Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, Η αληθεια ειναι οτι δεν το γνωριζα το συγκεκριμενο. Αν εχει απαντηθει πολλες φορες συγνωαμη απλα το εψαξα πολυ και δεν βρηκα το γιατι. Παρολαυτα πριν λιγο με εντολες σαν su καταφερα και περασα το boot animation και δουελευει οκ χωρις ηχο ομως.

 

Όλα τα boot animations ειναι χωρις ηχο? Οπότε προτεινεις να κανω την μετατροπη του συστηματος σε ext4 και να απενεργοποιησω το tun/cifs support.

 

Σιγουρα πολλοι απο μας δεν εχουν εξειδικευμενες γνωσεις (ούτε καν βασικες κάποιοι). Επίσης εχουν την αγωνία η τη βαρεμαρα να θελουν να τα κανουν όλα γρηγορα και να τα βρισκουν έτοιμα. Οι οδηγοι όλων όσων έχουν ασχοληθει να γραψουν είναι φανταστικοί και βοηθάνε πολύ. Ομως πάντα υπαρχει κάτι που τρέχει τώρα και δεν συμπεριλαμβάνεται και ειναι δύσκολο να ψάξεις 200 σελίδες για να το βρεις. Παρόλα αυτά προσπαθούμε. Συγνώμη αν κούρασα.

 

Ναι έχεις δίκιο ότι πάντα υπάρχει κάτι που τρέχει τώρα και πιθανός να μη συμπεριλαμβάνεται σε κάποιον οδηγό, -ήμουν και εγώ απότομος- αλλά δεν συμφωνώ με τη νοοτροπία βαριέμαι, θέλω να τα βρω έτοιμα. Αν δεν ξέρεις κάτι ρώτησε και κάποιος θα σου απαντήσει σίγουρα από το να κάνεις καμιά πατάτα και να τρέχεις μετά.

 

Στο θέμα μας, τα custom boot animations συνήθως δεν έχουν sound. Άρα δεν έκανες κάτι λάθος. Στα tweaks κλείνεις τα tun/cifs δεν σου χρειάζονται. Τώρα για το /system εάν χρησιμοποιείς lagfix τότε ενεργοποίησε το και αυτό. Προσωπική άποψη εάν είσαι σε 2.2.1 δεν χρειάζεται να έχεις καθόλου Lagfix.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα tweaks κλείνεις τα tun/cifs δεν σου χρειάζονται. Τώρα για το /system εάν χρησιμοποιείς lagfix τότε ενεργοποίησε το και αυτό. Προσωπική άποψη εάν είσαι σε 2.2.1 δεν χρειάζεται να έχεις καθόλου Lagfix.
+1

 

ερώτηση τα αρχεία LZO που δημιουργούνται μετά από κάθε αναβθμιση της rom μπορούμε να τα σβήσουμε άνετα?

εμενα εχει δημιουργήσει τα εξής (γφανταζομαι και σε ολους)

 

- voodoo_data_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_cache_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_dbdata_conversion_saved.tar.lzo

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό και αυτό που προτείνουν στο xda οι chefs είναι ΠΡΩΤΑ hard reset, και μετά install το εκάστοτε Rom. Αυτό γιατί βάζοντας ένα custom και κάνοντας hard reset εκ τον υστέρων σβύνονται τα extra apps/utils που έχουν προστεθεί σε αυτό. Φυσικά για τις wipe εκδόσεις αυτό... εάν περάσεις non wipe δεν κάνεις hard reset Ούτε πριν ούτε μετά :)

 

αυτό λέει και η δική μου λογικη!

 

εγω παντως ρε παιδια εχω κολλημα πριν το φλασαρισμα να κανω παντα wipe data και μετα προβαινω σε φλασαρισμα,αλλιως ειναι να κατσει η εκαστοτε ρομ σε <καθαρο> λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

+1

 

ερώτηση τα αρχεία LZO που δημιουργούνται μετά από κάθε αναβθμιση της rom μπορούμε να τα σβήσουμε άνετα?

εμενα εχει δημιουργήσει τα εξής (γφανταζομαι και σε ολους)

 

- voodoo_data_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_cache_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_dbdata_conversion_saved.tar.lzo

 

Ναι μπορείς να τα σβύσεις, χρησιμοποιούνται εάν θέλεις να κάνεις debug κάποια στιγμή αλλά δύσκολο το κόβω, εμείς ότι πρόβλημα έχουμε hard reset σφάξιμο και τέλος :p

Link to comment
Share on other sites

debug? μπαααααα... (αληθεια ειναι πιο απλο απ το debug των windows? ή καμια σχέση?- πληροφοριακα ρωτώ)
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο ποσταρω μεσω του tapatalk και μετα δεν μπορω να βρω τα μηνυματα μου :S

 

Τεσπα εχω παρατηρήσει απο τοτε που εβαλα δαρκυ οτι ο browser κανει σπασίματα οταν scrollarw και μερικες φορες ειναι υπερβολικά ενοχλητικο υπαρχει κάποιος τροπος να επιδιορθωθεί αυτο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Jim Ναι ξέρω ότι το bln είναι free και ανάλογα τον Kernel υποστηρίζεται ή όχι! Το Bln control έχει 2 εκδόσεις. Την Free και την PRo. (http://www.appbrain.com/search?q=bln+control) Στην free παίζει μόνο το sms και στην pro παίζουν και τα άλλα (calendar + κλήσεις). Αυτό με το missed call πρώτη φορά το είδα από σένα δεν το δοκίμασα αλλά για να δουλεύει και σε εσένα και στον Pericles άρα τότε δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι όπως τα λες! Άρα έχουμε και οι 2 δίκιο, καλή εύρεση το Missed call δεν το ήξερα :cool:

 

Ερώτηση: Έχεις παρατηρήσει μήπως όσο είναι ανοιχτά τα led, μήπως μένει και το backlight της οθόνης ανοιχτό?

 

α καταλαβα.

την πρωτη φορα που εβαλα το bln οταν ακομα το εβαζεσ χειροκινητα η υπηρχε σε συγκεκριμενο kernel για χρηση με το voodoo lagfix,

δεν υπηρχε το προγραμμα που ειπες (το bln control)

ο τροπος χρησης του ηταν με το missed call. οποτε απο τοτε εγω ετσι ηξερα οτι δουλευει.

στην συνεχεια βγηκε το bln control οπου το δοκιμασα σε μια custom rom που κατεβασα και λεγανε οι οδηγιες οτι ετσι λειτουργει ομως κατεβασα την free version του bln και οχι την paid που στην ουσια δεν σου εδινε κανενα control.

το μονο που μπορουσες να κανεις ηταν να κανεις τεστ αν αναβουν τα λαμπακια και να το κλησεις.

ουτε ειδοποιησεις για τηλεφωνα ουτε ημερολογια τιποτα.

οποτε και δεν καταλαβα ποιος ο λογος υπαρξης του προγραμματος και δεν ασχοληθηκα παραπανω, γυρισα στο missed call.

 

οχι οταν αναβουν τα λαμπακια η οθονη ειναι εντελος σβηστη.

οπως λειτουργει κανονικα το κινητο δηλαδη.

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο ποσταρω μεσω του tapatalk και μετα δεν μπορω να βρω τα μηνυματα μου :S

 

Τεσπα εχω παρατηρήσει απο τοτε που εβαλα δαρκυ οτι ο browser κανει σπασίματα οταν scrollarw και μερικες φορες ειναι υπερβολικά ενοχλητικο υπαρχει κάποιος τροπος να επιδιορθωθεί αυτο ?

 

Δοκίμασε SGS tools-->Upgrade stock apps-->stock browser with useragent setting

Link to comment
Share on other sites

+1

 

ερώτηση τα αρχεία LZO που δημιουργούνται μετά από κάθε αναβθμιση της rom μπορούμε να τα σβήσουμε άνετα?

εμενα εχει δημιουργήσει τα εξής (γφανταζομαι και σε ολους)

 

- voodoo_data_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_cache_conversion_saved.tar.lzo

- voodoo_dbdata_conversion_saved.tar.lzo

Παρότι απενεργοποιησα τα tweaks ακομα δεν μπορω να κανω remount.

 

Κατι δεν εχει γινει σωστα έτσι?? Πηγα να δοκιμασω και άλλο bootanimation (με τον ιδιο τρόπο οπως προηγουμενως) αλλα δεν καταφερα να αλλαξω αυτο που είδη εχω βάλει.

 

Αρχίζει το πήξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Παρότι απενεργοποιησα τα tweaks ακομα δεν μπορω να κανω remount.

 

Κατι δεν εχει γινει σωστα έτσι?? Πηγα να δοκιμασω και άλλο bootanimation (με τον ιδιο τρόπο οπως προηγουμενως) αλλα δεν καταφερα να αλλαξω αυτο που είδη εχω βάλει.

 

Αρχίζει το πήξιμο....

 

Τα tweaks είναι άσχετα με το remount. Γιατί προσπαθείς να κάνεις remount anyway? Μετέφερε το bootanimation.zip στην sd σου. Μετά με root explorer μετέφερέ την στο σωστό path που βλέπει ο κερνελ για σου bootanimations και κάνε overight πάνω από το παλιό bootanimation.zip.

Link to comment
Share on other sites

παρόλα αυτά θα γράψω έναν οδηγό για max power efficiency μόλις μπορέσω.

Κάνε τον κόπο όποτε ευκαιρέσεις σε παρακαλώ...

Γιατί αυτή η τραγική αυτονομία δεν παλεύεται(απενεργοποιημένο wi-fi και 3G,μόνο για να κάνω restore τις εφαρμογές που ζήτημα να πήρε 10' η μπαταρία κατέβηκε από το 95% στο 84%!!!!)

 

Χθες τα ξημερώματα ήταν η 4η φορά που έκανα format την sdcard και πέρασα JPA μέσω Odin,μετά hardcore kernel για να έχω 2e recovery και αμέσως μετά install την wipw version 8.0 του Darky και αν δεν είναι απενεργοποιημένη η οθόνη,δεν βγάζει με τίποτα πάνω από 4-5 ώρες(και αυτές ούτε καν internet και παιχνίδια)

 

Αν είναι να έδωσα ένα κάρο λεφτά για smartphone και να το χρησιμοποιώ ως απλό κινητό των 30 ευρώ,ποιό το νόημα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό και αυτό που προτείνουν στο xda οι chefs είναι ΠΡΩΤΑ hard reset, και μετά install το εκάστοτε Rom. Αυτό γιατί βάζοντας ένα custom και κάνοντας hard reset εκ τον υστέρων σβύνονται τα extra apps/utils που έχουν προστεθεί σε αυτό. Φυσικά για τις wipe εκδόσεις αυτό... εάν περάσεις non wipe δεν κάνεις hard reset Ούτε πριν ούτε μετά :)

 

αυτό λέει και η δική μου λογικη!

 

εγω παντως ρε παιδια εχω κολλημα πριν το φλασαρισμα να κανω παντα wipe data και μετα προβαινω σε φλασαρισμα,αλλιως ειναι να κατσει η εκαστοτε ρομ σε <καθαρο> λειτουργικο

 

Βαση ολων αυτων που περιγραψατε παιδες αν καταλαβα καλα αν κανουμε ενα wipe data απο το 3 button combo απλα καθαριζουμε οτι εχει στην μνημη του λειτουργικου δηλ στα 2gb (apps,destinators,widgets) που εχει για το android το κινητο μας.Oταν το κανουμε αυτο,μπορουμε μετα να περασουμε καινουργια ROM χωρις τον φοβο να χαθουν τα δεδομενα της εσωτερικης καρτας των υπολοιπων 6gb?(φωτος,βιντεο)

 

Το ρωταω γιατι αν δεν χανονται,τοτε δεν υπαρχει λογος να κανουμε hard reset γιατι ετσι θα σβηστει/καθαριστει ΚΑΙ οτι εχουμε στην εσωτερικη καρτα απο φωτογραφιες και βιντεο σωστα?Επισης μπορει να γινει φορματ ΜΟΝΟ στον χωρο του λειτουργικου και οχι σε ολη την εσωτερικη καρτα?Κατι τετοιο θα ηταν σουπερ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον κόπο όποτε ευκαιρέσεις σε παρακαλώ...

Γιατί αυτή η τραγική αυτονομία δεν παλεύεται(απενεργοποιημένο wi-fi και 3G,μόνο για να κάνω restore τις εφαρμογές που ζήτημα να πήρε 10' η μπαταρία κατέβηκε από το 95% στο 84%!!!!)

 

Χθες τα ξημερώματα ήταν η 4η φορά που έκανα format την sdcard και πέρασα JPA μέσω Odin,μετά hardcore kernel για να έχω 2e recovery και αμέσως μετά install την wipw version 8.0 του Darky και αν δεν είναι απενεργοποιημένη η οθόνη,δεν βγάζει με τίποτα πάνω από 4-5 ώρες(και αυτές ούτε καν internet και παιχνίδια)

 

Αν είναι να έδωσα ένα κάρο λεφτά για smartphone και να το χρησιμοποιώ ως απλό κινητό των 30 ευρώ,ποιό το νόημα...:mad:

 

Δεν το έχω ξεχάσει απλά βρίσκομαι στην εταιρία και δεν έχω το μυαλό να το γράψω τώρα.. το απόγευμα ή αύριο που είναι αργία θα το γράψω. Μην στεναχωριέσαι θα την βγάλουμε την άκρη.

 

Βαση ολων αυτων που περιγραψατε παιδες αν καταλαβα καλα αν κανουμε ενα wipe data απο το 3 button combo απλα καθαριζουμε οτι εχει στην μνημη του λειτουργικου δηλ στα 2gb (apps,destinators,widgets) που εχει για το android το κινητο μας.Oταν το κανουμε αυτο,μπορουμε μετα να περασουμε καινουργια ROM χωρις τον φοβο να χαθουν τα δεδομενα της εσωτερικης καρτας των υπολοιπων 6gb?(φωτος,βιντεο)

 

Το ρωταω γιατι αν δεν χανονται,τοτε δεν υπαρχει λογος να κανουμε hard reset γιατι ετσι θα σβηστει/καθαριστει ΚΑΙ οτι εχουμε στην εσωτερικη καρτα απο φωτογραφιες και βιντεο σωστα?Επισης μπορει να γινει φορματ ΜΟΝΟ στον χωρο του λειτουργικου και οχι σε ολη την εσωτερικη καρτα?Κατι τετοιο θα ηταν σουπερ.:)

 

Στο πρώτο μέρος σωστά, στο 2ο τα μπερδεύεις λίγο. Όταν λέμε hard reset αυτό εννοούμε, CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache. Δεν πειράζουμε την internal sd μένει ανέπαφη με ότι δεδομένα έχουμε μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ξεχάσει απλά βρίσκομαι στην εταιρία και δεν έχω το μυαλό να το γράψω τώρα.. το απόγευμα ή αύριο που είναι αργία θα το γράψω. Μην στεναχωριέσαι θα την βγάλουμε την άκρη.

 

 

 

Στο πρώτο μέρος σωστά, στο 2ο τα μπερδεύεις λίγο. Όταν λέμε hard reset αυτό εννοούμε, CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache. Δεν πειράζουμε την internal sd μένει ανέπαφη με ότι δεδομένα έχουμε μέσα.

Δηλαδη Βασιλη και hard reset να κανουμε δεν σβηνονται φωτος και βιντεο μονο οτι apps και widgets?Οποτε και αλλαγη firmware να κανουμε δεν πειραζονται ολα αυτα απο εκει?:blink:

 

Εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι με το hard reset εξαφανιζομται ολα απο το κινητο σαν να το παιρνεις ξανα απο την αρχη.:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Βασιλη και hard reset να κανουμε δεν σβηνονται φωτος και βιντεο μονο οτι apps και widgets?Οποτε και αλλαγη firmware να κανουμε δεν πειραζονται ολα αυτα απο εκει?:blink:

 

Εγω μεχρι τωρα πιστευα οτι με το hard reset εξαφανιζομται ολα απο το κινητο σαν να το παιρνεις ξανα απο την αρχη.:O

 

Ναι ακριβώς :) Εκτός και αν κάνεις Format sd card (μέσα από CWM) ή και μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής γίνεται και από εκεί. Γενικά όταν θέλουμε να κάνουμε reset κάνουμε αυτά που περιέγραψα ποιο πάνω: CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache

 

Μερικοί κάνουν και την sdcard για να καθαρίσει από σκουπίδια κτλ αλλά προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο. Φυσικά αφού πάρουμε backup στο Pc έτσι? :)

 

 

ΥΓ. Γιάννη μη στεναχωριέσαι θα με δώσεις μια βόλτα το κ8 και εγώ θα σε κάνω expert σε ότι έχει να κάνει με GalaxyS :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς :) Εκτός και αν κάνεις Format sd card (μέσα από CWM) ή και μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής γίνεται και από εκεί. Γενικά όταν θέλουμε να κάνουμε reset κάνουμε αυτά που περιέγραψα ποιο πάνω:

Μερικοί κάνουν και την sdcard για να καθαρίσει από σκουπίδια κτλ αλλά προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο. Φυσικά αφού πάρουμε backup στο Pc έτσι? :)

 

 

ΥΓ. Γιάννη μη στεναχωριέσαι θα με δώσεις μια βόλτα το κ8 και εγώ θα σε κάνω expert σε ότι έχει να κάνει με GalaxyS :lol:

 

Καλα οταν ερθει η ωρα μου θα σε ρωτησω που στο καλο ειναι ολο αυτο (CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache)

γιατι οσο και να το εχω ψαξει το SGS δεν το εχω πετυχει πουθενα,μαλλον μου κρυβεται.:lol:

 

Οταν λες να παρουμε backup στο pc εννοεις φωτο κι βιντεο πριν φλασαρουμε?Η πριν κανουμε format την sd?(αυτο το ξερα οτι αν κανουμε format τα χανουμε ολα)

 

ps:Βρε κανε με εσυ expert και στην επομενη βολτα στας Σερρες θα κανω σταση για καφε Σαλονικα να κανεις drift με το 1000 στους δρομους σας.lol

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλα οταν ερθει η ωρα μου θα σε ρωτησω που στο καλο ειναι ολο αυτο (CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache)

γιατι οσο και να το εχω ψαξει το SGS δεν το εχω πετυχει πουθενα,μαλλον μου κρυβεται.:lol:

 

Οταν λες να παρουμε backup στο pc εννοεις φωτο κι βιντεο πριν φλασαρουμε?Η πριν κανουμε format την sd?(αυτο το ξερα οτι αν κανουμε format τα χανουμε ολα)

 

ps:Βρε κανε με εσυ expert και στην επομενη βολτα στας Σερρες θα κανω σταση για καφε Σαλονικα να κανεις drift με το 1000 στους δρομους σας.lol

 

Το CWM ειναι ενα recovery mode με καποιες επιπλεον επιλογες και δεν υπαρχει στο κινητο αν δεν το περασεις εσυ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα περασα χθες την Darky v8.0(Wipe) αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα στο φλασαρισμα και τωρα ψιλοκολαει το κινητο σκεφτομαι να την ξαναπερασω απλα θελω να κανω μια ερωτηση το factory reset μεσω cwm ειναι το ιδιο με το hard reset ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα περασα χθες την Darky v8.0(Wipe) αλλα μαλλον κατι δεν πηγε καλα στο φλασαρισμα και τωρα ψιλοκολαει το κινητο σκεφτομαι να την ξαναπερασω απλα θελω να κανω μια ερωτηση το factory reset μεσω cwm ειναι το ιδιο με το hard reset ?

 

Μην πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό ρε παιδιά, είδες πουθενά στο κινητό σου να υπάρχει επιλογή Hard reset? Οχι.. το ίδιο είναι. 1 ποστ ποιο πάνω.

 

CWM Recovery -> wipe data/factory reset + wipe cache + wipe dalvik cache

Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι μια βοήθεια!! προσπαθώ να βάλω το swype στην 2.2.1 και είμαι στο βήμα όπου αντιγράφω το καινούργιο swype στον φάκελο app/. το θέμα μου είναι ότι μου λέει δέν έχει χώρο. Πώς μπορώ να κάνω χώρο? Ποιες είναι αχρείαστες εφαρμογές για να σβήσω στον app/ φάκελο?
Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι μια βοήθεια!! προσπαθώ να βάλω το swype στην 2.2.1 και είμαι στο βήμα όπου αντιγράφω το καινούργιο swype στον φάκελο app/. το θέμα μου είναι ότι μου λέει δέν έχει χώρο. Πώς μπορώ να κάνω χώρο? Ποιες είναι αχρείαστες εφαρμογές για να σβήσω στον app/ φάκελο?

 

Αν δεις καποιες σελιδες πριν ειχα δωσει μια λιστα με εφαρμογες που μπορεις να σβησεις διχως προβλημα. Τωρα ποιες απο αυτες ειναι αχρειαστες ειναι μαλλον υποκειμενικο :)

Επισης νομιζω πως ο Αλεξ (Tyxerakias) ειχε δωσει ενα λινκ με το Swype που περιειχε τρεις μονο γλωσσες (αγγλικα, Ελληνικα, Γαλλικα?), αρα πιανει και λιγοτερο χωρο..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ξαναπερασω την 8.0 αλλα την σλιμ αφου πρωτα διαγραψω οτι εχει και δεν εχει το τηλεφωνο , αρα θα μπω σε recovery και αφου πρωτα εχω βαλει το αρχειακι της σλιμ μεσα στην μνημη και κανω wipe μετα θα περασω το αρχειακι ετσι ? η μηπως να βαλω πρωτα την wipe edition και απο πανω της καπακι την σλιμ ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις καποιες σελιδες πριν ειχα δωσει μια λιστα με εφαρμογες που μπορεις να σβησεις διχως προβλημα. Τωρα ποιες απο αυτες ειναι αχρειαστες ειναι μαλλον υποκειμενικο :)

Επισης νομιζω πως ο Αλεξ (Tyxerakias) ειχε δωσει ενα λινκ με το Swype που περιειχε τρεις μονο γλωσσες (αγγλικα, Ελληνικα, Γαλλικα?), αρα πιανει και λιγοτερο χωρο..

 

ευχαριστώ. Όντως μπήκε κουτί. Το θέμα τώρα είναι πως πάλι γίνετε στα Lib/ αλλα εκεί δεν ξέρω τί μπορώ να πειράξω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...