Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Το αρχείο που ζητάς θα το βρεις εδώ http://blog.iphone-dev.org/

Να σε ρωτήσω τι προσπαθείς να κάνεις?:)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η "σκηνή" του JB, άρχισε να αποδυναμώνετε...:) Ο άνθρωπος πίσω από τα untethered Jailbreak "commex" (δημιουργός του Jailbreak.com) προσληφθεί από την Apple...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα όταν σινδεω το iPhone 4 4.3.3 στο pc μου και ανοιγω το itune εμφανίζει το εξής μινιμα "This iPhone cannot be used because the Apple Mobile Device service is no start"

Ξέρει κανείς τι να κάνω ;

Υ.Γ.: Λητουργη κανονικά στην φόρτιση από pc & μπορώ να περάσω και τις φωτογραφίες στο pc.

Edited by cristofer9680
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το redsn0w και το τρεχω με το iPod4,1_4.3.5_8L1_Restore . μου βγαζει το εξης μηνυμα Unable to recognize specified IPSW . ηερει κανεις καποια λυση. ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το redsn0w και το τρεχω με το iPod4,1_4.3.5_8L1_Restore . μου βγαζει το εξης μηνυμα Unable to recognize specified IPSW . ηερει κανεις καποια λυση. ευχαριστω προκαταβολικα

 

Έχεις κατεβάσει firmware για iPod. Βρες το firmware για το iPhone και θα σου παίξει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα έχω το εξής πρόβλημα όταν σινδεω το iPhone 4 4.3.3 στο pc μου και ανοιγω το itune εμφανίζει το εξής μινιμα "This iPhone cannot be used because the Apple Mobile Device service is no start"

Ξέρει κανείς τι να κάνω ;

Υ.Γ.: Λητουργη κανονικά στην φόρτιση από pc & μπορώ να περάσω και τις φωτογραφίες στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις την ίδια ερώτηση σε 2 θέματα.

Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3755738#post3755738 σου έχω απαντήσει. Το δοκιμάσεις και δεν σου δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που το αναρτησα 2φορες.

Παντος για αυτό που μου λες δεν κατάλαβα τι να κάνω

Ευχάριστο

Link to comment
Share on other sites

Εαν διάβασες τις λύσεις που δίνει το site και δεν κατάλαβες τι πρέπει να κάνεις, θα πρέπει να βρεις κάποιον φίλο/γνωστο σου που ξέρεις κάποια πράγματα από ΗΥ για να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις το πρόβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας . το κινητό φοράει την

4.3.3 και το έχω κάνει jailbreak . κάτι

έχω περάσει ( μάλλον δύο φορές ) και όταν πάω να κάνω instal κάποιο πρόγραμμα από το installus με γράφει invalid και δεν μπορεί να το κάνει instal. πήγα στο cydia στα πακέτα και αφαίρεσα όλα τα τελευταία που έκανα install αλλά δεν έγινε τίποτα ( κάτι θέματα και κάτι προγράμματα Lockscreen είχα κατεβάσει ) . καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος.περιμένω να πάρω και εγώ το μήλο το οποίο είναι μεταχειρισμένο και κλειδωμένο αλλά μου είπε το παιδί που θα μου το πουλησει ότι το έχει ξεκλειδωσει με την gevey sim. Το έχει κάνει επίσης jailbreak αλλά μου είπε ότι αν κλείσει το κινητό πρέπει να το συνδεσω στο pc για ανοίξει. Η ερώτηση μου είναι ότι αν εγώ δεν θέλω jailbreak στο κινητό και το θέλω κανονικό βάζοντας το στο itunes και κάνοντας το restore δεν θα μου ζητήσει την κάρτα του παροχου που είναι κλειδωμένο για να ανοίξει?ευχαριστώ ελπίζω να μην έγινα κουραστικός
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με λίγη καθυστέρηση γιατι τώρα παρέλαβα τη Gevey κάρτα. Για την υπενθύμηση γράφω σύντομα ότι αγόρασα κατα λάθος το iPhone 4 κλειδωμένο στην UK ORANGE στην έκδοση 4.3.3. και πήρα τη Gevey ultra για να το ξεκλειδώσω. Το πρόβλημά μου είναι ότι η συσκευή βρίσκεται σε μια mode που μοιάζει με τη recovery (χωρίς να είναι γιατί περιλαμβάνεται και η επιλογή "slide for emergency"). Επειδή δεν εόμαι σχετικός σας παρακαλώ πείτε μου πως θα το φέρω στη κανονική του μορφή για να λειτουργήσει η Gevey κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι άσχετος.περιμένω να πάρω και εγώ το μήλο το οποίο είναι μεταχειρισμένο και κλειδωμένο αλλά μου είπε το παιδί που θα μου το πουλησει ότι το έχει ξεκλειδωσει με την gevey sim. Το έχει κάνει επίσης jailbreak αλλά μου είπε ότι αν κλείσει το κινητό πρέπει να το συνδεσω στο pc για ανοίξει. Η ερώτηση μου είναι ότι αν εγώ δεν θέλω jailbreak στο κινητό και το θέλω κανονικό βάζοντας το στο itunes και κάνοντας το restore δεν θα μου ζητήσει την κάρτα του παροχου που είναι κλειδωμένο για να ανοίξει?ευχαριστώ ελπίζω να μην έγινα κουραστικός

 

αυτό εξαρτάται σε ποια έκδοση είναι τώρα το τηλέφωνο. Αυτό μπορείς να το δεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Μετά θα πρέπει να κατεβάσεις το σωστό firmware και να κάνεις ένα restore. Σε γενικές γραμμές ξέρω ότι οι gevey sim παίζουν σωστά μονό σε κάποιες συγκεκριμένες εκδόσεις firmware.

 

Επανέρχομαι με λίγη καθυστέρηση γιατι τώρα παρέλαβα τη Gevey κάρτα. Για την υπενθύμηση γράφω σύντομα ότι αγόρασα κατα λάθος το iPhone 4 κλειδωμένο στην UK ORANGE στην έκδοση 4.3.3. και πήρα τη Gevey ultra για να το ξεκλειδώσω. Το πρόβλημά μου είναι ότι η συσκευή βρίσκεται σε μια mode που μοιάζει με τη recovery (χωρίς να είναι γιατί περιλαμβάνεται και η επιλογή "slide for emergency"). Επειδή δεν εόμαι σχετικός σας παρακαλώ πείτε μου πως θα το φέρω στη κανονική του μορφή για να λειτουργήσει η Gevey κάρτα;

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις με iTunes και βάλε και την sim μέσα.

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι αφού έχει γίνει unlock με την gevey sim είναι hardware το unlock του και όχι software, όπως του ultras0w οπότε θα παίξει κανονικά και με τη δική σου sim. νομίζω όμως.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις με iTunes και βάλε και την sim μέσα.

Αν βάλω τη sim της Cosmote, αντιδρά το ίδιο. Είναι σε μια mode σαν τη recovery συμπεριλαμβάνοντας και η επιλογή "slide for emergency" και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο. Αρα μου λες να βάλω μέσα τη gevey sim; Αν ναι, το βίντεο [url=]http://applenberry.com/store/gevey-sim/gevey-ultra.html [/url] ακολουθεί άλλη διαδικασία. Πειράζει;

Edited by svasil
Link to comment
Share on other sites

αυτό εξαρτάται σε ποια έκδοση είναι τώρα το τηλέφωνο. Αυτό μπορείς να το δεις από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Μετά θα πρέπει να κατεβάσεις το σωστό firmware και να κάνεις ένα restore. Σε γενικές γραμμές ξέρω ότι οι gevey sim παίζουν σωστά μονό σε κάποιες συγκεκριμένες εκδόσεις firmware.

 

η εκδοσι ειναι 4.3.5 (8Λ1) να κατεβασω την εκδοση αυτη και να κανω ενα restore?γιατι δεν μπορω να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο με την gevey sim αν δεν κλεισω το τηλεφωνο.κανω τα βηματα και απλα μου λεει αντι για βονταφον καμια υπηρεσια.:(

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω τη sim της Cosmote, αντιδρά το ίδιο. Είναι σε μια mode σαν τη recovery συμπεριλαμβάνοντας και η επιλογή "slide for emergency" και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα άλλο. Αρα μου λες να βάλω μέσα τη gevey sim; Αν ναι, το βίντεο [url=]http://applenberry.com/store/gevey-sim/gevey-ultra.html [/url] ακολουθεί άλλη διαδικασία. Πειράζει;

 

Θα πρέπει είτε να αγοράσεις μεσω ebay την καρτα sim στην οποια ειναι κλειδωμενο το κινητο σου μονο για την ενεργοποιήση είτε να κάνεις jailbreak και hacktivate με sn0wbreeze διαφορετικά δεν πρόκειται να ενεργοποιηθεί το κινητό για να κάνεις τη διαδικασία που λεει η gevey

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

η εκδοσι ειναι 4.3.5 (8Λ1) να κατεβασω την εκδοση αυτη και να κανω ενα restore?γιατι δεν μπορω να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο με την gevey sim αν δεν κλεισω το τηλεφωνο.κανω τα βηματα και απλα μου λεει αντι για βονταφον καμια υπηρεσια.:(

 

Προσπαθώ να το κάνω restore στην 4.3.5 για να φύγει το jailbreak αλλά μου βγάζει error 3159 αν δεν κάνω λάθος και δεν μπορώ να ενεργοποιησω με την gevey sim. Καμία ιδέα please?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει είτε να αγοράσεις μεσω ebay την καρτα sim στην οποια ειναι κλειδωμενο το κινητο σου μονο για την ενεργοποιήση είτε να κάνεις jailbreak και hacktivate με sn0wbreeze διαφορετικά δεν πρόκειται να ενεργοποιηθεί το κινητό για να κάνεις τη διαδικασία που λεει η gevey

Αυτή είναι η μοναδική λύση; Χωρίς την κάρτα δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω την ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...