Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εδω και δυο μερες, του περασα και το market , και ολα μια χαρα, το μηχανακι ειναι value for money!! στο εν τριτο περιπου της τιμης των αλλων, εξαιρετικα λεπτο σε παχος, ενσωματωμενη hdmi, 8gb, υποδοχη για mini sd, βγαινει και σε εκδοση 250giga

μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα

 

Φίλε, απο που το αγόρασες το Archos 70 ; Το ζαχαρώνω και γω , αλλα απο διαθεσημότητα (σε καταστήματα στην Ελλάδα) ... είμαστε σε μια συνεχόμενη αναμονή....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα Archos 70 είχε σήμερα στο Media Markt στο Δέλτα Φαλήρου. Το είχαν δίπλα στα Apple Mac. Δεν ξέρω αν το αγόρασε κανείς, αλλά κατά τις 12:30 που πήγα, εκεί ήταν.

:)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το archos 70 αν ψαχτειτε παιδια θα το βρειτε. Το 101 ειναι αυτο που ειναι μονιμως αφαντο κι εχει κυκλοφορησει στα... χαρτια (το 70 για μενα δε λεει πολλα πραγματα. 800Χ480 σε 7αρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο)...
Link to comment
Share on other sites

Το archos 70 αν ψαχτειτε παιδια θα το βρειτε. Το 101 ειναι αυτο που ειναι μονιμως αφαντο κι εχει κυκλοφορησει στα... χαρτια (το 70 για μενα δε λεει πολλα πραγματα. 800Χ480 σε 7αρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο)...

 

Γιατι το λες αυτο υπαρχει και το 101 ειναι ομως λιγο τσιμπημένο αξιζει?

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=archos+101&_sacat=See-All-Categories

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο υπαρχει και το 101 ειναι ομως λιγο τσιμπημένο αξιζει?

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=archos+101&_sacat=See-All-Categories

 

Απο ebay δεν αξιζει τον κοπο (λιγα κομματια διαθεσιμα σε τσιμπημενες τιμες και με μεγαλες πιθανοτητες να ανοιχτει στο τελωνειο).

Απο Ελλαδα (οοοοοοοοοοοταν καταφερει κι εμφανιστει) στα 325 ευρω (που ειναι η μεση τιμη για το 8αρι) αξιζει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, απο που το αγόρασες το Archos 70 ; Το ζαχαρώνω και γω , αλλα απο διαθεσημότητα (σε καταστήματα στην Ελλάδα) ... είμαστε σε μια συνεχόμενη αναμονή....

 

εγω το πηρα απο παμπλικ, το δα ομως και στα μιντια

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay δεν αξιζει τον κοπο (λιγα κομματια διαθεσιμα σε τσιμπημενες τιμες και με μεγαλες πιθανοτητες να ανοιχτει στο τελωνειο).

Απο Ελλαδα (οοοοοοοοοοοταν καταφερει κι εμφανιστει) στα 325 ευρω (που ειναι η μεση τιμη για το 8αρι) αξιζει σιγουρα.

 

Τοσο εχει στην Αμερικη, τοσο θα ερθει και εδω? το πιο πιθανον ειναι να παει στα 450 οταν ερθει εδω.

 

ΠΧ

Ελλαδα

 

Κινα

 

220 Ελλάδα, 131 εκτος Ελλάδας, Πιστευω οτι για κατι τετοιες αγορες ουτε να πλησιάζεις Ελλαδα, δεν το συζηταω μακριά!!!!

 

...και δεν έψαξα ετσι στα γρήγορα αν ψαξω θα βρω και φθηνότερο

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay δεν αξιζει τον κοπο (λιγα κομματια διαθεσιμα σε τσιμπημενες τιμες και με μεγαλες πιθανοτητες να ανοιχτει στο τελωνειο).

Απο Ελλαδα (οοοοοοοοοοοταν καταφερει κι εμφανιστει) στα 325 ευρω (που ειναι η μεση τιμη για το 8αρι) αξιζει σιγουρα.

 

εκει κοντα και λιγο παραπανω βγαινει το 70 με 250αρι σκληρο συμφωνα με το eshop

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα 325 Euro για tablet pc 7-8-10" ανεξάρτητα με το τι δίσκο φοράει είναι εξωφρενικό ποσό! Ελεος! Αναλώσιμο gadgetάκι είναι to tablet pc! Αλλά και γενικά τι χρησημεύει o 250άρης δίσκος και τα super άλλα χαρακτηριστικά στο tablet για να τα πληρώσεις και 150-200+ Euro καπέλλο? Απολύτως τίποτα!

Νομίζω ότι το όριο γενικά για tablet pc και για κινητό τηλέφωνο είναι τα 150-200 Euro...Ακόμα και το 1 παραπάνω Euro είναι σκέτη κοροιδία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα 325 Euro για tablet pc 7-8-10" ανεξάρτητα με το τι δίσκο φοράει είναι εξωφρενικό ποσό! Ελεος! Αναλώσιμο gadgetάκι είναι to tablet pc! Αλλά και γενικά τι χρησημεύει o 250άρης δίσκος και τα super άλλα χαρακτηριστικά στο tablet για να τα πληρώσεις και 150-200+ Euro καπέλλο? Απολύτως τίποτα!

Νομίζω ότι το όριο γενικά για tablet pc και για κινητό τηλέφωνο είναι τα 150-200 Euro...Ακόμα και το 1 παραπάνω Euro είναι σκέτη κοροιδία...

ναι, είναι τρομερό να σπαταλάς τα χρήματα για κάτι που τελικά μπορείς να το βρεις

και με 200 ευρώ.

 

edit: ενδιαφέρομαι να αγοράσω. θα περάσει τελωνείο? και αν περάσει πόσο περίπου θα κοστίσει το τελωνείο?

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

ναι, είναι τρομερό να σπαταλάς τα χρήματα για κάτι που τελικά μπορείς να το βρεις

και με 200 ευρώ.

 

edit: ενδιαφέρομαι να αγοράσω. θα περάσει τελωνείο? και αν περάσει πόσο περίπου θα κοστίσει το τελωνείο?

 

Αν το παραλαβεις με ΗΚ ή China ταχυδρομείο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τελωνείο κατά 99%. :)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

ναι, είναι τρομερό να σπαταλάς τα χρήματα για κάτι που τελικά μπορείς να το βρεις

και με 200 ευρώ.

 

edit: ενδιαφέρομαι να αγοράσω. θα περάσει τελωνείο? και αν περάσει πόσο περίπου θα κοστίσει το τελωνείο?

 

Εχθες παρελαβε ενας φιλος απο κινα με dhl χωρις τελωνειο. 172 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

το σίτε από το οποίο θέλω να αγοράσω στέλνει με ems ή dhl και 30$ μεταφορά.

στην ''επικοινωνία μαζί μας'' είδα ότι είναι στο canada. τι πιθανότητες έχω να αποφύγω απαραίτητα το τελωνείο? μας και 30$ είναι αρκετά για μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

το σίτε από το οποίο θέλω να αγοράσω στέλνει με ems ή dhl και 30$ μεταφορά.

στην ''επικοινωνία μαζί μας'' είδα ότι είναι στο canada. τι πιθανότητες έχω να αποφύγω απαραίτητα το τελωνείο? μας και 30$ είναι αρκετά για μεταφορά.

 

Αν είναι το http://www.merimobiles.com μην ανησυχείς...Από Hong Kong τα στέλνουν,απλώς όπως μου είπαν όταν τους ρώτησα διατηρούν και γραφεία στον...Καναδά!!!:blink:

Και μακρυά απο DHL γιατί θα μπλέξεις άσχημα! Μόνο EMS ή Hong Kong Post!

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα 325 Euro για tablet pc 7-8-10" ανεξάρτητα με το τι δίσκο φοράει είναι εξωφρενικό ποσό! Ελεος! Αναλώσιμο gadgetάκι είναι to tablet pc! Αλλά και γενικά τι χρησημεύει o 250άρης δίσκος και τα super άλλα χαρακτηριστικά στο tablet για να τα πληρώσεις και 150-200+ Euro καπέλλο? Απολύτως τίποτα!

Νομίζω ότι το όριο γενικά για tablet pc και για κινητό τηλέφωνο είναι τα 150-200 Euro...Ακόμα και το 1 παραπάνω Euro είναι σκέτη κοροιδία...

 

Παιδια, ενα tablet για να ειναι ευχαριστο στη χρηση θελει capacitive οθονη και καλο feeling του touch. Τωρα αρχιζουν να εμφανιζονται δειλα δειλα τα πρωτα κινεζικα που να δουλευουν σωστα με capacitive και multitouch, οποτε δεν το συζηταω.

Προς το παρον τα 300 που ζητουν ελληνικα μαγαζια (χτυπηστε στο skroutz, θα βρειτε αρκετα, με εγγυηση απο εδω κανονικα) για ενα archos 101 8GB ειναι απειρως προτιμοτερα απο ενα κινεζικο των 200 με resistive οθονη. Το θεμα ειναι οτι παμε Γεναρη για διαθεσιμοτητα.

Αν στη χαοτικη διαφορα της οθονης βαλεις και Cortex A8 και ανωτερη ποιοτητα κατασκευης τα δικαιολογει απολυτα τα 300 που ζητα.

 

Τοσο εχει στην Αμερικη, τοσο θα ερθει και εδω? το πιο πιθανον ειναι να παει στα 450 οταν ερθει εδω.

 

ΠΧ

Ελλαδα

 

Κινα

 

220 Ελλάδα, 131 εκτος Ελλάδας, Πιστευω οτι για κατι τετοιες αγορες ουτε να πλησιάζεις Ελλαδα, δεν το συζηταω μακριά!!!!

 

...και δεν έψαξα ετσι στα γρήγορα αν ψαξω θα βρω και φθηνότερο

 

 

303 ευρω:

http://www.skroutz.gr/products/show/5893832

To archos 101 ειναι απο τις λιγες -πραγματι- περιπτωσεις που δε θα το βρεις φθηνοτερα αυτο το διαστημα πουθενα στην Ευρωπη...

Αρκει να ερθει και κανα κομματι και στη χωρα μας.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενα tablet για να ειναι ευχαριστο στη χρηση θελει capacitive οθονη και καλο feeling του touch. Τωρα αρχιζουν να εμφανιζονται δειλα δειλα τα πρωτα κινεζικα που να δουλευουν σωστα με capacitive και multitouch, οποτε δεν το συζηταω.

Προς το παρον τα 300 που ζητουν ελληνικα μαγαζια (χτυπηστε στο skroutz, θα βρειτε αρκετα, με εγγυηση απο εδω κανονικα) για ενα archos 101 8GB ειναι απειρως προτιμοτερα απο ενα κινεζικο των 200 με resistive οθονη. Το θεμα ειναι οτι παμε Γεναρη για διαθεσιμοτητα.

Αν στη χαοτικη διαφορα της οθονης βαλεις και Cortex A8 και ανωτερη ποιοτητα κατασκευης τα δικαιολογει απολυτα τα 300 που ζητα.

 

 

 

 

303 ευρω:

http://www.skroutz.gr/products/show/5893832

To archos 101 ειναι απο τις λιγες -πραγματι- περιπτωσεις που δε θα το βρεις φθηνοτερα αυτο το διαστημα πουθενα στην Ευρωπη...

Αρκει να ερθει και κανα κομματι και στη χωρα μας.

 

Δεν ξερω τι ειναι οι οθονες αυτες που λες και τι διαφορές εχουν, εγω παντως ουτε 200 δεν δινω για tablet, 170 που εδωσα και πολλά ειναι, εξ' αλλου αυτο μονο για ιντερνετ ειναι σε καμια εξοχη και κανενα εμαιλ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειναι οι οθονες αυτες που λες και τι διαφορές εχουν, εγω παντως ουτε 200 δεν δινω για tablet, 170 που εδωσα και πολλά ειναι, εξ' αλλου αυτο μονο για ιντερνετ ειναι σε καμια εξοχη και κανενα εμαιλ.

 

Εχεις απόλυτο δίκιο ακόμα και άν έχουν super χαρακτηριστικά δεν παύει να είναι gadgetάκια μόνο για απλό σερφάρισμα οπότε δεν αξίζει να τα πληρώσεις πάνω από 150 - 160 Euro...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ειναι οι οθονες αυτες που λες και τι διαφορές εχουν, εγω παντως ουτε 200 δεν δινω για tablet, 170 που εδωσα και πολλά ειναι, εξ' αλλου αυτο μονο για ιντερνετ ειναι σε καμια εξοχη και κανενα εμαιλ.

 

Οκ, δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε λοιπον. End of discussion...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά περιμένω να κυκλοφορήσει το Tablet της Motorola με Honeycomb.

Αν είναι τόσο καλό όσο το Droid/Milestone όταν βγήκε, με την ίδια ποιότητα κατασκευής τότε σίγουρη αγορά από εμένα.

:)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μόδα είναι τα tablet όπως πριν 1-2 χρόνια τα netbook.

Ας βρούμε ένα καλούτσικο κινέζικο να μας φύγει η κάψα και βλέπουμε μετά!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας:)

 

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλες και όλους...

 

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε ένα θεματάκι που αντιμετωπίζω σχετικά με μια συσκευή ePad που έχω στην κατοχή μου με Android 2.1!

 

Στην αρχική οθόνη για κάποιο λόγο , ίσως από λάθος "σκάλισμα" δεν λειτουργεί το Landscape και όχι μόνο αυτό το κουμπί Home στην ουσία πλεόν το βλέπω ανάποδα.

 

*να σημειώσω πως μπαίνοντας στις ρυθμίσεις όλα λειτουργούν άψογα...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...