Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν εχεις jb πχ την εκδοση 4.2 και συνδεσεις το τηλεφωνο και κανεις update την 4.3.2 ... το τηλεφωνο οτι εφαρμογες ειχε απο cydia installus τις χανει και επανερχεται στην κανονικη του μορφη με τις "κανονικες εφαρμογες"? Υπαρχει καμια "παρενεργεια" να κανεις update καποιας jb εκδοσης?

 

σιγουρα χανεις τις εφαρμογες που ειχες βαλει "λαθραια". Εαν κανεις RESTORE δεν θα εχεις κανενα προβλημα "λειτουργικα", εαν κανεις upgarde δεν ξερω τι μπορει να σου βγαλει το OS...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η τρυπα για το untether JB ειναι ακομα ανοιχτη στη 4.3.2!!!

Αναμενουμε πιο πολλα απο την Κυριακη και μετα μιας και ο i0n1c θα πρεπει να δημιουργήσει untether binaries με νεα dyld/kernel offsets για την 4.3.2

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η τρυπα για το untether JB ειναι ακομα ανοιχτη στη 4.3.2!!!

Αναμενουμε πιο πολλα απο την Κυριακη και μετα μιας και ο i0n1c θα πρεπει να δημιουργήσει untether binaries με νεα dyld/kernel offsets για την 4.3.2

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Προσωπικά δεν αντιμετοπιζω κανένα πρόβλημα με την 4.3.1 και δεν θα περάσω την 2 γιατί το έχω στήσει φοβερά.

Βεβαίως χαίρομαι που θα έχουμε σύντομα JB για τυχόν αναγκαστική upgrade.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με την 4.3.1 και δεν θα περάσω την 2 γιατί το έχω στήσει φοβερά.

Βεβαίως χαίρομαι που θα έχουμε σύντομα JB για τυχόν αναγκαστική upgrade.

 

Κώστα και εγω έχω στήσει φοβερά το δικο μου, αλλα νομίζω οτι η συγκεκριμένη έκδοση ειναι ΜΟΝΟ bugfixing και για να την βγαζει η Apple κατι θα ξερει.

Εγω θα την βάλω και ας ξαναστησω το ρημάδι απο την αρχη! Άλλωστε "μας" αρεσει να το πειράζουμε !!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κώστα και εγω έχω στήσει φοβερά το δικο μου, αλλα νομίζω οτι η συγκεκριμένη έκδοση ειναι ΜΟΝΟ bugfixing και για να την βγαζει η Apple κατι θα ξερει.

Εγω θα την βάλω και ας ξαναστησω το ρημάδι απο την αρχη! Άλλωστε "μας" αρεσει να το πειράζουμε !!!:lol::lol::lol:

 

Η μεγάλη διάφορα για μένα με το iphone Γιώργο,είναι αυτο ακριβώς. Ότι δεν χρειάζομαι πια το φλασαρισμα κ το στήσιμο απο την αρχη με το που βγαίνει μια νέα ρομ.

Το έκανα μια φορά στο 16αρι μου κ στο 32αρι, μια την αρχη που το πήρα κ άλλη μια μετα το restore απο το πρόβλημα του Celeste!

Για να περάσω σε άλλη έκδοση ios θα το σκεφτώ παρα πολυ, μιας και θέλω πάνω απο 5 ώρες για να ξανακανω το τηλ μου όπως είναι στημένο. Δεν είναι απόφαση που παιρνεται εύκολα μιας κ τα wm πέθαναν για μένα κ όλο το παιχνίδι που κάναμε με αυτα. Έχω ηρεμήσει με το μήλο κ με βλέπω καιρο να παραμενω με αυτο. Τα μόνα που μπορει να ασχοληθώ,πιθανόν να είναι μόνο τα ανδροειδη με καμία σούπερ ντουπερ συσκευή απο hardware για 2η συσκευη κ μόνο. Τα 7αρια δεν θέλω ούτε να τα βλέπω μπροστά μου !

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Hi :) βγήκε η 4.3.2?αν ναι που διαφέρει με τη 4.3.1?:D:D:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300315

Ψαχνουμε και λιγο ομως...Φιλικα:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος για τον JB της 4.3.1 μπορει να γινει και στην 4.3.2 ?

 

δεν νομιζω να ηθελες να εισαι ο 1ος που θα το τεσταρει :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος για τον JB της 4.3.1 μπορει να γινει και στην 4.3.2 ?

 

Ναι βέβαια το έχει επιβεβαιώσει ο musclenerd. Αλλα προς το παρόν η λειτουργία είναι tethered. Όμως το untethered exploit λειτουργεί ακόμα. Απλά χρειάζεται μια αναπροσαρμογή στην έκδοση 4.3.2. Οπότε βγει θα το μάθεις σίγουρα

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ηθελες να εισαι ο 1ος που θα το τεσταρει :lol::lol:

 

Η βλακεια ειναι εχθες σκεφτομουνα να περασω την 4.3.1 και λεω αστην για αυριο.. Και τσουπ διαβαζω το πρωι οτι βγηκε η 4.3.2 :X αρα την πατησα δεν μπορω να περασω την 4.3.1

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεια ειναι εχθες σκεφτομουνα να περασω την 4.3.1 και λεω αστην για αυριο.. Και τσουπ διαβαζω το πρωι οτι βγηκε η 4.3.2 :X αρα την πατησα δεν μπορω να περασω την 4.3.1

 

ποιος στο ειπε οτι δεν μπορεις??

κατεβασε την απο εδω

 

iClarified - iPhone -all firmwares

κ με shift+restore περασε την ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ποιος στο ειπε οτι δεν μπορεις??

κατεβασε την απο εδω

 

iClarified - iPhone -all firmwares

κ με shift+restore περασε την ;)

 

θα με αφησει το itunes να περασω την 4.3.1 απο την στιγμη που εχει βγει 4.3.2 ?

Link to comment
Share on other sites

θα με αφησει το itunes να περασω την 4.3.1 απο την στιγμη που εχει βγει 4.3.2 ?

 

yep :happy::)

 

αλλα στην θεση σου θα περιμενα την 4.3.2 που εχει και το γρηγορο σαφαρι αλλα και πολυ καλυτερη αυτονομια !!

 

εγω παντως αυτο θα κανω μολις δωθει untethered JB στην 4.3.2 μιας κ ειμαι στην 4.2.1 ακομη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

yep :happy::)

 

Οκ θα δοκιμασω να την περασω σε λιγο να κρατησω πρωτα επαφες κτλ.. Και μετα redsnow κανονικα

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300315

Ψαχνουμε και λιγο ομως...Φιλικα:)

 

:rolleyes: δεν πρόλαβα να κοιτάξω πιο εκτεταμένα γι αυτο κ ρώτησα!!!:D:D:D

Ευτυχώς όμως που με παρέπεμψες εκεί που πρέπει για να ενημερωθω!!:thanks:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

yep :happy::)

 

αλλα στην θεση σου θα περιμενα την 4.3.2 που εχει και το γρηγορο σαφαρι αλλα και πολυ καλυτερη αυτονομια !!

 

εγω παντως αυτο θα κανω μολις δωθει untethered JB στην 4.3.2 μιας κ ειμαι στην 4.2.1 ακομη...

 

Το nitro JavaScript(γρήγορος safari) βγήκε στην 4.3. Η 4.3.1 το έχει φυσικά. Τώρα για την αυτονομία δεν γνωρίζω να αλλάζει κάτι

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: δεν πρόλαβα να κοιτάξω πιο εκτεταμένα γι αυτο κ ρώτησα!!!:D:D:D

Ευτυχώς όμως που με παρέπεμψες εκεί που πρέπει για να ενημερωθω!!:thanks:

 

Αλλη φορα να προλαβαινεις....Οκ,πλακα κανω:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

yep :happy::)

 

αλλα στην θεση σου θα περιμενα την 4.3.2 που εχει και το γρηγορο σαφαρι αλλα και πολυ καλυτερη αυτονομια !!

 

εγω παντως αυτο θα κανω μολις δωθει untethered JB στην 4.3.2 μιας κ ειμαι στην 4.2.1 ακομη...

 

Δημήτρη, αναφορικά με την αυτονομία στην 4.3.2 γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρουμε; :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, αναφορικά με την αυτονομία στην 4.3.2 γνωρίζεις κάτι που δεν ξέρουμε; :)

 

Αρτεμη καλημερα :)

φιλος (που εμπιστευομαι την αποψη του) παρατηρησε στην 4.3.2,μεγαλη διαφορα απο την 4.3.1 στην αυτονομια,αμεσα μαλιστα :confused:

μιλαμε για ατομο που δεν εχει JB σε καμια απο τις δυο εκδοσεις στο τηλ του :)

βεβαια ειναι ακομη νωρις να βγαζουμε συμπερασματα,αλλα δεν εχω κανενα απολυτως λογο να μην τον πιστεψω.

ειμαι στην 4.2.1 κ στα "καρφια" να βρω αφορμη,να φυγω απο εκει...ο "γρηγοροτερος"(κ καλα) σαφαρι,για μενα δεν ηταν απο μονος του,η αφορμη για να με κανει να αναβαθμισω στην 4.3.1..αν ομως εχει βελτιωθει η αυτονομια της ειναι ενα μεγαλο +..

παντως τωρα που ανεφερα τον σαφαρι...δεν εχει τελικα τοσο πολυ διαφορα στην ταχυτητα απο τις προηγουμενες εκδοσεις!

λιγο πιο γρηγορος ναι,αλλα πουθενα αυτο το 5χ που λενε πολλοι.... το δοκιμασαμε σε ενα 4αρι που εστησα στην 4.3.1 ενος φιλου κ δεν ηταν πανω απο 1' η διαφορα φορτωματος( της ιδιας παντα σελιδας κ στα 2....)

η δοκιμη εγινε μεταξυ 2 ιδια στημενων iphones,το ενα στην 4.2.1 κ το αλλο στην 4.3.1..(JB κ τα δυο)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να σωσω τα shsh σε ξεχωριστο μερος του υπολογιστη μ για να τα εχω για σιγουρια ; εχω μονο το timy umbrella
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω!!!

 

 

για να βαλω την 4.3.2 πρεπει πρωτα να κανω ριστορ; η να κανω κατευθειαν απ ντειτ; αυτη την στιγμη εχω 4.3.1 untethed jb!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!

 

 

για να βαλω την 4.3.2 πρεπει πρωτα να κανω ριστορ; η να κανω κατευθειαν απ ντειτ; αυτη την στιγμη εχω 4.3.1 untethed jb!

 

Αν πας σε 4.3.2 νομιζω δεν μπορεις να επιστρεψεις, γιατι σταματησε να την υπογραφει η apple, περιμενε λιγο να σου απαντησει καποιος σιγουρα γιατι η εμπειρια μου ειναι 10 ημερων.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα 4.2 με jb ... και χτες το εκανα restore και περασα την 4.3.2 πανω... βασικα διαφορα στην μπαταρια δεν ειδα .... περιμενω και εγω την untethered jb εκδοση να βγει... να δοκιμαστει... και εφοσον ολα οκ να την περασω ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...