Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Είχα επικοινωνία με την ομάδα ανάπτυξης του Vire Launcher και πέρα από αυτά που του είχα πει ( βλ. προηγούμενες σελίδες ) του ζήτησα και το απλό,δλδ να έχουμε επιλογή να βάζουμε wallpaper που να μη γίνεται stretched αλλά να μπαίνει αυτούσιο με τη σωστή αρχική του ανάλυση.Επίσης σαν δευτερεύον, του ζήτησα να μπει επιλογή να βάζουμε ξεχωριστό wallpaper σε κάθε home screen.Μου απάντησε ότι του άρεσαν πολύ οι προτάσεις μου και τις έβαλε ήδη στην to-do list.:) Άντε να δούμε:)

 

Εντωμεταξύ χάρη στις ψήφους πολλών από εσάς πάει καλά η ψηφοφορία να μπει το θαυμάσιο κρυστάλλινο εφέ του Vire στον Nova :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests

 

Ευχαριστώ Nova users :bow:

ειχα βαλει τον vire. πολυ ωραιο το κρυσταλινο εφε. κατοπιν κανω αλλαγη σε nova. μου εμεινε το χρωμα το κοκκινο του wallpaper του vire και στον nova και στον holo που εχω. δεν εβγαινε με τιποτα, και αναγκαστηκα και τον εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα βαλει τον vire. πολυ ωραιο το κρυσταλινο εφε. κατοπιν κανω αλλαγη σε nova. μου εμεινε το χρωμα το κοκκινο του wallpaper του vire και στον nova και στον holo που εχω. δεν εβγαινε με τιποτα, και αναγκαστηκα και τον εβγαλα.

 

Και εμένα το έκανε αλλά όταν γύρισα στον Νόβα πρέπει να πας να αλλάξεις πάλι wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

Πλάκα έχει πάντως:)

 

Τότε δώστε ψήφους ( αν δεν έχετε δώσει και αν χρησιμοποιείτε Nova ) εδώ:) :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests

 

Yπάρχει ένα video που δείχνει καλύτερα το εφφέ στο 1:28 :

http://www.youtube.com/watch?v=92kdJ6n_nVc

 

@gsa1967, όπως είπε ο φίλος πάνω, έπρεπε απλά να ορίσεις νέο wallpaper ( έχω κάνει αρκετές φορές μετάβαση από τον έναν στον άλλον:) )

Link to comment
Share on other sites

Νέα τελική 2.0.1 για τον Nova:)

 

Περίμενα να το βγάλει ο Giov, έχει έρωτα με τον Νόβα!:p:p:p:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να το βγάλει ο Giov, έχει έρωτα με τον Νόβα!:p:p:p:p

 

Το έχω καταλάβει.:p Γι' αυτό απάντησα στο δικό του ποστ, μήπως και δεν είχε δει ακόμα τη νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Νέα τελική 2.0.1 για τον Nova:)

 

Ευχάριστο το μαντάτο! Θα περιμένω μερικές μέρες το update του tsf (κάτι ακούγεται για τέλη του μήνα) κι αν δεν έρθει και βαρεθώ.. μάλλον στήνω ξανά Nova απ'την αρχή. Με χαλάει λίγο βέβαια γιατί φέρνει πολύ στον tw της Samsung που ειδικά με jelly είναι σχεδόν ίδιοι.. εσείς τι λέτε ανάμεσα στους tw και nova; Όντως ο δεύτερος είναι πιο "ανάλαφρος" για τη ram σε σύγκριση με τον πρώτο; Αξίζει δηλαδή να βάλει κανείς τον nova για περισσότερους λόγους απ'όσους δείχνει στην αρχή (περισσότερες δυνατότητες για παραμετροποίηση των μενού, gestures κλπ) ή "κρατάμε tw και εξοικονομούμε και αποθηκευτικό χώρο"..;

 

Για να εξηγηθώ, με τον tw είμαι αρκετά ικανοποιημένος και η αλλαγή σε nova με βάζει λίγο σε σκέψεις αφού τα "πρόσθετά" του δεν τα θεωρώ και τόσο απαραίτητα.. αν όμως τα "καλά" του είναι τόσο πιο πολλά απ'όσα κατάφερα σαν απλός χρήστης να διακρίνω..

 

Ο tsf είναι για μένα κάτι εντελώς διαφορετικό, μου αρέσει πολύ η "ανανέωση" που φέρνει σε μία συσκευή, η διαφορετικότητα που προσφέρει.. τόσο που με κάνει να παραβλέπω τις όποιες "αδυναμίες" μπορεί να συναντήσω σε δαύτον κατά καιρούς..

 

Ενημερωτικά να συμπληρώσω ότι έχω αγοράσει και τον nova prime επί εποχής βαρβάτης προσφοράς..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Τότε δώστε ψήφους ( αν δεν έχετε δώσει και αν χρησιμοποιείτε Nova ) εδώ:) :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests

 

Yπάρχει ένα video που δείχνει καλύτερα το εφφέ στο 1:28 :

http://www.youtube.com/watch?v=92kdJ6n_nVc

 

@gsa1967, όπως είπε ο φίλος πάνω, έπρεπε απλά να ορίσεις νέο wallpaper ( έχω κάνει αρκετές φορές μετάβαση από τον έναν στον άλλον:) )

 

Το παιχνίδι πού χει στο βίντεο είναι το zombie road trip?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το έκανε αλλά όταν γύρισα στον Νόβα πρέπει να πας να αλλάξεις πάλι wallpaper.

 

ok θα το κανω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να το βγάλει ο Giov, έχει έρωτα με τον Νόβα!:p:p:p:p

 

 

 

 

Το έχω καταλάβει.:p Γι' αυτό απάντησα στο δικό του ποστ, μήπως και δεν είχε δει ακόμα τη νέα έκδοση.

 

Πλακωθήκαμε εχθες στα τσίπουρα και δεν πρόλαβα αν και το είχα δει.. :D :D

Τώρα θα κάνω update..

Link to comment
Share on other sites

Πλακωθήκαμε εχθες στα τσίπουρα και δεν πρόλαβα αν και το είχα δει.. :D :D

Τώρα θα κάνω update..

 

Δεν ρίχνεις μια γνώμη στο ερώτημά μου εσύ που έχεις κάνει διδακτορικό στον Nova..:lol:

 

εσείς τι λέτε ανάμεσα στους tw και nova; Όντως ο δεύτερος είναι πιο "ανάλαφρος" για τη ram σε σύγκριση με τον πρώτο; Αξίζει δηλαδή να βάλει κανείς τον nova για περισσότερους λόγους απ'όσους δείχνει στην αρχή (περισσότερες δυνατότητες για παραμετροποίηση των μενού, gestures κλπ) ή "κρατάμε tw και εξοικονομούμε και αποθηκευτικό χώρο"..;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρίχνεις μια γνώμη στο ερώτημά μου εσύ που έχεις κάνει διδακτορικό στον Nova..:lol:

 

Όπως έχεις καταλάβει Μάκη, έχω κολλήσει με τον Nova. Τον θεωρώ πολύ γρήγορο και σταθερό. Το ίδιο καλός είναι και ο Holo (@vrwmiaris), αλλά με χαλάει που δεν υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας φακέλων μέσα στο συρτάρι εφαρμογών. Κατά τα άλλα, τρώει πολύ λίγη ram, ενώ πιάνει και λίγο χώρο.. Βέβαια, καθένας έχει τις απαιτήσεις του, οπότε μπορεί να σου τα λέω καλά, αλλά εσένα να μην σου αρέσει.. Απλά δοκίμασε τον, και βλέπεις.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Giov, φακέλους στο συρτάρι εφαρμογών του Nova πως φτιάχνουμε;

 

Πας Ρυθμίσεις Nova -> Συρτάρι Εφαρμογών -> Ομάδες Συρταριού Εφαρμογών και σου έχει δύο επιλογές. Μία για Καρτέλες και μία για Φακέλους.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Giov, φακέλους στο συρτάρι εφαρμογών του Nova πως φτιάχνουμε;

Καρτέλες εννοεί μάλλον. Φακέλους δεν έχω βρει να φτιάχνουμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καρτέλες εννοεί μάλλον. Φακέλους δεν έχω βρει να φτιάχνουμε.

 

Στις ρυθμίσεις του Drawer (το έχω στα αγγλικά) > Drawer Groups > και πάνω έχει 2 tab, ένα που λέγεται "TAB" και ένα "FOLDER" στο folder πας και φτιάχνεις φάκελο και από εκεί προσθέτεις τις εφαρμογές μέσα του. Ομολογώ ότι είναι πιο περίπλοκο απ' ότι μας είχε συνηθίσει ο Go Launcher στους φακέλους στο drawer (drag and drop) :p

 

EDIT: Ουπς, φαίνεται απαντήθηκε ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Giov άμα πιάνει λιγότερη ραμ όπως λέει τον βάζω

 

Λένε στα τελευταία changelog πως μείωσαν κι άλλο την ram που απαιτεί.. Για τσέκαρε.. :happy:

 

Edit: Τσέκαρε στον φάκελο Shared στο Box.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Λένε στα τελευταία changelog πως μείωσαν κι άλλο την ram που απαιτεί.. Για τσέκαρε.. :happy:

 

Κι απ'ότι είδα σήμερα αναβαθμίστηκε και ο Prime.. θα τον βάλω δεν αντέχω..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καμιά 10αριά μέρες δοκιμής του Vire επέστρεψα στον Nova:) Μου έλειψε η ταχύτητα, το smoothness του και οι πολλές επιλογές του.Άσε που η διαθέσιμη μνήμη αυξήθηκε στα 520 με Nova όταν με το Vire κυμαινόταν στα 370.:)
Link to comment
Share on other sites

Κορυφή ο nova τι να λέμε τώρα. Λένε πως μείωσαν την ram που πιάνει.

Ούτε lag βλέπω ούτε τίποτα. Κάνεις ότι θες και είναι και γρήγορος!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πας Ρυθμίσεις Nova -> Συρτάρι Εφαρμογών -> Ομάδες Συρταριού Εφαρμογών και σου έχει δύο επιλογές. Μία για Καρτέλες και μία για Φακέλους.. ;)

 

Ούτε που το είχα προσέξει, ευχαριστώ:)

 

για σχετικα αδυναμες συσκευες, απο Gingerbread και κατω, τι προτεινετε; να ειναι οσο το δυνατον παραμετροποιησιμος launcher και δωρεαν.

Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Στο site της tsf λέει ότι θα βγει update το βράδυ της 29ης Φεβρουαρίου..... Θα μας τρελάνουν; Έχει 29 φέτος;.......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο site της tsf λέει ότι θα βγει update το βράδυ της 29ης Φεβρουαρίου..... Θα μας τρελάνουν; Έχει 29 φέτος;.......

 

Μας τρολαρουν :lol:

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...