Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι προτείνετε για χρήση σχεδόν αποκλειστικά gps αυτοκινήτου (μάλλον προς 7") και φυσικά gps; Οικονομική λύση.

 

Hyundai T7/T7s.

Περισσότερα εδώ.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

έχω πάρει το Onda v972 που ξυρίζει -αν εξαιρεσεις την πολυ χαμηλης χωρητικοτητας μπαταρια που έτσι κι αλλιως θ αλλάξω σύντομα, και για την τηλεόραση ένα MK808 Android TV Stick κι ενας φίλος με ρωτουσε τι θα μπορούσε να πάρει σε κινέζικο tablet με τις παρακάτω προτεραιότητες:

1) αυτονομία, το θέλει για δουλειά, να μπορεί ανα πάσα στιγμή να μπαίνει internet και να τσεκάρει browser.

2) Μικρό μέγεθος, είναι όλη μέρα σε εξωτερικές δουλειές οπότε μιλάμε για 7άρα οθόνη (και ούτε καν retina, γλυτώνουμε μπαταρία κι απο εδώ).

3) GPS και 3G για να μπορει να χρησιμοποιει κάποιο Maps app και να κατεβαζει data χωρις να ψαχνει για WiFi.

4) SD slot για memory expansion.

5) Να βλεπει καποιο Android 4.0 και πανω.

 

Σαν χρηση φανταστειτε οτι θα εχει browsing, καποιο mapping προγραμμα αντε και κανα facebook, youtube. Παιχνιδια καθολου.

 

Για πείτε καμια ιδεα να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω πάρει το Onda v972 που ξυρίζει -αν εξαιρεσεις την πολυ χαμηλης χωρητικοτητας μπαταρια που έτσι κι αλλιως θ αλλάξω σύντομα, και για την τηλεόραση ένα MK808 Android TV Stick κι ενας φίλος με ρωτουσε τι θα μπορούσε να πάρει σε κινέζικο tablet με τις παρακάτω προτεραιότητες:

1) αυτονομία, το θέλει για δουλειά, να μπορεί ανα πάσα στιγμή να μπαίνει internet και να τσεκάρει browser.

2) Μικρό μέγεθος, είναι όλη μέρα σε εξωτερικές δουλειές οπότε μιλάμε για 7άρα οθόνη (και ούτε καν retina, γλυτώνουμε μπαταρία κι απο εδώ).

3) GPS και 3G για να μπορει να χρησιμοποιει κάποιο Maps app και να κατεβαζει data χωρις να ψαχνει για WiFi.

4) SD slot για memory expansion.

5) Να βλεπει καποιο Android 4.0 και πανω.

 

Σαν χρηση φανταστειτε οτι θα εχει browsing, καποιο mapping προγραμμα αντε και κανα facebook, youtube. Παιχνιδια καθολου.

 

Για πείτε καμια ιδεα να δουμε.

Δες το goopad mini http://www.orientdeal.com/goopad-mini-7-3g-plus-7-inch-3g-quad-core-mtk8389-hd-1280x800-ips-compass-8g-gps-wcdma-3g-tablet-pc.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω κινεζικο ταμπλετ ~10 ιντσων, να εχει θυρες ethernet και usb, οσο καλυτερη αυτονομια γινεται, και καλη οθονη.

 

Οπωσδηποτε να μπορει να γινει ροοτ και καλη υποστηριξη σε custom rom θα ηταν +++

 

Η χρηση του κυριως θα ειναι διαβασμα pdf 500_1000 σελιδων με εικονες κ γραφηματα και browsing.

Αν γινεται να βλεπω κ ταινιες δεν θα με χαλαγε ....

 

Κοστος εως 300ε

 

Εχω χαθει στο σερφαρισμα, ψαξιμο κ διαβασμα για ταμπλετ οποτε χρειαζομαι την εμπειρια σας...

 

Πρωην κατοχος nexus 7 που δεν με. Ολεψε λογω μικρης οθονης κ ελλειψη ethernet η/και usb.

 

Αυτο που εχψ βρει ειναι το Hyundai T10...

Τι λετε?

Αλλες προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

Το Goopad δεν φαινεται ασχημο, αλλα θελει λεει πιο φτηνο και καθως μπορει να κανει hotspot το κινητο του ή να βαζει καποιο USB stick σε micro USB θυρα και να χει 3G τοτε παμε και σε πιο απλα μοντελα μπας και κοψει κατι απο τιμη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους Εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο και αν ναι απο που?? Οποιαδηποτε πληροφορια σχετικα με το tablet δεκτη.

Τα specs φαινονται φοβερα και ειναι σχετικα (με τ αλλα κινεζικα) "τσιμπημενο"

Ευχαριστω εκ των προτερων

Π.

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα οπότε θα το δούμε σε μερικές μέρες

 

το περιμένω λογικά σε καμιά 10αρια μέρες θα είναι εδω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα οπότε θα το δούμε σε μερικές μέρες

 

το περιμένω λογικά σε καμιά 10αρια μέρες θα είναι εδω.

 

Ευχαριστω Μπορω να ρωτησω απο που??

Edited by peterl
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις tablet μετα specs του PipoM6 3G

http://viewitem.eim.ebay.gr/32GB-97-Pipo-M6-RK3188-Google-Android-42-Quad-Core-3G-Tablet-PC-Retina-HDMI/271230544552/item που να εχει ΚΑΙ gps??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα οπότε θα το δούμε σε μερικές μέρες

 

το περιμένω λογικά σε καμιά 10αρια μέρες θα είναι εδω.

 

Ευχαριστω Μπορω να ρωτησω απο που??

 

απο dealsprme.com το πήρα

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις tablet μετα specs του PipoM6 3G

http://viewitem.eim.ebay.gr/32GB-97-Pipo-M6-RK3188-Google-Android-42-Quad-Core-3G-Tablet-PC-Retina-HDMI/271230544552/item που να εχει ΚΑΙ gps??

Ευχαριστω

 

το gps δεν ειναι προβλημα εφοσον το tablet εχει bluetooth παιρνεις ενα bluetooth gps και κανεις την δουλει σου!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

 

Πολλά παράπονα για lag στο slatedroid, έλλειψη ROM και γενικότερα υποστήριξης.

Σε θέματα specs και μεγέθους κρίνεται ικανοποιητικό, με τη μπαταρία φυσικά να παίζει κάποιο ρόλο (σχετικά καλή αυτονομία δεδομένης της HD οθόνης).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω κινεζικο ταμπλετ ~10 ιντσων, να εχει θυρες ethernet και usb, οσο καλυτερη αυτονομια γινεται, και καλη οθονη.

 

Οπωσδηποτε να μπορει να γινει ροοτ και καλη υποστηριξη σε custom rom θα ηταν +++

 

Η χρηση του κυριως θα ειναι διαβασμα pdf 500_1000 σελιδων με εικονες κ γραφηματα και browsing.

Αν γινεται να βλεπω κ ταινιες δεν θα με χαλαγε ....

 

Κοστος εως 300ε

 

Εχω χαθει στο σερφαρισμα, ψαξιμο κ διαβασμα για ταμπλετ οποτε χρειαζομαι την εμπειρια σας...

 

Πρωην κατοχος nexus 7 που δεν με. Ολεψε λογω μικρης οθονης κ ελλειψη ethernet η/και usb.

 

Αυτο που εχψ βρει ειναι το Hyundai T10...

Τι λετε?

Αλλες προτασεις?

 

Μαλλον αναμεσα σε

 

Hyundai t10

Cube 30gt2

Pipo m6 3g

 

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Έχω σκοπό να πάρω ταμπλετάκι από Κίνα και είμαι μεταξύ pipo M8 pro και Μ9. To μεν αναφέρει ότι έχει πανελ από LG, το δε έχει περισσότερες ίντσες και μεγαλύτερη μπαταρία. Η διαφορά τους από merimobiles, που λέω να παραγγείλω, είναι στα 2€! Ποιό μου συστήνετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αναμεσα σε

 

Hyundai t10

Cube 30gt2

Pipo m6 3g

 

Τι λετε?

Για τη χρήση που θέλεις, ένα διπύρηνο 10άρι των 140€ σου είναι υπεραρκετό. Πάντως μιας και δίνεις χρήματα, δες το Cube U30Gt2 ή το U30gt1 που υπερέχει σε αυτονομία λόγω μικρότερης ανάλυσης οθόνης απ τη FHD του άλλου

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αναμεσα σε

 

Hyundai t10

Cube 30gt2

Pipo m6 3g

 

Τι λετε?

 

Και καποιος αλλος συμφορουμιτης με ρωτησε για pdf και μεγαλα αρχεια κειμενου με σχεδιαγραμματα, διαγραμματα κλπ κλπ και του ειχα πει το cube u30gt2 τελικα

Ηταν αυτο που ακριβως ηθελε. κοιτατο και αποφασισε.

Αλλα οποιο και να αποφασισεις μακρια απο το merimobiles.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε το N80RK το τετραπυρηνο? το εχει κανεις? Εντυπωσεις? Επισης παιζει και το Mini One π μου αρεσει περισσοτερο(ειχαι πιο μικρο με την ιδια οθονη) αλλα εδεν ειναι πλαστικο απο πισω και δεν ξερω αν θα επηρεαζει το wifi.

Ψαχνω κατι μεγαλυτερο απο 7αρι αλλα δεν θελω να ανεβω πολυ στα λεφτα

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Θα μεινουμε για παντα στην 228 .Γιαυτο οικονομια στα λογια.Ωπ τα καταφερα κ αλλαξα την μοιρα του θεματος.Ολα τα πραγματα θελουν μουρμουρα.
Link to comment
Share on other sites

Για τη χρήση που θέλεις, ένα διπύρηνο 10άρι των 140€ σου είναι υπεραρκετό. Πάντως μιας και δίνεις χρήματα, δες το Cube U30Gt2 ή το U30gt1 που υπερέχει σε αυτονομία λόγω μικρότερης ανάλυσης οθόνης απ τη FHD του άλλου

 

 

 

 

 

 

 

Και καποιος αλλος συμφορουμιτης με ρωτησε για pdf και μεγαλα αρχεια κειμενου με σχεδιαγραμματα, διαγραμματα κλπ κλπ και του ειχα πει το cube u30gt2 τελικα

Ηταν αυτο που ακριβως ηθελε. κοιτατο και αποφασισε.

Αλλα οποιο και να αποφασισεις μακρια απο το merimobiles.

 

Τελικα αποφασισα να αγορασω το PIPO M6 3G απο geekbuying.

 

Ηταν ακριβο, δεν λεω ... 226e αλλα μ αρεσε η αναλυση της οθονης του αν κ απ οτι λενε λογω ρετινα ισα ισα θα την σηκωνει η κ.γραφ.

 

Θα δειξει....

 

Μολις ερθει θα πω τις εντυπωσεις μου

 

ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να αγορασω το PIPO M6 3G απο geekbuying.

 

Ηταν ακριβο, δεν λεω ... 226e αλλα μ αρεσε η αναλυση της οθονης του αν κ απ οτι λενε λογω ρετινα ισα ισα θα την σηκωνει η κ.γραφ.

 

Θα δειξει....

 

Μολις ερθει θα πω τις εντυπωσεις μου

 

ΤΗΧ

Περιμένω πως και πως μιάς και αυτό έχω βάλει στο μάτι κι εγώ.Χρησιμοποίησες και το κουπόνι;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να αγορασω το PIPO M6 3G απο geekbuying.

 

Ηταν ακριβο, δεν λεω ... 226e αλλα μ αρεσε η αναλυση της οθονης του αν κ απ οτι λενε λογω ρετινα ισα ισα θα την σηκωνει η κ.γραφ.

 

Θα δειξει....

 

Μολις ερθει θα πω τις εντυπωσεις μου

 

ΤΗΧ

 

Με γεια.

Εγώ το αγόρασα από Dealsprime στα €205, πάντα την 3G έκδοση. Το είχε σε deal ημέρας και έκανα like στη σελίδα τους στο FB για 3% έκπτωση.

Yπάρχει και το σχετικό νήμα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...