Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρις να το εχω ψαξει πολυ το θεμα, διαπιστωσα οτι τα αποτελεσματα μεταβαλλονται αναλογα με την εκδοση Android. Παραδειγμα: Ενω με την 4.0.3 ο Apex δουλευε καλα, μολις εβαλα την 4.0.4 κατι δεν μου αρεσε. Εβαλα τον holo και ειδα τελεια συμπεριφορα και εμεινα εκει. Μετα ειναι και στιος απαιτησεις του καθενος, τι θελει να εχει απο λειτουργιες και επιλογες ο καθε launcher
Link to comment
Share on other sites

Ασυον καλυτερα τον Go φιλε σε ics.. Δοκιμασε καποιον απο τους παραπανω και θα δεις

 

Βρε να δοκιμασω δεν ειπα οχι...

Αλλα απο την αλλη βλεπω την φτωχια που υπαρχει σε themes σε σύγκριση με τον go...

Στο market που κοιτουσα για nova και apex τα θεματα που βρηκα ηταν ελαχιστα...

Στο go εχω τρια και τα εναλλάσσω οταν βαριεμαι ενω η επιλογη τους εγινε μετα απο ψαξιμο εκατοντάδων go themes..

Link to comment
Share on other sites

Βαλε nova και θα σου μεινουνε τα icon pack απο τον go.. Αφιερωσε λιγο χρονο και θα δεις εχουν πολλες περισσοτερες επιλογες απο τον go..

Και ειναι και πιο γρηγοροι εννοειται

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τον ξανά δοκιμάζω τον tsf

1 κάτω dock bar δεν έχει?

2 για να βάλω μία εφαρμογή σε μία οθόνη πρέπει να την σύρω από το app drawer?

3 η κάτω κάτω γραμμή της κάθε οθόνης έχει λιγότερο χώρο λόγω των εικονιδίων του κάδου αχρήστων και του μπλε εικονιδίου?

4 όταν αλλάζω την density για να μικρύνουν τα εικονίδια τα widgets δεν μικραίνουν?

1.κρατας πατημενο το κατω αριστερα κουμπι και το σερνεις οριζοντια δεξια και χαμηλα,και σου βγαζει ολες τις εφαρμογες της μπαρας.απο πανω εχει ενα μικρο βελακι και σε οποια εφαρμογη το σταματησεις οπως το κινεις δεξια,αυτη ανοιγει.

θελει λιγο προσοχη στην αρχη,γιατι αν το κατω αριστερα κουμπι το συρεις πιο ψηλα,σου βγαζει τις επιφανειες εργασιας.

2.κανεις διπλο πατημα σε καθε εφαρμογη που θελεις να μεταφερεις απο το app drawer,και αφου ετσι επιλεξεις μια η περισσοτερες,κρατας πατημενο το δαχτυλο σε μια απ αυτες,το σερνεις πανω στο αριστερο κατω κουμπι,και το αφηνεις σε οποια επιφανεια θελεις.

3.μαλλον ναι...

4.αν θελεις να μικρυνουν τα εικονιδια,οπως τα εχεις βαλει σε μια επιφανεια εργασιας,πατας επανω δεξια ενα κυκλικο συμβολο του lasso,σερνεις το δαχτυλο ξεκινωντας απο το λασσο και επιλεγεις ολα τα εικονιδια με κρατημενο το δαχτυλο και κλεινεις την "θηλεια"επιστρεφοντας το δαχτυλο πανω στο λασσο που ξεκινησες,και αφηνοντας το βγαζει ενα μενου,επιλεγεις το arragement και αν βαλεις πολλα σε καθε γραμμη,στα κανει πιο μικρα για να χωρανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.κρατας πατημενο το κατω αριστερα κουμπι και το σερνεις οριζοντια δεξια και χαμηλα,και σου βγαζει ολες τις εφαρμογες της μπαρας.απο πανω εχει ενα μικρο βελακι και σε οποια εφαρμογη το σταματησεις οπως το κινεις δεξια,αυτη ανοιγει.

θελει λιγο προσοχη στην αρχη,γιατι αν το κατω αριστερα κουμπι το συρεις πιο ψηλα,σου βγαζει τις επιφανειες εργασιας.

2.κανεις διπλο πατημα σε καθε εφαρμογη που θελεις να μεταφερεις απο το app drawer,και αφου ετσι επιλεξεις μια η περισσοτερες,κρατας πατημενο το δαχτυλο σε μια απ αυτες,το σερνεις πανω στο αριστερο κατω κουμπι,και το αφηνεις σε οποια επιφανεια θελεις.

3.μαλλον ναι...

4.αν θελεις να μικρυνουν τα εικονιδια,οπως τα εχεις βαλει σε μια επιφανεια εργασιας,πατας επανω δεξια ενα κυκλικο συμβολο του lasso,σερνεις το δαχτυλο ξεκινωντας απο το λασσο και επιλεγεις ολα τα εικονιδια με κρατημενο το δαχτυλο και κλεινεις την "θηλεια"επιστρεφοντας το δαχτυλο πανω στο λασσο που ξεκινησες,και αφηνοντας το βγαζει ενα μενου,επιλεγεις το arragement και αν βαλεις πολλα σε καθε γραμμη,στα κανει πιο μικρα για να χωρανε.

 

Πολύ αναλυτικός ευχαριστώ!στο 4 παρατήρησα ότι το μέγεθος των widget δεν μικραίνει? Μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών μικραίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αναλυτικός ευχαριστώ!στο 4 παρατήρησα ότι το μέγεθος των widget δεν μικραίνει? Μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών μικραίνουν?
σωστα!αν θελεις να αλλαξεις το μεγεθος των widget το κανει σιγουρα το density.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστα!αν θελεις να αλλαξεις το μεγεθος των widget το κανει σιγουρα το density.

 

Έκανα αλλαγή το density αλλά τα widgets πχ watchdog, be weather τα άφησέ όπως τα είχα!δεν τα μίκρυνε καθόλου!μόνο τα shortcuts εικονίδια των εφαρμογών μίκρυνε το density!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή το density αλλά τα widgets πχ watchdog, be weather τα άφησέ όπως τα είχα!δεν τα μίκρυνε καθόλου!μόνο τα shortcuts εικονίδια των εφαρμογών μίκρυνε το density!
περιεργο!εγω εκανα μεγενθωνση με το density και τα εκανε τεραστια,και μετα σμικρυνση και τα επανεφερε στο κανονικο μεγεθος 1,5 που ηταν.

μονο απο τους φακελλους που ειχα γεμισει με εφαρμογες,ελειπαν οι πιο πολλες γιατι μαλλον δεν χωρουσαν και θα τις ξαναβαλω τωρα απ την αρχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περιεργο!εγω εκανα μεγενθωνση με το density και τα εκανε τεραστια,και μετα σμικρυνση και τα επανεφερε στο κανονικο μεγεθος 1,5 που ηταν.

μονο απο τους φακελλους που ειχα γεμισει με εφαρμογες,ελειπαν οι πιο πολλες γιατι μαλλον δεν χωρουσαν και θα τις ξαναβαλω τωρα απ την αρχη.

 

Όταν όμως έχω 1 επί 1 widget δεν το μικραίνει! Ενώ τα εικονίδια των εφαρμογών τα κάνει όντως ακόμα και πολύ μικρά!για να μας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος!?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Τον είχα αγορασμένο και περασμένο στο SII. Πολύ καλός αλλά είναι παρατημένος χωρίς καμιά αναβάθμιση εδώ και πολύ καιρό και κατά συνέπεια ξεπερασμένος πια.
Link to comment
Share on other sites

Έλεος δηλαδή με αυτόν τον tsf,κοιτάξτε την εικόνα,δεν μπορώ να φέρω σε μία ευθεία πχ τα widgets και τα εικονίδια των εφαρμογών.αλλάζω density και τα widgets δεν μικραίνουν ,μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών! Και δεν μπαίνουν σε μία ευθεία οι ονομασίες τους.τι κάνω λάθος? Αν είναι να τον παρατήσω! 5 επί 5 ας πούμε grid πως φτιάχνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Έλεος δηλαδή με αυτόν τον tsf,κοιτάξτε την εικόνα,δεν μπορώ να φέρω σε μία ευθεία πχ τα widgets και τα εικονίδια των εφαρμογών.αλλάζω density και τα widgets δεν μικραίνουν ,μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών! Και δεν μπαίνουν σε μία ευθεία οι ονομασίες τους.τι κάνω λάθος? Αν είναι να τον παρατήσω! 5 επί 5 ας πούμε grid πως φτιάχνουμε?

Δείτε την εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Έλεος δηλαδή με αυτόν τον tsf,κοιτάξτε την εικόνα,δεν μπορώ να φέρω σε μία ευθεία πχ τα widgets και τα εικονίδια των εφαρμογών.αλλάζω density και τα widgets δεν μικραίνουν ,μόνο τα εικονίδια των εφαρμογών! Και δεν μπαίνουν σε μία ευθεία οι ονομασίες τους.τι κάνω λάθος? Αν είναι να τον παρατήσω! 5 επί 5 ας πούμε grid πως φτιάχνουμε?

Η φιλοσοφία του tsf είναι να μην υπάρχει σταθερό grid για να μπορείς να βάζεις όπου θέλεις ότι θέλεις. Προφανώς δεν σου χρειάζεται αυτός ο εκκινητής (launcher) και δεν μπορείς να τον χειριστής. Πάντως, μου προκαλεί πολύ μεγάλη εντύπωση (χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον) πως κάποιοι θα είχαν τόσες πολλές απορίες και έλλειψη δυνατοτήτων στο να καταλάβουν πως λειτουργεί και διαμορφώνεται ένας launcher. Ψάξτε και λίγο ρε παιδιά, δεν έρχονται όλα εύκολα και έτοιμα στη ζωή ......:)

Φιλικά πάντα!!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Η φιλοσοφία του tsf είναι να μην υπάρχει σταθερό grid για να μπορείς να βάζεις όπου θέλεις ότι θέλεις. Προφανώς δεν σου χρειάζεται αυτός ο εκκινητής (launcher) και δεν μπορείς να τον χειριστής. Πάντως, μου προκαλεί πολύ μεγάλη εντύπωση (χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον) πως κάποιοι θα είχαν τόσες πολλές απορίες και έλλειψη δυνατοτήτων στο να καταλάβουν πως λειτουργεί και διαμορφώνεται ένας launcher. Ψάξτε και λίγο ρε παιδιά, δεν έρχονται όλα εύκολα και έτοιμα στη ζωή ......:)

Φιλικά πάντα!!!!!!!!

 

Μα δεν με αφήνει ούτε καν να βάλω τα εικονίδια στην ίδια ευθεία πολλές φορές!τα βάζει το ένα λίγο πιο ψηλά η χαμηλά από το άλλο!εκτός αν υπάρχει καμία ρύθμισή που δεν έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βολευτεί παρα πολυ τον Νοβα παντως.. Οτι θες κανεις και τρεχει πολυ smooth στο s2

Και εγώ αυτόν έχω, και είναι ο μόνος που κάθησε καλά στο κινητό μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εφυγα απο τον αγαπημενο μου Go επειδη οντως σε SGS2 και ICS εχει ενα θεμα κι εβαλα Nova.Ολα καλα κι ωραια αλλα φακελους στο συρταρι των εφαρμογων πως φτιαχνω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μονο η paid εκδοση του nova επιτρεπει φακελους στο app drawer αν δεν κανω λαθος.

Όχι επιτρέπει και η δωρεάν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...