Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα :)δυστυχώς το iPhone δεν έχει κάποια πραγματα τα οποία έχουν πολυ πιο οικονομικά κινητά:mad:!!η αλήθεια είναι όμως ότι δεν θα το αλλαζα με τίποτα:cool:!!bleutooth κ ραδιοφωνο δεν μου έλειψαν καθόλου!!βάζω τα τραγούδια μου που θέλω να ακούω-φτιαχνω κ τις playlists όπως θέλω μέσα απο το 4αρι-κ μια χαρα!!όταν πρωτοπηρα iPhone (το3Gs)έλεγα" τι εκανα η τρελη:cry: κ αλλαξα το n95 8GB-κορυφαιο για τοτε κινητο-κ πηρα ενα που δεν έχει bt, έχει νιανια φωτογραφική?και όμως το συνιθησα κι δεν ξανά παραπονεθηκα!!!!ειδικά το 4 ακόμα περισσότερο!!υπάρχουν τόσες εφαρμογές που πραγματικά σου λύνουν τα χέρια!!είναι ένα πανέμορφο κινητό,πανευκολο στη χρήση,είναι ένα εργαλείο!!!:D

 

Που να πάρεις και το MacBook Pro :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι έχω την 4.3.3 την Celeste δεν την αγοράς τιν κατέβασα απο cydia δωρεάν Edited by cristofer9680
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω την 4.3.3 την Celeste δεν την αγοράς τιν κατέβασα απο cydia δωρεάν

 

Ενας λογος παραπανω για να μη σου παιζει... Δοκιμασε να την αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους

Αγόρασα από το ebay το iphone4 και λέει ότι ειναι ORANGE UK. Επειδή δεν είμαι σχετικός θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορεί να λειτουργήσει με την COSMOTE και αν όχι (όπως φαντάζομαι) τι πρέπει να κάνω για να γίνει Jailbroken.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι κλειδωμένο στην Orange UK. Δοκίμασε για σιγουριά την κάρτα sim σου να δεις τι θα σου βγάλει. Αν δεν παίζει μπαίνεις σε ένα κυκεώνα απίστευτο!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου παίζει με τη sim της cosmote ψάξε να βρεις μια gevey sim για να σου ξεκλειδώσει το τηλέφωνο (πάντα προσωρινά καθώς σε μελλοντικές εκδόσεις ios ενδέχεται να ξανακλειδώσει).
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δεν το έχω ακόμη στα χέρια μου και δεν ξέρω αν λειτουργεί με την COSMOTE. Τι είναι αυτή η gevey sim και πως λειτουργεί; Εξαρτάται από τη version που φορά το iphone; Πως μπορώ να την προμηθευτώ; Υπαρχει στην Ελλάδα; Σας παρακαλώ δώστε μου κάπως πιο λεπτομερείς πληροφορίες...

Δεν μπορώ να το κάνω jailbreak;

Edited by svasil
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο google για gevey sim. Νομίζω ότι η πρόσφατη έκδοση -και καλύτερη- είναι η ultra.

Χοντρικά, η gevey είναι εξάρτημα (sim tray) σε μέγεθος μιας κάρτας sim που αντικαθιστά το αντίστοιχο του μηλόφωνου. Εκεί του βάζεις την δική σου κάρτα sim και αυτό, εκμεταλλευόμενο κάποιο bug στο λογισμικό του τηλεφώνου, ξεκλειδώνει μια εγοστασιακά κλειδωμένη, σε συγκεκρμένο πάροχο, συσκευή με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να δέχεται και να λειτουργεί κανονικά με όλες τις sim ανεξαρτήτως παρόχου.

Νομίζω ότι το κόστος της ανέρχεται γύρω στα 30 με 40 ευρώ. Να προτιμήσειςτην τελευταία έκδοση της gevey γιατί το ξεκλείδωμα γίνεται αυτόματα χωρίς ενέργεια από το χρήστη, σε αντίθεση με τις πρώτες εκδόσεις της που ο χρήστης θα έπρεπε να κάνει και επιπλέον ενέργειες.

Μην μπερδεύεις το jailbreak με το ξεκλείδωμα (simn unlock) του τηλεφώνου. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε αγγλική sim δε θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο παρά θα έχεις ένα, ακριβό, ipod touch.

Link to comment
Share on other sites

iphone 4 απο Αμερικη γινεται να του κανω jailbreak και unlock στην 4.3.5 ;;;

 

Unlock Mε τίποτα. Δες το πιο πάνω post για το πως μπορει να γίνει unlock. Όσο για j/b, θα χρειαστεί να περιμένεις λίγο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

η gevey είναι εξάρτημα (sim tray) σε μέγεθος μιας κάρτας sim που αντικαθιστά το αντίστοιχο του μηλόφωνου. Εκεί του βάζεις την δική σου κάρτα sim και αυτό, εκμεταλλευόμενο κάποιο bug στο λογισμικό του τηλεφώνου, ξεκλειδώνει μια εγοστασιακά κλειδωμένη, σε συγκεκρμένο πάροχο, συσκευή με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να δέχεται και να λειτουργεί κανονικά με όλες τις sim ανεξαρτήτως παρόχου.

 

Μην μπερδεύεις το jailbreak με το ξεκλείδωμα (simn unlock) του τηλεφώνου. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη σε αγγλική sim δε θα μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο παρά θα έχεις ένα, ακριβό, ipod touch.

Στη πρώτη παράγραφο γράφεις ότι το τηλέφωνο θα λειτουργεί κανονικά ανεξαρτήτως παρόχου και στη δεύτερη οτι δε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο.

Δεν είναι δυό αντιφατικά πράγματα; Μάλλον κατάλαβα λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη παράγραφο γράφεις ότι το τηλέφωνο θα λειτουργεί κανονικά ανεξαρτήτως παρόχου και στη δεύτερη οτι δε θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο.

Δεν είναι δυό αντιφατικά πράγματα; Μάλλον κατάλαβα λάθος;

 

Μάλον δε με κατάλαβες.

Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη ώστε να δουλεύει, ως τηλέφωνο, σε συγκεκριμένο τηλεφωνικό πάροχο, αυτό απλά σημαίνει ότι με κάρτα σιμ αλλου παρόχου δεν θα μπορείς να δέχεσε ή να κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις και να στέλνεις sms ή mms. Θα μπορείς όμως να χρησιμοποικείς τη συσκευή για να παίζεις παιχνίδια, να ακούς τα mp3 σου και γενικά για οποιαδήποτες άλλη λειτουργία εκτός απο αυτήν της τηλεφωνικής.

Με την gevey σου λέω ότι αυτή παρακάμπτει το κλείδωμα σε συγκεκριμένο τηλεφωνικό πάροχο και έτσι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το μηγλόφωνο για να κάνεις το αυτονόητο, να τηλεφωνείς δηλαδή.

Κάτι τέτοιο (gevey) δε χρειάζεται για μηλόφωνο που πουλιούνται στην Ελλάδα αφού είναι ξεκλείδωτα και δουλεύουν, ως τηλεφωνα, με οποιαδήποτε κάρτα σιμ.

Edited by iganiats
Link to comment
Share on other sites

Μάλον δε με κατάλαβες.

Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη ώστε να δουλεύει, ως τηλέφωνο, σε συγκεκριμένο τηλεφωνικό πάροχο, αυτό απλά σημαίνει ότι με κάρτα σιμ αλλου παρόχου δεν θα μπορείς να δέχεσε ή να κάνεις τηλεφωνικές κλήσεις και να στέλνεις sms ή mms.....

Τώρα κατάλαβα περισσότερο. Το jailbreak προφανώς το "ξεκλειδώνει" για να έχεις ελευθερία προγραμμάτων κλπ... Οκ. Μόλις παραλάβω τη συσκευή και κάνω δοκιμές πιθανό να σε ρωτήσω πάλι κάποια πράγματα. Σε ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Γνωρίζεις που θα βρώ τη gevey sim ultra;

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα δεν γνωρίζω αλλά μέσω ιντερνετ σίγουρα σε αυτό.

 

http://applenberry.com/store/gevey-sim.html

 

Προσοχή, ειδικά στο ebay, γιατί κυκλοφορούν και μαιμουδες.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ήδη το iphone στα χέρια μου και βέβαια δεν λειτουργεί με την Cosmote αφού έχει την Orange UK. Βάζοντας την κάρτα της Cosmote μέσα λέει: "The sim card insered in this phone does not appear to the supported"

Δεν μπορώ να πάρω καμία άλλη πληροφορία από το τηλέφωνο παρά ένα ΙΜΕΙ 012744006219520, και ICCIP unknown.

Πως θα βρώ την έκδοση του iOS;

Η GEVEY Ultra που μου πρότεινε ο φίλος iganiats δουλεύει σε iOS 4.1, 4.2, 4.2.1, 4.3, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4, and 4.3.5

Πως μπορώ να ξέρω τι έκδοση φοράει; Αν υπάρχει κάποια απάντηση, πείτε μου σας παρακαλώ πριν το πουλήσω πάλι στο ebay

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ήδη το iphone στα χέρια μου και βέβαια δεν λειτουργεί με την Cosmote αφού έχει την Orange UK. Βάζοντας την κάρτα της Cosmote μέσα λέει: "The sim card insered in this phone does not appear to the supported"

Δεν μπορώ να πάρω καμία άλλη πληροφορία από το τηλέφωνο παρά ένα ΙΜΕΙ 012744006219520, και ICCIP unknown.

Πως θα βρώ την έκδοση του iOS;

Η GEVEY Ultra που μου πρότεινε ο φίλος iganiats δουλεύει σε iOS 4.1, 4.2, 4.2.1, 4.3, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4, and 4.3.5

Πως μπορώ να ξέρω τι έκδοση φοράει; Αν υπάρχει κάποια απάντηση, πείτε μου σας παρακαλώ πριν το πουλήσω πάλι στο ebay

 

Σου ανοίγει να μπεις στο μενου?

Αν ναι,πηγαινε Settings/General/About για να δεις την εκδοση του IOS

Edited by kill_bill
Link to comment
Share on other sites

Σου ανοίγει να μπεις στο μενου?

Αν ναι,πηγαινε Settings/General/About για να δεις την εκδοση του IOS

Οχι δεν μου ανοίγει καθόλου! Μόλις το ανοίξω μου δείχνει σε εικόνα να συνδέσω το καλώδιο για να μπω στo iTunes. Μόλις συνδεθεί στο iTunes βγάζει αυτό το μήνυμα: "The sim card insered in this phone does not appear to the supported"

Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να παίρνει επείγουσες κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ήδη το iphone στα χέρια μου και βέβαια δεν λειτουργεί με την Cosmote αφού έχει την Orange UK. Βάζοντας την κάρτα της Cosmote μέσα λέει: "The sim card insered in this phone does not appear to the supported"

Δεν μπορώ να πάρω καμία άλλη πληροφορία από το τηλέφωνο παρά ένα ΙΜΕΙ 012744006219520, και ICCIP unknown.

Πως θα βρώ την έκδοση του iOS;

Η GEVEY Ultra που μου πρότεινε ο φίλος iganiats δουλεύει σε iOS 4.1, 4.2, 4.2.1, 4.3, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3, 4.3.4, and 4.3.5

Πως μπορώ να ξέρω τι έκδοση φοράει; Αν υπάρχει κάποια απάντηση, πείτε μου σας παρακαλώ πριν το πουλήσω πάλι στο ebay

Αν η καρτα οπως λεει ειναι ΚΑΙ για 4.3.5, τοτε εισαι καλυμενος μεχρι και σημερα. Γιατι η 4.3.5 ειναι η τελευταια εκδοση που κυκλοφορει. Μολις βγει το ios 5, τοτε θα πρεπει να περιμενεις εκει που εισαι ωστε να βγει κατι για τη νεα εκδοση.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μου ανοίγει καθόλου! Μόλις το ανοίξω μου δείχνει σε εικόνα να συνδέσω το καλώδιο για να μπω στo iTunes. Μόλις συνδεθεί στο iTunes βγάζει αυτό το μήνυμα: "The sim card insered in this phone does not appear to the supported"

Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να παίρνει επείγουσες κλήσεις...

 

Τότε δοκίμασε το εξής: κατέβασε το tinyumbrella από εδώ,άνοιξε το,σύνδεσε το κινητο στο pc,περίμενε να το εντοπίσει και δες αν σου γραψει η όχι το firmware που έχει το κινητό σου στο πεδίο Installed Firmware version

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τη version και είναι η 4.3.3. Παρήγγειλα ήδη τη GEVEY ultra και θα περιμένω μερικές μέρες μέχρι να μου έρθει. Θα ξεκλειδώσω πρώτα τη sim και μετά θα προσπαθήσω για το jb. Ευχαριστώ όλους τους φίλους που με βοήθησαν. Θα μου δώσετε το δικαίωμα να επανέλθω αν έχω άλλες απορίες. :):)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η 4.3.3,γίνεται και εύκολα jb.Aπλά μη μπερδευτείς και κανεις καμια αναβάθμιση σε 4.3.5 που είναι η τελεύταια version επειδή δεν υπάρχει untethered jb σε αυτην (δηλ να παραμένει το jb αν κλεισεις και ανοίξεις το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα η 4.3.3,γίνεται και εύκολα jb.Aπλά μη μπερδευτείς και κανεις καμια αναβάθμιση σε 4.3.5 που είναι η τελεύταια version επειδή δεν υπάρχει untethered jb σε αυτην (δηλ να παραμένει το jb αν κλεισεις και ανοίξεις το κινητό).

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τη βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μόνο tethered jailbreak για 4.3.5 (πρέπει να ξανακάνεις το jailbreak μετά από κάθε επανεκκίνηση) με τη χρήση του redsn0w.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερες εκανα καταλα8ος αναβάθμιση σε 4.3.5 που είναι η τελεύταια version σε iphone 4 εχω βρει το iPhone3,1_4.3.5_8L1_Restore αλλα δεν μπωρο να βρω το redsn0w_win για να το τρεξω, γνωριζει καποιοσ να μου πει που 8α βρω καποιο redsn0w_win αρχειο να το τρεξω. ευχαριστω προκαταβολικα !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...