Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι gingerbread 2.34 και ειναι jvq

 

Χρειάζεσαι λοιπόν mod για την JVQ. Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και την έχει και για JVQ πέρα από JVR.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρειάζεσαι λοιπόν mod για την JVQ. Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και την έχει και για JVQ πέρα από JVR.

 

Εγω που εχω την επισημη JVR 2.3.4(προφανως ειναι Odex) πρεπει να κατεβασω το αρχειο που λεει

"JVR STOCK+ v1.41 aosp losckscreen

ODEX --- > download" ;

Πριν λιγες μερες ειχα την επισημη JVR παλι και ειχα βαλει το αρχειακι που ελεγε Odexed.Ψιλοκολλαγε απο τοτε το κινητο και ο browser ειχε τρελο lag.Οπως ακριβως εχουν οι deodexed.Εβαλα λαθος αρχειο ή ετσι θα γινει και με αυτο που ειπα πανω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω την επισημη JVR 2.3.4(προφανως ειναι Odex) πρεπει να κατεβασω το αρχειο που λεει

"JVR STOCK+ v1.41 aosp losckscreen

ODEX --- > download" ;

Πριν λιγες μερες ειχα την επισημη JVR παλι και ειχα βαλει το αρχειακι που ελεγε Odexed.Ψιλοκολλαγε απο τοτε το κινητο και ο browser ειχε τρελο lag.Οπως ακριβως εχουν οι deodexed.Εβαλα λαθος αρχειο ή ετσι θα γινει και με αυτο που ειπα πανω;

 

1) Ναι, αυτό είναι.

2) Κάνε πρώτα ένα nandroid backup. Πέρασέ το και αν δημιουργεί πρόβλημα κάνε restore το backup σου :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι λοιπόν mod για την JVQ. Ρίξε μια ματιά εδώ μπας και την έχει και για JVQ πέρα από JVR.

 

 

 

ok παιδια ευχαριστω.με αυτο το φιξ σωθηκα!

 

http://www.multiupload.com/BC3YPTAHAU

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, αυτό είναι.

2) Κάνε πρώτα ένα nandroid backup. Πέρασέ το και αν δημιουργεί πρόβλημα κάνε restore το backup σου :).

 

Καταλαβα...Παλι εγω θα κανω το πειραματοζωο :lol:

Θα γραψω μολις τελιωσω.

 

ok παιδια ευχαριστω.με αυτο το φιξ σωθηκα!

 

http://www.multiupload.com/BC3YPTAHAU

 

Οπα!Σε μενα θα κανει αυτο;Κι αν ναι τι εκανες;Αντικατεστησες αυτο με το δικο σου phone.apk με root explorer;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οπα!Σε μενα θα κανει αυτο;Κι αν ναι τι εκανες;Αντικατεστησες αυτο με το δικο σου phone.apk με root explorer;

 

Εχω jvq deoxeded.Το εβαλα πρωτα σε flight mode μετα αντικατεστησα το apk.Meta εδωσα permissions τικαρισμενη η πρωτη κολωνα και το πρωτο κουτακι απο τη δευτερη και μετα restart

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα χωρις επιτυχια να κανω κατι πειραματακια αλλα το εστειλα αδιαβαστο το κινητο.Ευτυχως εχω USB Jig και ξαναπερναω την JVR.Το Nandroid backup που ειχα κανει ,θα λειτουργησει τωρα αμα ξαναβαλω τον κερνελ που ειχα(semaphore 1.5.0);

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα χωρις επιτυχια να κανω κατι πειραματακια αλλα το εστειλα αδιαβαστο το κινητο.Ευτυχως εχω USB Jig και ξαναπερναω την JVR.Το Nandroid backup που ειχα κανει ,θα λειτουργησει τωρα αμα ξαναβαλω τον κερνελ που ειχα(semaphore 1.5.0);

Δυστυχως Πανο η ιστορια εχει δειξει οτι κατι τετοια μοντακια συνηθως σε στελνουν σε μπρικ και φλασαρισμα απο την αρχη. Η ασφαλεστερη μεθοδος ειναι να φλασαρεις μια custom rom με οτι εσυ θελεις (η να δοκιμασεις κατι ηδη δοκιμασμενο απο αλλον:p).

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως Πανο η ιστορια εχει δειξει οτι κατι τετοια μοντακια συνηθως σε στελνουν σε μπρικ και φλασαρισμα απο την αρχη. Η ασφαλεστερη μεθοδος ειναι να φλασαρεις μια custom rom με οτι εσυ θελεις (η να δοκιμασεις κατι ηδη δοκιμασμενο απο αλλον:p).

 

Ενταξει μικρο το κακο.Εκανα restore απο CWM και το κινητο επανηλθε οπως το ειχα πριν κανω την πατατα.Ειχα αυτες τις μερες μπολικο χρονο μιας και ειμαι σε αδεια και ψαχτηκα αρκετα(περναγε κι η ωρα).

Μου την ψιλοσπανε οι custom roms γιατι ειναι deodexed και εχουν αυτο το lag στον stock browser(ξερω οτι υπαρχει fix).Η CM7 δεν εχει Touchwiz,οποτε η στοκ ειναι αυτη που μου κανει.Ευχαριστω παντως φιλε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν βάλει την official 2.3.3 της Cosmote είμαι ο μοναδικός που έχει πρόβλημα με τις λέξεις με τελικό 'ς' στο swype?
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν βάλει την official 2.3.3 της Cosmote είμαι ο μοναδικός που έχει πρόβλημα με τις λέξεις με τελικό 'ς' στο swype?

 

Φυσικά και δεν είσαι ο μόνος! Το πρόβλημα είναι γνωστό σε όλες τις gingerbread και (δυστυχώς) παραμένει και στην ελληνική. Να 'ναι καλά μερικά παιδιά εδώ μέσα που δίνουν λύσεις σε αυτά τα προβλήματα! Ακολούθησε τον οδηγό του Αλέξανδρου (tyxerakias) για το swype εδώ και θα δουλέψει τέλεια.

 

Φιλική παρατήρηση (όχι προσωπικά σε σένα): παρατηρώ ότι πολλοί νέοι χρήστες ποστάρουν με ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί δύο ή τρεις σελίδες πιο πίσω. Καταλαβαίνω ότι η υπομονή δεν είναι χαρακτηριστικό προσόν των Ελλήνων και ότι το συγκεκριμένο thread εδώ έχει γίνει τεράστιο σε μέγεθος, αλλά οι περισσότερες ερωτήσεις-απαντήσεις ανακυκλώνονται κάθε 6-7 σελίδες.

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε να χαλάσετε τον browser σε odexed, μην βάζετε μοντακια του $omator (εγω του είπα να βάλει και non increasing ringtone :p ).

Αν θελετε θεμα με power menu+battery % +crt off που δεν χαλάει τον browser σε odex βάλτε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1196391 (για jvr).

Αν θελετε non increasing ringtone βαλτε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073597&page=3

(πάλι εγώ το ζήτησα :p ).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην jvr το ελληνικο πληκτρολογιο και swype απο τον τυχερακια παιζουν κανονικα???

 

Κανονικότατα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην jvr το ελληνικο πληκτρολογιο και swype απο τον τυχερακια παιζουν κανονικα???

Οτιδηποτε εχει την υπογραφη του Αλεξανδρου, παιζει τελεια !!!! το βαζεις με κλειστα ματια :D

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε να χαλάσετε τον browser σε odexed, μην βάζετε μοντακια του $omator (εγω του είπα να βάλει και non increasing ringtone :p ).

Αν θελετε θεμα με power menu+battery % +crt off που δεν χαλάει τον browser σε odex βάλτε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1196391 (για jvr).

Αν θελετε non increasing ringtone βαλτε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073597&page=3

(πάλι εγώ το ζήτησα :p ).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Νταξει φιλε εισαι ολα τα λεφτα!!!Με εκανες μαγκα σου λεω!Οτι μου ελειπε μου το εδωσες!Εισαι τιτανομεγιστοτεραστιος!!!

Ελεγξα και τον browser,ολα δουλευουν ρολοι!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είσαι ο μόνος! Το πρόβλημα είναι γνωστό σε όλες τις gingerbread και (δυστυχώς) παραμένει και στην ελληνική. Να 'ναι καλά μερικά παιδιά εδώ μέσα που δίνουν λύσεις σε αυτά τα προβλήματα! Ακολούθησε τον οδηγό του Αλέξανδρου (tyxerakias) για το swype εδώ και θα δουλέψει τέλεια.

 

Φιλική παρατήρηση (όχι προσωπικά σε σένα): παρατηρώ ότι πολλοί νέοι χρήστες ποστάρουν με ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί δύο ή τρεις σελίδες πιο πίσω. Καταλαβαίνω ότι η υπομονή δεν είναι χαρακτηριστικό προσόν των Ελλήνων και ότι το συγκεκριμένο thread εδώ έχει γίνει τεράστιο σε μέγεθος, αλλά οι περισσότερες ερωτήσεις-απαντήσεις ανακυκλώνονται κάθε 6-7 σελίδες.

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω αν και προσπαθούσα επιμελώς να μην rootάρω το κινητό μου, αλλά μου φαίνεται δεν το γλιτώνω.

 

Όσο για το δεύτερο που λες, προσπάθησα να κάνω search στο forum για το συγκεκριμένο θέμα αλλά χωρίς σοβαρό αποτέλεσμα. Και φυσικά δεν γίνεται κάποιος που μπαίνει 1 φορά την εβδομάδα να παρακολουθήσει αυτά τα τεράστια θέματα :)

 

Και πάλι ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καληπσερα.μια ηλιθια ερωτηση απλως δεν ξερω πως να το κανω.πως γινεται να βγαλω απο το κινητο τον launcher?ξερει κανεις?θελω να βαλω αυτο που ειχε στην αρχη

 

παιδια και κατι ακομα.το smart keyboard μπορω να το βαλω σε 2.3.4?αν ναι που το βρισκω?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχομένων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καληπσερα.μια ηλιθια ερωτηση απλως δεν ξερω πως να το κανω.πως γινεται να βγαλω απο το κινητο τον launcher?ξερει κανεις?θελω να βαλω αυτο που ειχε στην αρχη

 

1)Ρυθμισεις->Εφαρμογες->Διαχειριση εφαρμογων->Ολα ,βρισκεις τον Launcher που δεν θες,πατας πανω του και μετα πατας διαγραφη προεπιλογων.Μολις πατησεις το home button θα σε βαλει να διαλαξεις.

 

2)Αν τον launcher που δεν θες,θες να τον απεγκαταστησεις κανεις την ιδια διαδρομη με πανω και κανεις απεγκατασταση εφαρμογης.Home button μετα και εισαι οκ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συχνά για την διάκριση odexed vs deodexed roms και η αλήθεια είναι ότι δεν πολυκαταλάβαινα τι παίζεται... Με αφορμή μερικά σχόλια πιο πάνω έψαξα και βρήκα αυτό το πολύ ωραίο άρθρο για όποιον θέλει να αφιερώσει 5 λεπτά να το διαβάσει, που εξηγεί πάνω κάτω τι σημαίνει η διαφοροποίηση. Ερώτηση: αν καταλαβαίνω καλά όλες οι επίσημες rom είναι odexed σωστά;
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: αν καταλαβαίνω καλά όλες οι επίσημες rom είναι odexed σωστά;

Σωστα, ετσι ειναι. Thanks για το ωραιο αρθρο:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε να χαλάσετε τον browser σε odexed, μην βάζετε μοντακια του $omator (εγω του είπα να βάλει και non increasing ringtone :p ).

Αν θελετε θεμα με power menu+battery % +crt off που δεν χαλάει τον browser σε odex βάλτε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1196391 (για jvr).

Αν θελετε non increasing ringtone βαλτε αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073597&page=3

(πάλι εγώ το ζήτησα :p ).

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μπραβο Νικολαε thanks...

Εχεις υποψη σου εαν υπαρχει και κατι για restore..;

 

edit: εκτος απο nandroid restore φυσικα...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Περασα τον semaphone του στρατου για την Jvq.Exω ομως ενα θεμα.Ολα τα sources

Supercurio's voodoo sound v10

Existz OC/UV

Neldar's BLN

 

δεν περνιουντε με cmw.Μολις ξεκιναει η διαδικασια να περαστουν μου λεει Installation aborded.Επισης δοκιμασα να τα κατεβασω και σε tar για να τα περασωμε Odin.To odin Ομως δεν τα αναγνωριζει σαν tar και ετσι παλι δεν μπορω να τα περασω.τι φταιει;

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Περασα τον semaphone του στρατου για την Jvq.Exω ομως ενα θεμα.Ολα τα sources

Supercurio's voodoo sound v10

Existz OC/UV

Neldar's BLN

 

δεν περνιουντε με cmw.Μολις ξεκιναει η διαδικασια να περαστουν μου λεει Installation aborded.Επισης δοκιμασα να τα κατεβασω και σε tar για να τα περασωμε Odin.To odin Ομως δεν τα αναγνωριζει σαν tar και ετσι παλι δεν μπορω να τα περασω.τι φταιει;

 

Μάλλον έχεις κατεβάσει λάθος αρχείο. Κατέβασε ένα από τα δύο τελευταία attachments αναλογως με το σν θελεις voodoo color ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εδω πχ https://github.com/project-voodoo/linux_gt-i9000/tree/gingerbread-voodoo πατησα στα downloads και μου εβγαλε να κατεβασω η tar η zip.δοκιμασα και με τους δυο τροπους,αλλα τιποτα.και επισης αυτο το tar,gz,πρωτη φορα το βλεπω
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...