Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Εδώ είναι το thread του Nova στο XDA.. Έχει .apk για να κατεβάσεις είτε τον beta, είτε τον τελευταία σταθερή.. επίσης έχει και το changelog, οπότε θα δεις τις όποιες διαφορές.. :happy:

 

Σ' ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο Vire είναι ακόμα σε έκδοση beta. Δεν είναι η τελική έκδοση οπότε είναι προφανές ότι θα παρουσιάζει ελλείψεις/δυσλειτουργίες κλπ. Δεδομένου ότι είναι σε beta το καλύτερο που μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε τον εγκαθιστά είναι να ενημερώνει τον προγραμματιστή για τις όποιες δυσλειτουργίες/ελλείψεις διαπιστώνει.

 

To έκανα.:)Μακάρι να τον κάνουν αλαγκάριστο και πρακτικό σαν τον Nova γιατί αυτό το glass εφέ του Vire είναι όλα τα λεφτά!:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το thread του Nova στο XDA.. Έχει .apk για να κατεβάσεις είτε τον beta, είτε τον τελευταία σταθερή.. επίσης έχει και το changelog, οπότε θα δεις τις όποιες διαφορές.. :happy:

 

Αυτές οι αναβαθμίσεις δεν δίνονται από το play store?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οι beta όχι.. Στο Play Store βγαίνουν μόνο η stable.. ;)

 

Στις ρυθμίσεις του Nova έχει επιλογή να ψάχνει και για beta, μπορείς να το κατεβάσεις κι έτσι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Nova έχει επιλογή να ψάχνει και για beta, μπορείς να το κατεβάσεις κι έτσι δηλαδή.

 

Ναι εκεί έχει. Για το Play Store, που ρώτησε ο φίλος είπα.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί έχει. Για το Play Store, που ρώτησε ο φίλος είπα.. :happy:

 

Αν δεν είναι αγορασμένος, βγάζει αυτή την επιλογή; βάζω πάντα τον prime μόλις βάζω τον Nova και δεν το έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και τον vire launcher από το play store. Είναι public beta release, χωρίς πολύ παραμετροποίηση αλλά έχει όμορφα γραφικά και 3D transitions.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε και τον vire launcher από το play store. Είναι public beta release, χωρίς πολύ παραμετροποίηση αλλά έχει όμορφα γραφικά και 3D transitions.

 

Ναι μιλούσαμε γι' αυτόν μία σελίδα πριν αν δεις.Στο mail που τους έστειλα σχετικά με τα προβλήματα που ανέφερα στο post 2000 μου απάντησαν :

 

"Thank you for your detailed suggestions. Most of the features you requested are already in the work queue. I think we have same phone in our testing system, so I'll make sure we run the tests and make sure it works in the next release of the APK.

I hope soon you will find our launcher your default one :)

Best regards,

Joonas Torkkeli

Business Development Director

Vire Labs Ltd"

 

Όσοι έχετε Nova ψηφίστε αν μπορείτε στο suggestion που έκανα να φτιάξουν οι developers του Nova ένα ίδιο γυάλινο εφέ σαν αυτό το θαυμάσιο του Vire :

 

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests/suggestions/3665800-glass-transition-effect-like-the-one-in-vire-launc

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο Go Launcher (μαζί με Go locker) είναι ο πιο παραμετροποιήσιμος από όλους! Πάρα πολλές επιλογές και δυνατότητες και άπειρα θέματα. Μου παίρνει περίπου 80mb ram αλλά με τα seeder2 και greenify είναι απίστευτα smooth και γρήγορος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από σας έμαθα για τον nova και τώρα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Δεν υπάρχει καλύτερός

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχει ένα εξάμηνο τώρα κόλλησα με τον Nova, τους έχω δοκιμάσει όλους αλλά δύσκολα να φύγω πλέον..

Ψήφισα και παραπάνω γιατί όντως είναι ωραίο το εφέ αλλά με τόσες προτάσεις να δω τι θα πρωτοκανουν..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πρέπει να προσθέσουν οπωσδήποτε, είναι η ετικέτα των εικονιδίων στο dock (να μοιάζει με Touchwiz). Για εμένα, μόνο αυτό μένει.. Δεν φεύγω από Nova. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Και να βαλουν να αλλαζει το χρωμα των ετικετων των εικονιδιων :)

 

Ο Holo το κάνει αυτό φίλος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ο Holo το κάνει αυτό φίλος

 

Ωραίος ο Holo δεν λέω, αλλά με χαλάει που δεν φτιάχνει φακέλους μέσα στις εφαρμογές.. αλλά μόνο στη homescreen. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Holo δεν λέω, αλλά με χαλάει που δεν φτιάχνει φακέλους μέσα στις εφαρμογές.. αλλά μόνο στη homescreen. :rolleyes:

 

Είσαι και ιδιοτροπος! Τους έστειλα μνμ αν μπορούν να κάνουν αυτό που θέλεις για το dock

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είσαι και ιδιοτροπος! Τους έστειλα μνμ αν μπορούν να κάνουν αυτό που θέλεις για το dock

 

:lol: :lol: Έλα ρε συ.. Φτιάχνω 2-3 φακέλους, ώστε να μαζεύω τα παιχνίδια, τις social εφαρμογές.. Αν το κάνω με καρτέλες, πάει.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τον nova prime τον έχω σεταρισμενο και μου έκανε θετικοτατη εντύπωση τις πρώτες δύο μέρες.

Μετά άρχισε τους λοξυγκες και με ξενερωσε.

Έχω ξαναγυρίσει στον tsf

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Έλα ρε συ.. Φτιάχνω 2-3 φακέλους, ώστε να μαζεύω τα παιχνίδια, τις social εφαρμογές.. Αν το κάνω με καρτέλες, πάει.. :ninja:

 

Άντε καλά το παίρνω πίσω, είσαι παιδί τζιτζι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...