Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορει ακομα αυτη η πατεντα;;;; Θυμαμαι οταν βγηκε το 2g, ειχα παρει αυτη τη βοηθεια για να το ξεκλειδωσω τοτε. Μπραβο που την εβγαλαν και τωρα. Ελπιζω να λειτουργει τοσο καλα με τοτε!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα update την 4,3 και set as new

πως μπορω να ξαναπερασω τις εφαρμογες που εχω αγορασει απο το app store.

οταν παω να τις βρω στο app store που εχει στο κουμπακι να τις αγορασω πάλι

 

Δεν τις ειχες κανει backup(itunes)?Αν ναι,τοτε στις ξαναπερναει αυτοματα!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα και εγώ.

Έχω ωμός μια απορία πώς μπορώ να έχω μέσα στο κινητό αρχεία από την δουλειά μου όπως word και τλπ.. α κάτι άλλο ταινίες πώς μπορώ να δω.

Σας ευχαριστώ ένας άσχετος

 

Φίλε μου καλησπέρα. Επειδή είσαι off-topic θα σε παρακαλέσω να κάνεις τις ανάλογες ερωτήσεις στο θέμα:

 

iPhone Απορίες "Αρχάριων"

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να περασω στην 4.3 μεχρι να βγει jb ?? Εγω νομιζα πως δεν θα μπορεσω να κανω αναβαθμηση ξανα στο κινητο και να το ξανασπασω ....

κατι ακομα που θελω να ρωτησω ... τραβαω μια φωτο με το κινητο , η φωτο πηγαινει σαν thubnail κατω αριστερα και αν οσο ειμαι στην καμερα πατησω επανω στο thubnail την βλεπω την φωτο και βλεπω στον αριθμο των φωτογραφιων οτι εχει προστεθει μια φωτο , αν κλεισω την καμερα και ανοιξω τις φωτογραφιες η φωτο που μολις τραβηξα δεν υπαρχει πουθενα , και ο αριθμος των φωτογραφιων μου βγαινει μειον μια , και υπαρχουν μονο οι φωτο που ηταν συγχρονισμενες με το iphoto του imac ,

μπορει καποιος να μου πει τι εχω κάνει και συμβαινει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να περασω στην 4.3 μεχρι να βγει jb ?? Εγω νομιζα πως δεν θα μπορεσω να κανω αναβαθμηση ξανα στο κινητο και να το ξανασπασω ....

κατι ακομα που θελω να ρωτησω ... τραβαω μια φωτο με το κινητο , η φωτο πηγαινει σαν thubnail κατω αριστερα και αν οσο ειμαι στην καμερα πατησω επανω στο thubnail την βλεπω την φωτο και βλεπω στον αριθμο των φωτογραφιων οτι εχει προστεθει μια φωτο , αν κλεισω την καμερα και ανοιξω τις φωτογραφιες η φωτο που μολις τραβηξα δεν υπαρχει πουθενα , και ο αριθμος των φωτογραφιων μου βγαινει μειον μια , και υπαρχουν μονο οι φωτο που ηταν συγχρονισμενες με το iphoto του imac ,

μπορει καποιος να μου πει τι εχω κάνει και συμβαινει αυτο ?

 

Για το πρωτο,ειπαμε οχι αναβαθμιση στην 4.3,μεχρι να βγει καποιο εργαλειο(σωστο)jb!Για το θεματακι σου με τις φωτο,μαλλον κατι δεν κανεις σωστα!Π.χ.εγω βγαζω μια φωτο,τη βλεπω εκει που λες(κατω αριστερα),μετα ξανανοιγωκλεινω την καμερα και ξανανοιγω τις φωτο και ειναι εκει κανονικα(στο αλμπουμ καμερας ετσι).

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω εδω και λιγο καιρο ενα iphone 4 και σκεφτηκα να κανω jb κυριως για να ενεργοποιησω το blue tooth... επειδη ειμαι λιγο ασχετος και επειδη εχω γινει ματσο με τους τοσους πολλους οδηγους θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει απλα και κατανοητα ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να κανω το jb και αν οντως μετα θα μπορω να εχω bt.

επισης πως μπορω να κανω backup του κινητου για να μη χασω οτι εχω αποθηκευσει αν παει κατι στραβα με το jb...

εχω την εκδοση 4.2.1 και firmware modem 03.10.01

ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω εδω και λιγο καιρο ενα iphone 4 και σκεφτηκα να κανω jb κυριως για να ενεργοποιησω το blue tooth... επειδη ειμαι λιγο ασχετος και επειδη εχω γινει ματσο με τους τοσους πολλους οδηγους θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει απλα και κατανοητα ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να κανω το jb και αν οντως μετα θα μπορω να εχω bt.

επισης πως μπορω να κανω backup του κινητου για να μη χασω οτι εχω αποθηκευσει αν παει κατι στραβα με το jb...

εχω την εκδοση 4.2.1 και firmware modem 03.10.01

ευχαριστω για τη βοηθεια εκ των προτερων

 

Εωσφορος ;;;;

 

Ποιος λογικός άνθρωπος θα διάλεγε τέτοιο nick name ;;;

 

Υπάρχουν κατάλληλοι οδηγοί με κάθε λεπτομέρεια στο φόρουμ για αυτο που ζητάς ;)

 

Απλά πρέπει να ασχοληθείς και να διαβάσεις λίγο..

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο,ειπαμε οχι αναβαθμιση στην 4.3,μεχρι να βγει καποιο εργαλειο(σωστο)jb!Για το θεματακι σου με τις φωτο,μαλλον κατι δεν κανεις σωστα!Π.χ.εγω βγαζω μια φωτο,τη βλεπω εκει που λες(κατω αριστερα),μετα ξανανοιγωκλεινω την καμερα και ξανανοιγω τις φωτο και ειναι εκει κανονικα(στο αλμπουμ καμερας ετσι).

 

αυτο λεω κι εγω petran οτι δεν μου σωζει τις φωτο , απο το 3gs ειχε ξεκινησει να συμβαινει αυτο , και με το restore που εκανα απο το itunes οταν αγορασα το 4 γινετε πλεων και σε αυτο , μπορει να φταιει καποια εφαρμογη που ειχα βαλει τριτου για καμερα ??? μηπως αλλαξε το path που αποθηκευονται οι φωτο ????

Link to comment
Share on other sites

Εωσφορος ;;;;

 

Ποιος λογικός άνθρωπος θα διάλεγε τέτοιο nick name ;;;

 

Υπάρχουν κατάλληλοι οδηγοί με κάθε λεπτομέρεια στο φόρουμ για αυτο που ζητάς ;)

 

Απλά πρέπει να ασχοληθείς και να διαβάσεις λίγο..

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

eos4os αν δεν κανω λαθος λεγοταν ο διαβολος οταν ηταν αγγελος και πριν εκπεσει απο τον παραδεισο οποτε μια χαρα nickname το βρισκω....

στο θεμα μας

εκανα jailbreak και μεχρι στιγμης ολα καλα...

πιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω απο cydia για να δουλεψει το bt??

το ibluenova κανει για το iphone 4 και την εκδοση 4.2.1?

Link to comment
Share on other sites

eos4os αν δεν κανω λαθος λεγοταν ο διαβολος οταν ηταν αγγελος και πριν εκπεσει απο τον παραδεισο οποτε μια χαρα nickname το βρισκω....

στο θεμα μας

εκανα jailbreak και μεχρι στιγμης ολα καλα...

πιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω απο cydia για να δουλεψει το bt??

το ibluenova κανει για το iphone 4 και την εκδοση 4.2.1?

 

Γεια χαρα.. Δεν δουλευει το ibluenova στην 4.2.1.. Δουλευε στην 3.1.3.. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα με το lbluetooth αυτος ειναι ο καημος για ολους εμας που εχουme os 4

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.. Δεν δουλευει το ibluenova στην 4.2.1.. Δουλευε στην 3.1.3.. Δεν μπορεις να κανεις τιποτα με το lbluetooth αυτος ειναι ο καημος για ολους εμας που εχουme os 4

ενταξει ευχαριστω... τζαμπα το jb χαχαχαχ....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ευχαριστω... τζαμπα το jb χαχαχαχ....

 

Μπορεις να κανεις παραπολλα τωρα που η συσκευη σου ειναι JB.. Απλα δεν μπορεις να εχεις σπασμενο bluetooth να στελνεις σε αλλα κινητα εκτος απο iphone.. :P

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ευχαριστω... τζαμπα το jb χαχαχαχ....

 

Φίλε μου τίποτα δεν είναι τσάμπα:

 

Το Celeste θα κυκλοφορήσει στις 22 Μαρτίου

 

Μετά από πολλούς μήνες προγραμματισμού, το Celeste -το πολυαναμενόμενο tweak που θα ενσωματώσει τις λειτουργίες bluetooth στο iOS - θα κυκλοφορήσει τελικά στις 22 Μαρτίου.

 

For the first time ever in the history of the iPhone, with the upcoming release of Gremlin, you will be able to sync downloaded songs and videos back to iTunes! And because Celeste comes with Gremlin for free, that means any songs and videos you receive over Bluetooth will act exactly as if you’d bought them from the iTunes store. We’re really excited about this!

 

If you own YourTube or YourTube HD, this means you will also be able to sync back downloaded YouTube videos to watch them on your Mac or PC. The next YourTube update will feature an audio export feature if you want to keep the audio and throw away the video.

 

Πηγή:http://www.iphonehellas.gr/26045/celeste-release-22-march/

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω κι εγω petran οτι δεν μου σωζει τις φωτο , απο το 3gs ειχε ξεκινησει να συμβαινει αυτο , και με το restore που εκανα απο το itunes οταν αγορασα το 4 γινετε πλεων και σε αυτο , μπορει να φταιει καποια εφαρμογη που ειχα βαλει τριτου για καμερα ??? μηπως αλλαξε το path που αποθηκευονται οι φωτο ????

 

Χμ!Τι να σου πω?Σ'αυτη την περιπτωση δεν γνωριζω τι πρεπει να κανεις:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χμ!Τι να σου πω?Σ'αυτη την περιπτωση δεν γνωριζω τι πρεπει να κανεις:(

 

οκ ευχαριστω για την απαντηση παντως

μαλλον θα πρεπει να παω για restore και μετα να το ξαναστησω απο την αρχη και οχι απο το backup .

Στην δική μου περιπτωση ομως που δεν εχουν κρατηθει τα shsh θα μπορεσω να ξαναβαλω την 4.2.1 και να την jb ξανα ??

και αν καποιοσ ξερει πως θα μπορεσω να σωσω τουλαχιστον μονο τις επαφες μου , σε macmini το συνδέω το τηλ σε περιπτωση που εχει καποια διαφορα απο τα win

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω για την απαντηση παντως

μαλλον θα πρεπει να παω για restore και μετα να το ξαναστησω απο την αρχη και οχι απο το backup .

Στην δική μου περιπτωση ομως που δεν εχουν κρατηθει τα shsh θα μπορεσω να ξαναβαλω την 4.2.1 και να την jb ξανα ??

και αν καποιοσ ξερει πως θα μπορεσω να σωσω τουλαχιστον μονο τις επαφες μου , σε macmini το συνδέω το τηλ σε περιπτωση που εχει καποια διαφορα απο τα win

 

Το σιγουρο ειναι οτι αν δεν εχεις κρατησει τα shsh,δεν μπορεις να γυρισεις στην 4.2.1!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω για την απαντηση παντως

μαλλον θα πρεπει να παω για restore και μετα να το ξαναστησω απο την αρχη και οχι απο το backup .

Στην δική μου περιπτωση ομως που δεν εχουν κρατηθει τα shsh θα μπορεσω να ξαναβαλω την 4.2.1 και να την jb ξανα ??

και αν καποιοσ ξερει πως θα μπορεσω να σωσω τουλαχιστον μονο τις επαφες μου , σε macmini το συνδέω το τηλ σε περιπτωση που εχει καποια διαφορα απο τα win

 

Αν είσαι στην 4.3 και ΔΕΝ έχεις σώσει τα SHSH της 4.2.1 ΔΕΝ μπορείς να κανείς downgrade σε αυτήν. :(

Να συμπληρώσω, ότι δεν χρειάζεται να το έχεις κάνει χειροκίνητα με tiny ombrella. Αρκεί να στο είχε γράψει στο Cydia όσο ήσουν στην 4.2.1 ;)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στην 4.3 και ΔΕΝ έχεις σώσει τα SHSH της 4.2.1 ΔΕΝ μπορείς να κανείς downgrade σε αυτήν. :(

Να συμπληρώσω, ότι δεν χρειάζεται να το έχεις κάνει χειροκίνητα με tiny ombrella. Αρκεί να στο είχε γράψει στο Cydia όσο ήσουν στην 4.2.1 ;)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

ειμαι στην 4.2.1 και δεν μου εχει κρατησει ακομα το cydia τα shsh , με το tinyombrella δεν μπορω να το κανω πλεων γιατι η apple σταματησε να τα υπογραφει , τελος παντων το θεμα ειναι οτι ειμαι στην 4.2.1 και θελω να ξαναπερασω την 4.2.1 χωρις να ειναι κρατημενα τα shsh θα μπορεσω μετα να το κανω jb το κινητο η θα φαω φρικη ????

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 4.2.1 και δεν μου εχει κρατησει ακομα το cydia τα shsh , με το tinyombrella δεν μπορω να το κανω πλεων γιατι η apple σταματησε να τα υπογραφει , τελος παντων το θεμα ειναι οτι ειμαι στην 4.2.1 και θελω να ξαναπερασω την 4.2.1 χωρις να ειναι κρατημενα τα shsh θα μπορεσω μετα να το κανω jb το κινητο η θα φαω φρικη ????

 

Μα Αν είναι έτσι ,δεν καταλαβαίνω γιατί ......

 

ΧΑΝΕΙΣ ΧΡΌΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΕΙΣ ΉΔΗ ΚΆΝΕΙ :)

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Είναι σαν να κανείς jb σε νέα συσκευη με το 4.2.1 !! Απλά για μένα,καντο set up as new μετα το jb ;)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μα Αν είναι έτσι ,δεν καταλαβαίνω γιατί ......

 

ΧΑΝΕΙΣ ΧΡΌΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΕΙΣ ΉΔΗ ΚΆΝΕΙ :)

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Είναι σαν να κανείς jb σε νέα συσκευη με το 4.2.1 !! Απλά για μένα,καντο set up as new μετα το jb ;)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

οκ σε ευχαριστω για την απαντηση ,, ναι set as new θα το κανω , ηδη συγχρονησα επαφες στο google γιατι το @@@@@ το mac δεν ξερω που τις παει

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω για την απαντηση ,, ναι set as new θα το κανω , ηδη συγχρονησα επαφες στο google γιατι το @@@@@ το mac δεν ξερω που τις παει

 

Κάποια στιγμη θα κάνω έναν οδηγό για το πως "σώνω" Εγω τις επαφές χωρίς να συγχρονιζω με τπτ!

 

Συγχρονιζω μόνο τις photos απο το facebook και ημερολόγιο με gmail.

Κανένας τρόπος δεν είναι καλύτερος και ασφαλεστερος απο αυτόν που χρησιμοποιω Εγω για τις επαφές μου !!!

 

Και πιστέψτε με,έχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους για αυτόν τον σκοπό ;)

 

Όσοι έχουν δουλέψει wm καλα, θα καταλάβουν τι ενοω, αν πω ότι σώνω κάτι πλησίον με το pim backup, μέσω του spb backup στα windows mobile ..

 

Ούτε χαμένες επαφές,ούτε χαμένα πεδία (μέσω outlook) ούτε χαμένες/μπερδεμενες φωτογραφίες μέσω gmail ούτε τπτ άλλο "mess up".

Μετα απο οποίο restore/update/downgrate οι επαφές μου Περνάνε στο τηλ μου χωρίς κανέναν συγχρονισμο και χωρίς καμία απώλεια η μπέρδεμα! Όπως και αρκετά καίρια αρχεία απο εφαρμογές μου.

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φιλε simosgr11, εχω παθει και γω το ιδιο προβλημα αντιγραφοντας τις παλιεσ μου φωτογραφιες στο camera roll με ssh μετα απο set up as new.

Το εφτιαξα σβηνοντας το φακελο με τα thumnails, αλλα δε θυμαμαι που ειναι ακριβος τωρα....

Μολις τον σβησεις και τρεξεις παλι την εκθεση θα σου κανει rebuild και θα στρωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...