Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Πέρασα ένα icon pack από το Google Play, αλλά για κάποιο λόγο αρκετά εικονίδια στο drawer δεν αλλάχτηκαν, παρότι ο designer τα έχει σχεδιάσει.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μεμονωμένα τα εικονίδια των εφαρμογών που βρίσκονται στο drawer (όχι στο desktop).

 

Είμαι με nova launcher.

 

Στις ρυθμίσεις του Nova στο Icon and feel δοκίμασες να αλλάξεις το icon theme? Κανε κι ένα restart γιατί καμιά φορά δεν δουλεύει με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

ειχα περασμενο σε android 4 τον Ulauncher.Επειδη βαρενε πολυ τη λειτουργεια αποφασιασα να το σβησω με το TitaniumBackup. Μετα απο restart δεν μου εμφανιζει ποτε την αρχικη οθονη.Παραμενει συνεχια στη διαδιακασια του ανοιγματος?Τι κανουμε τωρα

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ειχα περασμενο σε android 4 τον Ulauncher.Επειδη βαρενε πολυ τη λειτουργεια αποφασιασα να το σβησω με το TitaniumBackup. Μετα απο restart δεν μου εμφανιζει ποτε την αρχικη οθονη.Παραμενει συνεχια στη διαδιακασια του ανοιγματος?Τι κανουμε τωρα

 

Μπαίνεις από τον υπολογιστή σου στο https://play.google.com/ και κάνεις εγκατάσταση ενός οποιουδήποτε launcher. Περιμένεις λίγο, πατάς το home button και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Nova στο Icon and feel δοκίμασες να αλλάξεις το icon theme? Κανε κι ένα restart γιατί καμιά φορά δεν δουλεύει με τη μία.
Έτσι ακριβώς το έκανα! Εγκατέστησα στην αρχή ένα icon pack που ήταν διαθέσιμο στο Google Play, και στη συνέχεια μέσω των ρυθμίσεων του nova το επέλεξα ως "icon theme".

Ωστόσο πολλά από τα εικονίδια για κάποιο λόγο δυστυχώς δεν άλλαξαν.

 

Τεσπα, με βλέπω να στέλνω κανα mail στους developers του launcher, κι αν βρεθεί λύση θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς το έκανα! Εγκατέστησα στην αρχή ένα icon pack που ήταν διαθέσιμο στο Google Play, και στη συνέχεια μέσω των ρυθμίσεων του nova το επέλεξα ως "icon theme".

Ωστόσο πολλά από τα εικονίδια για κάποιο λόγο δυστυχώς δεν άλλαξαν.

 

Τεσπα, με βλέπω να στέλνω κανα mail στους developers του launcher, κι αν βρεθεί λύση θα ενημερώσω!

 

Στον developer του icon pack πρέπει να στείλεις και όχι στου launcher.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Στον developer του icon pack πρέπει να στείλεις και όχι στου launcher.

Επικοινώνησα και με αυτόν και μου είπε ότι θα το κοιτάξει!

Link to comment
Share on other sites

Στον tsf οταν πατησεις σε ενα εικονιδιο στην οθονη ανοιγουν διαφορες επιλογες (αλλαγη ονοματος, εικονας κ.λ.π.) Ειναι και ενα που ανοιγει ενα σταυρο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι κανει.....Ξερει καποιος;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στον tsf οταν πατησεις σε ενα εικονιδιο στην οθονη ανοιγουν διαφορες επιλογες (αλλαγη ονοματος, εικονας κ.λ.π.) Ειναι και ενα που ανοιγει ενα σταυρο αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι κανει.....Ξερει καποιος;

 

ευθυγραμιζει πλήρως το εικονίδιο με τα διπλανά του.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ευθυγραμιζει πλήρως το εικονίδιο με τα διπλανά του.

 

Το φανταστηκα αλλα πως γινεται; Μολις ανοιξει ο σταυρος παταω το εικονιδιο διπλα αλλα σεν γινεται τιποτα....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα αλλα πως γινεται; Μολις ανοιξει ο σταυρος παταω το εικονιδιο διπλα αλλα σεν γινεται τιποτα....

 

παίρνεις το ίδιο εικονίδιο και μόλις ευθυγραμμιστεί σου βγάζει μια γραμμή και στο δείχνει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι μου προτεινεται (νεος χρηστης android-sgnexus) απο launcher?

Τυχαια εβαλα τον Go. Μια χαρα μου φαινεται, αλλα αν υπαρχει καποιος καλυτερος (πραγμα βεβαια καθαρα υποκειμενικο) να μην αρχισω και φτιαχνω ρυθμισεις, widgets κλπ τζαμπα (αν και ηδη επαιξα αρκετα μαζι του)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι μου προτεινεται (νεος χρηστης android-sgnexus) απο launcher?

Τυχαια εβαλα τον Go. Μια χαρα μου φαινεται, αλλα αν υπαρχει καποιος καλυτερος (πραγμα βεβαια καθαρα υποκειμενικο) να μην αρχισω και φτιαχνω ρυθμισεις, widgets κλπ τζαμπα (αν και ηδη επαιξα αρκετα μαζι του)...

Είναι πολλές οι απόψεις. Εγώ προσωπικά προτείνω ή GO Launcher ή Nova Launcher.

Δοκιμάζεις και άλλους και καταλήγεις σε ότι σε βολεύει...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Apex εδώ και 2 μήνες. Πριν τον είχα και στο S2. Τον θεωρώ κορυφαίο. Ούτε ένα crash, ταχύτατος και μπορώ να τον κάνω customise όπως θέλω ακριβώς (drawer & home)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ο Next launcher πολύ πιθανόν να είναι ο επομενος launcher που θα μας κερδίσει.

Έχει την σπιρταδα του tsf χωρίς όμως να διαφέρει σημαντικά από την φιλοσοφία άλλων launcher .

Σε αρκετά σημεία μοιάζει πολύ με τον tsf πράγμα που με κάνει να υποψιάζομαι πως ίσως προέρχεται από τον ίδιο δημιουργό.

Ακόμα βρίσκεται σε beta κατάσταση και του λείπουν αρκετά για να θεωρηθεί ολοκληρωμένός παρ'όλα αυτά μια δοκιμή πιστεύω πως θα σας ικανοποιήσει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983188

Link to comment
Share on other sites

Ο Next launcher πολύ πιθανόν να είναι ο επομενος launcher που θα μας κερδίσει.

Έχει την σπιρταδα του tsf χωρίς όμως να διαφέρει σημαντικά από την φιλοσοφία άλλων launcher .

Σε αρκετά σημεία μοιάζει πολύ με τον tsf πράγμα που με κάνει να υποψιάζομαι πως ίσως προέρχεται από τον ίδιο δημιουργό.

Ακόμα βρίσκεται σε beta κατάσταση και του λείπουν αρκετά για να θεωρηθεί ολοκληρωμένός παρ'όλα αυτά μια δοκιμή πιστεύω πως θα σας ικανοποιήσει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983188

 

Οι δημιουργοί του go launcher τον έφτιαξαν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κανείς συντομεύσεις για κάθε επαφή και μετά τις ρίχνεις σε ένα φάκελο
ναι αλλα οταν παω να φτιαξω εναν φακελο με παει να προσθεσω μονο εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν παω να φτιαξω εναν φακελο με παει να προσθεσω μονο εφαρμογες.

 

Φτιαξε φακελο με 2 εφαρμογες τουλαχιστον...και πετα μεσα σε αυτον το φακελο τις επαφες που θες...Μετα ανοιξε το φακελο και συρε εξω αυτες τις 2 ξεκαρφωτες εφαρμογες και εισαι ετοιμος..!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

Ο Next launcher πολύ πιθανόν να είναι ο επομενος launcher που θα μας κερδίσει.

Έχει την σπιρταδα του tsf χωρίς όμως να διαφέρει σημαντικά από την φιλοσοφία άλλων launcher .

Σε αρκετά σημεία μοιάζει πολύ με τον tsf πράγμα που με κάνει να υποψιάζομαι πως ίσως προέρχεται από τον ίδιο δημιουργό.

Ακόμα βρίσκεται σε beta κατάσταση και του λείπουν αρκετά για να θεωρηθεί ολοκληρωμένός παρ'όλα αυτά μια δοκιμή πιστεύω πως θα σας ικανοποιήσει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983188

 

Θυμίζει αρκετά SPB(για μένα το καλύτερο interface).Αλλά χωρίς τα κολλήματα του (που δεν είναι και λίγα).Φαίνεται να είναι σε πολύ καλό δρόμο.Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε φακελο με 2 εφαρμογες τουλαχιστον...και πετα μεσα σε αυτον το φακελο τις επαφες που θες...Μετα ανοιξε το φακελο και συρε εξω αυτες τις 2 ξεκαρφωτες εφαρμογες και εισαι ετοιμος..!! ;);)

 

Ακριβώς και εγώ αυτό έκανα.

Είπαμε, ακόμα είναι σε beta version .

Link to comment
Share on other sites

Ο Next launcher πολύ πιθανόν να είναι ο επομενος launcher που θα μας κερδίσει.

Έχει την σπιρταδα του tsf χωρίς όμως να διαφέρει σημαντικά από την φιλοσοφία άλλων launcher .

Σε αρκετά σημεία μοιάζει πολύ με τον tsf πράγμα που με κάνει να υποψιάζομαι πως ίσως προέρχεται από τον ίδιο δημιουργό.

Ακόμα βρίσκεται σε beta κατάσταση και του λείπουν αρκετά για να θεωρηθεί ολοκληρωμένός παρ'όλα αυτά μια δοκιμή πιστεύω πως θα σας ικανοποιήσει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1983188

 

το συγκεκριμένο launcher το χρησιμοποιώ από την πρώτη του έκδοση. Όντως είναι πολύ καλός και συνδυάζει πολλά features ταυτόχρονα από άλλους launchers, βέβαια είναι σε δοκιμαστική έκδοση και υπάρχουν προβληματάκια. Μετά από πολύ καιρό χρησιμοποίησα ξανα τον GO (οι οποίοι είναι οι devs και του Next) και μπορώ να πω ότι έμεινα ευχάριστα έκπληκτος. Γρήγορος (σε android 4.04 και 4.2) πολύ smooth και γενικά φαίνεται να έχουν διορθωθεί τα προβλήματα που είχε με την έλευση της ICS.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία update του holo έχω παρατηρήσει ότι σα να έχει βαρύνει.Είναι η ιδέα μου ή το χει προσέξει κι άλλος;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...