Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Τελικα δεν αντεξα και εβαλα τον Nova prime. Απλα δεν εχω λογια για τα gestures.

Εχω ασχημες εμπειριες με τα home buttons απο iphone μερια και καθε φορα που το παταγα για να ανοιξω το multitasking ποναγε η καρδια μου.

 

Τωρα δεν ξερω ποσο ελαφρύς ειναι

 

Πέρα από τις χειρονομίες που είπαν από πάνω τα παιδιά, στον nova χρησιμοποιώ και κάτι άλλο. Στην dock χρησιμοποιώ χειρονομίες για να ανοίξω κάποιες εφαρμογές, πχ στο εικονίδιο του dialer, με χειρονομία πάνω ανοίγω τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιω τον apex pro και δεν εχω κανενα παραπονο..αλλα τον ψιλοβαρεθηκα..Ποιον αλλον εκτος nova προτεινετε?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

η μεγαλύτερη έλλειψη του Nova είναι ότι δεν έχει ταξινόμηση στο app drawer. Για μένα είναι πάρα πολύ βασικό και ως ότου το φτιάξουν δεν τον χρησιμοποιώ αν και τον έχω αγορασμένο. τους έχω στείλει άπειρα μηνύματα άλλα δεν......!!!! μέχρι στιγμής. Εξίσου πάρα πολύ καλός είναι ο apex pro οποίος κάνει τα πάντα και γι' αυτό τον χρησιμοποιώ.

 

τι εννοεις φιλε μ δεν εχει ταξινομηση ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φιλε μ δεν εχει ταξινομηση ?

 

δεν μπορείς στο app drawer να κάνεις ταξινόμηση τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Δηλαδή δεν μπορείς να τις ταξινομήσεις ως προς: αύξουσα ή φθίνουσα εγκατάσταση, πιο συχνές κ.λπ. Βλέπω πιο πάνω ποστ για τις χειρονομίες του Nova, εεεεεεεε για τον Apex pro αυτά είναι αστεία πράγματα διότι, στον Apex μπορείς να θέσεις χειρονομίες και με σύρσιμο προς τα πάνω άλλα και προς τα κάτω. Δηλαδή μπορείς να βάλεις δυο χειρονομίες ταυτόχρονα στο εικονίδιο και όχι μόνο μια.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ο apex έχει κάποιες χειρονομίες ακόμα και στη free έκδοση.

Έχω apex pro και Nova prime και έχω βασικό τον apex pro.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nova και από μένα πλέον...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Και ο απεξ το παραπανω που σου δινει ειναι να τις ταξινομησεις κατα ημερομνια και κατα το πιο προσφατο χρησιμοποιημενο ,οχι οπως θες εσυ με δικη σου σειρα.. οποτε κλαιν..

 

Nova και από μένα πλέον...

 

 

ο καλυτερος ειναι ο μαμισιος launcher.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις να ειχε ντοκ?

 

Λάθος μου που δεν το διευκρινισα.

Εννοώ να έχει ντοκ πολλαπλών σελίδων και να μπορώ να προσθέτω ότι θέλω και όσα θέλω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μονο οι χειρονομιες ειναι που του λειπουν τπτ αλλο.Το dock που λες δεν ειναι τπτ αφου ουσιαστικα απλα σου παρεχει παραπανω εικονιδια σε καθε οθονη...με τοσες οονες και αφου μπορεις να φτιαξεις και φακελους δεν μπορεις καν να τις γεμισεις και να θελεις...!
Link to comment
Share on other sites

Μονο οι χειρονομιες ειναι που του λειπουν τπτ αλλο.Το dock που λες δεν ειναι τπτ αφου ουσιαστικα απλα σου παρεχει παραπανω εικονιδια σε καθε οθονη...με τοσες οονες και αφου μπορεις να φτιαξεις και φακελους δεν μπορεις καν να τις γεμισεις και να θελεις...!

 

Σορρυ, αλλα για ποιον μαμοσιο λετε? δεν εχουν ολες οι συσκευες τον ιδιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι..exeiw δικιο.. εγω εννοουσα του samsung galaxy s3!

 

Ναι, ειναι οντως πολυ καλος. Ισως ο καλυτερος μαμισιος.

Τα gestures ειναι για εμενα η μονη σημαντικη ελλειψη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα την βοηθεια σας... Έχω ένα HTC Desire HD και αντιμετωπίζω με όλους τους launchers το ίδιο πρόβλημα: κολλήματα της οθόνης, ανυπακοή στην αφή, αλλοπρόσαλη συμπεριφορά ανοίγοντας από μόνο του εφαρμογές του Sense, κόλλημα όταν λαμβάνω μήνυματα, και φυσικά restart από μονο του...

Αυτή την στιγμή έχω εγκατεστημένους τους εξής: Nemus, Legacy, 360 launcher, ADW EX, Holo και GO Launcher ex... Φυσικά έχω δοκιμάσει και άλλους. Μήπως δεν είναι καλό που είναι όλοι αυτοί εγκατεστημένοι ταυτόχρονα; Τι άλλο μπορεί να φταίει; Βασικά κάνω συχνά Τask Kill και καθαρίζω την μνήμη RAM αλλά και το cache της μνήμης μήπως και γίνει κατι αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει να κανεις kill νομιζω,,,

 

Κάνω kill μόνο όταν κολλάει βασικά, και όχι όταν είναι στα καλά του απλά για να κλείσω τις εφαρμογές.

Επίσης δεν παίζω ούτε έχω βαριά παιχνίδια, παρά μόνο τα Angry Birds, αλλά στο παιχνίδι επάνω δεν κόλλησε ποτέ. Επίσης από εφαρμογές έχω τις απαραίτητες.

Edited by brazilianos
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κολλούσε πάρα πολύ μετά από deep sleep όπου το άνοιγα να το ξεκλειδώσω και το κόλλημα κρατούσε αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να πάρει μπρος κανονικά. Αυτό που το επηρέαζε τελικά ήταν το ότι είχα ρυθμίσει την minimum συχνότητα του επεξεργαστή χαμηλά. Μόλις την ανέβασα και πάλι άρχισε να συμπεριφέρεται ομαλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος ειναι ο μαμισιος launcher.

 

Πολύ καλός είναι αλλά ο nova (free) που έχω εγκαταστήσει νομίζω ότι τρέχει πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Να τρεχει πιο γρηγορα δεν το εχω παρατηρησει με την καμια..Οτι εχει gestures που δεν εχει ο μαμισιος ναι αλλα σε θεμα ταχυτητας ,κολληματων,"ελαφρυς" ο μαμισιος ειναι καλυτερος...για μενα..

 

ΒΤW Ποσο πιο γρηγορα να τρεξει?:p Εμενα δεν κολλαει καν.. Και μιλαω για το samsung galaxy s3 ,αν εννοεις για αλλο κινητο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...