Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η 4.3.1 λεγεται 8g4,σωστα?μην εκανα καμια πατατα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνουμε και λιγο!Δες στην προηγουμενη σελιδα.Εχει οδηγο και για Windows και για Mac;)Φιλικα:)

 

ευχαριστω!!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια η 4.3.1 λεγεται 8g4,σωστα?μην εκανα καμια πατατα.

 

iPhone3,1_4.3.1_8G4_Restore

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να κανω downgrade σε 4.2.1 απο την 4.3.1? δεν εχω αυτα τα shh or shsh η οπως στο καλο τα λενε! εχω κατεβασει το ταινι ανμπρελα αλλα δεν βγαζω ακρη
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περάσει κανεις στην 4.3.1 το iPhone dalivery για ειδοποιησεις SMS?

Το πέρασα και με το που έκανε reboot έμεινε στο μηλαρακι.

Αναγκάστηκα να πάω σε restore για να επανέλθει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

2 συντομες ερωτησουλες !

1) οταν το μηλαρακη μας ειναι ελληνικο ... μας ενδιαφερει μην αναβαθμηστει η baseband? (τωρινη 01.59.00)

2) επειδη μεχρι τωρα οταν εκανα αναβαθμηση του iOS ηταν σαν να στεινω απο την αρχη το μηλο (δλδ. ξαναμανα j/b, στησιμο cydia repos κτλ.,)

υπαρχει τροπος αναβαθμησεις χωρις να χρειαζεται αυτη η διαδικασια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περάσει κανεις στην 4.3.1 το iPhone dalivery για ειδοποιησεις SMS?

Το πέρασα και με το που έκανε reboot έμεινε στο μηλαρακι.

Αναγκάστηκα να πάω σε restore για να επανέλθει.

 

εστησα ενα χθες Κωστα και δουλευει κανονικα :confused:

 

κατι αλλο εκανε την ζημια σε συνδοιασμο με αυτο...

αν το βρεις μιλα :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εστησα ενα χθες Κωστα και δουλευει κανονικα :confused:

 

κατι αλλο εκανε την ζημια σε συνδοιασμο με αυτο...

αν το βρεις μιλα :O

 

Τίποτα μάλλον έγινε γιατί πριν είχα εγκαταστήσει το installous και με το reboot κάτι στραβώσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα μάλλον έγινε γιατί πριν είχα εγκαταστήσει το installous και με το reboot κάτι στραβώσει.

 

Κωστα,εγω βαζω μεχρι και την 4.3.1 που εβαλα χθες σε μια φιλη,το iphone delivery απο το δικο τους repo

http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

 

δοκιμασε το ετσι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο repo την ίδια έκδοση της εφαρμογής έχουν.

Το έβαλα σε δυο διαφορετικές συσκευές, στη μία από το ένα, στην άλλη από το άλλο, και στα δυο εγκαταστάθηκε κανονικότατα χωρίς πρόβλημα/κόλημα ...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα,εγω βαζω μεχρι και την 4.3.1 που εβαλα χθες σε μια φιλη,το iphone delivery απο το δικο τους repo

http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

 

δοκιμασε το ετσι :)

 

Το έχω περάσει ήδη. Απλα εκανα το λάθος να περάσω πολλα μαζι χωρίς reboot

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει ήδη. Απλα εκανα το λάθος να περάσω πολλα μαζι χωρίς reboot

 

τεσταρισε την καλα φιλε..περιμενω την αποψη σου,να δω αν αξιζει να περασω σε αυτην (4.3.1) η οχι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω ακομα για τη μεταβαση ακομα στην παλια καλη 4.01

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω ακομα για τη μεταβαση ακομα στην παλια καλη 4.01

 

Alex εχεις αργησει πολυ ρε φιλαρακι :confused: μπορεις καλλιστα να περασεις στην 4.1,που για μενα ηταν η καλυτερη εκδοση μεχρι τωρα:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

λες δημητρη?ας δουμε τη λενε οι φιλοι για την 4.3.1 και αν δε λεει τη δοκιμαζω,εμεινα εκει γιατι δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Οποίος σερφάρει απο το iPhone η 4.3.1 είναι μονόδρομος.

Δοκιμαστε να ανοίξετε την ίδια σελίδα σε ένα με 4.1 και σ ένα άλλο με 4.3.1

Απο εκει και πέρα υπάρχουν κάποιες προσθήκες που άλλους ενδιαφέρουν και άλλους όχι.

Την έχω δουλέψει απο την πρώτη μέρα που βγήκε η 4.3 και μετα η 4.3.1στο iPad οπότε την ξέρω.

 

Το σίγουρο είναι ότι απο την 4.0 και μετα με κάθε προσθήκη χάνεται ένα ελάχιστο της αυτονομίας και ίσως ταχύτητα σε κάποιες λειτουργίες, αλλα ανεπαίσθητα πράγματα.

Πάντως θα ήθελα να δω το 4αρι υπερχρονισμενο απο περίεργια και μόνο. Πιστεύω θα έκανε πολλές συσκευές να δείχνουν αργες δίπλα του.

 

Τόσους μήνες για το μόνο που είμαι σίγουρος, είναι ότι δουλεύει ξεκουραστα. Δεν ζοριζεται πουθενά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το ερωτημα και στο τοπικ για το καινουριο JB που ανακοινωθηκε,αλλα απο οτι καταλαβαινω,εδω επρεπε να το τοποθετησω..(μη βαρατε :p).

Γραφω λοιπον..

"Ερωτηση "νεοπα" στο μηλοφωνο...

Το αγορασα σφραγισμενο απο vodafone και του εβαλα καρτα wind.

Εχει τη 4.2.1 και ΔΕΝ του εχω κανει update σε 4.3.1.

Να προχωρησω στο JB,κατεβαζοντας και τη 4.3.1 απο το λινκ που δινουν,η να το κανω πρωτα official update μεσω itunes στη 4.3.1 και να συνεχισω παρακαμπτωντας το βημα που εχει να κανει με το update σε 4.3.1?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Οποίος σερφάρει απο το iPhone η 4.3.1 είναι μονόδρομος.

Δοκιμαστε να ανοίξετε την ίδια σελίδα σε ένα με 4.1 και σ ένα άλλο με 4.3.1

Απο εκει και πέρα υπάρχουν κάποιες προσθήκες που άλλους ενδιαφέρουν και άλλους όχι.

Την έχω δουλέψει απο την πρώτη μέρα που βγήκε η 4.3 και μετα η 4.3.1στο iPad οπότε την ξέρω.

 

Το σίγουρο είναι ότι απο την 4.0 και μετα με κάθε προσθήκη χάνεται ένα ελάχιστο της αυτονομίας και ίσως ταχύτητα σε κάποιες λειτουργίες, αλλα ανεπαίσθητα πράγματα.

Πάντως θα ήθελα να δω το 4αρι υπερχρονισμενο απο περίεργια και μόνο. Πιστεύω θα έκανε πολλές συσκευές να δείχνουν αργες δίπλα του.

 

Τόσους μήνες για το μόνο που είμαι σίγουρος, είναι ότι δουλεύει ξεκουραστα. Δεν ζοριζεται πουθενά.

 

ξερεις Κωστα,ποσο σερφαρω απο το τηλεφωνο,χρονια τωρα...ειναι το μονο πραγμα που με κανει να το σκεφτομαι να αναβαθμισω....

απλα πρεπει να ειμαι σιγουρος για την overal αποδοση της,στην συσκευη,μιας και η αυτονομια ειναι μεγαλος παραγοντας στο τηλ μου (πλεον,μιας και το μηλο με εχει καλομαθει σε αυτο)..

και το iphone εχει μια πραγματικα καλη αυτονομια ,κατι που ειχα να το δω απο το hero σε συσκευη :confused:

μετα την μεταβαση μου απο το 16αρι με 4.1 στο 32αρι μου με 4.2.1,βλεπω την αυτονομια να εχει ηδη μειωθει(οχι δραματικα,αλλα εχει) και ακουγοντας τα οσα λεγονται για την μειωμενη αυτονομια της 4.3,θελω να ξερω κατα ποσο εχει επιδιορθωθει απο την apple αυτο το θεμα,στην 4.3.1 :O

 

Εκανα το ερωτημα και στο τοπικ για το καινουριο JB που ανακοινωθηκε,αλλα απο οτι καταλαβαινω,εδω επρεπε να το τοποθετησω..(μη βαρατε ).

Γραφω λοιπον..

"Ερωτηση "νεοπα" στο μηλοφωνο...

Το αγορασα σφραγισμενο απο vodafone και του εβαλα καρτα wind.

Εχει τη 4.2.1 και ΔΕΝ του εχω κανει update σε 4.3.1.

Να προχωρησω στο JB,κατεβαζοντας και τη 4.3.1 απο το λινκ που δινουν,η να το κανω πρωτα official update μεσω itunes στη 4.3.1 και να συνεχισω παρακαμπτωντας το βημα που εχει να κανει με το update σε 4.3.1?

 

δεν χρειαζεται να την κατεβασεις,μιας και θα ειναι ηδη μεσα στον υπολογιστη σου,αν αναβαθμισεις μεσω itunes, οποτε,μιας και ενα απο τα βηματα του jb,θελει να "διαβασει" την ipsw της 4.3.1 μεσα απο τον υπολογιστη σου,θα την δει (χειροκινητα απο εσενα) εκει που την εχει αποθηκευμενη το itunes στο pc σου :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Zaharakis και Te salat,σας ευχαριστω...:rolleyes:

Εχω αρκετες αποριες,μεχρι να "ξεψαρωσω" στο νεο λειτουργικο...

Ευτυχως υπαρχετε εσεις οπως και αλλα παιδια στο φορουμ,που θα κανουν αυτο το καινουριο μου ταξιδι πιο ευκολο και ευχαριστο..

Να ειστε καλα!;)

 

ΥΓ..Ωχ..Σατανιστικο μηνυμα..Ηταν το νουμερο 666!!

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Zaharakis και Te salat,σας ευχαριστω...:rolleyes:

Εχω αρκετες αποριες,μεχρι να "ξεψαρωσω" στο νεο λειτουργικο...

Ευτυχως υπαρχετε εσεις οπως και αλλα παιδια στο φορουμ,που θα κανουν αυτο το καινουριο μου ταξιδι πιο ευκολο και ευχαριστο..

Να ειστε καλα!;)

 

ΥΓ..Ωχ..Σατανιστικο μηνυμα..Ηταν το νουμερο 666!!

 

ευκαιρια να το σβησεις με το 667 :happy:

 

αν τυχον αναβαθμισεις σε 4.3.1,προσπαθησε να αποφυγεις το backup απο το itunes και κανε set up as new την συσκευη σου:)

 

θα στησεις μεν,την συσκευη σου απο την αρχη,αλλα θα εχεις μια καθαρη και σωστα λειτουργικη συσκευη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κωστα το browsing ειναι πολυ σημαντικο κομματι οποτε παω για update,ελπιζω να δουλευει το sbsettings χωρις προβληματα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κωστα το browsing ειναι πολυ σημαντικο κομματι οποτε παω για update,ελπιζω να δουλευει το sbsettings χωρις προβληματα

 

Αλεξη,πριν το κανεις κανε κατι πρωτα...

 

κοιτα ποια tweaks χρησιμοποιεις στην εκδοση που εισαι και ψαξε στον γουγλη,αν εχουν καποια προβληματα με την εκδοση που προκειται να αναβαθμισεις;)

 

πιστεψε με,αν το εκαναν ολοι,θα γλυτωναν πολλα ξενυχτια και προβληματα....γιατι δυστυχως,καποιοι developers,βγαζουν μια εφαρμογη,την πουλανε,χρυσοπουλαει αν ειναι καλη και χρησιμη και μολις γινεται διαθεση νεου ios,απλα δεν τους νοιαζει αν πρεπει να αλλαξουν την εφαρμογη τους και να την κανουν καταλληλη για το νεο ios....

ετσι ερχονται πολλα νεα προβληματα στους χρηστες,που 1.κλαινε τα λεφτα τους και 2. μπαινουν σε ταλαιπωριες και καποιες φορες καταληγουν σε restore:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μηπως υπαρχει κανενα unlock για την baseband 02.10.04 ?

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν υπάρχει κάτι νεότερο πέρα από το γεγονός της κυκλοφορίας του Ultrasn0w για την έκδοση 4.3.1 η οποία όμως προϋποθέτει ότι η συσκευή σου θα είναι ήδη unlocked σε κάποιο προηγούμενο baseband από το 02.10.04. ;(

 

καλησπερα!

2 συντομες ερωτησουλες !

1) οταν το μηλαρακη μας ειναι ελληνικο ... μας ενδιαφερει μην αναβαθμηστει η baseband? (τωρινη 01.59.00)

2) επειδη μεχρι τωρα οταν εκανα αναβαθμηση του iOS ηταν σαν να στεινω απο την αρχη το μηλο (δλδ. ξαναμανα j/b, στησιμο cydia repos κτλ.,)

υπαρχει τροπος αναβαθμησεις χωρις να χρειαζεται αυτη η διαδικασια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!

 

  1. Αφού το iphone σου είναι αγορασμένο από Ελλάδα αυτό σημαίνει ότι είναι unlocked και επομένως μπορείς άφοβα να αναβαθμίσεις την baseband. ;)
  2. Η προτεινόμενη διαδικασία που σου διασφαλίζει τις όσο το δυνατόν λιγότερες "επιπλοκές" και ασυμβατότητες είναι αυτή που αναφέρεις. Βέβαια, υπάρχει και η λύση επαναφοράς του backup μετά το restore και το JB στην καινούρια έκδοση αλλά κάτι τέτοιο όπως αντιλαμβάνεσαι ενέχει διάφορους κινδύνους. Εγώ δεν θα το πρότεινα. Το ίδιο ισχύει και για τα repos και packets του Cydia. Υπάρχει εφαρμογή (εάν δεν με απαττάει η μνήμη μου ονομάζεται pkgbackup) η οποία αναλαμβάνει να διατηρήσει στο backup αρχείο του iTunes όλα τα εγκατεστημένα repos και πακέτα, με στόχο την αυτόματη εισαγωγή τους στην νέα έκδοση μετά την επαναφορά του backup. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...