι μετά το hard reset επαναφέρεις από το Titanium μόνο τα δεδομένα των εφαρμογών και όχι τα δεδομένα του συστήματος που έχει κρατήσει backup (προφανώς για να μην έχεις θέματα ασυμβατότητας με νεότερες εκδόσεις αντίστοιχων προγραμμάτων που εγκαθίστανται με την αναβάθμιση).

 

 

Ξέρει κανείς έστω που μπορώ να βρω το αρχείο που κρατάει τις λέξεις ή κάποιον άλλον τρόπο για να τις κρατήσω?

Είναι πολύ χρονοβόρο να κάθομαι να περνάω σχεδόν 500+ λέξεις κάθε φορά που

αλλάζω rom...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς έστω που μπορώ να βρω το αρχείο που κρατάει τις λέξεις ή κάποιον άλλον τρόπο για να τις κρατήσω?

Είναι πολύ χρονοβόρο να κάθομαι να περνάω σχεδόν 500+ λέξεις κάθε φορά που

αλλάζω rom...

 

Είναι ο φάκελος /data/data/com.swype.android.inputmethod/swypedata .

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αψογη η JS7!! Σφαιρα παει το τηλ.Για οσους ενδιαφέρει το Quadrant 1700+ .Ελληνικα παντου και πολύ γρήγορη ανταπόκριση οθόνης.Απο εχθές το βράδυ κανένα κόλλημα.Επίσης το GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα.Η μπαταρία τωρα...μάλλον μια απο τα ίδια!Πολύ γρήγορα την βλέπω να "πεφτει"...
Link to comment
Share on other sites

Αψογη η JS7!! Σφαιρα παει το τηλ.Για οσους ενδιαφέρει το Quadrant 1700+ .Ελληνικα παντου και πολύ γρήγορη ανταπόκριση οθόνης.Απο εχθές το βράδυ κανένα κόλλημα.Επίσης το GPS κλειδώνει πολύ γρήγορα.Η μπαταρία τωρα...μάλλον μια απο τα ίδια!Πολύ γρήγορα την βλέπω να "πεφτει"...

 

Ποια ρομ φοραγες πριν,μπορεις να μας πεις?:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και είσαι ο πρώτος που δοκιμάζει την JS7 από δω. Καλορίζικη :) Άντε να τη δοκιμάσουν και κάποιοι με JS5 κι αν είναι καλύτερη θα αλλάξω το πρώτο μήνυμα.

Όσο για το Quadrant, είναι φυσιολογικό και πολύ καλό.

Ττην εχω περασει απο εχθες,ημουν με js5 για αρκετο καιρο και ηθελα πρωτα να τσεκαρω καποια πραγματα πριν γραψω το οτιδηποτε.Για αρχη να πω οτι αν και δεν πιστευα αυτα που εγραψαν καποιοι στο xda,ειναι οντως ελαφρως γρηγοροτερη απο την js5,το gps ειναι παρα πολυ καλο (και στην js5 δεν ειχα παραπονο),η μπαταρια μου δινει την εντυπωση οτι εχει καλυτερη αυτονομια,απο το πρωι με 2 ωρες συνολικα ομιλιας (παντα συνδεδεμενο σε ανοικτη ακροαση μεσω bluetooth),1,5 ωρα πλοηγηση (το ελιωσα στις δοκιμες εκει) και αρκετο σκαλισμα,μου εχει κατεβει η μπαταρια κατα 14%.

Επισης βλεπω οτι η gallery ανοιγει γρηγοροτερα απ οτι στην js5.

Για μετρηση με quandrant δεν εχω κανει διοτι δεν το θεωρω αξιοπιστο προγραμμα.

Για περισσοτερα στην πορεια!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάλει σύντομα ο darky JS7 μετακομίζω σε κουζίνα ξανά. Και εγώ μόνο τέτοια σχόλια διαβάζω για την JS7. Ποιο θέμα στη κουζίνα ταιριάζει με του darky;
Link to comment
Share on other sites

Στο samfirmware βλέπω πως η JS7 έχει 803.PIT.

 

Αυτό σημαίνει πως μέσω ODIN πρέπει να φλασάρουμε με επιλεγμένο το re-partition

και με εισηγμένο το αντίστοιχο αρχείο pit 803;

 

Ή μπορούμε να φλασάρουμε χωρίς re-partition(και χωρίς pit file) απλά βάζοντας τα 3 tars (PDA/PHONE/CSC) της JS7;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...