Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω την Darkys v8 και οταν μπαινω στην διαχειριση εργασιων στα πακετα μου εχει κατι αρχεια FlipFont και ειναι παρα πολλα..τι ειναι?

 

Γραμματοσειρές......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Έχω βάλει την 2.2 η οποία μου κόλαγε ελεεινά και αφού έκανα hard reset δεν είδα τρελές διαφορές.

Ένα παιδί στην δουλειά μου που έχει αφήσει την eclair πάνω πάει σφεντόνα το κινητό του, το δικό μου σέρνεται μπροστά του χωρίς να το έχω φορτώσει με πολλά apps και widgets.

Αν είναι θέμα froyo θα κάνω υπομονή για την επίσημη 2.2.1.

Παίζει όμως να φταίει το τηλέφωνο σε θέμα hardware γιατί αρχίζω και ανησυχώ;;

Δεν ξέρω αν ήταν γρήγορο όταν είχε την 2.1 (το δικό μου κινητό) γιατί με το που το πήρα του έκανα την αναβάθμιση επί τόπου.

Someone help..:(

 

Κανείς γι' αυτό;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Κανείς γι' αυτό;

 

φιλε μου αρχισε να διαβαζεις τους οδηγους...και περνα καποια custom rom ...εκτιμω οτι εινα κριμα τετοιο κινητο να μην φανερώνονται οι δυνατοτητες του....και να περιμετε τις επισημες οταν και εαν θα ερθουν καποια στιγμη στην Ελλαδα.....οσο γι αυτο που αναφερεις πολλα ειναι πιθανα....(εφαρμογες)..???

εσυ αποφασιζεις...!!!:cool:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την js3 τι παίζει παιδιά καλή είναι; έλειπα για λίγο καιρό και έχω χάσει επεισόδια...

Βγήκε καμία cooked js3?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς γι' αυτό;

 

Εμένα όταν έβαλα την ελληνική την froyo μου κόλλαγε σε σημείο που ήθελα να πετάξω το τηλέφωνο στον τοίχο. Αναγκάστηκα να βάλω την JPY και έκανα hard reset και πήγαινε τζάμι. Τώρα έχω βάλει την js3 (λόγω του ελληνικού swype και μόνο) και είναι εξ ίσου γρήγορη. Αλλά πάλι, ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες, οπότε ό,τι κάνεις θα είναι με δική σου ευθύνη. Αν πράγματι το τηλέφωνό σου έχει θέμα hardware η εγκατάσταση μη εγκεκριμένης rom θα σου χάσει την εγγύηση. Εννοείται φυσικά ότι πριν κάνεις οτιδήποτε θα πρέπει να διαβάσεις και τις αναλυτικές οδηγίες που υπάρχουν και εδώ και στο xda

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος φιλος θυμαται τι κανουμε για τον συχγρονισμο των γενεθλιων στο ημερολογιο απο το FB ας πει τι κανουμε γιατι εχω ψαξει δεν το βρισκω,εχω φαει τρελο σκαλωμα,εχει περασει με τον συγχρονισμο τα events αλλα οχι τα γενεθλια των επαφων.:wacko:

 

Αν εχει ειπωθει ξανα προσφατα σορυ παιδες αλλα δεν το βρισκω.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος φιλος θυμαται τι κανουμε για τον συχγρονισμο των γενεθλιων στο ημερολογιο απο το FB ας πει τι κανουμε γιατι εχω ψαξει δεν το βρισκω,εχω φαει τρελο σκαλωμα,εχει περασει με τον συγχρονισμο τα events αλλα οχι τα γενεθλια των επαφων.:wacko:

 

Αν εχει ειπωθει ξανα προσφατα σορυ παιδες αλλα δεν το βρισκω.:O

 

Πρεπει να παιζει αυτος ο οδηγος καπου χωμενος στο blog του Αντωνη (TonyK). Για ριξε μια ματια εκει περα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την js3 τι παίζει παιδιά καλή είναι; έλειπα για λίγο καιρό και έχω χάσει επεισόδια...

Βγήκε καμία cooked js3?

 

Και το ρωτας? Doc's kitchen, με ελληνικο csc και εισαι ready to go :)

Εγω νομιζω πως ειναι λιιιιγο πιο γρηγορη απο την JPY, δεν ξερω σιγουρα, μπορει να ειναι placebo. Χειροτερη παντως δεν ειναι, οποτε go for it ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και το ρωτας? Doc's kitchen, με ελληνικο csc και εισαι ready to go :)

Εγω νομιζω πως ειναι λιιιιγο πιο γρηγορη απο την JPY, δεν ξερω σιγουρα, μπορει να ειναι placebo. Χειροτερη παντως δεν ειναι, οποτε go for it ;)

 

το csc ειναι νομιζω για κινητα που αγοραστηκαν απο (Wind GR, Vodafone GR, Cosmote)...??? :confused:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα factory reset ή hard reset θα φτιάξει λογικά. Μάλλον έχει σκουπίδια από την προηγούμενη rom στο /data ή /dbdata, και δεν έχει χώρο ούτε για το caching της αντιγραφής...

 

Edit: Άκυρο, αν δεν έχεις εξωτερική κάρτα αυτό φταίει.

 

Ναι δεν έχω εξωτερική sd, αλλά το δευτερο partition είναι 5+gb και θέλω να τα βάζω εκεί και όχι στο main που είναι 1.8gb. Πως μπορώ να το κάνω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν έβαλα την ελληνική την froyo μου κόλλαγε σε σημείο που ήθελα να πετάξω το τηλέφωνο στον τοίχο. Αναγκάστηκα να βάλω την JPY και έκανα hard reset και πήγαινε τζάμι. Τώρα έχω βάλει την js3 (λόγω του ελληνικού swype και μόνο) και είναι εξ ίσου γρήγορη. Αλλά πάλι, ο καθένας έχει τις δικές του εμπειρίες, οπότε ό,τι κάνεις θα είναι με δική σου ευθύνη. Αν πράγματι το τηλέφωνό σου έχει θέμα hardware η εγκατάσταση μη εγκεκριμένης rom θα σου χάσει την εγγύηση. Εννοείται φυσικά ότι πριν κάνεις οτιδήποτε θα πρέπει να διαβάσεις και τις αναλυτικές οδηγίες που υπάρχουν και εδώ και στο xda

 

Αν κόλλαγε και το δικό σου κινητό μάλλον δεν φταίει το hardware. Απλά σύγκρινα το κιν μου με ένα που έχει eclair και με ένα i5800(με την 2.1) και ήταν και τα 2 ένα κλικ πιο γρήγορα σε όλα. Λογικά αν είχε θέμα με κάποιο εσωτερικό κύκλωμα ή κάτι παρόμοιο που να αφορά το υλικό θα έβγαζε και άλλα προβλήματα.. :wacko:

Αν αποφασίσω να βάλω την 2.2.1 μπάς και βρώ την υγειά μου, παίζει να υπάρχει εφαρμογή που να κάνει back up την ήδη υπάρχουσα έκδοση(χωρίς δλδ να χρειαστεί odin);

 

Υ.Γ.: Ευχαριστώ πολύ κι εσένα Sergios και τον cyberbop.

Edited by Wishmaster87

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Από την doc v7 kitchen που είμαι τώρα θα μπορέσω να αναβαθμίσω με non wipe? η θα θέλει την wipe version ξέρεις;

Γιατί φεύγω πάλι αύριο πρωί πρωί και δεν έχω χρόνο για στήσιμο από την αρχή.

 

Είχα βάλει μια non wipe πάντως δοκιμαστικά όταν είχε βγει μια έκδοση με updated base αλλά κολλούσε τραγικά και αναγκαστικά να κάνω recover αυτήν που έχω τώρα, γιαυτό ρωτάω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να βάλει την Ολλανδική JS3, η διαδικασία περιγράφεται στην πρώτη σελίδα.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να βάλει την Ολλανδική JS3, η διαδικασία περιγράφεται στην πρώτη σελίδα.

 

το phone εγινε xwjs3 απο jpy??

Link to comment
Share on other sites

το csc ειναι νομιζω για κινητα που αγοραστηκαν απο (Wind GR, Vodafone GR, Cosmote)...??? :confused:

 

Ισχυει. Στην ουσια σου περναει αυτοματα τα apns (μπορεις να τα επαναφερεις με το apn backup n restore βεβαια).

Σε ευχαριστω και για την εφαρμογη που προτεινες με τα boot animations :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το phone εγινε xwjs3 απο jpy??

 

Δε νομίζω Λεωνίδα, απλά έτσι ονομάσανε το αρχείο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω Λεωνίδα, απλά έτσι ονομάσανε το αρχείο.

 

καλα οποιος το δοκιμασει ας μας πει :p δεν τα ελεγξες ακομα τα firmware ε??

Link to comment
Share on other sites

καλα οποιος το δοκιμασει ας μας πει :p δεν τα ελεγξες ακομα τα firmware ε??

 

Όχι δεν έχω δει τη διαφορά μεταξύ js1 και js3 csc, αλλά το phone είναι ίδιο με αυτό που έβαλες εσύ, οπότε θα είναι JPY αν είναι και το δικό σου έτσι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το βγαλανε και απο την Σουηδια...:blink:

 

Χμμμ η κατασταση φαινεται σοβαροτερη απο οτι εδειξε στην αρχη. Πρεπει κατι να παιζει για να την αποσυρουν ετσι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει μπορει να ενημερωνεται απο εδω... http://fus.nanzen.se/#top

edit:εγω απο εδω το ειδα και για την Σουηδια

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει root με το manual τροπο και μετα απο factory reset χαθηκε. Τι συνισταται να κανω, ολη τη διαδικασια manual root απο την αρχη,απλη εγκατασταση των su και busybox απο το market ή root μεσω speedmod kernel που εχω εγκατεστημενο?
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias manual leading Galaxy S owners over 100 years ago.

Ακολούθα πιστά τον τυχερό αλέκο και δεν θα χάσεις :)

 

Απλα ειχα κανει ηδη root με τον manual τροπο και τα αρχεια συστηματος δεν θα εχουν χαθει μετα το factory reset.Γι'αυτο ρωταω,μηπως χρειαζεται μονο εγκατασταση su και busybox απο το market?

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχα κανει ηδη root με τον manual τροπο και τα αρχεια συστηματος δεν θα εχουν χαθει μετα το factory reset.Γι'αυτο ρωταω,μηπως χρειαζεται μονο εγκατασταση su και busybox απο το market?

αν δεν κανω λαθος, χρειαζεσαι μονο το su και busybox οπως λες. το root δεν χανεται μετα απο επαναφορα. κανε εγκατασταση su & busybox και θα εισαι οκ. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο Αλεξανδρος.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, χρειαζεσαι μονο το su και busybox οπως λες. το root δεν χανεται μετα απο επαναφορα. κανε εγκατασταση su & busybox και θα εισαι οκ. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο Αλεξανδρος.

 

Εκανα install μονο το su και ανοιξα το titanium backup και λεει root access : OK (BusyBox 1.17.1 from system). Αυτο σημαινει οτι ειμαι οκ?(το busybox δεν το εκανα install).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...