Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου κανει εντυπωση που πηρες απο voda το γαλαξια με την jm5,αυτη την δινει η wind

 

φιλε tsilas θα σου προτεινα να μην επιχειρησεις τιποτα αν δεν διαβασεις μερικα βασικα πρωτα,κινδυνευεις να παρεις το τηλεφωνο στα χερια εν ριπη οφθαλμου!!!

στο λεω πολυ φιλικα αυτο για να μην τραβας τα μαλια σου,πηγαινε πρωτα στην πρωτη σελιδα του thread και διαβασε καλα τους οδηγους του tyxarakia πριν κανεις το οτιδηποτε και αυτο να κανουν ολοι οι νεοι χρηστες,με μισες κουβεντες απο εδω κι απο εκει εχετε μεγαλες πιθανοτητες να τα μπρικαρετε (dead,μα εντελως dead!!!)

 

οχι ενταξει αυτα τα βασικα τα εμαθα.σημερα καθομαι στο pc απο τις 11:30 το πρωι μεχρι τωρα ωστε να καταλαβω τα βασικα θεματα.Να φανταστεις το πηρα με 2.1 εβαλα το 2.2 Jp2 και μετα του εβαλα JPU.Το εκανα και root και voodoo lagfix.Απλως επειδη δεν θελω να παει αυτος ο κοπος χαμενος γι αυτο σε ρωτησα αν γινεται ετσι με αυτον τον τροπο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου κανει εντυπωση που πηρες απο voda το γαλαξια με την jm5,αυτη την δινει η wind

 

Θυμάμαι όταν το είχα παραγγείλει δεν είχαν απόθεμα. Λέτε να μου "σπρώξανε" κανά άλλο για να μη περιμένω???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την rom του darky 6.0 και ενω ολα πανε σφαιρα και γενικα ειναι η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει εχω ενα προβληματακι που με ενοχλει λιγο !εγκατεστησα το adfree και ενω παταω να κανει download & install hosts κανει connecting και μετα δεν κανει τπτ !το ειχα αφησει να κανει connecting περιπου 10λεπτα+ και δεν εκανε τπτ μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?Και μια δευτερη ερωτηση να βαλω voodoo lagfix ή δεν χρειαζεται?και αν ναι το βαζω μεσω clockworkmod ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την rom του darky 6.0 και ενω ολα πανε σφαιρα και γενικα ειναι η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει εχω ενα προβληματακι που με ενοχλει λιγο !εγκατεστησα το adfree και ενω παταω να κανει download & install hosts κανει connecting και μετα δεν κανει τπτ !το ειχα αφησει να κανει connecting περιπου 10λεπτα+ και δεν εκανε τπτ μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?Και μια δευτερη ερωτηση να βαλω voodoo lagfix ή δεν χρειαζεται?και αν ναι το βαζω μεσω clockworkmod ?ευχαριστω

 

φιλε μου μπορεις να μου πεις πως την εβαλες μηπως την βαλω αυριο το πρωι???εχεις καποιο site η κατι τετοιο που να λεει πως την βαζεις???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την rom του darky 6.0 και ενω ολα πανε σφαιρα και γενικα ειναι η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει εχω ενα προβληματακι που με ενοχλει λιγο !εγκατεστησα το adfree και ενω παταω να κανει download & install hosts κανει connecting και μετα δεν κανει τπτ !το ειχα αφησει να κανει connecting περιπου 10λεπτα+ και δεν εκανε τπτ μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?Και μια δευτερη ερωτηση να βαλω voodoo lagfix ή δεν χρειαζεται?και αν ναι το βαζω μεσω clockworkmod ?ευχαριστω

 

Με την ιδια rom το adree μου επαιξε κανονικα, αφου την 1η φορα το εκλεισα γιατι εκανε timeout.

 

Το lagfix υπαρχει ηδη, απλα μεσω CWΜ θα το ενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τις εξεις αποριες...ποτε και γιατι κατεβαινουμε απο το 3e recovery σε 2e recovery??μονο αμα χρησιμοποιουμε custom roms και clockwork??πχ εγω που απλως φλασαρω ρομς αλλα οχι custom δεν χρειαζεται να το αλλαξω ε? και κατι ακομα...το autokiller στις τιμες που εχει πει ο tony χρειαζεται μεχρι και την 2.2??μετα δεν χρειαζεται?? Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω τις εξης αποριες...ποτε και γιατι κατεβαινουμε απο το 3e recovery σε 2e recovery??μονο αμα χρησιμοποιουμε custom roms και clockwork??πχ εγω που απλως φλασαρω ρομς αλλα οχι custom δεν χρειαζεται να το αλλαξω ε? και κατι ακομα...το autokiller στις τιμες που εχει πει ο tony χρειαζεται μεχρι και την 2.2??μετα δεν χρειαζεται??

 

Δες στην πρωτη σελιδα του thread και εδω http://cognition.theidiotshideout.net/mw/index.php?title=Recovery_Mode

 

Εννοειται να κρατησεις το 2e

 

Για τις τιμες του Tony θα σου απαντησει ο ιδιοας αν και πιστευω πως η ιδια τακτικη πρεπει να ακολουθειται και στο froyo.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να μου πεις πως την εβαλες μηπως την βαλω αυριο το πρωι???εχεις καποιο site η κατι τετοιο που να λεει πως την βαζεις???

 

Είναι πανεύκολο, απλά βγάζεις lagfix αν έχεις και μετα από CWR απλά κάνεις boot σε recovery και την διαλέγεις, αυτό είναι...Επίσης σου κρατάει όλα τα δεδομένα!

 

Δες τις οδηγίες στο xda!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει το lagfix απο οτι διαβασα απο post αλλαζει τον τροπο λειτουργιας της διαχειρισης τησ μνημης και το κανει πολυ πιο γρηγορο σας παρακαλω μπορειται να μου πειτε πος μπορω να το εγκαταστησω για root 2.2 εχω κατεβασει απο το market το ryanza αλλα φοβαμαι να κανω οτιδηποτε μπορει καπιος να μου πει τι πρεπει να κανω τι application να κατεβασω και τι πρπει να κανω ? ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να εχω παντα 2e recovery??δεν καταλαβαινω που ακριβως χρησιμευει....εχω διαβασει εννοειται το πρωτο ποστ...εφοσον εχω βαλει την jpb εχω 3e recovery?το autokiller εννοειται το εχω ακομα απλως εννοω αν πχ απο την 2.2.1 και μετα δεν χρειαζεται...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να εχω παντα 2e recovery??δεν καταλαβαινω που ακριβως χρησιμευει....εχω διαβασει εννοειται το πρωτο ποστ...εφοσον εχω βαλει την jpb εχω 3e recovery?

 

To βασικο της 2e ειναι οτι μπορεις να κανεις install unsigned .zip αρχεια, τα οποια ειναι το ClockWork Recovery, Roms, Modem, themes Κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Darky v7 is out!

 

http://www.multiupload.com/4JL1B510N9

 

Στο xda δεν μπορει να το βαλει ακομα....Παιζει προβλημα με τον σερβερ

 

changelog

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

οχι ενταξει αυτα τα βασικα τα εμαθα.σημερα καθομαι στο pc απο τις 11:30 το πρωι μεχρι τωρα ωστε να καταλαβω τα βασικα θεματα.Να φανταστεις το πηρα με 2.1 εβαλα το 2.2 Jp2 και μετα του εβαλα JPU.Το εκανα και root και voodoo lagfix.Απλως επειδη δεν θελω να παει αυτος ο κοπος χαμενος γι αυτο σε ρωτησα αν γινεται ετσι με αυτον τον τροπο...

 

η jpu δεν νομίζω να χρειάζεται lagfix :ninja:

μόλις έβαλα την doc την τελευταία, την τρώει ΟΛΗ την μπαταρία όχι αστεία.. -.-

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

To βασικο της 2e ειναι οτι μπορεις να κανεις install unsigned .zip αρχεια, τα οποια ειναι το ClockWork Recovery, Roms, Modem, themes Κλπ κλπ

 

δεν βαζω τιποτα τετοιο εγω...μονο ρομς αλλαζω αλλα οχι customized roms...unsigned.zip??τι ακριβως δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

To βασικο της 2e ειναι οτι μπορεις να κανεις install unsigned .zip αρχεια, τα οποια ειναι το ClockWork Recovery, Roms, Modem, themes Κλπ κλπ

 

Αυτο ακριβως.

 

@domigr Το λεει εξαλλου και στο λινκ που εδωσα. Δηλαδη τη διαδικασια που κανουμε με το update.zip μεσω recovery στα διαφορα μοντακια στο 3e δεν μπορεις να την κανεις. Αφου εχεις φλασαρει froyo εχεις 3e εκτος αν το αλλαξες εσυ. Δοκιμασε με τα 3 κουμπια να μπεις και δες πανω πανω λεει τι recovery ειναι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως.

 

@domigr Το λεει εξαλλου και στο λινκ που εδωσα. Δηλαδη τη διαδικασια που κανουμε με το update.zip μεσω recovery στα διαφορα μοντακια στο 3e δεν μπορεις να την κανεις. Αφου εχεις φλασαρει froyo εχεις 3e εκτος αν το αλλαξες εσυ. Δοκιμασε με τα 3 κουμπια να μπεις και δες πανω πανω λεει τι recovery ειναι.

 

3e εχω...λογικο ουτως η αλλως :p

Link to comment
Share on other sites

3e εχω...λογικο ουτως η αλλως :p

 

Ε λογικο...Τωρα πχ αν προσπαθησεις να περασεις το γνωστο battery circle mod δεν μπορεις. Αν θες δοκιμαζεις τον οδηγο του τυχερακια στο πρωτο ποστ.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Θελω να βαλω την rom tou darky 6 αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να βγαλω το lagfix.Πως το βγαζουμε αυτο τωρα?Εγω το εβαλα απο το odin σαν Pda...
Link to comment
Share on other sites

εχει μηπως και καμια σχεση με το ροοτ?οχι ε?πχ τωρα αν το κανω θα χασω τιποτα απο τα αρχεια μου?και εκτος αυτου μετα θα πρεπει να το κανω σε καθε φλασαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα.Θελω να βαλω την rom tou darky 6 αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να βγαλω το lagfix.Πως το βγαζουμε αυτο τωρα?Εγω το εβαλα απο το odin σαν Pda...

 

σημασία δεν έχει πως το έβαλες αλλά ποιο είναι, πρέπει να φτιάξεις ένα document με το εξής όνομα "disable lagfix.txt" κάνεις reboot τη συσκευή περιμένεις κανα 5λεπτο για να ανοίξει και είσαι έτοιμος (αυτό ισχύει μόνο για voodoo)

 

@domi πρέπει να βρεις το σωστό αρχείο για να βάλεις 2e ξανά, άμα βάλεις λάθος τότε είναι που θα τα χάσεις όλα :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

σημασία δεν έχει πως το έβαλες αλλά ποιο είναι, πρέπει να φτιάξεις ένα document με το εξής όνομα "disable lagfix.txt" κάνεις reboot τη συσκευή περιμένεις κανα 5λεπτο για να ανοίξει και είσαι έτοιμος (αυτό ισχύει μόνο για voodoo)

 

@domi πρέπει να βρεις το σωστό αρχείο για να βάλεις 2e ξανά, άμα βάλεις λάθος τότε είναι που θα τα χάσεις όλα :)

 

ωχχ θεε μου τετοια λεγε μου νυχτιατικα :p η διαδικασια δεν ειναι αυτη που ειναι στο πρωτο ποστ??

Link to comment
Share on other sites

εχει μηπως και καμια σχεση με το ροοτ?οχι ε?πχ τωρα αν το κανω θα χασω τιποτα απο τα αρχεια μου?και εκτος αυτου μετα θα πρεπει να το κανω σε καθε φλασαρισμα?

 

Πρεπει να εισαι root για να κανεις τη διαδικασια. Τα αρχεια δεν πρεπει να επηρρεαζονται. Αν χρειαζεται μετα απο καθε φλασαρισμα δεν το ξερω σιγουρα, αν φλασαρεις eclair λογικα οχι, αλλα αν φλασαρεις froyo ισως. Καποιος ου εχει κανει τη διαδικασια θα σου πει σιγουρα. Παντως θελει προσοχη γιατι πειραζεις αρχεια συστηματος και αυτο ειναι παντα επιφοβο.

 

edit - δες και εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=813475&page=5

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλα αφηστε το δεν θα το κανω γιατι μεχρι στιγμης δεν βλεπω και καποιο ουσιαστικο λογο να το κανω για την χρηση που εχω το κινητο δηλαδη...:p και κατι αλλο το καθε προγραμμα ροοτ διαφερει απο το αλλο?να φανταστω οχι?:p
Link to comment
Share on other sites

καλα αφηστε το δεν θα το κανω γιατι μεχρι στιγμης δεν βλεπω και καποιο ουσιαστικο λογο να το κανω για την χρηση που εχω το κινητο δηλαδη...:p και κατι αλλο το καθε προγραμμα ροοτ διαφερει απο το αλλο?να φανταστω οχι?:p

 

Εγκυκλοπεδικες γνωσεις θελεις βλεπω:p Ολα την ιδια δουλεια κανουν στο τελος.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου πει το lagfix απο οτι διαβασα απο post αλλαζει τον τροπο λειτουργιας της διαχειρισης τησ μνημης και το κανει πολυ πιο γρηγορο σας παρακαλω μπορειται να μου πειτε πος μπορω να το εγκαταστησω για root 2.2 εχω κατεβασει απο το market το ryanza αλλα φοβαμαι να κανω οτιδηποτε μπορει καπιος να μου πει τι πρεπει να κανω τι application να κατεβασω και τι πρπει να κανω ? ευχαριστω....

 

οκ παιδια το βρηκα αν καπιοος δεν ξερει εχει ενα πολυ καλο οδηγο εδω https://docs.google.com/document/d/1BpoZycEkNHDr28bkUb1KdJy2xdQ7ZDowpHVMGpXheGc/edit?hl=en&pli=1#heading=h.wxoh8t-o4kkuo λεει τα παντα !!! καλα χριστουγεννα!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...