Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Επιτέλους, έχουμε μεγάλα εικονίδια στον nova.

 

Ναι το ξέρουμε εδώ και μέρες από τις beta!από τις ρυθμίσεις βάλε να σε ενημερώνει για τις beta πριν ακόμα βγει στο μάρκετ η τελική!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ταχύτατοι και ελαφρυοί σαν launcher είναι ο smart (που όμως είναι τόσο απλός όσο δεν πάει, αφού χάνεις το πρωτέρημα των widget) και ο balancer.
Link to comment
Share on other sites

στον nova υπαρχει , οπως στον go, οταν πατας για να δεις τις εφαρμογες ποιες εκτελουνται ?

 

Παρατεταμένο πάτημα στην αρχική οθόνη--> Ενέργειες Nova-->Πρόσφατες Εφαρμογές.

Ουσιαστικά αποτελεί μια συντόμευση στο παρατεταμένο πάτημα του Home Button.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα,αν και δεν βαζω launcher,οτι ο holo δεν απασχολει ram ΚΑΘΟΛΟΥ,ενω δειχνει ομορφος με μερικες δυνατοτητες.

Ο δε holo plus που δοκιμασα επισης ειναι πιο πλουσιος,αλλα μερικες φορες εκανε κολπακια οταν ειχα εισερχομενες......

Οταν εχεις 200-220mb ram ελευθερα δεν ειναι να βαζεις τον G0 να σου τρωει 40-50mb επιδει εχει πολλα.....μπιχλιμπιδια....:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Κατι εκανα στον tsf και εξαφανιστηκαν οι ονομασίες κατω απο καθε συντόμευση.

Απο που τις εμφανιζω;

 

Δεν τον έχω εγκατεστημένο αυτή τη στιγμή και δεν μπορώ να στο περιγράψω ακριβώς.. στο περίπου όμως θα ανοίξεις το πλαϊνό dock (αυτό στα αριστερά) και θα επιλέξεις την προτελευταία αν θυμάμαι καλά καρτέλα, αυτή τέλος πάντων που έχει τις ρυθμίσεις για τα εικονίδια των εφαρμογών (backrounds κλπ κλπ). Μόλις σου εμφανίσει τα ημικύκλια δεξιά κι αριστερά με την προεπισκόπηση των εικονιδίων θα δεις κάτω δεξιά και το πως θέλεις να εμφανίζονται οι ονομασίες τους, με λίγο scroll θα βρεις και τη ρύθμιση που ζητάς..:)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τα εικονιδια χωρις ετικετες στον tsf.Μηνες εψαχνα αυτη την ρυθμιση.ευχαριστω που την ανακαλυψατε :)
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια 2.0 beta2 του nova ΔΕΝ μπορω να τον επιλεξω καν!κρασαρει!τωρα τι κανουμε?γυρισα στον apex προς το παρον!μεγαλο fail παντως!

και δεν φαινεται καν στην λιστα των προγραμματων για να τον απεγκαταστησω η επανεκκινησω!μονο το prime φαινεται το εξτρα που ξεκλειδωνει τον απλο.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια 2.0 beta2 του nova ΔΕΝ μπορω να τον επιλεξω καν!κρασαρει!τωρα τι κανουμε?γυρισα στον apex προς το παρον!μεγαλο fail παντως!

και δεν φαινεται καν στην λιστα των προγραμματων για να τον απεγκαταστησω η επανεκκινησω!μονο το prime φαινεται το εξτρα που ξεκλειδωνει τον απλο.

 

Μάλλον σβήστηκε για κάποιο λόγο. Ξανά καντον εγκατάσταση από το play store. Εγώ έκανα το update στην beta 2 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σβήστηκε για κάποιο λόγο. Ξανά καντον εγκατάσταση από το play store. Εγώ έκανα το update στην beta 2 και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

μετα απο λιγο και χωρις να κανω τιποτα πηγα στο μαρκετ και μου εγραφε "εγκατασταση" παροτι φυσικα ηταν ηδη εγκατεστημενος!τον εκανα και επανηλθε αλλα τα widgets ηθελαν λιγο φτιαξιμο παλι.

παντως δεν την ξαναπαταω ,δεν θα κανω τις beta αναβαθμιση πλεον.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα τον tsf, όποτε κάνω ενημέρωση εφαρμογές ή εγκαθιστώ καινούριες, τα εικονίδια τους παίρνουν ένα γκρι χρώμα... Πώς αλλάζει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα τον tsf, όποτε κάνω ενημέρωση εφαρμογές ή εγκαθιστώ καινούριες, τα εικονίδια τους παίρνουν ένα γκρι χρώμα... Πώς αλλάζει αυτό?

 

Τον σβήνεις κάι βάζεις άλλον:p:p:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τον σβήνεις κάι βάζεις άλλον:p:p:p

 

Eτσι για το γ@μωτο θελω να δω τι συμβαινει..:lol: Εκανα ενα backup, τον εκανα restart και restore το backup και ηταν ολα τα εικονιδια γκρι, wtf :p Κατι απλο πρεπει να ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πείραξες τον χρωματισμό των εικονιδιων;

Από την πλαϊνή κάθετη μπάρα επιλέγεις το γρανάζι και icon. Από εκεί επιλέγεις αν θέλεις τα εικονίδια να είναι χρωματιστά ή γκρι.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πείραξες τον χρωματισμό των εικονιδιων;

Από την πλαϊνή κάθετη μπάρα επιλέγεις το γρανάζι και icon. Από εκεί επιλέγεις αν θέλεις τα εικονίδια να είναι χρωματιστά ή γκρι.

 

Αυτό ήταν, ευχαριστώ φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

ποιο θεωρειτε καλυτερο τον next ή τον tsf? δυστυχως τον Next πρεπει να τον αγορασεις για αν τον δοκιμασεις

 

Τον tsf ..

Ο next εχει καποια θετικα αλλά του λοιπουν αρκετά πραγματα για να θεωρηθεί ολοκληρωμενος.

Πάντως και τον next πρέπει να τον αγορασεις για να τον δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εγκαταστησουμε εναν οποιοδηποτε Launcher αν μετα θελουμε να γυρισουμε στο αρχικο απλα παμε στο μενου ρυθμισεις -> εφαρμογες και επιλεγουμε τον launcher που εχουμε και τρεχει και απλα διαλεγουμε το κουμπι εκκαθαρισεη δεδομενων ή υπαρχει και αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εγκαταστησουμε εναν οποιοδηποτε Launcher αν μετα θελουμε να γυρισουμε στο αρχικο απλα παμε στο μενου ρυθμισεις -> εφαρμογες και επιλεγουμε τον launcher που εχουμε και τρεχει και απλα διαλεγουμε το κουμπι εκκαθαρισεη δεδομενων ή υπαρχει και αλλος τροπος?

 

Περίπου.. Όχι εκκαθάριση δεδομένων, αλλά καθαρισμό προεπιλογων. . ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα πηγαινωντας στο go launcher ex δεν εχει τετοιο κουμπι φιλε μου.

 

Εχει μονο το κουμπι "διαγραφη προεπιλογων" αλλα ακομα και αν εχω επιλεγμενο το go launcher ex δεν ειναι ενεργο το μονο ενεργο κουμπι ειναι το "εκκαθαριση δεδομενων" και με το που το πατησω επανερχεται στην αρχικη του κατασταση κοινως theme.

Link to comment
Share on other sites

Μα πηγαινωντας στο go launcher ex δεν εχει τετοιο κουμπι φιλε μου.

 

Εχει μονο το κουμπι "διαγραφη προεπιλογων" αλλα ακομα και αν εχω επιλεγμενο το go launcher ex δεν ειναι ενεργο το μονο ενεργο κουμπι ειναι το "εκκαθαριση δεδομενων" και με το που το πατησω επανερχεται στην αρχικη του κατασταση κοινως theme.

στου κινητου το μενου πας.διαχειρηση εφαρμογων ,ληψη ολοκληρωθηκε,βρισκεις την εφαρμογη μπαινεις μεσα και πιο κατω εχει την επιλογη εκκαθαριση προεπιλογων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν εγκαταστησουμε εναν οποιοδηποτε Launcher αν μετα θελουμε να γυρισουμε στο αρχικο απλα παμε στο μενου ρυθμισεις -> εφαρμογες και επιλεγουμε τον launcher που εχουμε και τρεχει και απλα διαλεγουμε το κουμπι εκκαθαρισεη δεδομενων ή υπαρχει και αλλος τροπος?

 

...ή απλά εγκαθιστάς το Home Switcher και αλλάζεις launcher όποτε θες με λίγα μόλις κλικ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...