Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oiko37 : Καποια εφαρμογη που εγκατεστησες και εκινει με το τηλ σε κολλαει κ κανει FC γι αυτο και δονειται λογικα! μπες σε recovery και κανε wipe data

 

παιδια το AOSP τι ακριβως κανει/προσθετει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oiko37 : Καποια εφαρμογη που εγκατεστησες και εκινει με το τηλ σε κολλαει κ κανει FC γι αυτο και δονειται λογικα! μπες σε recovery και κανε wipe data

 

παιδια το AOSP τι ακριβως κανει/προσθετει?

 

Εκανα wipe data και ευτυχως ανοιξε:) Παντως να πω εδω οτι και τις αλλες φορες που μου κολλησε και δεν ανοιγε το wi fi, κανοντας επανεκκινηση το κινητο δεν ανοιγε αμεσως αλλα μετα απο 2-3 λεπτα. Φαινεται με προειδοποιουσε:p

 

Ειδα στην αρχικη σελιδα οτι εχει βγει η πιο νεα 2.2.1 XWJSD. Σε σχεση με την oλλανδικη που ειχα ειναι καλυτερη ή σχεδον τα ιδια? Δεν θελω να περασω 2.3 ακομα γιατι διαβαζω διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Σε JVO πλέον με chainfire 3.2. Είναι η τρίτη μου ginger, JVK και JVH, και μέχρι τώρα από την JVO έχω πολύ καλές εντυπώσεις.

Ο λόγος που έφυγα από τις δύο πρώτες ginger είναι τα προβλήματα στην μετατροπή σε ext4.

Στην JVK την έκανα με cf root 3.0 επειδή το 3D ήταν άθλιο και το aura δεν πήγαινε με τίποτα. Μετά από περίπου 1 βδομάδα το κινητό έκανε fc και κόλλησε στο αρχικό λογότυπο. Το επανέφερα με adb και φλάσαρα την JVH.

Στην JVH πέρασα τον supercurio κυρίως από περιέργεια. Το κινητό ήταν φοβερά smooth αν και έπαιζε σε χαμηλή ram. Δεν με ενοχλούσε αυτό. Ξαφνικά χθες και ενώ είχε 70% μπαταρία έκλεισε μόνο του. Άνοιξε κανονικά από το power αλλά αυτό ήταν. JVO πλέον.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι η εφαρμογή του ext4 από τους δύο παραπάνω kernel, cf-root και voodoo, είναι το λιγότερο προβληματική σε ginger. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι δεν έχουν κοινοποιηθεί οι source codes από την samsung, όπως ισχυρίζονται οι devs, αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναπεράσω ext4 στην ginger εκτός και αν πειστώ στο μέλλον για το αντίθετο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Του cfroot όντως είναι προβληματικό.

Αλλά ο supercurio χρησιμοποιεί τελείως άλλη μέθοδο,και το κάνεις μεσα απο recovery. Είναι πολυ πιο σταθερό και εύκολο. Δεν έχω δει άλλον με πρόβλημα.

Αντίθετα και ο damiangto έχει ίδιο lagfix με τον cfroot άρα κι εκεί μπορεί να έχεις πρόβλημα.

Εσύ όταν έβαλες τον voodoo είχες γυρίσει σε rfs απο ext4 app και μετά το έκανε μόνο του ξανά σε ext4 ο voodoo;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Edit: Επειδή διάβασα 2-3 καλά σχόλια για τον Fugumod τον δοκίμασα, και παρότι είναι JVB based, πρώτον δουλεύει και σε JVH, JVO αλλά είναι και πολύ γρήγορος. Έχει και sharpness και voodoo sound, και μάλιστα έχει και μια έκδοση ultra που δεν υποστηρίζει rfs (ναι rfs δεν υποστηρίζει).

Εγώ δοκίμασα την current.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Σε JVO πλέον με chainfire 3.2. Είναι η τρίτη μου ginger, JVK και JVH, και μέχρι τώρα από την JVO έχω πολύ καλές εντυπώσεις.

Ο λόγος που έφυγα από τις δύο πρώτες ginger είναι τα προβλήματα στην μετατροπή σε ext4.

Στην JVK την έκανα με cf root 3.0 επειδή το 3D ήταν άθλιο και το aura δεν πήγαινε με τίποτα. Μετά από περίπου 1 βδομάδα το κινητό έκανε fc και κόλλησε στο αρχικό λογότυπο. Το επανέφερα με adb και φλάσαρα την JVH.

Στην JVH πέρασα τον supercurio κυρίως από περιέργεια. Το κινητό ήταν φοβερά smooth αν και έπαιζε σε χαμηλή ram. Δεν με ενοχλούσε αυτό. Ξαφνικά χθες και ενώ είχε 70% μπαταρία έκλεισε μόνο του. Άνοιξε κανονικά από το power αλλά αυτό ήταν. JVO πλέον.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι η εφαρμογή του ext4 από τους δύο παραπάνω kernel, cf-root και voodoo, είναι το λιγότερο προβληματική σε ginger. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι δεν έχουν κοινοποιηθεί οι source codes από την samsung, όπως ισχυρίζονται οι devs, αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναπεράσω ext4 στην ginger εκτός και αν πειστώ στο μέλλον για το αντίθετο.

ρε παιδια αφου δεν ειστε ικανοποιημενοι απο το ext4 αφηστε το σε rfs, ουτως η αλλως οι πραγματικες διαφορες ειναι απειροελαχιστες πλεον

Edit: Επειδή διάβασα 2-3 καλά σχόλια για τον Fugumod τον δοκίμασα, και παρότι είναι JVB based, πρώτον δουλεύει και σε JVH, JVO αλλά είναι και πολύ γρήγορος. Έχει και sharpness και voodoo sound, και μάλιστα έχει και μια έκδοση bleeding edge ultra που δεν υποστηρίζει rfs (ναι rfs δεν υποστηρίζει).

Εγώ δοκίμασα την current.

 

και εγω δοκιμασα τον fugu ετσι επειδη ηθελα να δοκιμασω και κατι διαφορετικο απο τον supercurio

αρκετα γρηγορος, αλλα μου κανει τυχαια reboot αρκετα συχνα θα ελαγα

ξαναφλασαρα, ξαναπερασα τον fugu μπας και δεν εκατσε καλα την πρωτη, αλλα τιποτα τα ιδια

τα ιδια μου εκανε και ο ultra

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πριν καποιες ωρες το τηλ.εκανε κατι περιεργο,εχθες την νυχτα στις 3-4 το αφηνω σε λειτουργια πτησης με 68%μπαταρια,παταω το power κουμπι στις 3 το μεσημερι και τιποτα,μαντεψτε...ειχε πεσει η μπαταρια.Ομως ακομα και οταν με κλειστο τηλ.συνδεσα τον φορτιστη ακουσα τον ηχο αλλα δεν εβγαινε η πρασινη μπαρα,εβγαλα-εβαλα τελικα την μπαταρια και τοτε μπουταρε με 12% ενδειξη.Τι εγινε αραγε;Εχω jvh rom,cf root,ενεργοποιημενο autokiller με τιμες 90,120,140,εχω κανει hard reset πριν και μετα το φλας της jvh,repartition.
Link to comment
Share on other sites

Πριν καποιες ωρες το τηλ.εκανε κατι περιεργο,εχθες την νυχτα στις 3-4 το αφηνω σε λειτουργια πτησης με 68%μπαταρια,παταω το power κουμπι στις 3 το μεσημερι και τιποτα,μαντεψτε...ειχε πεσει η μπαταρια.Ομως ακομα και οταν με κλειστο τηλ.συνδεσα τον φορτιστη ακουσα τον ηχο αλλα δεν εβγαινε η πρασινη μπαρα,εβγαλα-εβαλα τελικα την μπαταρια και τοτε μπουταρε με 12% ενδειξη.Τι εγινε αραγε;Εχω jvh rom,cf root,ενεργοποιημενο autokiller με τιμες 90,120,140,εχω κανει hard reset πριν και μετα το φλας της jvh,repartition.

 

αφου αναψε ειναι ολα οκ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εσύ όταν έβαλες τον voodoo είχες γυρίσει σε rfs απο ext4 app και μετά το έκανε μόνο του ξανά σε ext4 ο voodoo;

 

Ήμουνα σε rfs και ο voodoo το μετέτρεψε σε ext4 με την εγκατάσταση.

 

ρε παιδια αφου δεν ειστε ικανοποιημενοι απο το ext4 αφηστε το σε rfs, ουτως η αλλως οι πραγματικες διαφορες ειναι απειροελαχιστες πλεον.

 

Το ext4 ήταν επιβεβλημένο στην JVK γιατί αλλιώς δεν έτρεχε το aura, κόλλαγε συνεχώς. Στην JVH μετατράπηκε αυτόματα από τον voodoo και είπα να το αφήσω μιας και δοκίμαζα voodoo για πρώτη φορά και ως γνωστόν voodoo χωρίς ext4 = καφές χωρίς τσιγάρο. Σε froyo δεν είχα βάλει ποτέ ext4 ή ext2, οπότε δεν μπορείς να με πεις και φαν του ext4 :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το ext4 ήταν επιβεβλημένο στην JVK γιατί αλλιώς δεν έτρεχε το aura, κόλλαγε συνεχώς. Στην JVH μετατράπηκε αυτόματα από τον voodoo και είπα να το αφήσω μιας και δοκίμαζα voodoo για πρώτη φορά και ως γνωστόν voodoo χωρίς ext4 = καφές χωρίς τσιγάρο. Σε froyo δεν είχα βάλει ποτέ ext4 ή ext2, οπότε δεν μπορείς να με πεις και φαν του ext4 :).

 

ρε αυτο το aura...

:lol::lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα σε rfs και ο voodoo το μετέτρεψε σε ext4 με την εγκατάσταση.

Και πως ξέρεις οτι έφταιγε το voodoo lagfix; Στο μετέτρεψε κανονικά; Άκουσες την ανάλογη φωνητική επιβεβαίωση; Γιατί 2 φορές που γύρισα σε rfs με cf ext4 app, μου είχε ψιλοκαταστραφεί το /system, άνοιγε αλλά ήταν corrupted, δεν μπορούσε να ξαναγίνει μετατροπή. Μόνο με repartition.

Συνήθως με το lagfix, τα προβλήματα είναι, ή να μην ξεκινάει το τηλέφωνο, ή να μη γίνεται conversion. Άπαξ και γίνει, και ξεκινήσει και λειτουργεί το τηλέφωνο, δεν σου δημιουργεί fc ή random reboots...

και εγω δοκιμασα τον fugu ετσι επειδη ηθελα να δοκιμασω και κατι διαφορετικο απο τον supercurio

αρκετα γρηγορος, αλλα μου κανει τυχαια reboot αρκετα συχνα θα ελαγα

ξαναφλασαρα, ξαναπερασα τον fugu μπας και δεν εκατσε καλα την πρωτη, αλλα τιποτα τα ιδια

τα ιδια μου εκανε και ο ultra

 

Ναι η αλήθεια είναι πως και σε εμένα στην αρχή έκανε ένα reboot με το που έβαλα pin, αλλά μετά όλα οκ. Τώρα έβαλα ultra, είναι όμως γρήγορος...Αν βέβαια κάνει reboot ενώ λειτουργεί κανονικά, θα τον στείλω. Γενικά δεν έχω δοκιμάσει fugu kernel ούτε σε froyo.

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι το AOSP?

AndroidOpenSourceProject.

Που σημαίνει, AOSP rom είναι αυτή που βασίζεται μόνο στον κώδικα του android, χωρίς προσθήκες απο τις εταιρείες (samsung, htc κτλ). Άρα aosp lockscreen είναι αυτή με το slide, που έχουν πάντα τα nexus. Ενώ η glass screen δεν είναι aosp, είναι της samsung.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από JVO! Ήμουν με 2.2.1 και αποφάσισα και εγώ να περάσω την JVO μετά τα καλά λόγια των συμφορουμιτών!! Όλα μια χαρά, μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, με όλες τις εφαρμογές μου ξαναπερασμένες. Η κατανάλωση μπαταρίας είναι φυσιολογική. Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα είναι το gps, όταν δοκιμάσω κάποιο πρόγραμμα θα ενημερώσω.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι fugu kernels κανουν αυτοματα μετατροπη το filesystem χωρις να σε ρωτησουν αν το θελεις?

η υπαρχει επιλογη για το αν θες να ενεργοποιησεις lagfix η να το αφησεις σε rfs?

 

θελω να βαλω fugu λογο υποστηριξης bln ομως δεν θελω να ενεργοποιησω καποιο lagfix. γιαυτο ρωταω

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι το AOSP?

Διάβασε την ορολογία που έχω στην υπογραφή μου, εξηγούνται αρκετά πράγματα και φυσικά το AOSP.

παιδια οι fugu kernels κανουν αυτοματα μετατροπη το filesystem χωρις να σε ρωτησουν αν το θελεις?

η υπαρχει επιλογη για το αν θες να ενεργοποιησεις lagfix η να το αφησεις σε rfs?

 

θελω να βαλω fugu λογο υποστηριξης bln ομως δεν θελω να ενεργοποιησω καποιο lagfix. γιαυτο ρωταω

Ειλικρινά η εμπειρία μου με τον fugu δεν ήταν και η καλύτερη, βέβαια όπως αποδείχτηκε δεν έφταιγε εξ'ολοκλήρου ο kernel.

Από τι θυμάμαι πάντως δεν μπαίνει αυτόματα το lagfix. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι fugu kernels κανουν αυτοματα μετατροπη το filesystem χωρις να σε ρωτησουν αν το θελεις?

η υπαρχει επιλογη για το αν θες να ενεργοποιησεις lagfix η να το αφησεις σε rfs?

 

θελω να βαλω fugu λογο υποστηριξης bln ομως δεν θελω να ενεργοποιησω καποιο lagfix. γιαυτο ρωταω

 

για να κανεις μετατροπη το file systme σε ext4 η jfs που σου δινει την δυνατοτητα, πρεπει να κατεβασεις το FuguAppFree απο το market και απο εκει διαλεγεις ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα βαλω τελικα σημερα κι εγω την jvo αλλα αυτο που θα θελα να μαθω ειναι εαν μπορω να κανω root με supercurio kernel και να εχω και το crt animation + flying animations οπως και στην jvh...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα βαλω τελικα σημερα κι εγω την jvo αλλα αυτο που θα θελα να μαθω ειναι εαν μπορω να κανω root με supercurio kernel και να εχω και το crt animation + flying animations οπως και στην jvh...;

 

Ναι, κάνεις root με supercurio (αν και το busybox μπαίνει στο φάκελο bin και δεν αναγνωρίζεται από το titanium).

Για το δεύτερο εδώ

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μέσω recovery ξαναδοκίμασε το factory reset... Ξανακάντο εκκίνηση και αστο 5 λεπτά να δεις αν άλλαξε τίποτε. Αν πάλι δεν ανοιγει πέρνα εναν συμβατό 2.2.1 kernel (πχ speedmod kernel k13e) και μέσω CWM recovery κάνε και απενεργοποίηση το όποιο lagfix (αν έχεις κάποιο). Ξαναδοκίμασε εκκίνηση και άστο λίγη ώρα πάλι να δεις αν ανοίξει...

Αν όλα αυτά δεν δουλέψουν δυστυχώς δεν γλιτώνεις το ξαναφλασάρισμα με ODIN και αν φτάσεις μέχρι εκεί χωρίς λύση καλύτερα πέρνα την τελευταία 2.2.1 ΧWJSD (οδηγίες στην πρώτη σελίδα)!

 

τελικα περασα την 2.2.1 ΧWJSD μεσω odin( ευχαριστω πολυ :))

υ.γ. πως θα την κανω root ?:happy:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Ειλικρινά η εμπειρία μου με τον fugu δεν ήταν και η καλύτερη, βέβαια όπως αποδείχτηκε δεν έφταιγε εξ'ολοκλήρου ο kernel.

fc και reboot αν θυμαμαι καλα?

 

γενικα παντως εκτος απο αυτον τον kernel δεν υπαρχει καποιος αλλος με υποστηριξη bln σωστα?

οποτε δοκιμαζω αναγκαστικα αυτον και βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την 2.2.1 ΧWJSD μεσω odin( ευχαριστω πολυ :))

υ.γ. πως θα την κανω root ?:happy:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306732

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την 2.2.1 ΧWJSD μεσω odin( ευχαριστω πολυ :))

υ.γ. πως θα την κανω root ?:happy:

Περνώντας κάποιον kernel είναι η πιο εύκολη λύση (και προσθέτει πολλά ακόμα, voodoo sound, λίγο περισσότερη ταχύτητα κλπ). Με ODIN περνάς τον kernel και αποκτάς root (κατα επιλογή απο το recovery)/CWM recovery/ δυνατότητα lagfix και πολλά ακόμη! Καλή επιλογή kernel θεωρώ τον speedmod που σου πρότεινα και πριν, δοκίμασε τον!

Ειδάλλως υπάρχουν οι τρόποι του οδηγού root για το Galaxy S απο όπου σου παραθέτω

 

Για Froyo (2.2 και 2.2.1) firmwares (δουλεύει και σε Eclair):

 

Αυτή τη στιγμή, ο μόνος "one click" τρόπος που δουλεύει στις επίσημες εκδόσεις Froyo (2.2 και 2.2.1). θέλει σύνδεση σε PC, και είναι το superoneclick root 1.9.1.

 

O παραπάνω τρόπος χρησιμοποιεί ένα hack που λέγεται "rageagainstthecage". Γι'αυτούς που θέλουν παραπάνω διαφάνεια, εξηγώ εδώ τί είναι το rageagainstthecage και πώς γίνεται χειροκίνητα η διαδικασία που κάνει η εφαρμογή, ώστε να αποφύγουμε τυχόν προβλήματα της αυτοματοποίησης. Αυτός ο "χειροκίνητος" τρόπος για root είναι αυτός που συνιστώ προσωπικά. ΔΕΝ συνιστώ κανέναν από τους "οne-click" τρόπους για Froyo.

Το superoneclick είναι πολύ απλό και απλά θέλει να κατεβάσεις το πρόγραμμα, να το ξεκινήσεις, να βάλεις το κινητό σε "εντοπισμό σφαλμάτων", να το συνδέσεις με τον ΗΥ και να πατήσεις root!

 

 

EDIT: ύποπτα τα πράγματα, κάποιος ύποπτος με πρόλαβε! Συνονόματε καλά σε ονόμασαν flash :p:p:p!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ξανα στοκ κι εγω μετα απο πολυ καιρο, αφου μου χρειαζοταν λιγη ηρεμια. JVO+cf root και αντε να ριξω και κανενα crt animation και πολυ μου ειναι. Φτανουν τα πολλα σκαλισματα, ξανα μετα την εξεταστικη:)

 

Υ.Γ. Η συνολικη διαδικασια δεν διαρκει περισσοτερο απο 5λεπτο, αρκει να γινουν ολα προγραμματισμενα και μετα απο διαβασμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας κάποιον kernel είναι η πιο εύκολη λύση (και προσθέτει πολλά ακόμα, voodoo sound, λίγο περισσότερη ταχύτητα κλπ). Με ODIN περνάς τον kernel και αποκτάς root (κατα επιλογή απο το recovery)/CWM recovery/ δυνατότητα lagfix και πολλά ακόμη! Καλή επιλογή kernel θεωρώ τον speedmod που σου πρότεινα και πριν, δοκίμασε τον!

Ειδάλλως υπάρχουν οι τρόποι του οδηγού root για το Galaxy S απο όπου σου παραθέτω

 

 

απ`οτι βλεπω το cf-root ειναι κομματακι δυσκολο να περαστει ( δεν αναφερομαι στο one click). αν περασω τον speedmod kernel και μετα θελησω να το επαναφερω στον stock kernel , γινεται?που μπορω να βρω τον stok kernel?

Link to comment
Share on other sites

απ`οτι βλεπω το cf-root ειναι κομματακι δυσκολο να περαστει ( δεν αναφερομαι στο one click). αν περασω τον speedmod kernel και μετα θελησω να το επαναφερω στον stock kernel , γινεται?που μπορω να βρω τον stok kernel?

 

δεν έχει νόημα να περάσεις τον stock kernel, απλά περνάς την ρομ ολόκληρη

 

Τι εννοείς όμως οτι ο cf είναι δύσκολος να περαστεί; Τον φλασάρεις με τον ίδιο τρόπο που φλασάρεις μια επίσημη ( Μόνο PDA και χωρίς re-partition τσεκαρισμένο )

Επίσης, ο speedmod περνιέται με ΑΚΡΙΒΩΣ τον ίδιο τρόπο, οπότε αν προτιμάς απλά πράγματα CFroot!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την 2.2.1 ΧWJSD μεσω odin( ευχαριστω πολυ :))

υ.γ. πως θα την κανω root ?:happy:

απ`οτι βλεπω το cf-root ειναι κομματακι δυσκολο να περαστει ( δεν αναφερομαι στο one click). αν περασω τον speedmod kernel και μετα θελησω να το επαναφερω στον stock kernel , γινεται?που μπορω να βρω τον stok kernel?

Φίλε μου γιατι λες για cf-root? Βάλε speedmod να δεις διαφορά!

Μπαίνει εύκολα όπως ανέφερε και ο Αλέκος πιο πάνω, δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις!

Βέβαια δεν γίνεται να ξαναγυρίσεις σε στοκ (εκτός και βρεις τον αρχικό κερνελ σε .tar να το περάσεις πάλι μέσω ODIN σαν PDA- τι λέω τώρα:lol:)! Αλλά μπορείς πάντα να ξαναπεράσεις την rom και να έχεις πάλι στοκ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Αν δοκιμάσεις κάποιον kernel ΔΕΝ θα θέλεις να ξαναγυρίσεις σε στοκ, trust me:p!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...