Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το bluetooth δεν ξεκλειδωνει!Εκτος και αν το εχειs JB στην 4.3.3 ΚΑΙ ΜΟΝΟ,οποτε βαζεις το Celeste(απο το Cydia)!!Για το αλλο που ρωτας,απ'οσο ξερω δεν γινεται...!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κωστα, εμενα τα κανει κανονικα που μου ελεγες..

Εννοω δηλαδη πως ολα αναβαθμιστηκαν χωρις προβλημα...

 

Thanks leon..

 

Αυτά εγκαταστάθηκαν από προγράμματα που αγόρασες ή από "άλλη":X πηγή? Αν ισχύει το 2ο μάλλον γι αυτό σου ζητάει να τα πληρώσεις στην αναβάθμιση.

 

εεε... Αυτα τα βρηκα (τα εγκατεστησα) απο ενα repo...:worry:

Aλλα repo τα εχουν free κ αλλα επι πληρωμη δηλαδη?

Δεν καταλαβαινω...

 

YΓ. Και ας μου εξηγησει καποιος παρακαλω τι διαφορα εχουν τα repo απο τα sources...

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Πήρα δώρο iphone 4 με έκδοση 4.3.5

Δεν μπορώ να κάνω jailbreak, ούτε να κατεβάσω οτιδήποτε χωρίς πιστωτική κάρτα.

Γιατί ????

Υπάρχει κάποιος τρόπος ?????????

 

Η εκδοση 4.3.5 δεν εχει ακομα γινει JB... Μπορεις να κατεβασεις δωρεαν εφαρμογες απο το App Store.

Link to comment
Share on other sites

Thanks leon..

 

 

 

εεε... Αυτα τα βρηκα (τα εγκατεστησα) απο ενα repo...:worry:

Aλλα repo τα εχουν free κ αλλα επι πληρωμη δηλαδη?

Δεν καταλαβαινω...

 

YΓ. Και ας μου εξηγησει καποιος παρακαλω τι διαφορα εχουν τα repo απο τα sources...

 

repo=sources

 

Υπαρχουν τα official repo στα οποια αγοραζεις την εφαρμογη και το unofficial απο τα οποια απλα την "κατεβαζεις...":cry:

Link to comment
Share on other sites

repo=sources

 

Υπαρχουν τα official repo στα οποια αγοραζεις την εφαρμογη και το unofficial απο τα οποια απλα την "κατεβαζεις...":cry:

 

 

Kατάλαβα. Ευχαριστώ...

Τελευταια ερώτηση. Υπαρχει τρόπος να ξεχωρίζονται τα official απ τα unofficial?

Ή απλά ''ψάχνοντας''?

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση 4.3.5 δεν εχει ακομα γινει JB... Μπορεις να κατεβασεις δωρεαν εφαρμογες απο το App Store.

 

αφου βεβαια εχεις φτιαξει ενα account στο itunes ...

((( M o I_ i \/ o S )))
Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα. Ευχαριστώ...

Τελευταια ερώτηση. Υπαρχει τρόπος να ξεχωρίζονται τα official απ τα unofficial?

Ή απλά ''ψάχνοντας''?

 

Τα official είναι αυτά που εγκαθιστά το Cydia μονό του.

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω ένα πρόβλημα εδώ και 3 μέρες ότι κατεβαζω απο τι installous και πάω να το εγκαταστησω μου πετά installation failed:invalid IPA. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ελησα το πρόβλημα

 

το προβλημα το εχει ο server και οχι μονο εσυ..Απλα πριν απο 2-3 εβδομαδες που βγηκε το jb του ipad2 ηταν ο μεγαλος αριθμος τον χρηστων που μπηκαν να κατεβασουν απο το installous και γιαυτο δεν δουλευει τοσο καλα μεχρι να το φτιαξουν..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος να μου πει πως μπορώ να ξεκλειδώσω τα bluetooth και να βάλω adobe flash player στο iphone 4;

Ευχαριστώ!

 

1.Αν εχεις JB συσκευη μπορεις απο καποια πηγα να κατεβασεις το celeste bluetooth searing.

2.Adope flash player δεν μπορεις να το περασεις αμεσως,απλα υπαχρουν καποια app που ανοιγουν σελιδες με που δουλεουν με flash, υπηρχε και το frash απο το cydia αλλα δεν ξερω αν δουλευει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος να μου πει πως μπορώ να ξεκλειδώσω τα bluetooth και να βάλω adobe flash player στο iphone 4;

Ευχαριστώ!

1.Αν εχεις JB συσκευη μπορεις απο καποια πηγα να κατεβασεις το celeste bluetooth searing.

2.Adope flash player δεν μπορεις να το περασεις αμεσως,απλα υπαχρουν καποια app που ανοιγουν σελιδες με που δουλεουν με flash, υπηρχε και το frash απο το cydia αλλα δεν ξερω αν δουλευει τωρα.

 

Για bluetooth όπως σου ειπαν όλοι,υπάρχει το celeste (το αγορασμένο)

Για flash μην βάλεις το frash από το cydia,δεν δουλεύει καλά.Βαλε τον puffin απο το app store για να ανοίγεις ικανοποιητικά σελίδες που έχουν flash content (εχει λίγο lag ωστόσο οταν τις ανοίγεις αλλα από το τίποτα...)

 

Μπερδευτηκα :O 4.3.5 ήθελα να γράψω :rolleyes:

 

JB στην 4.3.5 υπάρχει αλλά δεν αξίζει επειδή είναι tethered

Link to comment
Share on other sites

Για bluetooth όπως σου ειπαν όλοι,υπάρχει το celeste (το αγορασμένο)

Για flash μην βάλεις το frash από το cydia,δεν δουλεύει καλά.Βαλε τον puffin απο το app store για να ανοίγεις ικανοποιητικά σελίδες που έχουν flash content (εχει λίγο lag ωστόσο οταν τις ανοίγεις αλλα από το τίποτα...)

 

 

 

JB στην 4.3.5 υπάρχει αλλά δεν αξίζει επειδή είναι tethered

 

tethered :worry: είμαι λίγο άσχετη με τις ορολογίες :O

Link to comment
Share on other sites

tethered :worry: είμαι λίγο άσχετη με τις ορολογίες :O

 

Χρειάζεται να συνδέσεις το iphone σου με υπολογιστή κάθε φορά που θέλεις να κάνεις επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας. Κι εγώ απέκτησα αυτές τις μέρες το μηλαράκι 4 και μιας και άσχετη λίγο με ξεκλειδώματα κτλ.. Θα ήθελα την βοήθεια σας και την υπομονή σας..

Πως μπορώ να ξεκλειδώσω το bluetooth διάβασα για το celeste από που θα μπορούσα να το προμηθευτώ; Και όταν λέτε ότι θα τρέχει μέσω cydia τι εννοείτε;

 

Επίσης σε αυτό το οποίο δεν βγάζω άκρη, είναι το πως μπορώ να βάλω ήχους κλήσεων εκτός των καθορισμένων διότι ναι μεν πέρασα κάποιους ήχους από το πισι μου με την βοήθεια το itunes, αλλά μπορώ να τους ακούω μόνο ως ipod και όχι να τους βάλω ως ήχους κλήσεων.. Ευχαριστώ και συγγνώμη για την ζαλούρα..

Edited by geovass
Απαγορεύεται η άσκοπη χρήση μορφοποίησης κειμένου
Η αγάπη δεν φθονεί η αγάπη δεν αυθαδιάζει δεν επαίρεται δεν ασχημονεί δεν ζητεί τα εαυτής [..]πάντα ανέχεται πάντα πιστεύει πάντα υπομένει.Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει. Απ.Παύλος ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εσυ θελεις διαβασμα πολυ:p 1ον:Για να εχεις bluetooth(celeste)πρεπει να εχεις κανει jailbreak το κιν.σου!Για να το κανεις αυτο ομως,θα πρεπει να εχεις την 4.3.3 εκδοση λογισμικου!!Αν τα καταφερεις,το celeste το κατεβαζεις-αγοραζεις απο το Cydia.Ψαξε λιγο εδω στο φορουμ και θα καταλαβεις...;)Οσο για τους ηχους,πρεπει να τους μετατεψεις σε m4r για να μπορεις να τους βαζεις σαν ηχους κλησεων!Ψαξε στο google για αντιστοιχα προγραμματα,ειτε για windows,ειτε για μακ... Edited by geovass
Διαγραφή παράθεσης

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα εκ νέου, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα και το iphone 3 αλλά δεν είχα ασχοληθεί καθόλου. Καθώς πήρα το 4άρι είπα να ασχοληθώ!!

Λοιπόν..έβαλα ήχους.. βρήκα κάποια άκρη.. χιχιχι.. Και ναι, θέλω πολύ διάβασμααα!!! :confused:

Τώρα όσο για το bluetooth, μάλλον δεν παίζει να βρω άκρη.:wacko: Άσε που άρχισα να ψάχνω για το πως μπορώ να έχω ράδιο δίχως να είναι μέσω ίντερνετ! Απ' όσο διάβασα εδώ σε ένα θέμα αυτό δεν είναι εφικτό, τουλάχιστον όχι ακόμη.

Και συλλογίζομαι βρε παιδιά.. τόσα χρήματα για ένα κινητό το οποίο υποτίθεται σε διευκολύνει ή σου κερδίζει χρόνο αν θέλεις λόγω της μη πολυτέλειας χρόνου που οι περισσότεροι έχουν.. και τελικά τόσο μπέρδεμα, να μην αναφέρω το ότι πρέπει να γίνονται πολλά πράγματα με διαδικασίες ολόκληρες π.χ μεταφορά αρχείων μέσω του itunes και για κάποιους οι οποίοι δεν έχουν και τόση γνώση φαίνεται βουνό! Τόσο ακριβοπληρωμένο και διαφημισμένο λοιπόν μα δίχως να έχει βασικά πράγματα που έχουν άλλα κινητά(βλ. ραδιόφωνο) και είναι επίσης κλειδωμένες κάποιες εφαρμογές ώστε να γίνεται μόνο με ίphone όπως π.χ το bluetooth. Πολύ μπέρδεμα:(

Edited by geovass
Απαγορεύεται η άσκοπη χρήση μορφοποίησης κειμένου
Η αγάπη δεν φθονεί η αγάπη δεν αυθαδιάζει δεν επαίρεται δεν ασχημονεί δεν ζητεί τα εαυτής [..]πάντα ανέχεται πάντα πιστεύει πάντα υπομένει.Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει. Απ.Παύλος ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)δυστυχώς το iPhone δεν έχει κάποια πραγματα τα οποία έχουν πολυ πιο οικονομικά κινητά:mad:!!η αλήθεια είναι όμως ότι δεν θα το αλλαζα με τίποτα:cool:!!bleutooth κ ραδιοφωνο δεν μου έλειψαν καθόλου!!βάζω τα τραγούδια μου που θέλω να ακούω-φτιαχνω κ τις playlists όπως θέλω μέσα απο το 4αρι-κ μια χαρα!!όταν πρωτοπηρα iPhone (το3Gs)έλεγα" τι εκανα η τρελη:cry: κ αλλαξα το n95 8GB-κορυφαιο για τοτε κινητο-κ πηρα ενα που δεν έχει bt, έχει νιανια φωτογραφική?και όμως το συνιθησα κι δεν ξανά παραπονεθηκα!!!!ειδικά το 4 ακόμα περισσότερο!!υπάρχουν τόσες εφαρμογές που πραγματικά σου λύνουν τα χέρια!!είναι ένα πανέμορφο κινητό,πανευκολο στη χρήση,είναι ένα εργαλείο!!!:D Edited by geovass
Διαγραφή παράθεσης
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Για σας Ξέρετε για τιν εγγύηση στο iPhone 3GS γιατί πήγε για επισκευή ένας φίλος μου και του είπαν 1χρονο εγγύηση. Γιατί δεν είναι 2 χρόνια ;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση έχω περάσει μέσα στο iPhone 4 το Celeste και όταν πάω σε μια φωτογραφία και παταω να τιν στείλω δεν μου βρίσκει κανένα άλο χρήστη

Τι μπορω να κάνω ; Ενώ σε άλο κινιτο ου είδα έβρισκε αλα δεν έστελνε

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση έχω περάσει μέσα στο iPhone 4 το Celeste και όταν πάω σε μια φωτογραφία και παταω να τιν στείλω δεν μου βρίσκει κανένα άλο χρήστη

Τι μπορω να κάνω ; Ενώ σε άλο κινιτο ου είδα έβρισκε αλα δεν έστελνε

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή (και στην αγοραστή έκδοση της) δυσκολεύετε αρκετά να "κάνει την δουλειά της". Θεωρω ότι την έχεις αγοράσει και ότι είσαι στην 4.3.3 ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα εκ νέου, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είχα και το iphone 3 αλλά δεν είχα ασχοληθεί καθόλου. Καθώς πήρα το 4άρι είπα να ασχοληθώ!!

Λοιπόν..έβαλα ήχους.. βρήκα κάποια άκρη.. χιχιχι.. Και ναι, θέλω πολύ διάβασμααα!!! :confused:

Τώρα όσο για το bluetooth, μάλλον δεν παίζει να βρω άκρη.:wacko: Άσε που άρχισα να ψάχνω για το πως μπορώ να έχω ράδιο δίχως να είναι μέσω ίντερνετ! Απ' όσο διάβασα εδώ σε ένα θέμα αυτό δεν είναι εφικτό, τουλάχιστον όχι ακόμη.

Και συλλογίζομαι βρε παιδιά.. τόσα χρήματα για ένα κινητό το οποίο υποτίθεται σε διευκολύνει ή σου κερδίζει χρόνο αν θέλεις λόγω της μη πολυτέλειας χρόνου που οι περισσότεροι έχουν.. και τελικά τόσο μπέρδεμα, να μην αναφέρω το ότι πρέπει να γίνονται πολλά πράγματα με διαδικασίες ολόκληρες π.χ μεταφορά αρχείων μέσω του itunes και για κάποιους οι οποίοι δεν έχουν και τόση γνώση φαίνεται βουνό! Τόσο ακριβοπληρωμένο και διαφημισμένο λοιπόν μα δίχως να έχει βασικά πράγματα που έχουν άλλα κινητά(βλ. ραδιόφωνο) και είναι επίσης κλειδωμένες κάποιες εφαρμογές ώστε να γίνεται μόνο με ίphone όπως π.χ το bluetooth. Πολύ μπέρδεμα:(

 

Συμφωνώ σε όλα όσα γράφεις :dance:

Edited by geovass
Απαγορεύεται η άσκοπη χρήση μορφοποίησης κειμένου παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...