Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να μου διευκρινίσει κάποιος το support extra 3g επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς τι σημαίνει...

Μπορώ να αγοράσω ένα USB STICK π.χ. από vodafone, cosmote κλπ ώστε να έχω internet από εκεί?

 

Ευχαριστώ

περίπου. Πρέπει να βρεις usb modem που ναι συμβατό με Android

Link to comment
Share on other sites

http://imageupload.co.uk/files/xox0872glzc3tztbv6ik.jpg

Model: Hyundai T10 Tablet PC

CPU: Samsung Exynos 4412, 1.4GHz, Cortex A9 quad core; GPU: Mali 400 MP4

Operation System: Android 4.0.4 (upgradable to 4.2 Jelly Bean)

RAM: 2GB (DDR 3)

ROM(Memory: 16GB Nand Flash

Shell Material: Aluminum shell

Screen Size:10.1 Inch

Type: Capacitive Screen, IPS

Display: LED

Resolution: 1280 x 800 px

Visible Angle: 178°

 

Extend Card: Support TF card up to 32GB extended

Camera: Dual camera, front is 0.3 megapixels and back is 5.0 megapixels

Gravity Sensor: Yes

Multi-Touch: Yes, 5 points touch

Flash: Support Flash: 11.1

Play Store: Yes

Bluetooth & GPS: Yes

 

Video: 1080P, AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV…

Music: MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG

Ebook: UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

OTG: Yes

Band: GSM 850/900/1800/1900 MHz;

WCDMA: 850/2100MHz

WIFI : Yes, 802.11 b/g/n

3G: built in, WCDMA: 850/2100MHz

Earphone Interface: 3.5mm

Work Time: Up to 5-6 hours

Battery: 6500mAh, 3.7V

 

Language: Czech, Dansk, German, English, Spanish, Russian, French, Italian, Dutch, Norwegian, Hebrew, Polski, Greek, Portuguese, Svenska, Turkey, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese

 

Other Applications:File Manager, OfficeSuite, Google Search, Task Manager, Browser, Gallery, Android Webkit, Clock, Calculator, Calendar, iReader, Gmail…

Product Size: 263 x 183 x 10.1mm(10.35 x 7.2 x 0.39 inch)

Product Weight: 664g

Extend Port:

1 x TF card slot

1 x MINI HDMI port

1 x Micro USB port

1 x Multimedia dock

1 x 3.5mm Earphone port

1 x SIM card slot

 

Package including:

1 x Charger(5V, 3A)

1 x USB cable

1 x User Manual(English, Russian, German, Spanish)

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Έχουμε κάπου μαζεμένα firmware(official και μη), root guides κλπ για το εργαλείο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

περίπου. Πρέπει να βρεις usb modem που ναι συμβατό με Android

 

Θα μου έρθει το N70 HD quad core. Γνωρίζετε εάν αυτό είναι συμβατό με τα USB MODEMS της αγοράς?

Βλέπω αυτά τα χαρακτηριστικά:

 

3G Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W

Link to comment
Share on other sites

Thx! Ψάχνω ελληνικό review αλλά δεν βρίσκω.

Το έχω βρει στα 230€ με δώρο μια leather book case και έχω σχεδόν ψηθεί.

Νομίζω είναι εκπληκτική τιμή αν και ξέρω πως τα ppi δεν είναι και τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι ήδη εξαιρετική τιμή για 10" 3G phablet.

Απλά ψάχνω να βρω ένα καλό, αναλυτικό review για να δούμε πως τα πάει.

Αλλιώς θα το ρισκάρω να το τσιμπήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω και εγώ εντυπώσεις από χρήστες γιατί ενδιαφέρεται ένας φίλος να το πάρει.:)

Συμφωνώ ότι φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του,αν λειτουργούν όλα όπως πρέπει.

Ένα ερωτηματικό κρατάω μόνο για την οθόνη και την ανάλυση της.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική τιμή μπορει να ειναι απλα ειναι νεο μοντελο και ειναι στο τοπ της τιμης του η οποια σιγα σιγα θα πεσει ως τα 160 ευρω πιστευω σε 3-4 μηνες συμφωνα με αυτα που βλεπω ως τωρα σε προιοντα ιδιας τιμης εδω και καιρο

Αλλα αφου βιαζεσαι παρτο να μας πεις και την γνωμη σου καθοτι μ αρεσει και μενα απλα δεν βιαζομαι

στο επιπεδο που ειναι τωρα η τιμη του δινω αλλα 150 και παιρνω μεταχειρισμενο μεν αριστο δε note 10.1 το οποιο θαχει ακομα 20 μηνες εγγυηση και σιγουρη μεταπώληση

βεβαια αν πεσει η τιμη του Τ10 οι ισορροπιες αλλαζουν υπερ του

Link to comment
Share on other sites

Θα μου έρθει το N70 HD quad core. Γνωρίζετε εάν αυτό είναι συμβατό με τα USB MODEMS της αγοράς?

Βλέπω αυτά τα χαρακτηριστικά:

 

3G Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W

 

Φιλε μου σου γραφει και τα μοντεμ με τα οποια ειναι συμβατα το ταμπλετ σου (πιθανοτατα ειναι και με αλλα).

"E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου γραφει και τα μοντεμ με τα οποια ειναι συμβατα το ταμπλετ σου (πιθανοτατα ειναι και με αλλα).

"E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W"

 

Στα χαρακτηριστικά πάντως που είδα ηλεκτρονικά αυτά έχει...

Κάτι άσχετο τώρα: μαγαζί στην Αθήνα που επισκευάζει tablet της ZTE ή γενικότερα tablets έχετε βρει?

Στο κέντρο που πήρα ένα γνωστό για να μου επισκευάσει την οθόνη του ZTE μου ανέφερε ότι η εταιρεία δεν τους δίνει ανταλλακτικά... Μπορείτε να μου δώσετε παρακαλώ μαγαζιά γιατί ψάχνω και μέχρι τώρα δεν έχω βρει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα, και οπου να΄ναι φθανει, την...βεντετα των ταμπλετς http://www.aliexpress.com/snapshot/231402162.html, αλλα μου ανοιξε την ορεξη για κατι καλυτερο (ποιος ειναι ο εχθρος του καλου; το...καλυτερο!).

Ποιο κατα τη γνωμη σας ειναι το καλυτερο ταμπλετ, αυτην την εποχη, με τιμη μεχρι 230€ (=300$ περ) διαστασης 10,1" ; Χρηση: ιντερνετ, διαβασμα, ταινιες hd (οχι παιγνιδια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Ψάχνοντας για tablet σε 8' κατέληξα σε αυτά τα δύο

 

http://www.merimobiles.com/window-n80-rk3188-quad-core-8-0inch-ips-android-4-1-1-dual-camera-hdmi-2gb-ram-16gb-rom_p/meri8074.htm

 

http://www.merimobiles.com/pipo-s2-dual-core-1-6ghz-rk3066-8-inch-1024-x-768-bluetooth-android-4-1-full-usb-hdmi-16gb_p/meri6796.htm

 

Το μόνο που δεν ξέρω σίγουρα και ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει είναι εαν υποστηρίζουν skype. Κατα τα άλλα οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Thx! Ψάχνω ελληνικό review αλλά δεν βρίσκω.

Το έχω βρει στα 230€ με δώρο μια leather book case και έχω σχεδόν ψηθεί.

Νομίζω είναι εκπληκτική τιμή αν και ξέρω πως τα ppi δεν είναι και τα καλύτερα.

 

σε ποιο site?shipping πόσο?

Link to comment
Share on other sites

merimobiles

Με το απαραίτητο παζάρεμα στο live chat κάτω αριστερά ώστε να μου κάνει δώρο το leather book case.

Αν δεν το παζαρέψεις να σου κάνει δώρο βγαίνει 240€(coupon: VIP) με την θήκη αυτή και απόστολή με SingPost.

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά πάντως που είδα ηλεκτρονικά αυτά έχει...

Κάτι άσχετο τώρα: μαγαζί στην Αθήνα που επισκευάζει tablet της ZTE ή γενικότερα tablets έχετε βρει?

Στο κέντρο που πήρα ένα γνωστό για να μου επισκευάσει την οθόνη του ZTE μου ανέφερε ότι η εταιρεία δεν τους δίνει ανταλλακτικά... Μπορείτε να μου δώσετε παρακαλώ μαγαζιά γιατί ψάχνω και μέχρι τώρα δεν έχω βρει τίποτα...

 

Υπαρχει ενα στη Νιρβάνα κοντά στην Αχαρνών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα. Ψάχνοντας για tablet σε 8' κατέληξα σε αυτά τα δύο

 

http://www.merimobiles.com/window-n80-rk3188-quad-core-8-0inch-ips-android-4-1-1-dual-camera-hdmi-2gb-ram-16gb-rom_p/meri8074.htm

 

http://www.merimobiles.com/pipo-s2-dual-core-1-6ghz-rk3066-8-inch-1024-x-768-bluetooth-android-4-1-full-usb-hdmi-16gb_p/meri6796.htm

 

Το μόνο που δεν ξέρω σίγουρα και ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει είναι εαν υποστηρίζουν skype. Κατα τα άλλα οποιαδήποτε άποψη δεκτή. Ευχαριστώ

 

Φιλε ολα τα ταμπλετ με μπροστινη καμερα υποστηριζουν skype αν δεν εχεις τρομερες εξωπραγματικες απαιτησεις για παιχνιδια πηγαινε για το φτηνοτερο ,μια χαρα ταμπλετακι και με μεγαλη κοινοτητα χρηστων.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ολα τα ταμπλετ με μπροστινη καμερα υποστηριζουν skype αν δεν εχεις τρομερες εξωπραγματικες απαιτησεις για παιχνιδια πηγαινε για το φτηνοτερο ,μια χαρα ταμπλετακι και με μεγαλη κοινοτητα χρηστων.

 

Σε ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίζομαι λόγο της μικρής διαφοράς κόστους που έχουν αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν στο S2. Από άποψη ποιότητας εταιριών?

Link to comment
Share on other sites

merimobiles

Με το απαραίτητο παζάρεμα στο live chat κάτω αριστερά ώστε να μου κάνει δώρο το leather book case.

Αν δεν το παζαρέψεις να σου κάνει δώρο βγαίνει 240€(coupon: VIP) με την θήκη αυτή και απόστολή με SingPost.

 

Εσύ δηλαδή 220 θα το πάρεις με leather case δώρο και με sing post?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίζομαι λόγο της μικρής διαφοράς κόστους που έχουν αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν στο S2. Από άποψη ποιότητας εταιριών?

 

Καλες ειναι και οι δυο ,εγω προτιμω την yuandao/window/vido αλλα περι ορεξεως ...

Ενα επιπλεον προσον του πιπο ειναι οτι ειναι καιρο στην αγορα οποτε δεν θα σου βγαλει εκπληξεις ενω το Ν80 με τον 3188 ειναι νεουδι :lol:

Link to comment
Share on other sites

μιλησα μαζι τους 5 φορες,μεσα σε 1-2 ωρες ειχα απαντηση.σχετικα με την αποστολη,μου ειπαν οτι τα στελνουν με airmai(28$)l και κανει πανω απο 7 μερες και me dhl(σιγουρα τελωνειο!!!) 3-4 μερες,τους ειπα να γραψουνε πανω στο κουτι αξια κατω απο 50$ και μου ειπαν οκ,οποτε πιστευω δεν θα υπαρξει προβλημα με τελωνειο.το μηχανηματακι φαινεται καλο για τα λεφτα του,εχει καλες κριτικες σε 2-3 forums,η εταιρεια ανεβαζει firmwares στη σελιδα της,ετοιμαζει μεχρι τελος του μηνα update για 4.2 και αναμενεται το keyboard dock,που φαινεται γαματο,δειτε το εδω https://aussiepads.com.au/19-aussiepad2-features/50-multi-function-keyboard-dock

σημερα ή αυριο θα κανω την παραγγελια,ειχα αποφασισει να παρω το hyundai t10 λογω ενσωματομενου 3g,αλλα τελικα κατεληξα σ αυτο,θα χρησιμοποιησω usb ή mifi,τουλαχιστον υπαρχει μια επικοινωνια με την εταιρεια,η hyundai δεν εχει καν site αυτη την περιοδο,ειδα σ ενα forum,οτι μονο οσοι διαμενουν στην κινα εχουν προσβαση αυτη τη περιοδο στο site της hyundai

γεια σας παιδια

παρελαβα στις 16/5 το aussiepad2,το ειχα παραγγειλει στις 6/5, 10/5 εφυγε με EMS,ολα μια χαρα,ειμαι πολύ ευχαριστημενος,θα ανεβασω και φωτογραφιες!!εχω ομως ενα μικρο θεματακι,οταν το ανοιγω το wifi ειναι ανοιχτο και αναζητα δικτυα,συνδεομαι στο δικο μου,(πολυ δυνατο το wifi του ακομα και στη βεραντα)μολις ομως το απενεργοποιω μετα δεν μπορω να το ενεργοποιησω,πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω για να ενεργοποιηθει το wifi,ξερει κανεις τι παιζει??μιλησα με τους αυστραλους στην υποστηριξη και μου ειπαν οτι ειναι θεμα software και σχετιζεται με τη συμβατοτητα του ταμπλετ με μερικα router και οτι τους εχει αναφερθει ξανα και θα βγαλουν μεσα στο μηνα firmware.αν και δεν ειμαι και πολυ καλος στα τεχνολογικα δεν μου φαινεται το προβλημα να σχετιζεται με το ρουτερ μου.το λογισμικο μου ειναι android 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μια φίλη θέλει να πάρει ένα 10" ιντσών tablet και μου ζήτησε να της προτείνω κάτι.Επειδή είναι δασκάλα θέλει κάτι που να μπορεί να το χρησιμοποιεί και στην δουλειά της, βρήκα αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902603 , τι λέτε; αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...