Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισχύει και για το Froyo 2.2. ελληνικό;

 

καταρχάς το gallery που έχει πρόβλημα είναι της 2.2.1(jpu/jpx/jpy) και όχι της 2.2

κατα δεύτερον άμα θες να δοκιμάσεις το gallery μπορείς αν και δεν υπάρχει λόγος νομίζω :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στον πολύ καλό οδηγό για την κατανάλωση μπαταρίας το:

8. Το Νέο Gallery 3D της samsung έχει γνωστό πρόβλημα κατανάλωσης μπαταρίας. Οι περισσότεροι chefs έχουν βάλει την καινούργια έκδοση χωρίς το bug στις custom roms αλλά εάν είστε με stock ή δεν είστε σίγουροι τότε: SGS tools --> upgrade stock apps --> modded 3D gallery (root)

 

ισχύει και για το Froyo 2.2. ελληνικό;

 

Ευχαριστώ!

 

Το προβληματικο galley εναι της 2.2.1 και οχι της 2.2, ειπαμε προσοχη παιδια μην κανουμε πραγματα για να λυσουμε προβληματα που δεν υπαρχουν, ετσι θα δημιουργησουμε καινουργια.

 

edit - Προφανως με προλαβε ο ατιμος saliez:p:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ατιμο calibration,δεν γινεται σωστα με τπτ...

Πηγαινει 100% αλλα πεφτει γρηγορα...και παει 98%

Μετα απο εκει δειχνει να κατεβαινει πιο normal

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει πρόβλημα με market όπως το δικό μου (κομμένα downloads) εγώ το έλυσαν τελικά με ξαναφλασαρισμα της κανονικης 2. 2. 1 με odin και μετά ξαναπερασμα darky και το μαρκετ πλέον δουλεύει ρολόϊ.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την κουζινα το quandrant ...εδειξε ....1250....το μεγαλυτερο που εχω δει στο κινητο μου....αφου μεχρι τωρα εχει αντεξει τα φλασαρισματα....!!! :)
LG G4
Link to comment
Share on other sites

@Stinger ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να βοηθήσει...

 

Ακολούθησα τις οδηγίες σχετικά με την μπαταρία στο νούμερο 7 (χρησιμοποίησα το Tuxility)...

 

7. Τα κλασικά πλέον battery stats.. μετά από φλασάρισμα καινούργιας ρομ λοιπόν ή ακόμα και αλλαγή κέρνελ καλό θα είναι να κάνετε και reset τα battery stats σας. Αυτό λοιπόν γίνεται με διάφορους τρόπους, είτε μέσω CWM recovery (advanced cwm fetures --> wipe battery stats) είτε με Root explorer, ή ακόμα ποιο εύκολα με την εφαρμογή Tuxility (root) Tuxility -> Phone settings and tweaks --> Clear battery stats.

 

Τελειώνει η μπαταρία και σβήνει το κινητό. Έπειτα το συνδέω στο φορτιστή (μιας και δεν άνοιγε διαφορετικά) και περιμένω να ξεκινήσει. Μόλις ανοίγει το κινητό δείχνει την μπαταρία στο 1%. Μπαίνω στο Tuxility, κάνω clear battery stats. Κλείνω το κινητό (συνεχίζει να είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής) και το ξανά ανοίγω... με το που φορτώνουν όλα, βλέπω ότι η μπαταρία πλέον δείχνει 14%!!!

 

Επειδή έχω μπερδευτεί... αυτό είναι καλό ή κακό; Πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία; :confused:

 

Για την ώρα το έχω αφήσει να φορτίσει μέχρι να πάει στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους, δοκιμασα να γινω root με το z4root, αλλα δεν κανει κατι. Η εφαρμογη ξεκιναει, κανει 2-3 πραγματακια και μετα κλεινει χωρις να εχει γινει κατι...Υποπτευεστε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους, δοκιμασα να γινω root με το z4root, αλλα δεν κανει κατι. Η εφαρμογη ξεκιναει, κανει 2-3 πραγματακια και μετα κλεινει χωρις να εχει γινει κατι...Υποπτευεστε τιποτα?
ποια ρομ εχεις στη συσκευη σου?
Link to comment
Share on other sites

Σου δείχνει Mhz και θερμοκρασία, και μπορείς να ρυθμίσεις και το update Interval

 

 

Ναι ρε Βασιλη αυτο θελω , αν μπορεις να μου πεις πως το βαζουμε γιατι παιδευομαι αλλα δεν μπορω να το βρω ,

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο δεν μου έχει ξανατύχει αυτό, βασικά όντως είχες το σωστό gallery από την κουζίνα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις ένα NOWIPE rom χωρίς καθόλου εφαρμογές μέσα και να το φλασάρεις από πάνω :) problem solved

 

Aυτο λεω να κανω τελικα. Θα κρατησω ενα nandroid βεβαια γιατι ειλικρινα β α ρ ι ε μ α ι να ξαναπερασω εστω και ενα μικρο οτιδηποτε αν κατι δεν παει καλα :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@Stinger ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να βοηθήσει...

 

Ακολούθησα τις οδηγίες σχετικά με την μπαταρία στο νούμερο 7 (χρησιμοποίησα το Tuxility)...

 

 

 

Τελειώνει η μπαταρία και σβήνει το κινητό. Έπειτα το συνδέω στο φορτιστή (μιας και δεν άνοιγε διαφορετικά) και περιμένω να ξεκινήσει. Μόλις ανοίγει το κινητό δείχνει την μπαταρία στο 1%. Μπαίνω στο Tuxility, κάνω clear battery stats. Κλείνω το κινητό (συνεχίζει να είναι συνδεδεμένος ο φορτιστής) και το ξανά ανοίγω... με το που φορτώνουν όλα, βλέπω ότι η μπαταρία πλέον δείχνει 14%!!!

 

Επειδή έχω μπερδευτεί... αυτό είναι καλό ή κακό; Πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία; :confused:

 

Για την ώρα το έχω αφήσει να φορτίσει μέχρι να πάει στο 100%.

 

Άστο να φορτίσει, στον επόμενο κύκλο φόρτισης θα είσαι οκ :)

 

Σου δείχνει Mhz και θερμοκρασία, και μπορείς να ρυθμίσεις και το update Interval

 

 

Ναι ρε Βασιλη αυτο θελω , αν μπορεις να μου πεις πως το βαζουμε γιατι παιδευομαι αλλα δεν μπορω να το βρω ,

 

Παρατεταμένο άγγιγμα στην οθόνη --> Widgets ---> SetCpu-->apply :p

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη,στον επόμενο κύκλο φόρτισης που αναφέρεις,τι προτείνεις;Κλειστό ή ανοιχτό να είναι;
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη,στον επόμενο κύκλο φόρτισης που αναφέρεις,τι προτείνεις;Κλειστό ή ανοιχτό να είναι;

 

Εντάξη δεν έχει διαφορά παιδιά μην τρελαίνεστε κιόλας! Ανοιχτό το έχω εγώ πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω,γιατί εγώ είδα διαφορά στο εξής:Με κλειστό,όταν βγάλει ειδοποίηση ότι φόρτισε και το ανοίξω,είναι στο 100% και παραμένει εκεί για μερικά λεπτά.

Με ανοιχτό,ακόμα και μετά από καλιμπράρισμα και να δείξει 100% πέφτει στο 99%-98% κατευθείαν(όπως και η τάση της μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω,γιατί εγώ είδα διαφορά στο εξής:Με κλειστό,όταν βγάλει ειδοποίηση ότι φόρτισε και το ανοίξω,είναι στο 100% και παραμένει εκεί για μερικά λεπτά.

Με ανοιχτό,ακόμα και μετά από καλιμπράρισμα και να δείξει 100% πέφτει στο 99%-98% κατευθείαν(όπως και η τάση της μπαταρίας)

 

Αυτό είναι θέμα της JPY που πέφτει στο 98% μόλις το βγάλεις ! Δεν θυμάμαι αν το κάνει σε μένα, θα δω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

@Stinger

 

Κάτι τελευταίο σχετικά με την δεύτερη φόρτιση μετά το clear battery stats.... το αφήνω να φτάσει στο 0% να κλείσει και το βάζω στο φορτιστή; Εάν όχι στο πόσο τις % περίπου θα πρέπει να το φορτίσω;

Link to comment
Share on other sites

@Stinger

 

Κάτι τελευταίο σχετικά με την δεύτερη φόρτιση μετά το clear battery stats.... το αφήνω να φτάσει στο 0% να κλείσει και το βάζω στο φορτιστή; Εάν όχι στο πόσο τις % περίπου θα πρέπει να το φορτίσω;

 

Άστο να αδείασει και φόρτισε το, ε και στο 1% να το κάνεις το ίδιο είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω Doc rom μου έχει βγει πιο σταθερή την προτιμώ από του Darkyy την 8.0 αλλά μου αρέσει το θέμα της darkyy(gingerbread by r64) ειδικά στις ρυθμίσεις με το μαυρο, γκρι είναι ότι πιο όμορφο έχω δει! Το πιο κοντινό theme που έχω βρει είναι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9957802&postcount=300 αλλά είναι πολύ μακριά από το original στην darkyy. Κανείς καμιά ιδέα αν παίζει κάτι που να μοιάζει περισσότερο?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Έχω Doc rom μου έχει βγει πιο σταθερή την προτιμώ από του Darkyy την 8.0 αλλά μου αρέσει το θέμα της darkyy(gingerbread by r64) ειδικά στις ρυθμίσεις με το μαυρο, γκρι είναι ότι πιο όμορφο έχω δει! Το πιο κοντινό theme που έχω βρει είναι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9957802&postcount=300 αλλά είναι πολύ μακριά από το original στην darkyy. Κανείς καμιά ιδέα αν παίζει κάτι που να μοιάζει περισσότερο?

 

Επιτελους την βρηκα και την εβαλα στην κουζινα μου.

 

Darkys v8 stock theme

http://www.multiupload.com/MQXOD08XSO

 

 

Την κατεβαζεις.Την βαζεις στην SDCARD και μεσω Cw recovery την περνας

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει με στοκ ρομ autokiller με τις προτινομενες τιμες κ to setcpu παλι οπως λεει ο φιλος εδδω μεσα σε 12 ωρες υπνου ,εχασε 52% !! αν πατησω το κωδικο που λεει τι ετρεχε λεει σε εκτελεση αλλα μονο ενα 10% τι γινεται ρε γμτ?
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους την βρηκα και την εβαλα στην κουζινα μου.

 

Darkys v8 stock theme

http://www.multiupload.com/MQXOD08XSO

 

 

Την κατεβαζεις.Την βαζεις στην SDCARD και μεσω Cw recovery την περνας

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ δούλεψε:happy: Έβαλα και το circle mod battery που είναι το καλύτερο για μένα και είμαι super. Αν βρω και τρόπο να μου παίξει το pandora radio εμένα που είμαι Ελλάδα θα είμαι πρώτος...

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

να φτιάξεις ένα NOWIPE rom χωρίς καθόλου εφαρμογές μέσα και να το φλασάρεις από πάνω :) problem solved

 

To εκανα. Νεο προβλημα. Δεν εχει τις εξης εφαρμογες: Android Live Wallpapers, Memo και SnsAccount 1.0

Με το Titanium δεν με αφηνει να τις επαναφερω. Να κανω μια παρακληση αν καποιος τις εχει να μου κανει ενα backup με το MyBackup Pro και να μου ανεβασει τα αρχεια apps μονο, οχι το data φυσικα για να τα περασω?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει με στοκ ρομ autokiller με τις προτινομενες τιμες κ to setcpu παλι οπως λεει ο φιλος εδδω μεσα σε 12 ωρες υπνου ,εχασε 52% !! αν πατησω το κωδικο που λεει τι ετρεχε λεει σε εκτελεση αλλα μονο ενα 10% τι γινεται ρε γμτ?

 

Βγαλε τον autokiller,εγω μετα τις ρυθμισεις για την μπαταρια, σε 12 ωρες υπνου ζητημα ειναι να χασω 1%.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...