Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα αναμεσα στις υλοποιησεις με chipset της Intel (οοοοοολα τα dual boot κοινως) και σε Rockchip 3288 τί θεωρειτε απο αποψη αποδοσης καλυτερο (ασχετα με το 3g)
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλο μεσημερι!!

Ψαχνω tablet 9,7" 'η 10,1" μεχρι 150€ ταβανι.

Μπορειτε να προτεινετε κατι?

Ευχαριστω!

Cube u65gt στα 158 για λιγες μερες στο banggood

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω το Crypto NovaPad Q10101 https://www.skroutz.gr/s/5954473/Crypto-NovaPad-Q10101-10-1-8GB.html

 

palystore εχει?? και hdmi??

 

ψαχνω ενα 10'' μονο για ταινιες βασικα να το παρω απο εδω μη μπλεκω με κινες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Teclast X89 dual boot. Το σκέφτομαι σοβαρά λόγω χαρακτηριστικών και hdmi (για σύνδεση σε προβολέα και διδασκαλίες)

Το έχει κανείς?

Αν είδα καλά δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

Πάντως από τις προσπάθειες για root ή και ξαναεγκατάσταση των win8.1, κατά την διαδικασία υπάρχει μεγάλη πιθανότητα brickαρίσματος...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Teclast X89 dual boot. Το σκέφτομαι σοβαρά λόγω χαρακτηριστικών και hdmi (για σύνδεση σε προβολέα και διδασκαλίες)

Το έχει κανείς?

Αν είδα καλά δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα.

Πάντως από τις προσπάθειες για root ή και ξαναεγκατάσταση των win8.1, κατά την διαδικασία υπάρχει μεγάλη πιθανότητα brickαρίσματος...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401433

Link to comment
Share on other sites

 

Χ89

 

Άλλο 7,9'' και άλλο σχεδόν 10''

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά παίδες..

Ψάχνω 10αρι ανδροιδ με κύρια καλά χαραχτηριστικά τα παρακάτω.

-Καλή οθόνη

-αυτονομία

-3g/4g και wifi ασφαλώς

-να μπορώ να βάλω κάρτα μήμης

-σοβαρή κάμερα

 

Αδάφορο αν θα έχει

- gps

-αν θα είναι κινέζικο

Link to comment
Share on other sites

Το banggood έχει σε προσφορά το Onda V891 Z3735F ... σκέφτομαι να το αγοράσω.

Είναι η πρώτη μου αγορά σε tablet και θα ήθελα την βοήθεια από κάποιον που γνωρίζει ...

Υπάρχει κάποιος που το έχει ? Γενικός η αγορά είναι καλή ?

8,9" είναι ευανάγνωστη οθόνη? ή να βάλω βαθύτερα το χέρι στην κάρτα να πάω για 10" ??? (είναι εμφανής η διαφορά της 1") ?

Edited by greek30
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Περιμένω ένα tablet από eBay εδώ και 35 μέρες .το status έχει κολλήσει στο dispatched to overseas από 5 Απριλίου!!

είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο?

Στα ΕΛΤΑ που ρώτησα μου λένε να περιμένω...

Έχω κάνει και άλλες αγορές από eBay αλλά δεν μου άργησαν ποτέ τόσο

Edited by mits200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Περιμένω ένα tablet από eBay εδώ και 35 μέρες .το status έχει κολλήσει στο dispatched to overseas από 5 Απριλίου!!

είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο?

 

εγω στην θεση σου θα ανοιγα ένα case καλου κακου γιατι οι μερες μου φαινονται αρκετες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω ενα ταμπλετακι με dual os και εχω βρει τα δυο παρακατω :

1. http://www.banggood.com/Onda-V891-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-973999.html

2. http://www.banggood.com/CHUWI-V89-Intel-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-32GB-Windows-8_1-Tablet-p-955531.html

αν ειναι κατοχο καποιος να μο πει το εγκρινει καποιο απο τα δυο η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω ενα ταμπλετακι με dual os και εχω βρει τα δυο παρακατω :

1. http://www.banggood.com/Onda-V891-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-973999.html

2. http://www.banggood.com/CHUWI-V89-Intel-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-32GB-Windows-8_1-Tablet-p-955531.html

αν ειναι κατοχο καποιος να μο πει το εγκρινει καποιο απο τα δυο η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Και εγώ το ίδιο ρώτησα πριν μερικές μέρες ... δυστυχώς όμως καμιά απάντηση.

Τελικά παρήγγειλα το Onda V891, είχε και μια μικρή έκπτωση το πήρα με 106 € ...

Εύχομαι η αγορά να είναι καλή :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο ρώτησα πριν μερικές μέρες ... δυστυχώς όμως καμιά απάντηση.

Τελικά παρήγγειλα το Onda V891, είχε και μια μικρή έκπτωση το πήρα με 106 € ...

Εύχομαι η αγορά να είναι καλή :)

Άμα το πάρεις πες μας άμα αξίζει γιατί λέω να το αγοράσω και εγώ. Έχει hdmi; από που το παραγγείλες; Το βρήκα στο tinydeal εγώ. Αναμένω σύντομα νέα σου
Link to comment
Share on other sites

Άμα το πάρεις πες μας άμα αξίζει γιατί λέω να το αγοράσω και εγώ. Έχει hdmi; από που το παραγγείλες; Το βρήκα στο tinydeal εγώ. Αναμένω σύντομα νέα σου

 

Το banggood είχε σε προσφορά το Onda V891 Z3735F ... στα 106€ Έχει HDMI ρίξε μια ματιά εδώ

115€ το έχει τώρα, σε καμιά 15αρια μέρες θα μου έρθει.

Το HDMI να μη σε ενοχλεί πολύ υπάρχουν αντάπτορες από miniUSB σε HDMI με 6-10€.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά με το καλό θα το παραγγείλω και εγώ μέσα σε αυτές τις μέρες. Αλλά δεν ξέρω από που από εκεί που το πήρες εσύ είναι αξιόπιστα ; Αν ναι να το πάρω από εκεί αλλιώς θα το πάρω από το tinydeal. Τώρα δεν ξέρω ποιο είναι ποιο αξιόπιστο σαν μαγαζί. Το myphone βέβαια το έχει ανακηνωσει αξιόπιστο αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος με τους Κινέζους. Το λέω αυτό γιατί όταν μερικές φορές προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους απλά δεν παίρνω απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο ρώτησα πριν μερικές μέρες ... δυστυχώς όμως καμιά απάντηση.

Τελικά παρήγγειλα το Onda V891, είχε και μια μικρή έκπτωση το πήρα με 106 € ...

Εύχομαι η αγορά να είναι καλή :)

Έχει και το geek σε προσφορά 99.99US$

http://www.geekbuying.com/item/Cube-iWork-8-Dual-Boot--8---Intel-Z3735F-Quad-Core-Win8-1-Android4-4-Tablet-PC-IPS-1280-800-2G-32G-342387.html

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι 8" και όχι 9" ;)

Link to comment
Share on other sites

Το banggood είχε σε προσφορά το Onda V891 Z3735F ... στα 106€ Έχει HDMI ρίξε μια ματιά εδώ

115€ το έχει τώρα, σε καμιά 15αρια μέρες θα μου έρθει.

Το HDMI να μη σε ενοχλεί πολύ υπάρχουν αντάπτορες από miniUSB σε HDMI με 6-10€.

Τι;;;; Δηλαδή να μην ζητάω απαραίτητα HDMI να έχει το ταμπλετ που ψάχνω; και από mini usb δίνει HDMI? Γιατί είναι δυσεύρετο ταμπλετ και με GPS και με HDMI!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι 8" και όχι 9" ;)

Έχεις δίκιο! Πάντως έχοντας κατά περιόδους όλη τη γκάμα από 7'', 8'', 9'' και 10.1'', η προσωπική μου άποψη είναι πως τα 8άρια είναι η χρυσή τομή σε φορητότητα - λειτουργικότητα.

Τα 9άρια είναι ένα κλικ καλύτερα από τα 10αρια στο θέμα της φορητότητας, όμως για εμένα πλέον, πάει δαγκωτή η ψήφος στα 8άρια :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Πάντως έχοντας κατά περιόδους όλη τη γκάμα από 7'', 8'', 9'' και 10.1'', η προσωπική μου άποψη είναι πως τα 8άρια είναι η χρυσή τομή σε φορητότητα - λειτουργικότητα.

Τα 9άρια είναι ένα κλικ καλύτερα από τα 10αρια στο θέμα της φορητότητας, όμως για εμένα πλέον, πάει δαγκωτή η ψήφος στα 8άρια :)

Δεν διαφωνώ μέχρις που απέκτησα πρεσβυωπια! Τα 8 αρια ήθελα αλλά εάν ανοίξεις με έναν browser μια σελίδα ΧΩΡΊΣ να κάνεις zoom δεν διαβάζονται κάποια άρθρα λόγω του ότι χρειάζεται λιιιιιγο ακόμα ζουμ για τον πρεσβυωπα! Γι'αυτό κοιτάω πλέον 9.7.Αλλά μιας και το ανέφερες θα ξανά κοιτάξω ένα 8αρι από κοντά να βεβαιωθώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μέχρις που απέκτησα πρεσβυωπια! Τα 8 αρια ήθελα αλλά εάν ανοίξεις με έναν browser μια σελίδα ΧΩΡΊΣ να κάνεις zoom δεν διαβάζονται κάποια άρθρα λόγω του ότι χρειάζεται λιιιιιγο ακόμα ζουμ για τον πρεσβυωπα! Γι'αυτό κοιτάω πλέον 9.7.Αλλά μιας και το ανέφερες θα ξανά κοιτάξω ένα 8αρι από κοντά να βεβαιωθώ!
άμα θες βάζεις να φορτώνει τις σελίδες με 110%ζουμ από το 100% που είναι το κανονικό. Γι αυτό υπάρχει αυτή η ρύθμιση. Κατά την γνώμη μου και εγώ πιστεύω ότι 8 ίντσες είναι ιδανικό παραπάνω είναι too much για φορητότητα δεν βολεύει γιατί ημουν κάτοχος 10αρι και το πούλησα αφού δεν βόλευε άσε που είναι άσχημο γιατί είναι μεγάλο χάνει την κομψότητα. Δεν αλλάζει η λειτουργικότητα με την ίντσα αλλά η ομορφιά και η φορητότητα αλλάζει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ψαχνω ενα ταμπλετακι με dual os και εχω βρει τα δυο παρακατω :

1. http://www.banggood.com/Onda-V891-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-973999.html

2. http://www.banggood.com/CHUWI-V89-Intel-Z3735F-Quad-Core-8_9-Inch-32GB-Windows-8_1-Tablet-p-955531.html

αν ειναι κατοχο καποιος να μο πει το εγκρινει καποιο απο τα δυο η αν εχετε καποιο αλλο να προτεινετε

Ευχαριστω εκ των προτερων

Για όσους ενδιαφέρονται για το CHUWI V89 Dual Boot, (δεύτερο link), απλά να ενημερώσω ότι έχω ανοίξει σχετικό θέμα εδώ.

Επίσης, για περισσότερο ψάξιμο υπάρχει θέμα και στο xda-developers όπου έχουμε μαζευτεί κάποια άτομα.

Βέβαια ως επί το πλείστων μιλάμε για την έκδοση με 64GB ROM αλλά δυστυχώς από ότι βλέπω αυτή η έκδοση έχει εξαντληθεί από την αγορά!

Σε κάθε περίπτωση, μιλάμε για το ίδιο μοντέλο, κατά τα άλλα...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Επειδή έχω δει να γράφουν (από λάθος) κάποιοι Sellers ότι υποστηρίζει μέχρι 32GB microSD, αυτό είναι λάθος.

Υποστηρίζει επίσημα 64GB. Προσωπικά έχω πάνω μια SAMSUNG MicroSDXC 64GB EVO) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός tablet μέχρι 250 ευρώ,αν κάνω την υπέρβαση θα είναι για το Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) ή το tab s to 10,5 ή το 8,4...

θα ήθελα να είναι 3g ή 4g και η χρήση που θα του κάνω είναι σχετικά απλή (browsing μουσική ταινίες και κανα παιχνιδάκι που και που)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...