Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Κι εμένα ρε γμτ... Δύο χρόνια με το Desire ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με κανέναν launcher.

 

Εν τω μεταξύ, μόλις παρατήρησα πως αν αντί να επιλέξω την εικόνα από το gallery, πάω στο icon pack και τη δημιουργήσω (μέσω του Simple Text) εκείνη τη στιγμή, η εικόνα θα εμφανίζεται κανονικότατα και χωρίς το μαύρο φόντο...

 

Σχετικά με την έκδοση, ναί την τελευταία έχω. Χθες το απόγευμα την εγκατέστησα από το Google Play.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα ρε γμτ... Δύο χρόνια με το Desire ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα με κανέναν launcher.

 

Εν τω μεταξύ, μόλις παρατήρησα πως αν αντί να επιλέξω την εικόνα από το gallery, πάω στο icon pack και τη δημιουργήσω (μέσω του Simple Text) εκείνη τη στιγμή, η εικόνα θα εμφανίζεται κανονικότατα και χωρίς το μαύρο φόντο...

 

Σχετικά με την έκδοση, ναί την τελευταία έχω. Χθες το απόγευμα την εγκατέστησα από το Google Play.

θα κανω μερικες δοκιμες και θα επανελθω. ειχα ομως και 4.0.4 και δεν ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Go launcher EX στο Ace μου... :happy: Μου δουλευε πολυ καλα αν και μου γονατιζε αρκετες φορες την ram..

Στο s3 δεν του βαζω τπτ με καλυπτει το ζελεδοφασουλο (για την ωρα.. :p )

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω βρει καπου. Στον tsf υπαρχει επιλογη εφε μεταβασης απο τη μια οθονη στην αλλη οπως γινεται στο application drawer; Το αντιστοιχο που εχει ο go εννοω...
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και μου κάνει νερά ο nova.για να ανανεωθούν τα widget πρέπει να του κάνω επανεκκίνησή!

 

Το ίδιο και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με τα transparent icons "επιλύθηκε"!

Για να αντικαταστήσω ένα εικονίδιο, εγώ πάτα Edit και στη συνέχεια πήγαινα και το επέλεγα μέσω του Gallery. Αντ'αυτού όμως πρέπει να πηγαίνω στο Files και να το επιλέγω από εκεί, γιατί σε διαφορετική περίπτωση κάνει crop το εικονίδιο και χάνεται το transparency.

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε εναν launcher προεπιλογη πρεπει να πηγαινουμε και να κανουμε τον προηγουμενο launcher που ειχαμε προεπιλεξει να σταματησει να τρεχει η δεν χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε εναν launcher προεπιλογη πρεπει να πηγαινουμε και να κανουμε τον προηγουμενο launcher που ειχαμε προεπιλεξει να σταματησει να τρεχει η δεν χρειαζεται?

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, μετά από λίγο τον δεύτερο τον κλείνει το σύστημα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα-ουσιαστικη- μεταξυ holo και holo HD?

 

Στο ότι ο απλός δεν ήταν smooth στο s2 μου, ενώ ο HD έρεε σαν νεράκι!:p

Τώρα χρησιμοποιώ tsf, όλοι οι άλλοι μου φαίνονται απλοϊκοί.

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον ADW launcher, που η συσκευή μου πηγαίνει κομμάτια, ποιον άλλο προτείνετε; :) Αυτό που ψάχνω είναι ταχύτητα και δυνατότητα δημιουργίας φακέλων, αλλά όχι όπως στον ADW, που δημιουργεί σελίδες με εφαρμογές.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον ADW launcher, που η συσκευή μου πηγαίνει κομμάτια, ποιον άλλο προτείνετε; :) Αυτό που ψάχνω είναι ταχύτητα και δυνατότητα δημιουργίας φακέλων, αλλά όχι όπως στον ADW, που δημιουργεί σελίδες με εφαρμογές.

 

TSF Shell. Πιο "κομμάτια" δεν θα το δεις το κινητό σου..:D

Link to comment
Share on other sites

TSF Shell. Πιο "κομμάτια" δεν θα το δεις το κινητό σου..:D

 

Στο Google Play βρήκα αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50c2Yuc2hlbGwiXQ..

 

Αυτό δεν είναι; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι. Πολύ γρήγορο όντως αλλά εμένα δεν με βόλεψε.

 

Έχει τίποτα το περίεργο; Τι εννοώ με το περίεργο.. Με τον ADW, στο App Drawer δε μπορείς να φτιάξεις φακέλους, αλλά καρτέλες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει τίποτα το περίεργο; Τι εννοώ με το περίεργο.. Με τον ADW, στο App Drawer δε μπορείς να φτιάξεις φακέλους, αλλά καρτέλες.

 

Για φακέλους, ο καλύτερος κατά την άποψη μου είναι ο Nova.

 

Δες στο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=jGpkdTnzXG8]video[/ame] πόσο ωραία μπορείς να τα φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Για φακέλους, ο καλύτερος κατά την άποψη μου είναι ο Nova.

 

Δες στο

πόσο ωραία μπορείς να τα φτιάξεις.

 

Ωραίος ο Nova, τον "γλυκοβλέπω" κι εγώ, αλλά δεν έχω ICS ή JB..... Επίσης, η λειτουργία των φακέλων που έχει είναι σαν του ADW. Αυτό που ψάχνω είναι να έχω εικονίδια των φακέλων, μέσα στο μενού, όχι με επιλογές κατηγοριών πάνω από τις εφαρμογές. :) Εκτός κι αν είναι κάτι που θα μείνει στο παρελθόν, από αυτά που βλέπω και σε άλλους launchers... :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Nova, τον "γλυκοβλέπω" κι εγώ, αλλά δεν έχω ICS ή JB..... Επίσης, η λειτουργία των φακέλων που έχει είναι σαν του ADW. Αυτό που ψάχνω είναι να έχω εικονίδια των φακέλων, μέσα στο μενού, όχι με επιλογές κατηγοριών πάνω από τις εφαρμογές. :) Εκτός κι αν είναι κάτι που θα μείνει στο παρελθόν, από αυτά που βλέπω και σε άλλους launchers... :worry:

 

Υποστηριζει και την κλασικη δημιουργια φακελων. Το οποιο ειναι πολυ βολικο για την ταξινομηση λ.χ μιας καρτελας Games σε Casual, Gameloft κλπ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα ένα icon pack από το Google Play, αλλά για κάποιο λόγο αρκετά εικονίδια στο drawer δεν αλλάχτηκαν, παρότι ο designer τα έχει σχεδιάσει.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μεμονωμένα τα εικονίδια των εφαρμογών που βρίσκονται στο drawer (όχι στο desktop).

 

Είμαι με nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει και την κλασικη δημιουργια φακελων. Το οποιο ειναι πολυ βολικο για την ταξινομηση λ.χ μιας καρτελας Games σε Casual, Gameloft κλπ :)

 

Τότε νομίζω ότι θα με βολέψει. Όταν δεήσει και η Samsung και οι άλλες εταιρείες να δώσουν το update.. :rolleyes:

 

Και ένα πρόβλημα με τον free ADW. Τον επιλέγω, τον θέτω default, οργανώνω εικονίδια και καρτέλες, όλα ok. Αλλά, όταν πάω από την αρχική οθόνη να επιλέξω το app των μηνυμάτων, δεν ανοίγει και μου εμφανίζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι αποθηκευμένη στη συσκευή..... Με την εφαρμογή του τηλεφώνου και των επαφών δεν έχει πρόβλημα όμως. :confused: Μετά από αυτό, πήγα και είδα τις λεπτομέρειες του TouchWiz launcher και του ADW και είδα ότι λείπει από τον δεύτερο μια λίστα με λειτουργείες, με τον τίτλο Default. Είναι στη διαδρομή: Εφαρμογές --> Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Διαχείριση εφαρμογών --> Όλες --> TwLauncher --> scroll προς τα πάνω --> εμφάνιση όλων.. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που κάνει το πρόβλημα.. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα ένα icon pack από το Google Play, αλλά για κάποιο λόγο αρκετά εικονίδια στο drawer δεν αλλάχτηκαν, παρότι ο designer τα έχει σχεδιάσει.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μεμονωμένα τα εικονίδια των εφαρμογών που βρίσκονται στο drawer (όχι στο desktop).

 

Είμαι με nova launcher.

 

Κρατημένο κλικ πάνω στο εικονιδιο που θες να αλλάξεις και edit.

Link to comment
Share on other sites

Κρατημένο κλικ πάνω στο εικονιδιο που θες να αλλάξεις και edit.
Αυτό δυστυχώς ισχύει μόνο για τα εικονίδια του desktop.

Αν ανοίξω τον drawer (εκεί δηλαδή που βρίσκονται όλα τα apps) και πατήσω παρατεταμένα πάνω σε ένα εικονίδιο, θα με πετάξει στο desktop προκειμένου να δημιουργήσω ένα shortcut της συγκεκριμένης εφαρμογής. Επιλογή edit για αλλαγή του icon δυστυχώς υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...