Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Λοιπών παιδιά, μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση του SPB 3D Shell που το κάνει ακόμα ποιο τέλειο...!!! πλέων μπορώ να τρέχω το περιβάλλων και σαν TABLET..!!!η παρακάτω εικόνες μιλούν από μόνες τους..!!!;)

 

 

φίλε μου αν και έχω αγοράσει τον συγκεκριμένο launcher, μέχρι στιγμής τσάμπα πάνε τα λεφτά, δημιουργεί φοβερά προβλήματα στο optimus black και τρώει και πολύ ram και καταναλώνει πολύ ενέργεια και μου έχει μαμησει το κινητό τρεις φορές τη μια μόλις προχτές όταν έβαλα το update 1.2 και χρειάστηκε format. Σε αντίθεση με άλλους launcher που παίζουν απροβλημάτιστα και είναι και εξαιρετικοί (βλέπε Go Launcher, Launcher pro, Mx Home).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε μου αν και έχω αγοράσει τον συγκεκριμένο launcher, μέχρι στιγμής τσάμπα πάνε τα λεφτά, δημιουργεί φοβερά προβλήματα στο optimus black και τρώει και πολύ ram και καταναλώνει πολύ ενέργεια και μου έχει μαμησει το κινητό τρεις φορές τη μια μόλις προχτές όταν έβαλα το update 1.2 και χρειάστηκε format. Σε αντίθεση με άλλους launcher που παίζουν απροβλημάτιστα και είναι και εξαιρετικοί (βλέπε Go Launcher, Launcher pro, Mx Home).

 

Απλά δεν το ξανά βάζεις και ησυχάζεις..!!!;) εγώ 2 μήνες τώρα κανένα πρόβλημα..!!!:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν εγκαταστησω και το spb shell αλλα μετα εχω σαν προεπιλογη το sense θα τρεχει και το spb shell η σταματαει?το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση!

 

Ένα από τα δύο θα τρέχει κάθε φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω τον mxhome και μου αρεσε πολυ! τωρα σχετικα με το αν τρωει την μπαταρια θα ξερω το πρωι!

 

Ρε φιλε σου δουλευει σωστα? Εμενα μου κανει νερα που και πολλες φορες δεν παραμενουν οι εφαρμογες στους φακελους που τους εχω βαλει... Αναθεωρω λοιπον. Go launcher που εχει πιο πολλες επιλογες... Μη σου πω οτι θα αγορασω και τον pro...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το go contacts λογω του οτι στην αναζήτηση των επαφων υπαρχει στο πλαι το αλφαβητάριο που διευκολύνει σημαντικά την εύρεση των επαφων ( οπως υπηρχε στη sense των wm).

Το δυστύχημα εινναι πως το αλφαβητάριο ειναι στα Αγγλικα και αναρωτιέμαι αν υπαρχει καποιος τροπος να μπουν ελληνικα η αν υπαρχει κατι αλλο που να τα υποστηρίζει.

Το go contacts εκτος του παραπάνω ειναι θετικο που το πληκτρολόγιο του πιανει τη μιση οθονη δινοντας χωρο για την εμφάνιση προηγούμενων κλησεων .

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το go contacts λογω του οτι στην αναζήτηση των επαφων υπαρχει στο πλαι το αλφαβητάριο που διευκολύνει σημαντικά την εύρεση των επαφων ( οπως υπηρχε στη sense των wm).

Το δυστύχημα εινναι πως το αλφαβητάριο ειναι στα Αγγλικα και αναρωτιέμαι αν υπαρχει καποιος τροπος να μπουν ελληνικα η αν υπαρχει κατι αλλο που να τα υποστηρίζει.

Το go contacts εκτος του παραπάνω ειναι θετικο που το πληκτρολόγιο του πιανει τη μιση οθονη δινοντας χωρο για την εμφάνιση προηγούμενων κλησεων .

 

Βαλε τον angel dialer,free απο market να σωθεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το τελευταίο Update του go launcher και αν ναι είχε κάποιο πρόβλημα;

Ξαφνικά έχω πολλα restart του προγραμματος

 

τάκα τούκα, τάκα τούκα από την παραλία

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το τελευταίο Update του go launcher και αν ναι είχε κάποιο πρόβλημα;

Ξαφνικά έχω πολλα restart του προγραμματος

 

τάκα τούκα, τάκα τούκα από την παραλία

 

Πρόβλημα τέτοιο δεν έχω αλλά ένα μικρό lag στην αλλαγή των σελίδων έχω και δεν ξέρω αν συμβαίνει στα desire ή μόνο στο δικό μου. Αν μπορεί κάποιος να μου πεί.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές δοκιμές καταστάλαξα στον GO Launcher για Ο2Χ...Καλύτερος απο τον μητρικό,σχεδόν τίποτα παραπανω σε μπαταρία με ωραία widgets και μενού...έβαλα και το classic theme και εικονίδια και είμαι κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο πολλές δοκιμές καταστάλαξα στον GO Launcher για Ο2Χ...Καλύτερος απο τον μητρικό,σχεδόν τίποτα παραπανω σε μπαταρία με ωραία widgets και μενού...έβαλα και το classic theme και εικονίδια και είμαι κομπλέ!

 

Απο μνημη πως τα παει και επισης επειδη εχουμε και ιδιο κινητο ειχες δοκιμασει μηπως και spb shell 3d να μου πεις ποιος σου φανηκε καλυτερος απο τους δυο;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Απο μνημη πως τα παει και επισης επειδη εχουμε και ιδιο κινητο ειχες δοκιμασει μηπως και spb shell 3d να μου πεις ποιος σου φανηκε καλυτερος απο τους δυο;

 

Καλά και σε μνήμη...Δέν εχει κανένα κόλλημα...προσωπικά εδω και 20 μέρες που έχω αυτόν ούτε 1 φορά ουτε 1 lag...Τον GO προτίνω...τα πάει και σε μπαταρία καλύτερα μου φάνηκε...Σε μνήμη για να καταλάβεις εχω 140-190mb διαθέσιμα που δέν είναι και λίγα δεδομένου οτι δέν έχει και καμία μεγάλη μνήμη το κινητό μας...

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα τέτοιο δεν έχω αλλά ένα μικρό lag στην αλλαγή των σελίδων έχω και δεν ξέρω αν συμβαίνει στα desire ή μόνο στο δικό μου. Αν μπορεί κάποιος να μου πεί.

 

Ευχαριστώ!

 

Σε εμένα που το δοκίμασα δουλεύει απροβλημάτιστα....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εχει σταματησει η υποστηριξη του launcherpro?

 

ρωταω γιατι εχει να δωθει αναβαθμιση εδω και πολλους μηνες..

υποτιθεται πως οχι, τον γραφει εκ νεου τον κωδικα και απλα αργει.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τον GO Launcher EX. Μόνο και μόνο η δυνατότητα να φτιάξεις φακέλους για τις εφαρμογές στο App Drawer (την λίστα των εφαρμογών) και να μην είναι όλες χύμα, είναι απλά κορυφή! Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν έχει την ποικιλία themes που έχει ο ADW Launcher.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιον launcher να δημιουργήσουμε(οκ, αυτό γίνεται)/μετονομάσουμε φακέλους στις οθόνες;
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους νομίζω γίνεται. Όταν ανοίγεις ένα φάκελο, πάτησε παρατεταμένα στο όνομά του (από πάνω) ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω τον GO Launcher EX. Μόνο και μόνο η δυνατότητα να φτιάξεις φακέλους για τις εφαρμογές στο App Drawer (την λίστα των εφαρμογών) και να μην είναι όλες χύμα, είναι απλά κορυφή! Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι δεν έχει την ποικιλία themes που έχει ο ADW Launcher.

 

Επίσης δεν έχει νομίζω και landscape mode

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον adw.πως τον κανω εγκατασταση????

 

Πατάς το πλήκτρο menu και θα δεις τον adw και μετά τον επιλέγεις.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεβασα τον adw.πως τον κανω εγκατασταση????

 

Τρέχεις το apk από κάποιον file explorer και εγκαθίσταται. Για εύκολη εναλλαγή των launcher βάλε το Home Swither.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...